Téma: Demóna

offtopic
Sz Peter 2014 jún. 28. - 15:04:34
(49/129)
Aha, jó minõségben leszedted és nézted. Ami még csak most megy a moziban.
És még nekem nincs fogalmam semmirõl. LOL
bszellem 2014 jún. 24. - 13:35:37
(48/129)
Szerintem nagyon jó film volt, látványos és magával ragadó. Kicsit féltem megnézni mert attól tartottam hogy,egy Hófehér szintû mese lesz, de szerencsére most kellemesen csalódhattam. Angelina nagyon jól hozta a karaktert és nagyon szép volt a film képi világa. Ez a film egy eredeti megvilágitásba helyezte a témát, az elõzetesek alapján én megmondom õszintén teljesen másra számitottam. Nem értem viszont miért kell holivudi manipulációkat és különbözõ konspirációs teóriákat keresni egy ilyen film kapcsán ? Azt pedig pláne nem hogy, valaki aki nem látta a filmet mi alapján gondolja hogy, Sandra Bullock jobb lett volna a szerepre, csak mert neki õ a kedvenckéje ?
10/10
offtopic
Bigpapa 2014 jún. 24. - 00:43:04 10/10
(47/129)
Látom, de csak egy embernek lehet válaszolni, ugyan azt meg nem írom két embernek le.

Amúgy megéri a jegy ára. Fõleg, hogy hátfõn a Lurdyban van olcsó nap, szerdán meg a többi moziban.

De az vicces, hogy nem láttad a filmet, de szerinted Bullock jobb lett volna :) Nem? ;)
10/10
offtopic
Bigpapa 2014 jún. 23. - 11:04:29 10/10
(46/129)
Bullock miatt, ahogy írtam is.
10/10
Bigpapa 2014 jún. 23. - 10:49:27 10/10
(45/129)
Tegnap láttuk a filmet, szerintem zseniálisan jó lett. A teremben a kisgyerektõl kezdve a nyugdíjasig mindenki volt.

Végre egy normális kerettörténet a Csipkerózsikához, ami érthetõvé teszi, miért is lesz megátkozva. Régen gyerekként sem értettem, ha valakit nem hívnak meg a keresztelõre, attól még mi a rákért mond ilyen súlyos átkot? :D Kíváncsian várom a Hamupipõkét, ami 2015-ben jön. Talán ott is más megvilágítást kap a mese :)

A film látványvilága csodaszép. Szépen van fényképezve, a CGI nagyon jó és pont annyira meseszerû, amennyire lennie kell. A karakterek jók, a sztori is végre jó és felnõtt fejjel is gyerekként tudtam nézni. Van pár nagyon megható rész a filmben, ami nem rád van nyomva, hogy na, sírjál nyomorult, hanem akinek tényleg törték már össze a szívét, az 100%-ig át tudja érezni. És ezt Angelina kegyetlen jól eljátssza. Nekem Elle Fanning volt a gyenge láncszem, Dakota, a tesója szerintem jobb színésznõ, hiába 20 éves most, én õt tettem volna be Auróra szerepére. A hollót játszó Sam Riley nagyon jó karakter volt. És ami különösen tetszett, hogy jó poénok voltak benne, de nem vitték vígjáték kategóriába a filmet. Mindig akkor jött egy jó poén, amikor feszültségoldás kellett.
Olvastam itt kritikának egy lángésztõl, hogy kitalálható volt a sztori. :DDDDDDDDDD Nem baszki! Olvasták neked kiskorodban, onnan illik tudni, de amivel kibõvítették, és ahogy vége lett, hát én nem találtam ki. Volt egy sejtésem

SPOILER

Én végig azt hittem, hogy a holló srác fogja megcsókolni Aurórát, hiszen szinte végig vele volt, ahogy fiatal nõvé érett, alap volt, hogy nem a herceg ébreszti fel, de így még jobb lett a befejezése. Ami kicsit zavart, hogy Demóna miért nem varázsolt akkor, amikor a katonák csak körbeállták? Hiszen fém nem volt rajta, csak ütögették a földhöz a pajzsokat. De a végén örültem hogy Lipi koppant a betonon :D Ráfért már, elég idegesítõ volt már az elején is. Akkor kellett volna ledobni a picsába :D

SPOILER Vége

Számomra kellemes csalódás a film, mert a sok filmesztéta fórumozó olyan kapitális baromságokat írt le, hogy már félve ültem be a filmre. Minket végig lekötött, ráadásul édesanyámat is elvittük a filmre, neki is nagyon tetszett, szóval több generációnak is bejött.

10/10
10/10
Bigpapa 2014 jún. 23. - 10:29:27 10/10
(44/129)
Ti tényleg nem értitek, mi ez a mese és miért Jolie lett Demóna? Sandra Bullock a szomszéd lány. Szép, de ilyen szerepre alkalmatlan. Jolie egyszerre volt kedves mosolygós, amikor még nem törték össze a szívét és volt keserû és rideg, amikor csalódott. Pont ez a lényeg, hogy nem is tudok jobb színésznõt erre a feladatra. Ráadásul pont ez benne a jó, hogy még gonosznak (megkeseredettnek) is szép a nõ, tehát valahol tényleg jobb így megnézni ezt a mesét,mint ahogy régen nyomták, hogy ronda öreg banya ok nélkül megátkozza Csipkerózsikát, aztán jön a herceg a semmibõl, csók és Hencidától Boncidáig :)
standoff 2014 jún. 19. - 17:14:51
(43/129)
Jó film, csak gratulálni tudok hozzá, több hasonlót, csak A. Jolie nem kellett volna bele, annyi jó színésznõ van, igazi tehetségek - Sandra Bullock,
Jennifer Aniston, Rachel McAdams...

Valamint a Maleficent tulajdonnév, hogy jön belõle ki a Demóna, amikor melléknévként jelentése: rossz, ártalmas, gonosz, káros.

Akkor Aurora hercegnõ miért Aurora hercegnõ és miért nem Sarki fény hercegnõ?

Komolyan ez röhejes már, tulajdonnevet nem fordítunk le és nem változtatjuk meg kedvünk szerint, valamint egy film címét sem változtatjuk meg, hanem szó szerint kell lefordítani, így a normális.
10/10
Novalis 2014 jún. 17. - 22:10:24 10/10
(42/129)
Ma láttam. Magával ragadó, látványos, kedves, humoros, de kicsit komolyabb mondanivalókat is rejtõ mese. Angelina gyönyörû. A történet nem túl szirupos, néha persze kicsit az, de hát, mondom még egyszer, ez egy mese. Ami nem feltétlenül gyerekeknek szól, felnõttként is lehet a meséket szeretni.
És hogy vannak, akik ebbe is sátánizmust, vallást, gyûlölködést, gyerekek megrontását látják bele... atyavilág, mi történik a fejekben?...
offtopic
Sz Peter 2014 jún. 17. - 18:45:12
(41/129)
Egyetlen filmtõl se várj "nagyon sokat". Legfeljebb kellemesen csaló(hat)sz. ;)
4/10
aMGee 2014 jún. 17. - 15:13:06 4/10
(40/129)
Az '59-es Disney-féle Csipkerózsika gyerekkorom egyik meghatározó meséje volt. Mind a szereplõk, a történet, a látványvilág, a dalbetétek olyan hatást gyakoroltak rám, mely bennem maradt a mai napig. Számomra Demóna minden idõk egyik legjobb Disney gonosztevõje volt, amíg meg nem néztem a filmet. Azért szerettem annyira Demónát az eredeti mesébõl, mert ötvözte magában azokat a tulajdonságokat, ami egy szereplõt igazán jó antagonistává tesz. Gonosz, kegyetlen, sötét, fondorlatos, félelmet keltõ, karizmatikus, sztoikus továbbá õ az egyik legerõsebb gazember a Disney történetében. Sajnos a film nagy csalódás volt számomra, mert egy szempillantás alatt rombolta le a Demónáról alkotott képet. Angelina Jolie - bár nagyon jó színész - túlságosan egocentrikus és individualista. Túlságosan is érezhetõ hogy benne van a filmben az õ keze munkája is (õ volt az egyik producer is). Neki csak annyi lett volna a dolga hogy eljátssza Demóna szerepét, de nagyon valószínû, hogy jelentõs befolyása volt a film rendezésénél. Valószínûnek tartom, hogy csak ezzel az egy feltétellel vállalta el a szerepet.

***SPOILER***

A film elején még viszonylag minden rendben volt. Lévén hogy Demóna volt a címszereplõ, ezért nyilvánvaló volt hogy az õ szemszögébõl nyerhettünk betekintést az eseményekbe. Adott két királyság, akik hadban álltak egymással. Tündérország (a filmben Múria) és az emberek országa. Demóna a leghatalmasabb tündér, aki az ország vezetõje és az a célja hogy megvédje a népét az emberek kapzsi és megalomán királyától, aki megpróbálja leigázni az országot.
Idáig minden oké a filmmel. Gyerekkorában Demóna megismerkedik Lipóttal, a nincstelen tolvaj gyerekkel (aki késõbb az emberek országának a királya lesz) és bele is szeretnek egymásba. Még ezzel sincs semmi gond. Aztán az öreg király a halálos ágyán kiadja parancsba hogy aki megöli Demónát, az lesz az új király. Lipót (aki addig Demóna szerelme volt), hirtelen Demóna ellen fordul és a saját önzõ céljai miatt elárulja õt. Demóna lelkét a nagy csalódás miatt elönti a keserûség, elveszik az utolsó szikra jóság is belõle és nem marad más számára mint a harag és a gyûlölet.
Én azt mondom hogy a film eddig a pontig volt elfogadható. De ami ezután történt az túlmegy a józan ész határain. Nem azt a karakterfejlõdést kaptuk és nem azokat az eseményeket, amire számítottunk volna. Demóna eleinte rossz, de aztán hirtelen megjavul (minden elõzetes indok nélkül) és õ veszi át a szerepét mindenkinek a filmben. Õ lesz a jótündér, Csipkerózsika dajkája, a herceg, a fõhõs és igazából mindenki, akinek szerepe volt a mesében, háttérbe kerül vagy teljesen jelentéktelenné válik. Például Csipkerózsika, aki a mesében maga volt a megtestesült báj, elegancia és jóság, a herceg, a bátor hõs aki szembe szál a gonosszal, hogy megmentse szerelmét, a három tündér, akik folyamatosan segítik a fõhõsöket. Ehelyett mit kapunk? Egy buta szõke libát, három elmebajos tündért, akik gyakorlatilag teljesen életképtelenek, egy "herceget" akinek tényleg nincs semmi jelentõsége vagy szerepe a filmben és egy "jópofának" gondolt hollót (Demóna segítõjét) aki ráadásul még a pótdajka szerepét is elvállalja. A szerepek is felcserélõdnek. Hirtelen a jó lesz a rossz és a rossz pedig a jó (Demóna és Lipót ellentéte).

***SPOILER VÉGE***

A film nézése közben végig olyan érzésem volt, mintha fogták volna az eredeti mesébõl az összes létezõ elemet és beledobták volna a turmixgépbe. Sajnálom hogy ez lett a filmbõl, mert én nagyon sokat vártam tõle.
9/10
szghost 2014 jún. 15. - 17:21:45 9/10
(39/129)
Ez egy kedves, aranyos szerethetõ mese(film)! Párommal unalmunkban néztük meg, és kellemeset csalódtam! A látvány világa nagyon szép! Személy szerint a történettel sem volt bajom, sem pedig a "szinkronnal"! Én fenõt fejjel tudtam élvezni, és elvonatkoztatni attól, hogy ez igazából gyerekeknek szól! De aki nem szereti a meséket és nem tud egy kicsit gyerek lenni, az ne nézzen ilyen filmet! Pláne ne véleményezze, mert az közel sem reális! Simán 8 pont!
9/10
amspart 2014 jún. 14. - 21:41:23 9/10
(38/129)
Fuh, hát ennek kegyetlen volt a szinkronja... nem értem, hogy minek beszélt ilyen picsogó hanggal, amikor Angelina sem úgy beszél az eredetiben... a magyar szinkronszínésznõk miért nem tudnak normálisan beszélni? A legtöbb picsog, nagyon fülsértõ. Eredeti nyelven ezerszer jobb!
Lillith Morgan 2014 jún. 13. - 13:02:06
(37/129)
Ez nekem is nagyon tetszett. Jól bemutatták.
Muya 2014 jún. 13. - 12:58:15
(36/129)
Na szóval. Meg van a második kedvenc mozim, viszont nincs meg a kedvenc Demónám. Aki a klasszikus mesét szereti annak nem ajánlom a filmet,akinek meg mindegy annak sem igazán A bemutató alapján én többet vártam! Több gonoszságot, jobb jellemábrázolást, karakteresebb szereplõ megformálást. Nem szeretem ezt a Joliet,de mivel ilyen girhesre fogyott nagyon el sem kellett maszkírozni, feküdt neki a szerep. A szinkron borzalmas,ha valaki úgy dönt kis fejével meglesi a filmet feliratosan tegye! A történet elég keszekusza,ez megint az a fajta film,amibõl ha kevesebbet akartak volna kihozni többet adhatott volna.
metan 2014 jún. 13. - 09:33:57
(35/129)
Neked nem tûnik fel semmi, egyébként az ember tényleg egy szemétláda.
Teréz anyu 2014 jún. 13. - 05:06:45
(34/129)
Hát Disney már nyiltan vállalja sátánizmusát, érdekes, hogy a kutyának nem tûnik fel mit üzen ez a kis filmecske, most már a gonoszt kell sajnálni, a szemét emberektõl, akik a fényben élnek a sötétség helyett.

Gondolom teltházas gyerekvetítések vannak.

Hurrá!
tobywong 2014 jún. 12. - 13:03:16
(33/129)
*találva
tobywong 2014 jún. 12. - 13:02:23
(32/129)
Hatalmas film! Mindenkinek ajánlom! Minden el lett tálalva és végre kaptam egy elfogadható sztorit a mesérõl. 10/10
kybuck 2014 jún. 12. - 07:03:46
(31/129)
Én így érzem, ennyi.
10/10
zzoe 2014 jún. 11. - 20:32:11 10/10
(30/129)
Csodásan fotózott, animált, látványos, a mai elvárásokra remekül átfogalmazott mesefilm!!!! fordulatos, szellemes megoldásokkal, nem beszélve az általa tolmácsolt "ideológiáról"... a szeretet mindent visz és megváltoztathat!!!...amúgy a zene is szuper, fõleg Lana Del Ray gyönyörû dala a film végén!! Többször nézhetõs! A fanyalgóknak pedig csak annyit, minek ültek be rá!!?? az elõzetesbõl lehetett tudni, mire lehet számítani!! A mûvészet szabad, pláne ha jó és élvezhetõ!!!:) Vagy csak Alföldi féle "István a királynál" lehet beszélni mûvészeti szabadságról!?...naggggyon érdekes!!!