borkasztik 2014 jan. 16. - 12:12:10 Előzmény ww95
(105/165)
AZért nem egészen ugyan az a kettõ :)
10/10
Deniss 2014 jan. 15. - 19:05:56 10/10
(104/165)
Nagyon jó és félelmetes film csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a parázást!10/10
ww95 2014 jan. 09. - 15:34:48
(103/165)
Hahaha! Megtörtént eset alapján???!!! Beszarás!
Démonok,meg ilyenek???!!! Hahahaha! Ez kb olyan,mint ha a Csillagok Háborúja elé írták volna,hogy megtörtént eset alapján.
gergo1010 2014 jan. 09. - 14:36:31
(102/165)
Bevallom nem nagyon akartam megnézni mert én nem szeretem a horrort.De alapján véve nem egy rossz film, érdemes megnézni.Az igaz hogy senki nemhalt meg benne, az rossz, mert tényleg minden horror filmben meghal valaki.Azért is jó volt mert nem véres, nem ilyen kamu kitalált szörnyek vannak benne.Igazi szellemek, démonok voltak benne, izgalmas is volt, meglehetett rajta ijedni.Szerintem jó volt.
10/10
6/10
Vickman 2014 jan. 09. - 14:21:22 6/10
(101/165)
Nekem tetszett, érdemes megnézni a filmet, bár Én nem vagyok nagy horror rajongó.
Viszont szerintem alapjába véve volt egy nagy hibája az egésznek:

***SPOILER***

Nem hal meg benne senki???
Egy igazán jó horrorba mindenki meghal!
Bár nyilván ez azért nem így alakult mert "igaz történeten alapszik". :)

***SPOILER VÉGE***
8/10
Rahar 2014 jan. 08. - 20:21:00 8/10
(100/165)
A film megtekintése után megnéztem az interneten az igaz történet alapján valódiságát. A leírások alapján úgy tûnik, hogy valóban nagyon hasonló körülmények alapján megtörtént esetet dolgoztak fel, sõt a film kivitelezésében a nõi fõszereplõ segédkezet, ergo kikérték a véleményét. Természetesen bármit fel lehet tölteni egy weboldalra, sõt könyvben is bármit ki lehet nyomtatni, tehát ez még nem jelenti azt, hogy igaz, csak hogy akkor ennyi erõvel semmit sem hiszek el mert úgy is hazudnak, illetve becsaphatnak.
Az utolsó 15 hozzáírást elolvasva egyetértek azzal, hogy ha nézet már valaki hasonló tartalmú filmeket annak semmi új nem lesz benne, viszont ilyen hozzáállással az általam nézet filmek nagy része helybõl gagyi mert már láttam és alapvetõen nincs benne semmi új. Nappal néztem, így kevésbé éreztem félelmetesnek, bár nekem nem ez a lényeg, a történet érdekelt, ami számomra jó volt, végig lekötött. Két dolog ami nem tetszik:
***SPOILER***
A cím túl sokat árul el, nem pontos a fordítás és elferdíti a tényeket. Az alkotásban semmilyen démon nem szerepel, csak egy gonosz lélek, de az nem démon. Az ördögûzés végén azt állítják, hogy visszatért a pokolba. Ami eleve inkorrekt, mert éppen az volt a baj, hogy nem volt ott. Mivel el sem hagyta azt a területet ahol öngyilkos lett.
***SPOILER VÉGE***
kovpeti 2014 jan. 02. - 18:59:07 Előzmény Ragnarr
(99/165)
Ragnarr:

Nem szeretném azt feltételezni, hogy te buta vagy. De! Hogy a büdös fenében lehet bebizonyítani, hogy valami nem létezik? Úristen, nem tudom bebizonyítani, hogy démonok nem léteznek, ezért léteznek? Ne éljünk már a sötét középkorban, amikor az ártatlanságot kellett bizonyítani, mert ha nem tudtad, akkor bûnös voltál!Márpedig hogy bizonyítod, hogy nem vagy boszorkány? Sehogy.

Nálam meg színváltós triceratopszok laknak, akik a cipõfûzõmön el tudják játszani Vivalditól a Négy Évszakot. Amikor meg vendég jön, láthatatlanná válnak és felrepülnek a Holdra. Bizonyítsd be hogy nem így van! Ha meg nem, akkor igenis hidd el hogy ez így van!!
Poki90 2013 dec. 27. - 21:36:33
(98/165)
Sikerült végre ma megnézni,hálelujá:) Hát,rossznak nem volt rossz,de azért nem rágtam le a körmömet közben.Mikor látunk már egy klisé mentes horrorfilmet? Ajtócsapkodás,zajok,beragadó zárak,blabla láttuk már rengetegszer.
Hogy igaz történet-e? Legalább annyira,mint a Paranormális jelenségek:) Ezzel lehet a legjobban eladni egy sztorit,bár igaz,nem voltam ott.
Ha már horror akkor nálam a tavalyi Sinister vezet eddig.De idén simán ez volt a legjobb.
Mr. Taifel 2013 dec. 27. - 17:47:31
(97/165)
Nagyon ritkán csinálnak jó horror filmet, A Kör címû filmen, amikor a nénike kijött a TV-bõl kb összefo****stam magam. Aztán volt, amikor fiatal csajok lemennek egy elhagyott bányába és jöttek a kis aranyos lényecskék. Na ott is kikészültem rendesen. A második része is király volt.

Ma megnéztem a kondzsuringot is. Hát mit mondjak, a film felénél leállítottam, kimentem cigizni, visszajöttem, feloltottam mindenhol a lámpát. Alig vártam, hogy vége legyen.

Isteni odabasz****s horror. WOW. Hú de király volt. Soha többé nem nézek horrort. Beteg állat volt, akik így megcsinálták.
Most meg kell néznem a jutyúbon pár Szomszédok epizódot, h visszaálljak normális idegállapotba.

WTF.

:)

QRA jó volt bammeg.
9/10
Rent25 2013 dec. 27. - 11:48:09 9/10
(96/165)
Többen ajánlották már nekem ezt a filmet. Nos, megnéztem. És nem csalódtam benne.
Ha egy filmet végig tudok nézni úgy, hogy még egy percre se kalandozzak el, akkor az azért jelent már valamit!
Annak ellenére, hogy nem éppen a kedvenceim közé tartoznak az ördögûzéses filmek, de ebben még volt valami, ami megfogott!
Tetszett. Végre a megannyi gagyi film után egy minõségi(bb) alkotás.
Ha pedig tényleg valós eseményeken alapult... akkor: Hûha...

Értékelésem: 9/10
ReignMan 2013 dec. 26. - 11:12:34 Előzmény wacher
(95/165)
És ezt nyilván készpénznek lehet venni... Gondolom sokak szerint a Szellemírtók is megtörtént esetet dolgoz fel, mert sok különbséget nem látok a 2 film között...
wacher 2013 dec. 23. - 23:44:35
(94/165)
Aki teljesen elutasítja a "megtörtént eset alapján" cimkét, az itt talál egy magyar nyelvû gyors összefoglalót, hátha meggondolja magát :)
http://ajemdibi.blog.hu/2013/10/16/igazi_demonok_kozott-a_perron_csalad
borkasztik 2013 dec. 22. - 09:26:39
(93/165)
javítás *nem ez a lényeg, hanem a hangulat :D
borkasztik 2013 dec. 22. - 09:25:36
(92/165)
EZ nagyon nagy film volt. Letöltöttem mondom na nézzük úgyse lehet nagyszám. Leszögezem este néztem szóval a hangulat is megvolt hozzá és így nézve lehengerlõ volt. Meg ez az igaz történetes bemondás az elején bizar volt nagyon.

lehet hogy sok ilyen filmet ládtunk amiben kinyíllik az ajtó, de itt ez a lényeg hanem a hangulat és a történet amit megpróbálak felvázolni és ez nagyon bejött.
Rég ládtam már ilyen jó hátborzongató filmet. Nállam itt kezdõdik a horror és nem a Fûrésznél, ahonna még a kulcslyukból is szivárog a paradicsom lé..

Gratulálok a készítõknek, ez a film inspirált arra hogy utánna nézzek a neten ennek az "igaz történetnek".
Sonic8 2013 dec. 22. - 00:42:27 Előzmény Meklód fia
(91/165)
Hát, amikor a szekrény tetején volt a démon, vagy éppen mellette a lepedõknél, majd hirtelen fönt a csajszi szobájában, az odabaszott rendesen már bocs. :D
2/10
Meklód fia 2013 dec. 21. - 14:49:08 2/10
(90/165)
Mégis min kellett volna ezen félni? Már több száz horrorban ellõtték ezeket, hogy:
- kinyílik az ajtó magától
- egy láthatatlan szellem valakit lehúz az ágyról
- vagy nagy zaj lesz valahol és mire oda megy a mi fõszereplõnk már nincs ott semmi
és még sorolhatnám...
Egyszer nem ijedtem meg, annyira ki lehetett számítani. Egyedül az Insidious-os srác szerepeltetése miatt tudok 2 pontot adni rá.
10/10
offtopic
idõjós1010 2013 dec. 15. - 13:34:22 10/10
(89/165)
off
PL ha ezt a filmet is vesszük alapul, itt sem rossz emberek kísértettek. Jó emberek voltak borzalmas halállal.
ropogós 2013 dec. 14. - 22:36:21
(88/165)
OFF:
Akik hisznek a szellemvilágban, vsz. nem gondolják azt, amit te leírtál. (vagyis, hogy egykori gonosz emberek kísértenek...és ezek a démonok)
Persze ezzel nem tagadom, hogy egyesek hisznek a kísértetekben! :)
10/10
idõjós1010 2013 dec. 14. - 21:51:05 10/10 Előzmény nyenye
(87/165)
Hát ennyi ! :-)
10/10
offtopic
idõjós1010 2013 dec. 14. - 21:46:48 10/10 Előzmény ropogós
(86/165)
OFF
Aki hisz benne, az szerintem nagyon nem tud mellé felsorakoztatni túl sok ésszerû érvet. Mert totál logikátlan az egész. Vannak emberek akiknek borzasztó haláluk, és esetleg hason szintû életük volt. Aztán ezek az emberek visszajönnek idegen embereket ijesztgetni ? Ebbe nekik mi a jó ? Továbbá mivel feltehetõen életükben nem voltak õk rossz emberek, így végképp logikátlan hogy holtukban mért gonoszkodnak ártatlanokkal.