10/10
idõjós1010 2013 dec. 14. - 21:39:22 10/10
(85/165)
Nálam ez a film abszolút kategóriagyõztes.
Minõségi thriller
ropogós 2013 dec. 14. - 11:58:43
(84/165)
Nem tudom, létezik-e a szellemvilág, léteznek-e démonok.
Aki nem akar benne hinni, kialakítja hozzá a "racionális" érvrendszerét, aki meg akar benne hinni, az szintén.
Nem a bizonyítható, vagy megcáfolható kategória...de ettõl még a film, szerintem jó! :)
6/10
nyenye 2013 dec. 14. - 10:03:24 6/10 Előzmény Ragnarr
(83/165)
Hogy mivel tudom bizonyítani, hogy egy nemlétezõ vmi nem létezik?...Talán pont azzal, hogy még senki nem bizonyította be az ellenkezõjét. Vagy te talán tudsz egy minden kétséget kizáró hiteles tényekre alapuló videót vagy dokumentumot mutatni ami a démonok létezését igazolná?...Kötve hiszem! :D
Viccet félretéve a talán azért mert tudok racionálisan gondolkodni és igen jól ismerem a különbözõ vallásokat (ezalatt azt értem,hogy tudom, hogy miért terjedtek el minden kultúrában a különbözõ vallások illetve tudom mi táplálta azokat)
Ugyanis az ember mióta világ világ meg akarja ismerni és érteni a körülötte lévõ világot mint pl,hogy kerültünk ide,vagy miért történnek a rossz dolgok stb...Itt csak az a bibi, hogy nem biztos,hogy meg is tudta azt érteni, ezért ezeket a hézagokat a saját jóhiszemû fantáziájával tölti ki,és lám meg is született a vallás és vele együtt a démonok, hogy jobban megértsd megpróbálom egyszerûbben leírni. Legtöbb néphitben felelhetõk a rossz szellemek és démonok, az õsember pl babonás félelmet érzet a természeti jelenségektõl amit a rossz szellemeknek tulajdonított vagy a sarkvidéken élõ eszkimók a kemény fagyokat is a démonoknak tulajdonították,a Kamcsatkaiak pedig a tûzhányókban látták a démonoknak, a keresztények még a pestist is a démonokkal magyarázták sok mással egyetemben...végtelenségig lehetne sorolni ezeket a példákat ami a nemtudásból fakadt. Amit ma a tv-ben vagy az újságokban olvasol illetve hittanon hallasz a témával kapcsolatban nem más mint a letûnt korok babonás szellemi terméke ami generációról-generációra adva telepedet az emberiségre! Sajnos az emberiség még mindig nem olyan mûvelt,hogy minden egyes egyede képes legyen racionális logikus gondolkodásra. Pedig hidd el jót tesz! :D
7/10
megatron90 2013 dec. 12. - 00:24:21 7/10 Előzmény Ragnarr
(82/165)
10/7,jóindulattal. szokásos sablon sztori amit már számtalanszor ellõttek +nem is paráztató ,az Insidious 1 sokkal jobb.
Ragnarr 2013 dec. 09. - 22:47:05 Előzmény nyenye
(81/165)
Aha, szóval démonok nem léteznek. És mivel is tudod bizonyítani ezen állításodat? Merthát gondolom, ha már ilyen magabiztosan kijelentesz valamit, nyilvánvalóan be is tudod bizonyítani. Kíváncsian várom a korrekt, racionális bizonyítást :)
5/10
Delorean01 2013 dec. 07. - 19:10:56 5/10
(80/165)
SPOILER nyomokban,bár aki látott már hasonló horrort......Hát enyhén fogalmazva elég sablon film.Gyakorlatilag láttam már ezt a filmet legalább 30-szor,csak más szereplõkkel.:)Család öreg házba költözik.Óriási meglepetésre elkezdenek furcsaságok történni.Kiderül a ház sötét múltja.Ez is akkora meglepi,hogy az csak na.:)A kislány karakter persze egy ilyen horrorba kötelezõ.Na itt tutira mentek az alkotók.Kapunk ötöt is kapásból akiért aggódhatunk.:)Persze a legnagyobb kamaszlány duzzog amiért kiköltöztek tanyára.Ez a karakter is szinte kötelezõ.Igazából olyan,mintha az lett volna a cél,hogy az összes ilyen jellegû horrorsablon benne legyen.Egyediség dupla nulla.Ezt az "igaz történet alapján" kamut,meg még van aki elhiszi?:)Ugyan már.Az ilyeneknek a 99%-a kamu.
Egyszer nézõs.6/10 jóindulattal.
9/10
whitehill 2013 dec. 07. - 17:27:30 9/10
(79/165)
jó film volt. új dolgot nem sütöttek el, de vegyük figyelembe, hogy állítólag igaz történet alapján készítették. persze a holivudu túlzások itt is észlelhetõk voltak, de ettõl függetlenül engem mindig kiráz a hideg, ha megtörtént esetet filmesítenek meg.
a színészek jók voltak, Vera Farmiga (Lorraine Warren) és Patrick Wilson (Ed Warren)nagyon szépen alakították a házaspárt. a gyerekek meg egyszerûen aranyosak voltak :)
8/10
7/10
RTommy9 2013 dec. 05. - 11:39:09 7/10
(78/165)
Nem volt rossz, de nekem valahogy nem tetszett, nem vagyok az a megijedõs vagy félõs fajta, lehet ezért is. Az Átok 1 jobban üt szerintem. Ez 10/7 max. nálam.
1/10
Mester23 2013 dec. 04. - 23:34:51 1/10
(77/165)
Lassú és egyáltalán nem ijesztõ.
Sajnos.
Mike088 2013 dec. 04. - 20:20:27
(76/165)
Izgalmas film, számomra kellõen ijesztõ is volt és az alaptörténet sem olyan bárgyú mint sok horrornál.
10/8
Ajánlott kategória!!
maja31 2013 dec. 02. - 12:50:23
(75/165)
Hát nem volt rossz film de a nagyon jót megse közeliti láttam már ettöl jóbb filmet is, nekem kicsit unalmas volt.
8/10
Findzs 2013 dec. 01. - 17:06:52 8/10
(74/165)
jó volt 10/8
majdnem megütötte az Átok színvonalát nálam
10/10
Arnold0211 2013 nov. 30. - 17:49:55 10/10
(73/165)
Nagyon jó film csak ajánlani tudom!:)10/10
ReignMan 2013 nov. 30. - 17:16:13 Előzmény AKG87
(72/165)
Szerintem sincs semmi új, vagy meglepõ a filmben, a klasszikus japán horrorfilmeket másol, és próbálja paráztatni az embereket azzal, hogy megtörtént esetként tálalja.

Lehet, hog én vagyok túl öreg (bár sohasem nyûgöztek le a szellemfilmek), de én csak röhögök az ilyen hihetetlen marhaságokon, mint szellemek, meg démonok, akik kopognak, meg huzigálják a lábát az embernek álmában...gyermekmese. Számomra hihetõbb és félelmetesebb az emberi fejekben lévõ démoni gonoszság, amely témában összetettebb és tanulságosabb filmek születnek.
Harry_Angel 2013 nov. 30. - 09:17:19
(71/165)
A film a mûfaján belül tényleg jól sikerült. Engem csak az zavart, hogy teljesen komoly arccal próbálja igaz történetnek beállítani, amit ábrázol. Az, hogy valójában tíz évig éltek abban a szellemjárta házban és, hogy a fõgonosz kísértetrõl állítottak fel se igaz, még le is nyelném, de, hogy jóformán szenté avatja a Warren házaspárt, az már kicsit sok.
franszoá81 2013 nov. 30. - 00:42:50 Előzmény RodeoClown
(70/165)
neked milyen a parás film ha ez nem az? komolyan kérdezem. mert lényegében kétféle horror van. az egyik, mikor a sok hulye tinipicsa elmegy az erdõbe (ezek azok a filmek ahol az elsõ félórát kötelezõ áttekerni) és ott halomra gyilkolásszák õket/egymást. ebben tényleg semmi para. meg van a másik kategória, a szellemes, ajtónyikorgatós verzió, amiben mindig kell legalább egy fekete zsíros hajú kislánynak lennie. szóval ha ettõl nem paráztál (vagy csak hulla laza vagy, ebben az esetben nem tudom minek nézel ilyen filmeket) akkor nem tudom mitõl. amugy kategóriájában jó darab.
10/10
kazsagx 2013 nov. 29. - 01:06:14 10/10
(69/165)
Nagyon tetszett a film,de sajnos a vege picit lapos lett,ütösebb befejezest vartam :)
A Babaval meg törtenhettek volna dolgok.
AKG87 2013 nov. 28. - 23:27:04
(68/165)
Sajnos tényleg nem hoz semmi újat. Bár más a megközelítés, mint a Rettegés háza címû filmben. Ott van afféle balladai homály. Az elejétõl tudod, hogy valami nagyon nincs rendben az apával. Mindig a pince a visszatérõ motívum, de csak sejtések vannak. Ez teljesen más.
Szerintem sokkal besz@ratósabb és ha szigorúan nézzük ez a horror lényege, nem? Bár igaz, hogy a félelmet el lehet érni hatásvadász ijesztgetéssel, vagy egy sötét, nyomasztó hangulat megteremtésével is.
Nálam olyan 6/10.
Jagdglück 2013 nov. 26. - 23:07:25
(67/165)
Akár az Amityvillei-horror is lehetett volna. Kár, hogy nem adott semmi újat. Viszont ha már tele van klisékkel, legalább maga a történet lehetett volna érdekes. Nem volt az, sõt, hiányoltam, hogy nem egy indiántemetõre épült a ház, helyette volt más. Hihetetlen, hogy teljesen ugyanolyan filmeket el lehet adni... én szeretem a horrort, de már kissé irritáló, hogy minden egy séma szerint megy. Elég messze van ez a "kategóriájában kiemelkedõ" szinttõl. Ja, de lehet, hogy rosszul értelmezem: mármint a "gyilkos ház, gyilkos démonok, újonnan beköltözõ, 4<... tagú család, melynek az egyik tagját, biztos, hogy megszállja valami" kategóriában kiemelkedõ?:D
9/10
beo71 2013 nov. 15. - 22:40:27 9/10
(66/165)
Nagyon jó, hogy nem tv színészek faarcát kell bámulnunk egy XXI.századi ultramodern házban. Lili Taylor rutinból hozza, a legjobb és legemlékezetesebb Vera Farmiga, aki igazi fõnyeremény. Szerintem nem kell non-stop rémisztés,ez remek példa, hogy a történet részeként mûködik a para, ráadásul nincs uncsi felvezetés, pörgõs, jó kis horror. Az külön tetszett, hogy nem jött a szokásos egyenként levadászott béna áldozatok sora, hanem a Démon több ember jelenlétében is munkálkodott. Voltak emlékezetes jelenetek, így a legjobb horrorok között a helye.9/10.