K. Judit 2018 márc. 12. - 16:16:25
(9061/9141)
Egyszer már leírtam, hogy eltűnt a privi oldal, de elveszett.
Mindenesetre eltűnt a privi oldal ...
K. Judit 2018 márc. 12. - 16:12:13 Előzmény Caffee
(9060/9141)
Nekem valaki egyszer leírta, hogy tudom eltüntetni a hirdetéseket, de nem emlékszem, hogy ki volt. Mindenesetre könnyű volt és azonnal sikerült is.
Nekem túl sok olyan téma van, ami egyáltalán nem érdekel.

K. Judit 2018 márc. 12. - 16:06:49 Előzmény Caffee
(9059/9141)
Ragaszkodott hozzá, hogy még mielőtt bármit mondana, ezt tisztázzák. Biztos nagy jelentősége van.

Elég fura ez a tanú meghallgatás. Rejtegették az embert, de annyira, hogy még maga az ügyész sem beszélt vele tárgyalás előtt? És hol volt az elejéről az ügy ismertetése, hol volt a bizonyítékok megnevezése, a rendőrség javaslata az ügyészségnek? Byeong előtt volt egy halom papír. Azokban mi a fene állt?
Caffee 2018 márc. 12. - 16:06:16 Előzmény K. Judit
(9058/9141)
Ennek a rendszernek csak annyi előnye van, hogy látod az összes topik hozzászólásait időrendi sorrendben.
Egyébként eddig nem is látszott a fórum, csak ha egy filmre, tv-müsorra kattintottál, alatta láthatóak voltak a hozzászólások pont ebben a formátumban. De onnan lehetett az összesre kattintva a fórumba jutni. Most valami miatt ezen változtattak, gondolom a sok reklám miatt ez igy ideálisabb?
Mondjuk, engem idegesitettek a hozzászólásokat sokszor letakaró uszkáló, ugráló, kikapcsolhatatlan hirdetések, de ez a fórum igy nem tetszik.
Caffee 2018 márc. 12. - 16:01:41 Előzmény K. Judit
(9057/9141)
"A nyomozó azt kérte Byogtól, kérdezze meg a tanút, hogy Kevin Leevel férfit vagy nőt látott veszekedni."
Hm, hát ennek nem sok értelme van, ezt magától is elmondta volna a szemtanu.
K. Judit 2018 márc. 12. - 15:53:50 Előzmény Caffee
(9056/9141)
Nem Okés ez a formátum, mert folyamatosan keresnem kell. Idáig kíváncsiskodhattam, mit írnak az Oscar-díjra jelölt filmekről, új tévéműsorokról stb., ezután mindent pontosan le kell majd írni.

Fesztiválokat, filmeket, színdarabokat stb. idáig is megtaláltam. Egy dologra jó (majd észre fogják venni, hogy mennyire le fog csökkenni a kattintásszám), miután csak célzottan lehet keresni, így több idő marad másra.
K. Judit 2018 márc. 12. - 15:46:13 Előzmény Caffee
(9055/9141)
A nyomozó azt kérte Byogtól, kérdezze meg a tanút, hogy Kevin Leevel férfit vagy nőt látott veszekedni.
Akkor ötölte ki ezt a kérdést, miután meglátta MW-t. Fel is hívta a fiatal kollégáját, nézzen utána, hogy egészen pontosan, órára mikor szabadult MW. Ezen megint nem tudjuk törni a fejünket, mert nem látunk sem a fejébe, sem a noteszébe.

Bőven előfordulhat tényleg, hogy nem úgy történtek a dolgok, ahogy mi megkaptuk, bár ezt általában nem valaki szemszögéből játsszák be, hanem ... csak úgy, az író szemszögéből :))

Rémlik, hogy amikor megbeszélték MW-vel a találkát, a lány elmondta, honnan érkezik majd. Lehet, hogy már olyan híre volt ennek a zálogosnak, hogy eleve feltételezett valamit MW.
Caffee 2018 márc. 12. - 15:39:13
(9054/9141)
Most kipróbálom a képet
Caffee 2018 márc. 12. - 15:04:17
(9053/9141)
Azt persze nem tudjuk, hogy MW honnan tudta, hogy HR bemegy a zálogoshoz pénzért, lehet, hogy megbeszélték, ha nem jön bizonyos időn belül, keresse a boltban?
Az is lehet, hogy óvta HR.t ettől és megjósolta, hogy a zálogos nem fog csak a két szép szeméért kölcsönadni ekkora összeget. HR pedig erősködött, hogy ő azért megpróbálja.
Szerencsétlen MW joggal hihette, hogy megtörtént amitől félt, ezért esett neki a zálogosnak.
Aztán még ez sem biztos, még kiderülhet, hogy mégsem egészen igy történt az eset...
Caffee 2018 márc. 12. - 14:57:41 Előzmény K. Judit
(9052/9141)
EJ szerintem tulságosan szánalmas, miközben már kiderült, tud ő áskálódni rendesen. CSodálkoznék, ha nem derülne ki róla valami gonoszság.
Valójában azt sem tudtuk meg, miért is hivta éjjel JW éjjel a tv-székházból Kevint.

A nyomozó pedig olyan, mint aki megőrült volna, szét van csuszva rendesen.
Az sem derült ki, mit kért Byeontól, azok után, hogy meglátta MW-t?

HR és Jang beszélgetését kihallgatta Byeon felesége, a reggeli müsorvezető, rohant is rögtön a férjéhez elmondani a hallottakat, miközben szinte biztos, hogy csapdába csalták őt és férjét.
bori4 2018 márc. 12. - 14:54:20 Előzmény Caffee
(9051/9141)
Éppen most sopánkodom a KHT-ban... ez szörnyű szerintem....
Caffee 2018 márc. 12. - 14:49:21
(9050/9141)
Hm, remélem, nem ez lesz a fórum uj kinézete, mert ez nagyon nem jön be nekem.
K. Judit 2018 márc. 12. - 13:30:10
(9049/9141)
Talán azért alakítják így a történetet, mert ha HR egyedül marad (már MW sem követi majd, miután meggyőződött róla, hogy mégis szereti a férjét, a főnökével rosszban vannak, az anyós-após utálja), kizárólag egymásra lesznek utalva, kénytelenek lesznek megbízni egymásban, végre őszinték lesznek, nem képzelődnek, inkább mindent megbeszélnek, talán tényleg reménykedhetnek egy biztatóbb jövőben.
Így az egész gyilkosság, vagy akármi is volt, arra lett jó, hogy mindenki magába nézzen, jó mélyre leásson és megkeresse magában azokat a hibákat, amik javíthatók. Szóval a bizalomról szólt az egész. Persze a négy maradék rész még tartogathat meglepetéseket, ahogy ezt most visszaolvastam, nem egy megszokott befejezés :))

Talán valamelyikük mégis ülni fog, de nem 19 évet, kevesebbet, eldönthetik, hogy érdemes-e várniuk egymásra. Például nem volt szándékos emberölés, hanem mondjuk a félig baleset, vagy véletlen volt. Ami még egy kicsit foglalkoztat, az EJ. Valami bűne biztos, hogy van. Ha más nem, hogy félrevezette a férjet, de szerintem ennél nagyobbat is elkövetett, amit még nem tudunk. Ezt persze az mondatja velem, hogy ő már tényleg meglakolt, ha valóban elkövetett valamit, így őt már nem büntethetik jobban.
Még mindig nem tudjuk, ki tette Kevin kocsijába a brosst, és azt sem, mi volt EJ célja azzal a bizonyos Guns & Roses számmal (Knockin' on Heaven's Door ), mert azzal üzent valamit HR-nek, az biztos. Meg azt sem, hogy HR anyja honnan tudott a titkáról ... Szóval még össze lehetne szedni egy csomó kérdést.


Caffee 2018 márc. 12. - 12:20:22 Előzmény K. Judit
(9048/9141)
"A főügyész elég gyanús, mintha két kapura játszana."
A főügyész és társasága fél HR leleplezéseitől, ezért maguk mellé akarják állitani, számitva HR karrieréhségére?
Azt sem tudjuk, hogy a CEO Kang /főügyész/ mit beszélt meg és egyáltalán miért beszélt Kang apjával.
"A Smpy-n valaki bedobta, hogy a főnökével valószínűleg megbeszélték mit tesznek, amikor HR-nek felajánlották Jang direktori posztját. Látszólag ölik egymást – ez is a cél - de lehet, hogy van egy tervük."

Erre én is gondoltam, de most ugy néz ki, mintha a karrierért melléjük állt volna, tehát elárulta volna alapelveit, sőt igy is nyilatkozik: meg van zavarodva, most bajban van, mindent megtesz annak érdekében, hogy megvédje magát, stb.

K. Judit 2018 márc. 12. - 12:00:57 Előzmény Caffee
(9047/9141)
"Kang testbeszéde arra enged következtetni, hogy megrettent, õt látta a szemtanu vajon?" Engem viszont ez egy kicsit megnyugtat, ugyanis egy jó védőnek nagy színésznek kell lennie. Éppen ő figyelmeztette a feleségét, hogy vigyázzon a vonásaira, mindenki az arcát fogja figyelni megállás nélkül. Szóval ha TW meg lenne rettenve a tanútól, nem látszana az arcán. Remélem, van valami a tarsolyában arra az esetre, ha védekezni kényszerülne...
A Smpi utolsó oldalán van egy táblázat, ami óráról órára leírja azt az éjszakát, ki mikor mit csinált, hasznosnak hasznos, mert gondolatban elég nehéz összeszedni, de sokkal okosabbak nem lettünk tőle :) Már sokszor újra akartam nézni emiatt a 4. epizódot, de fölösleges, tudjuk, hogy a bűntény, vagy baleset, vagy öngyilkosság 3h után következett be, azt viszont nem, hogy ki járt akkor arrafelé ...
K. Judit 2018 márc. 12. - 11:45:43 Előzmény Caffee
(9046/9141)
Na jó, akkor nem parázom, hogy az én gépemmel van baj....
Caffee 2018 márc. 12. - 11:38:21
(9045/9141)
Nekem sem jön be a fórum, csak igy, a port oldaláról.
K. Judit 2018 márc. 12. - 10:42:31 Előzmény K. Judit
(9044/9141)
Valami történt az oldallal különben, teljesen másképp küldtem az előbbi hsz-emet (a műsorújságon keresztül).
Kíváncsi vagyok, csak nálam van-e baj, vagy mindenkinél.
K. Judit 2018 márc. 12. - 10:34:24
(9043/9141)
Én azzal az információval lettem gazdagabb, hogy valószínűleg semmilyen erőszak nem történt a múltban, MW teljesen fölöslegesen gyilkolt és ült (nem is értem, hogy egy 18 éves középiskolás srácnak hogy juthat eszébe azonnal, kérdés nélkül kést rántani). A látszat, HR zilált ruházata láttán borult el az agya, meg sem hallotta, amit a lány mondott, hogy nyugi, nem történt semmi.
Egyébként biztos vagyok benne, hogy HR kölcsönkért az üzletvezetőtől (zálogház volt, nem ékszerüzlet), és kimondva, vagy kimondatlanul "hálát" ígérhetett neki, persze nem hitte volna, hogy az nem olyan egyszerű. Azt gondolta, nem ő lenne az első lány, aki ilyet tesz. Csak időközben meggondolta magát, ezért dulakodtak, de még időben sikerült lelépnie. Talán tárgyalás sem volt, a fiú azonnal bevallotta, hogy ő a tettes.

Ez lehetett az első kísérlete HR-nek, hogy kezébe vegye a saját sorsát. (Nagyon nagy bajt okozott vele főleg MW-nek, de tény, hogy végül is, ha nem is a zálogostól szerezte meg, MW-től megörökölte a tandíjat.) Megvetette különben az anyját, amiért szerelemből hagyta magát átverni, ezért ott maradt egyedül egy gyerekkel. Ilyen sorsra semmiképp nem akart jutni HR, az ő fejében a szerelem csak bajjal, fájdalommal, szegénységgel és megaláztatással jár, tanulva ebből külön is választotta az érzelmeit mindentől…

Ezért mondta a férjének, hogy váljanak el, még mindig azt képzeli, ha szeret valakit (márpedig ugye már összejöttek az előzetesben töltött 48 óra után) azzal nagy bajba fog kerülni az is, akit szeret, ő pedig aggodalmában nem fog tudni tiszta fejjel gondolkozni. A Smpy-n valaki bedobta, hogy a főnökével valószínűleg megbeszélték mit tesznek, amikor HR-nek felajánlották Jang direktori posztját. Látszólag ölik egymást – ez is a cél - de lehet, hogy van egy tervük. Ennek örülnék. Az, hogy az állás elfogadásának miért volt feltétele, hogy Kang Yool irodája lássa el a védelmét a bíróságon, nem tudom, mert keverem ezt a sok Kangot, a főügyész is Kang, TW apja is Kang .... Na mindegy, az a kívánsága nem teljesült HR-nek, hogy a férjét megkímélje, a férj elintézte ugyanis a főügyésznél (!), hogy így is ő védheti a feleségét. Nem tudom, mi ebben a ráció, mert ha HR megállítása a cél, de ők védik, valószínűleg felmentik, akkor mi volt az értelme az egésznek? A főügyész elég gyanús, mintha két kapura játszana.

A szerelem vagy büszkeség kérdés nekem sem teljesen világos, talán valami olyasmi, amit nem is lehet jól angolra fordítani. Az szerintem sem büszkeség, ha folyton duzzogok, éjjel-nappal dolgozom, nem szólók hét évig a feleségemhez. Annyira akarta a nőt, hogy mindent beígért neki, csak épp a gyerek-kérdést felejtették el megbeszélni. Az nem támogatás, ha megsértődöm és hazudok a szüleimnek. (Az anyós meg folyton számolt és vitte nekik a kis teáját abban a hiszemben, hogy ezúttal hátha segít. Senki nem mondta neki, hogy fölösleges, amit csinál.) Azért sem értettem annyira ezt a tragédiát, mert manapság már nyugodtan lehet akár 37-40 évesen is szülni (sőt), tele vannak dohánnyal, a legdrágább kezelést is megfizethetnék. Mindegy. TW elhatározta, hogy marad csak a szerelem mellett, félreteszi a büszkeségét, és talán épp ülni készül a felesége helyett, mert valójában ő sem hisz az ártatlanságában. Tanulhatott volna MW esetéből.
(Remélem MW nem ütötte agyon Kevin fotósát, életben marad, és elnyerheti végre EJ szerelmét :))
Caffee 2018 márc. 12. - 09:32:29
(9042/9141)
Ja igen, mégvalami:
Kang és MW beszélgetnek - lelkiznek valójában, annak sem volt látszólag sok értelme. Kang végre megkérdezhetné MW-t HR multjáról, erre csak az érdekli, hogy MW miért jelentkezett nála kiszabadulása után. ERre MW kiselõadást tart a szeretet és büszkeség közötti különbségrõl, ami látszólag ráillik Kangra is. Végtére is ugy vette el HR-t, hogy HR megmondta neki, hogy nem szereti õt és õ viszont biztositotta, hogy mindenben támogatni segiteni akarja, mire fel sértõdött meg, amikor HR elvetette a gyereket?
A beszélgetés után Kang átgondolja, milyen hibákat követett el a házasságukban, a szeretet helyett a büszkesége határozta meg az életüket - tehát ezért nem beszéltek, éltek mint két idegen egymás mellett, majd ezután jelent meg Kevin, az eltitkolt mult és HR kapcsolata Kevinnel, ami mégjobban felpiszkálta a büszkeségét. Ám eddig is mindig ugy reagált mindenre, hogy márpedig õ szereti a feleségét és mellette marad, segit neki, támogatni fogja. Szóval mégsem hozott ez a beszélgetés olyan falrengetõ változást Kang hozzáállásában. Hm.