10/10
Sektor Judy 2018 máj. 30. - 17:12:35 10/10
(145/165)
nagyon jó film 10/10
9/10
netticicaadacs 2018 ápr. 16. - 16:45:17 9/10
(144/165)
B...us! a Film + Komolyan gondolta ezt az ajánlót?
10/10
nikato 2018 márc. 09. - 16:16:32 10/10
(143/165)
Ahogy az hozzászólásait nézem, Önnek minden rossz, unalmas és gagyi! :( Ez a film pedig pazar! :)
10/10
nikato 2017 dec. 19. - 09:20:18 10/10
(142/165)
Történet (ami valós), rendezés, színészek, alakítás, szinkron, paráztatás: 10/10!!! Ehhez nincs mit hozzáfûznöm több!
9/10
laszlo-1 2017 febr. 11. - 13:36:18 9/10
(141/165)
Kitûnõ film. Akik szeretik a misztikus témát semmiképpen ne hagyják ki!
Querelle 2016 júl. 10. - 18:50:44
(140/165)
Inkább nem folytatom, mert úgy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett, vagy két malomban õrlünk.
barna pólós 2016 júl. 09. - 21:34:13 Előzmény Querelle
(139/165)
Újat nem mond, de egész jól megcsinálták, van pár parás rész is, fõleg a vége. Szellemjárásos, kopogószellemes filmhez képest egész jó.
barna pólós 2016 júl. 09. - 21:21:58
(138/165)
Nem valószínû, de lehetséges szellemek létezése egy racionális ember számára is, hiszen sokan beszámolnak róluk, ahogy ufókról is, és természetfeletti világ is könnyen létezhet, ha a mi világunk létezik. Igazából elég meggyõzõ esetek is vannak. Az elõbb is olvastam egy fórumot, ahol magyarok számoltak be általuk tapasztalt esetekrõl. Tehát racionálisan gondolkodva lehetséges a szellemek létezése, viszont az, hogy egy adott vallás ennyire igazat mond, hogy szentháromság, szentelt víz, kereszt, meg ilyenek, az teljesen irracionális, nagyon kicsi az esélye. Annyi vallás van, sokkal valószínûbb, hogy mindet kitalálták, mint hogy az egyik igaz. És amiket tanítanak, abban kevés a logika. A vallásos emberek hihetnek benne, a racionálisak nem.
Querelle 2016 júl. 09. - 19:32:13 Előzmény barna pólós
(137/165)
1. Nem akarom én kifigurázni, csak a katolicizmus monopóliumát akarom megkérdõjelezni.

2. A racionalitás ésszerûséget jelent, vagyis a személy a dolgok megítélésében, döntéshozatalakor elsõsorban a fejére, az észérvekre hallgat, érzelmei ritkán befolyásolják. Megérzéseit, ösztöneit képes háttérbe szorítani. Nehezen fogadja el légbõl kapott elképzeléseket, a hirtelen ötleteket (például: x.y. azt mondtak, hogy szellemek járnak a lakásában, tehát elhiszem, z.azt mondta, hogy UFO-tól van gyereke, ezt is elhiszem ) a logikus megközelítés híve. Általában érdekli a dolgok tudományos megközelítése.Érted, mit akarok mondani ? Más kérdés, hogy ki mit hisz, gondol( ami persze akár igaz is lehet,de nem bizonyítható egyértelmûen ) .A RACIONALITÁS FOGALMÁBA NEM TARTOZNAK BELE A KÍSÉRLETILEG NEM ELLENÕRIZHETÕ,EGYÉRTELMÛEN NEM BIZONYÍTHATÓ ( tehát fénykép ami vagy UFO vagy nem, szellem-kép ami vagy trükk, vagy nem ) KIZÁRÓLAG ELMONDÁSOKRA,FELTEVÉSEKRE,FANTAZMAGÓRIÁKRA,MISZTIFIKÁCIÓKRA ÉPÜLÕ DOLGOK,ESEMÉNYEK.
barna pólós 2016 júl. 08. - 00:20:35
(136/165)
Pedig te is leírod, mi a probléma.
"A szentháromság, kereszt, szenteltvíz, stb. használata nekem azért nem érthetõ, mert mi van ha a gonosz lélek nem katolikus,pl.református, unitárius, vagy egyáltalán nem is keresztény, mondjuk zsidó, vagy muszlim, mert akkor a felsorolt kellékek nem sokat használnának."
Ezzel te is kifigurázod a vallásokat. Szerintem a vallásosság teljesen irracionális, hiszen amiket több ezer éve leírtak, ma már teljesen logikátlanok. Eleve rengeteg vallás létezik, és mind mást mond. Viszont vannak olyan esetek, amikor hallani szellemek vagy ufók feltûnésérõl, és ezek egyáltalán nem mondanak ellent a racionalitásnak. Miért ne létezhetnének?
Querelle 2016 júl. 07. - 22:05:40 Előzmény barna pólós
(135/165)
Olvasom ezeket a gondolatokat, és gondolkodom, hogy tulajdonképpen most mit akartál mondani ? "Kár, hogy behozták a szentháromságot meg a papokat, és egy nem hívõ számára itt vége is a hitelességnek. Mert ez azt jelenti, hogy Jézus végig igazat mondott, a zsidó kiválasztott nép és sok egyéb, és ez nem túl valószínû egy racionális ember számára. Pedig jó lenne, ha lennének szellemek, mert az azt jelentené, hogy van lélek és nincsen végleges halál."
Na most, ezek elfogadjuk, hogy egy racionális ember számára Jézus szavai, azaz, hogy igazat mondott nem valószínû. Viszont a filmekben szereplõ, gonoszkodó szellemek valószínûek. Egy racionális ember számára ? Biztosan tudod Te, hogy mi a racionális gondolkodás ? Röviden ésszerû, következetes, józan gondolkodás. A racionális ember számára a szellemek létében való hit irracionális.A másik meg amit nem értek, hogy Jézussal mi is a problémád, hiszen azt mondja, hogy aki hisz Õbenne, örök élete van, másképpen szólva: van lélek és nincs végleges halál.A szentháromság, kereszt, szenteltvíz, stb. használata nekem azért nem érthetõ, mert mi van ha a gonosz lélek nem katolikus,pl.református, unitárius, vagy egyáltalán nem is keresztény, mondjuk zsidó, vagy muszlim, mert akkor a felsorolt kellékek nem sokat használnának.Vagy esetleg minden gonosz lélek katolikus ? Hogyan lehet ez ?
Querelle 2016 jún. 24. - 22:05:37
(134/165)
45 perc után feladtam, semmi újat nem mond, a rendezés is átlagos, kiszámítható.
9/10
m3246 2016 jún. 23. - 23:52:15 9/10
(133/165)
Horror filmek között egyértelmûen ez a viszonyítási alap! Jól felépített, nemcsak ijesztegetõs... Bármikor újra nézem és végigborzongom! 9/10
10/10
zpeller 2016 máj. 06. - 10:23:47 10/10
(132/165)
Kedvelem a horrorfilmeket, de ezen belül a démonos filmeket kevésbé. De ez egy nagyon ütõs film! Minden szempontból remek alkotás! 10/10.
8/10
Liberum 2016 márc. 19. - 11:47:14 8/10 Előzmény barna pólós
(131/165)
A számokkal azért tisztában lehetnél, vagy legalábbis pontosabb.
Több ember vallásos a földön mint amennyi nem.
Én nem akarlak megtéríteni, nem az én dolgom, viszont véleményem szerint van lélek, vannak szellemek, van haláli után élet.
Egy ördögûzös sztoriba persze, hogy behozzák a katolikus egyházat, a vallást, ha nem hozták volna be egy hatalmas lyuk lenne az egész történet.
Miért fontos az embereknek a racionalitás, sosem értettem, azt hiszed amit látsz? ez elég szûk látókörûségrõl tanúskodik.
A kutyák pl. sokkal több mindent hallanak mint mi, honnan tudod, hogy õk mit tudnak, amit mi nem?
Az, hogy valami nem az orrod elõtt történik, még nem jelenti zt, hogy nem történik meg.
8/10
Liberum 2016 márc. 19. - 11:39:44 8/10
(130/165)
Az egyik, hanem a legjobb horror amit valaha láttam.
Megnyerõ, hiteles, hátborzongató, egyes jelenetek teljesen váratlanok.
Persze a tipik horror sémák is megtalálhatóak, de elfeledteti velünk a film többi momentuma.
Nem a megszokott: elbújok egy ágy alá és hirtelen benéz valaki stílus, ez nagyon tetszett benne.
Nyilván fel van valamennyire túrbózva az igaz történet, de ez a film nézése közben eszedbe nem jutna.
Kifejezetten precíz alkotás, ajánlani tudom mindenkinek.
10/8
8/10
Ignác Gufo 2015 szept. 01. - 15:21:26 8/10
(129/165)
Jó film, klasszikus horror.
Jó történet, igényes rendezés, jó színészi játék.

***** SPOILER *****
Azon viszont jót derültem, mikor a család kiköltözik a motelbe, és a nagy démonvadász elmegy, azzal a mondattal búcsúzva, hogy "zárkózzatok be!.

De csak ez az egy mondat volt logikátlan. Illetve, még az elején, hogy milyen könnyen túlteszik magukat a kutyájuk halálán.

8/10
7/10
corleone90 2015 máj. 28. - 13:34:17 7/10 Előzmény Meklód fia
(128/165)
a paranormal activity-nek semelyik része nem igaz történet.
barna pólós 2015 febr. 10. - 20:11:29
(127/165)
Kár, hogy behozták a szentháromságot meg a papokat, és egy nem hívõ számára itt vége is a hitelességnek. Mert ez azt jelenti, hogy Jézus végig igazat mondott, a zsidó kiválasztott nép és sok egyéb, és ez nem túl valószínû egy racionális ember számára. Pedig jó lenne, ha lennének szellemek, mert az azt jelentené, hogy van lélek és nincsen végleges halál. Másrészt az is érdekes, hogy ha ez például igaz, akkor miért nem hisz benne csak kevés ember? Talán mert annyira ciki benne hinni, és hülyének tartják miatta az embert? Vagy az ember azt nem hiszi el, amit az emberiség 99%-a õrültségnek tart?

Amúgy elég jó, félelmetes film. A pincés rész nagyon parás volt, meg az egész film.
tombenko 2015 jan. 20. - 17:12:23
(126/165)
Egyértelmû, mással nem magyarázható jelenség. Nem film!