5/10
Liberum 2016 jún. 29. - 10:42:04 5/10
(19/59)
Már nagyon vártam a filmet.
Az elsõ része benne van a top 3 horrorban nekem, de ez...
Azért ültünk be moziba, hogy nagyon-nagyon ijesztõ filmet nézzünk, hát nem mondom, össze-össze kuláztam magam helyenként, szóval azt, ami a horror, mint filmes mûfaj célja, elérte.
Azonban túlnézve ezen, sok jelenet volt, aminek rémisztõnek kellett volna lennie, de kifejezetten botrányos volt, hangosan nevettem a moziban egy-egy momentumnál. Tele volt üres, meg nem magyarázott dolgokkal, felesleges, kiszámítható jelenetsorozatokkal. Voltak nagyon jó kamerás megoldások, ahogy az egyben is, voltak benne jó dolgok, de SPOILER ......................................................................................................................

a kutyás jelenetnél kifojt a könnyem, úgy nevettem. A film legmélyebb pontja, mintha az egész stábot lecserélték volna óvodásokra ó pffúúúúúj de rossz élmény volt. annyi apró dolog volt amit megcsinálhattak volna sokkal jobban...
Már az is felidegesített, amikor megfesti az apácát (errõl jut eszembe mi a pöcsöm volt ez az apáca téma, mindegy), miért kell ilyen direkt dolgokat bele tenni, mint a "festõ póz " ... tudom persze ez egy kis dolog de engem marhára idegesít, hogy egyes filmek letudják a mûvész lényét mindazzal, hogy laza kartartással, kötött pulcsikában üldögél és kifesti magából az álmában látottakat... annyira elbagatellizálja ezzel a mûvész mûvésziességét, hogy teljesen mû lesz tõle. Megsem közelíti az elsõ rész zsenialitását!
10/5
4/10
kate77 2016 jún. 27. - 11:32:15 4/10
(18/59)
Lehúzom a filmet... Aha... Egyrészt a negatív kritika nem lehúzás. Más meg agyon dicséri. Most akkor miért is a negatív kritikával van a baj? Miért csak a jó dolgokról kellene írni? Mi az már, hogy "nem szép dolog lehúzni egy filmet" :)??? Nem a véleménynyilvánítás a lényege egy topicnak? Továbbra sem értem azokat, akiknek az a bajuk, hogy negatív kritikát írtam. Könyörgöm, olvassatok már el pár topicot... Minden filmnél ez van: valaki dicséri, valaki kritizálja, valakinek tetszik, valakinek nem. Édes istenem, az érzékeny lelketeknek nehogy ártsak már, hogy "lehúzom" a filmet :). Ha valakit érdekel egy film, menjen el és nézze meg. Ha az alapján nem megy el, mert valami "elvetemült" rosszakat ír róla, az legyen az õ baja, hisz mindenkinek tisztában kellene lennie azzal, hogy ízlések és pofonok, az, hogy jó-e egy film, szubjektív, mindenkinek más jön be, ráadásul tök ellentétes vélemények születnek, ilyenkor átlagot számol, és ha a pozitív nyer, megnézni :)? Ne röhögtessetek már... Ha a port-os fórum alapján mennék/nem mennék moziba, már többször megjártam volna, én csak kíváncsiságból nézek bele, ki mit gondol, és sokszor holt más véleményen vagyok, de szerintem ez a normális. És nem egyszer volt, hogy általam jónak vélt filmet kõ keményen kritizáltak, de nem sértõdtem meg, mert konkrétan nem érdekelt, nekem az számított, hogy nekem bejön, a többi nem érdekes :). Komolyan én még ilyen érzékeny lelkeket nem láttam...
Részemrõl lezárva a téma, pátyolgassátok egymás sérült lelkét :), én mindenesetre továbbra is vállalom, hogy klisékkel teli a film, semmi, de semmi újat nem tud mutatni a mûfajban, elnyújtott, sokszor unalmas, és sajna sok jelenet nevetséges, aminek ijesztõnek kellene lennie... Ennyi :).
9/10
Peet04 2016 jún. 24. - 16:29:07 9/10 Előzmény kate77
(17/59)
Nem kötekedek. Csak eléggé lehúzod a filmet.
4/10
kate77 2016 jún. 20. - 14:15:08 4/10 Előzmény Peet04
(16/59)
Nem tudom, miért kell kötekedni... Ez egy fórum, ahol bárki leírhatja a véleményét, mi azzal a baj, hogy nekem és neked teljesen más a véleményünk? Nem tehetek róla, hogy nekem más a félelmetes. Bocsánat, hogy konkrét számokat nem tudok mondani az elsõ rész ijesztõ jeleneteivel kapcsolatban, régen láttam (és azóta még rengeteg másik filmet), de az igenis hatott rám, más meg azt tartotta gyengének. Számomra a második részben azok a részek, amelyek úgymond ijesztõek voltak, nevetségesnek tûntek (3 kivételével, ami tényleg ütött), elnézést, ha nem tudtam megijedni rajtuk :).

Örülök, ha másnak tetszett, de komolyan nem értem, miért baj az, ha akad olyan is, akinek csalódás? Én nem szapultam, egyszerûen csak leírtam a véleményemet, ahogy más is, ennyi. Minden filmmel ez van, egyikünknek bejön, másikunknak nem. Tök egyszerû, és ha neked tetszett, azért még nem kell megsértõdni, ha másnak nem. Nem az a lényeg, hogy neked tetszett? Én sem akadok ki és nem értetlenkedek, ha egy általam jónak vélt mozit más kritizál. A jó öreg közhely, ízlések és pofonok ;)...
9/10
Peet04 2016 jún. 20. - 12:35:45 9/10
(15/59)
Ugyanez nálam. talán a legjobb amit láttam. Be is szartam párszor, jó volt.
tobywong 2016 jún. 20. - 09:01:55 Előzmény Peet04
(14/59)
Teljes mértékben egyetértek. Én sem értem azokat, akiknek ez nem tetszik, mint horror.
Irtó félelmetesre sikeredett, egyik legrémisztõbb film, amit eddig láttam.
Nálam 10/10.
9/10
Peet04 2016 jún. 19. - 10:50:56 9/10 Előzmény kate77
(13/59)
"" a bõ 2 óra alatt össz-vissz 3 olyan jelenet volt, amin tényleg meg lehetett ijedni"
Mondd már meg légyszi hogy az elsõben mennyi volt, ha ebben keveselted az ijesztést, kösz.
9/10
Peet04 2016 jún. 19. - 10:46:12 9/10
(12/59)
Ez is jóra sikeredett szerintem. ha ezvalakinek nem jó akkor mi az?
10/10
BBali06 2016 jún. 18. - 13:54:07 10/10 Előzmény webteve
(11/59)
Ha a valóság nem elég ,,jó" ahhoz, hogy filmet csináljanak belõle, akkor n csináljanak. Úgyhogy mikor azt panaszkodják, jó volt-e, akkor inkább azt panaszolják, jó volt e a példa, amibõl merítettek. De az elsõ tényleg jobb volt, ebben egyetértünk.
7/10
michael corleone 2016 jún. 18. - 08:14:12 7/10
(10/59)
Indokolatlanul hosszú sok vontatott jelenettel,sok klisével.---SPOILER---
A végén túl könnyen kiûzték a démont,vártam valami csattanót a végére de elmaradt.A poénok se kellettek volna bele,egyáltalán nem volt félelmetes.10/6,5.
1/10
Bogi Szabó 2016 jún. 16. - 19:33:07 1/10 Előzmény webteve
(9/59)
Öööö... Egy film esetében nem ez szokott lenni, hogy valakinek bejön, másnak meg nem? Meg az egy dolog, hogy megtörtént esetet dolgoz fel, de ennek miért is lenne bármi köze a film minõségéhez? Ha nem megtörtént esemény alapján készül egy film, az garantáltan jobb? Szerintem semmi, de semmi köze a kettõnek egymáshoz, hogy van-e valóságalapja, vagy nincs, meg lehetett volna csinálni jóra, nyilván iszonyú nehéz ennyi horrorfilm után eredetit, ütõset csinálni, de ha nem megy, nem kéne erõltetni. Vontatott, unalmas, klisékkel teli film, ez van.
B. Cvalda 2016 jún. 16. - 15:41:38
(8/59)
Horrorkedvelõként számomra kiábrándító volt ez film. N+1.-ik jumpscare tucatfilm, aminek a hangulata sem volt nyomasztó, nem találtam egyedinek, teljesen kiszámítható volt ezerszer felhasznált elemekbõl felépítve.
7/10
MattColors 2016 jún. 16. - 02:13:36 7/10
(7/59)
Fox és Dana, újra nyomoznak. :))) :P
webteve 2016 jún. 14. - 20:10:42
(6/59)
Azert az vicces, hogy mindenki azon morfondirozik, hogy jo horror film volt e vagy sem. Ez egy megtortent esetet dolgozz fel. Kivancsi vagyok, ha valakivel ilyen megesen a hazaban mennyire talalna "jonak"....
Amugy azert ez egy hollywood-i horror film. A valosagban picit maskent zajlott le a dolog. Az elso "jobb" volt...mar ha lehet ilyet mondani. A filmes megjelenitesre gondoltam, mert hogy az is megtortent. Jobban elhitted hogy valosagos volt. Ez mar elegge ijesztgetos horror film volt, tele sotet jelenettel, meg hiretelen megjelenesekkel. Az elsoben jobb volt, hogy szinte alig jatszodott sotetben, szinte mindig egett egy csomo villany, vagy nappal volt, megis beparaztal tole. Ebbe muszaj volt ejszakas jeleneteket tenni, hogy jobban feljel. Hogy nagyobbat usson. El kell adni valahogy... Azert egy mozit boven meger igyis. Paraban nincs belole hiany.

Ui.: Meg mindig szomoru teny, hogy jonak titulaljuk....nem az...
1/10
Bogi Szabó 2016 jún. 13. - 14:53:06 1/10
(5/59)
Ebbõl a pár kommentbõl is látszik, ízlések és pofonok. Én kifejezetten szeretem az ilyen típusú horrorfilmeket, de ez nekem sem jött be. Ahogy lejjebb írta valaki, a legtöbb, ijesztõnek szánt jelenet inkább nevetséges volt, max. az ijed meg ilyenen, aki elõször lát ilyet, vagy nem tudom az okát :). Egy-két dolog volt, amit ijesztõnek éltem meg, de ez édeskevés egy kétórás filmben. Érdekes, írja az elõzõ hozzászóló, végig fenn volt tartva a feszültség, háááát... Én pont az ellenkezõjét gondolom, unalomba fulladt, elhúzták, de nagyon. A démonûzõ házaspárt alakító színészek sem voltak a topon, én nem ezt szoktam meg tõlük. Hát ez van, nem jöhet be mindenkinek ;).
SzIvett 2016 jún. 12. - 11:58:22
(4/59)
Szerintem a film hatalmas volt. Sajnos az utóbbi években ritkán készülnek ütõs horror filmek,de nekem ez nagyon pozitív csalódás volt. Bõven hozta az elsõ rész színvonalát,nekem picit ez jobban is tetszett az elsõnél.:) Végig lekötött 2 órán keresztül,egyszer sem volt unalmas,a feszültség folyamatosan megvolt,az ijesztõ részeknél meg ugrottam párszor a moziban.:D A csavar is ötletes volt ami a végén derül ki. Az apáca démontól egyenesen a hideg rázott.Baromi félelmetes volt.:D Csak ajánlani tudom!:) Mindenképpen moziban nézõs.:P
7/10
Kolókapitány 2016 jún. 11. - 09:01:08 7/10
(3/59)
Elõzõ kommentelõnek kicsit más lehet az ízlése, mint nekem. Amit õ mélypontként írt le nekem az pont tetszett. Szerintem nagyon jól fel lett építve a film, a színészek is hozták amit kell. Nem vagyok nagy horror rajongó, de ez nagyon jó volt. Voltak nagyon elnyújtott részek ahol bravúrosan elérték, hogy a feszültség végig fent maradjon.
4/10
kate77 2016 jún. 10. - 11:24:37 4/10
(2/59)
Óriási csalódás a film... Nagyon szerettem az elsõ részét, ezért is vártam annyira a folytatást. Szerintem harmatgyenge lett, a bõ 2 óra alatt össz-vissz 3 olyan jelenet volt, amin tényleg meg lehetett ijedni, a többi "ijesztõ" jelenet inkább volt nevetséges, mint félelmetes :(. És borzasztóan el van nyújtva, feleslegesen, kicsit zagyva is, valamint sajnos nagyon sokszor unalmas. Ezt persze úgy magyarázzák, hogy "fellélegezhet a nézõ", csak sajna nincs mibõl :(

Nagy kár ezért a filmért. Most vesztettem el minden reménységem, hogy készülnek még igazán ütõs horrorfilmek (nem a trancsírozósra gondolok).

SPOILER ON!!!!!!!!!!

Amikor a csávó az Elvis dalt énekli a családnak, az volt a mélypont, ott már végképp nem tudtuk, melyik filmre ültünk be...

SPOILER OFF
somersby 2016 márc. 03. - 11:25:17
(1/59)
Idén nyáron érkezik a magyar mozikban a 2013 szeptemberében bemutatott kísértetházas horror, a Démonok között folytatása, amely a most nyilvánosságra hozott elõzetes szerint szintén nagyon ijesztõ lesz.
A hatást ráadásul nagyban növeli, hogy a filmek középpontjában álló szellemûzõ házaspár, Ed és Lorraine Warren a valóságban is élõ és tevékenykedõ emberek – az õ igaz történeteiken alapulnak a Démonok között-alkotások (az elsõ és második részen kívül a spin-offként mûködõ Annabelle is).

A Démonok között 2-t az elsõ filmet is jegyzõ James Wan rendezte (akinek a nevéhez olyan további horrorok fûzõdnek, mint a Fûrész és az Insidious). A Warren házaspár szerepében ezúttal is Vera Farmigát és Patrick Wilsont láthatjuk, akik fõszereplésével most egy 1977-es rémisztõ esetet vesznek elõ a szellemûzõk aktái közül.

Official Teaser Trailer [HD] - http://www.youtube.com/watch?v=KyA9AtUOqRM

Bemutató dátuma: 2016. június 10.