Gringabringa 2013 nov. 13. - 23:22:46 Előzmény horipapa.
(65/165)
Lásd Paranormal activity. A lakókat fizikailag terrorizálja egy láthatatlan lény (ütések, lábnyomok, ajtók becsapódnak), és mégis a következõ este is lefekszenek leoltott (!) lámpa mellett...azt hiszem az elsõ ilyennél pizsiben rohannék az utcára és vissza se mennék.
Gringabringa 2013 nov. 13. - 23:20:39
(64/165)
Nagy várakozás-sablonok, klisék.
10/10
melody03 2013 nov. 12. - 18:08:08 10/10
(63/165)
Tetszett, végig izgultam, drámai hangulatú volt és nagyon izgalmas. Ha igaz történet, ha nem, eddig nekem ez tûnt a legreálisabb ábrázolásnak. A maga kategóriájában szerintem az egyik legjobb film. Mindenképp ajánlom, azoknak akik kedvelik a hasonló témájú filmeket.
maria-maria 2013 nov. 11. - 16:51:53
(62/165)
hehe :D démonok mi chh
9/10
peti2006 2013 nov. 11. - 11:59:51 9/10
(61/165)
Kategóriájában szerintem az eddigi legjobb film.
6/10
nyenye 2013 nov. 02. - 18:44:40 6/10
(60/165)
"majd lesz para ha odab*sz a falhoz a démon" Ne haragudj meg de ezen szó szerint besírtam a röhögéstõl. Te most tényleg mindent elhiszel amit TV-ben látsz? Tudod rengeteg film elé kiírják,hogy igaz történet mert így jobban el lehet adni (pl paranormal activity elé is) de igencsak naivnak kel lenned ahhoz egy ekkora baromságot bevegyél. Ez lesz a vége ha az ember túl sokat jár hittanra! Beledumálják azt a sok hülyeséget amit a primitív középkor hiedelmekbõl fakadt. Mint pl Isten,sátán,démon,jó,gonosz, stb... Pedig racionális gondolkodással azaz józan paraszti ésszel elég sokat meg lehet tudni és érteni a körülöttünk lévõ világból. Megnyugtatlak azért,hogy démonok nem léteznek (Max a mesekönyvben azaz a bibliában),szóval nyugodtan kapcsold le a villanyt éjszaka! :D

A filmrõl meg csak annyit,hogy egyszeri megnézésre jó de az ember estére elfelejti. A legnagyobb baja az,hogy tucat,sok ehhez hasonló filmet láthattunk már.Sajnos ez is csak a megszokott ijesztgetõs sablonokra épít. 10/6
5/10
RodeoClown 2013 okt. 24. - 21:01:53 5/10
(59/165)
Indonéziában, Sentulban láttam ezt a filmet. Nem vagyok egy horrorszeretõ, de ez szerintem meglehetõsen gyenge egy ilyen filmtõl, hogy 2 óra alatt úgy igazándiból egyszer ijedtem meg. Nem rossz egyébként, de nem is annyira jó. A para hiányzik belõle.
5/10
Sümmermeister 2013 okt. 24. - 16:59:35 5/10
(58/165)
Most nezem csak, 16-os? Szerintem egy 18-as karikät simän megerdemelne, tekintve, hogy thriller/horror
5/10
Sümmermeister 2013 okt. 24. - 16:55:30 5/10
(57/165)
"egyre veszélyesebb, ijesztõbb módokat talál, hogy jelezze: övé a ház, és nem engedi át másnak." E szerint a leiräs szerint a demon csak a häzat akarja. Akkor most miert is lett volna rossz megoldäs, ha egyszerüen csak kiköltöznek??? Tudom, követte volna öket mär oda is, de akkor most ez a demon mit is akar vagy hol is lakik pontosan? Mellesleg 1000-szer lerägott csont, egy mit sem sejtö csaläd uj häzba kötözik, majd "furcsa" dolgokat tapasztal uj otthonäban stb stb stb... Azt viszont erösen vitatnäm, hogy igaz törtenet, maximum azon alapul, jo erösen kiszinezve. Ettöl meg nem volt olyan veszes, önmagähoz kepest megerne egy 10/6-ot, csak nem 2013-ban.
7/10
horipapa. 2013 okt. 24. - 16:25:19 7/10 Előzmény pepper01
(56/165)
Ez így igaz, mert utólag kiderült.
De például Te ott maradtál volna a családoddal/gyerekeiddel?

Egyébként pont ezért lehetett volna rendezõi szempontból is meghúzni ezt a lépést, mert ha elhagyják a házat akkor is folytatódik a történet és még reális is.
k11zoltan 2013 okt. 22. - 19:14:15
(55/165)
Nyomul a sötét oldal. :D

Attól még lehetett volna jobb a film.
k11zoltan 2013 okt. 19. - 23:02:26
(54/165)
Mindenképpen nézhetõ.

A sztori mondjuk ezerszer lerágott, de volt benn pár jó jelenet.
pepper01 2013 okt. 17. - 21:14:44
(53/165)
Csak annyit szeretnék hozzászólni, hogy hiába költöztek volna el a démon akkor is követte volna õket.
7/10
horipapa. 2013 okt. 17. - 17:04:47 7/10
(52/165)
Az ilyen kategóriájú filmekkel mindig az a bajom, hogy nem reális.
Az, hogy ilyenek történnek és még napokig ugyanott alszanak a gyerekek/felnõttek egyszerûen hiteltelenné teszi az egész filmet.

Spoiler!

Már amikor a két óra megállt 3:07 percnél, illetve a kutya meghalt, minimum kihívtam volna azokat az embereket, akik ilyen jelenségekkel foglalkoznak.
Amikor pedig a nõ találkozott a pincében a démonnal, vagy mikor a gyerekek látták többször is, elköltöztem volna a családdal. A házhoz pedig kihívtam volna egy szellemûzõt (nem tudom van-e ilyen :D), vagy a 2 embert, hogy ítélje meg, hogy lakható-e és ha nem lesz-e még veszélytelen.

Õk pedig napokig éltek ugyanott, úgy hogy minden éjszaka egyre durvább és félelmetesebb dolgok történtek.

Ennyit a negatívumról, mert egyébként egy elég jó film, jól fel van építve, félelmetes és aki hisz benne, elég valóságosnak is tûnik.

Kategóriájában egy erõs 7-es.
EG0 2013 okt. 14. - 15:29:00 Előzmény _Freddy_
(51/165)
Csak amit már mások is írtak:
- zene, azaz hangeffektek kiválóak, emiatt érdemes moziban nézni
- klisék szépen összerakva, idegesítõ baromság mentes
- Szerintem jobb az Insidious (2010)-nál

Mozipartnerem rosszakat álmodott a film utáni éjjel. :-)
Én megnéznék egy folytatást is belõle a démonszakértõ házaspárral, sõt, simán lehetne sorozat belõle.

Freddy: egy ördögûzés során nem fél méterrel arrébbra üldözik ki a démont, hanem egyenesen vissza a pokolba. :-)
8/10
Gerard1990 2013 okt. 14. - 14:38:55 8/10
(50/165)
A maga nemében szerintem egy jó film! Bár rég néztem konkrétan ilyen témájú mozit (tehát thrillert), de a gyilkolós-feldarabolós-savbapácolós stb. vonulathoz képest egy üdítõ élmény volt. Annyi rossz (de kiválóan reklámozott) horrort láttam az utóbbi egy évben, hogy ez nekem most jól esett. Persze nem hibátlan, de nézhetõ és igen is borzongató alkotás. Írták néhányan, hogy az elsõ 20 percben, fél órában nem történik 'semmi'. Szerintem ez nem feltétlenül gond, nekem kellett ez a felvezetés, hogy ráhangolódjak a filmre. Nem kell, hogy rögtön a vér folyjon, démonok labdázzanak stb.
4/10
-_Roger_- 2013 okt. 13. - 19:27:02 4/10
(49/165)
Ezerszer eljátszott szituáció.Minden benne van,amiért kritizálni lehet egy
ilyen filmet.A már jól ismert alap-szituáción,kliséken kívül kaptam egy jó

adagot az általam leginkább gyûlölt dologból,amitõl nálam egy ilyen film

rögtön a szemét kategóriába kerül:a hosszú bevezetés.Még mindig nem

értem,hogy miért kell mindent megtudnunk a szereplõkrõl,ha ez a

végkifejletet egyáltalán nem befolyásolja.Az elsõ órában szinte nem

történik semmi.Azt sem értem,hogy miért gondolják a rendezõk,hogy jól van

az,ha nem elégítik ki vizuálisan a nézõt.Elvégre ezért megy moziba.Legyen

félelmetes az,aminek félelmetesek kell lennie.Ha valami/valaki csúnya,az

nem feltétlenül félelmetes is.Az értékelések és a reprezentatívnak

mondható átlag alapján gondoltam,hogy talán életemben másodszor láthatok

egy jó thrillert/horrort.Még anyámat-aki 54 éves- is rábeszéltem,hogy

jöjjön és nézze meg velem,mert ez állítólag jó.Az Õ véleménye:"Ez gyenge

volt."Szerintem is.
7/10
Sadenal 2013 okt. 12. - 00:24:03 7/10
(48/165)
Tény, hogy jól összerakott, de semmiképpp sem koszakalkotó. Eléggé túlértékelt, de hát a horror már jó pár éve elfáradt mûfajnak számít. Klisék, klisék hátán. Mostmár csak a keret más. Azért még mindíg a mai kortárs horror remekei között van, csak már nincs benne semmi extra.



7/10
Andrew8 2013 okt. 11. - 22:58:57
(47/165)
http://www.youtube.com/watch?v=IeL_svA_0G4
http://www.youtube.com/watch?v=SPuv9KpDQF4

Interjú ( 2 részes) az igazi Lorraine Warren-el és a rendezõvel James Wannel ( Fûrész 1, Insidius - Gonosz ház)
blackorchid 2013 okt. 10. - 17:26:28
(46/165)
Rég láttam már ilyen jó horror filmet. Nem vártam tõle sokat, mert már rengeteg horrort láttam, és azt hittem már nem tud meglepni ez a film, de pozitívan csalódnom kellett!Egy igazán izgalmas, végig feszült, nem vontatott, kiváló film.Aki szereti ezt a stílust, annak kötelezõ!