9/10
Locomotive84 2013 okt. 09. - 20:28:16 9/10
(45/165)
A film - természetesen - klisék sokasága. Viszont mi tagadás, remekül szabták össze a filmet.
10/10
offtopic
bernway 2013 okt. 06. - 17:33:12 10/10
(44/165)
Reméljük James Wan nem gondolja komolyan,hogy nem készít több horrort. A flm szuper.
1/10
kiceg 2013 okt. 05. - 01:01:59 1/10
(43/165)
Sajnos ma megnéztem. Olyan, mintha az összes szellemûzõs film kliséit összeszedték volna, és "új" filmet alkottak volna belõle. Végig kiszámítható az egész. A feléig még el is ment, de a második felén csak nevettem, annyira nevetséges ábrázolásokat használtak.

1/10
offtopic
robert.miskolc 2013 okt. 03. - 20:20:25 Előzmény _Freddy_
(42/165)
Spoilerrõl még nem hallottál ?
7/10
_Freddy_ 2013 okt. 01. - 13:43:41 7/10
(41/165)
***SPOILER PÓTOLVA***

Ja meg attól még, hogy kiûzték a démont még ugyanúgy kisérteni fog a házban, szal nem tudom ez most hogy is lett lezárva, és hogy a család most elköltözött e vagy sem, de ez már nem lényeg. :)
***SPOILER VÉGE***

Ha az utolsó mondatom kétértelmû az elõzõ hozzászólásomnál, azt pedig úgy értettem, hogy horrornak nem nevezném végülis a filmet. Inkább csak ijesztgetõs,rettegõs filmnek. A horror nekem nem ilyen, de tartom magam ahhoz hogy korrekt filmet kaptunk.
7/10
_Freddy_ 2013 okt. 01. - 13:34:09 7/10
(40/165)
Kezdjük a szereplõknél...
Az 1970-es éveket hûen tükrözi a szereplõk kinézete, a ruházatuk a frizurájuk és stb. Szóval ezt jól megoldották.
A színészi játék jó volt, Vera Farmiga fõleg, és a férjét alakító színész is, de középpontban lévõ családot alakító színészek is jól játszottak. A rendõrt és a mitugrász ázsiai gyereket meg feleslegesnek tartottam ebbe a történetbe.
Fõleg Vera színészkedése ad nagyon sokat a filmhez, neki nagyon jól állnak az ilyen horrorfilmek/sorozatok, fõleg a Bates Motel, amiben a szerepléséért Emmy díjat érdemelt volna, de a Homeland címû sorozat szereplõje vitte el aki szintén megérdemli. Na mind1.

***SPOILER PÓTOLVA***
A történet rendkívül sablonos, fõleg a film legvége az, ezt már számtalan filmben és sorozatban(!) is láttam már, hogy valakit megszállnak, aztán úgy ûzi ki magából a démont, hogy szép emlék jut az eszébe. Jólvan. :)
Rettegni lehetett, megijedni 1-2-szer meglehet, de én jobbra számítottam fõleg azért mert mindenki istenítette.
Legalább a legvége nem lett eltúlzott extra természetfelettis, mint az Insidious 1. részében aminek a film elsõ fele volt csak jó véleményem szerint.
Arra vagyok még kíváncsi, hogy mivel igaz történeten alapul az egész, a filmben látottakból mi az igaz, mert szerintem nemhiszem hogy sokminden.
A történetben azt nem értettem még, hogy mit keresett a végén ördögûzõt játszott fõszereplõ pár házában a démon, és mi a fenének kellett ez a filmbe, amikor a babának semmi köze nem volt a történtekhez. xD
Akkor az sem tetszett még, hogy ilyen helyzetben, a démonjárta házban miért hagynak bárkit is teljesen egyedül, legalább azonos szinten legyen valaki más is és ne azt csinálják, hogy kimennek mosolyogva ruhát teregetni.
Volt egy ilyen is, hogy Vera Farmiga férjét alakító színész azt mondta, hogy a felesége 8 napon át nem hagyta el a szobáját, nem beszélt senkivel, és 8 NAPIG NEM EVETT...(WTF? ezt hogyan? és hogy élte túl?)
Negatívumot mást nem tudok most mondani, mindent leírtam amit akartam. Tiszteletben tartom mások véleményét, de az Insidious 1. rész film második fele kritikán aluli és nevetséges volt, így a film is az, de ez az alkotása azért valljuk be korrekt lett a fennt leírt dologtól eltekintve is. Többszörnézõs ijesztgetõs, rettegõs horrornak nem nevezném film. Korrekt, de Wan úr megcsinálhatta volna jobban ezt is.

10/7
8/10
filmróka 2013 szept. 30. - 18:38:40 8/10
(39/165)
Számomra nagyon szimpatikus, hogy az egész film hangulata, a színek, az árnyalatok, a szereplõk megjelenése, a ruházatuk stb. teljesen jól tükrözi a 70-es éveket, nem volt az az érzésem, hogy most készült a film, és csak másolják az akkori környezetet.
A sztorit tekintve tényleg nehéz lenne újat mondani, ettõl függetlenül kategóriájában (azok részére, akik szereti az ilyen típusú filmeket)szerintem jó alkotás.
8/10
d112 2013 szept. 29. - 14:44:32 8/10
(38/165)
Nem mondanám hogy rossz film de azt se hogy "hû" ilyet még nem láttam. Lényegében véve egy jól össze rakott történet volt,némi egyedi hangulattal fûszerezve. Az biztos hogy egyszer minden horror rajongónak meg kell nézni.
enii08 2013 szept. 29. - 12:50:30
(37/165)
nekem nagyon tetszett. a legjobb horror amit eddig láttam. aki azt mondja hogy ez szar film, akkor neki nem való ez a mûfaj.
voltak benne olyan részek amiket már ellõttek pár filmben, de ebben a filmben azok a részek is izgalmasabban van megcsinálva.

SPOILER
a teregetõs résznél majd összef.stam magam :D
SPOILER VÉGE

szó mi szó, IMÁDTAM!
5/10
Babilon 2013 szept. 28. - 18:46:36 5/10
(36/165)
Sablonos film, egy-két ijesztõ jelenet, a többit pedig már láttuk más filmekben. Egyszer elég volt. 10/5
8/10
tommasi 2013 szept. 28. - 16:36:45 8/10
(35/165)
Nem vagyok nagy horror kedvelõ,általában csak a felkapottabb darabokat szoktam megtekinteni.
Bár azokról is lehangoló véleményem van.

Nem tudom mi volt a titok,mert nincs a filmben semmi rendkívüli,semmi különleges.
De mégis mûködik,nem is akárhogy.
Bár nem tudom mennyit tett a dologhoz hogy éjszaka tompult aggyal néztem :-)

Rég váltott ki horror film ilyesfajta érzelmet,mint ez.
Örültem hogy rászántam az idõt.

Megtekintése mindenképpen ajánlott.
Anditos 2013 szept. 26. - 11:34:45
(34/165)
A két elõttem szólóval egyetértek.
Nem volt rossz, de nem tudott újat mutatni. Az Ed és Lorraine Warren által megesett történetek közül, amiket filmre vittek, hármat láttam, és tulajdonképpen mindegyikben ugyan az az alapsztori: a sokgyermekes házaspár kényszerbõl veszi meg a házat, ahol aztán elkezdõdnek a szörnyûségek, stb.
A három film közül rám az elsõ, a The Haunting tette a legnagyobb benyomást, azon paráztam a legjobban, és az Amityville tetszett legkevésbé. A Démonok között e kettõ között van. :)
Nálam a témában az Ördögûzõ és az Emily Rose vezet magasan.
Ma már nehéz olyan kísértetes/démonos filmet készíteni, ami újnak hat.
7/10
bercesnagy 2013 szept. 25. - 12:08:13 7/10
(33/165)
Nem rossz film, de semmi extra, egy jó thriller. A szokásos klisékbõl építkezik, nem nyújt semmi újat, de izgalmas és érdekes. A beharangozók alapján többet vártam tõle, így egy picit csalódás volt az egész film. Ettõl függetlenül a thriller mûfaj rajongóinak feltétlenül csak ajánlani tudom. A szereplõk jól játszanak, fordulatos, izgalmas film, de valahogy az az érzése az embernek, hogy mintha látta volna már egyszer valahol, valamikor. 7/10
4/10
lindav24 2013 szept. 23. - 11:15:14 4/10
(32/165)
Erõsen túlértékelt ez a film, nekem óriási csalódás volt. Bár igaz történet alapján készült, így a forgatókönyvet és az alapsztorit nyilván nem lehet nagyon variálni, de lassú volt és vontatott, én kifejezetten untam. A várt pszichológiai feszültség helyett inkább hangokkal igyekeztek rémitgetni, ami azért elég elcsépelt már. Ha ördögûzõs és megszállós filmek közül kell választanom, ezerszer is inkább megnézem a klasszikus Ördögûzõt vagy az Ördögûzés Emily Rose üdvéértet, mint ezt még egyszer. Nálam harmatos 4/10.
9/10
Újvállalkozó 2013 szept. 22. - 22:14:15 9/10
(31/165)
Jó volt, nekem tetszett, rég paráztam már ennyit. Jó volt megcsinálva minden.
Carolin80 2013 szept. 22. - 06:34:22
(30/165)
Hát mit is lehet ehhez hozzáfûzni...Egy szokványos ördögûzõ szerû horror. Annak persze az árnyékában sincs...
9/10
Johnny14 2013 szept. 22. - 00:06:39 9/10 Előzmény jozsi86
(29/165)
Most jöttem a mozibol, és nekem tetszett. Nagy horror kedvelõ vagyok, és ez most nekem be jött. Bár nem nagyon paráztam, de érdemes megnézni. Igaz hogy az elsõ 20perc unalmas, de utána már jó volt! OTTHON NEM AJÁNLATOS MEGNÉZNI! MOZIBA NAGYOT ÜT! Ennél vannak 1000x rosszabb horrorfilmek!!! Aki szerint, ilyen szar, olyan szar az csak le akarja járatni a filmet! Mert valjuk be hogy meglehet rajta ilyedni, és ne mondjátok azt hogy legalább 1x nem ilyedtetek meg rajta!:D Szeretem az ilyen "igaz történetes" horror filmeket!:D 10/8 mert már rég volt ilyen jó horror film! TOPOSOK KÖZÖTT VAN!
Ezek még valamennyire hasonlók, és parásak:
Insidious
Mama
Ördögûzés: Emily Rose.....
Sinister
Paranormal activity 4
Grave Encounters
Kísértetjárás Connecticutban
Evil Dead
Démoni doboz
Talán ezek a mostani és régebbi jó horrorfilmek, amiket érdemes volt megnézni, és PERSZE EZ A FILM IS!:))
10/10
offtopic
jozsi86 2013 szept. 21. - 21:39:53 10/10 Előzmény Danijel
(28/165)
Szia! Légyszi, ha tudod, írd meg a gonosz háza eredeti címét! Köszönöm.
10/10
jozsi86 2013 szept. 21. - 21:27:30 10/10
(27/165)
Hát aki ezen a filmen unatkozik, az ne nézzen filmet! Nyomasztó hangulat, tapintható feszültség. Végig lekötött. Bár nem nagyon mutat újat, de hát a jól bevált dolgokat nem szégyen alkalmazni :) Az akciófilmek mi újat tudnak mutatni? Lövöldözés üldözés, bunyó. Mégis nézik az emberek. Nem értem, itt ezt miért kell hangsúlyozni..
paranoir 2013 szept. 21. - 14:28:40 Előzmény Superalonso
(26/165)
Basszus, hát ez meg mi volt? Ez a film totálisan szar. Unalmas, egyáltalán nem ijesztõ, felületes, és a sztoriját mintha egy gyerek írta volna. Tudom, igaz történet, ja, démonok, boszorkányok, hihetõ. Egyszerûen fércmû, egy nagy nulla, tele egetverõ baromságokkal, nagyon mellément az egész. A "megszállja a démon a házat" típusú filmekkel Dunát lehetne rekeszteni, ez a középmezõnyben sincs. Én csak azért néztem végig, mert vártam, hogy jöjjön valami fordulat, meglepetés, dráma, de nem, végig komótosan csorog az unalmas és kiszámítható végkifejlet felé. Hihetetlen csalódás, fel nem foghatom az IMDB-n miért áll 7.7-en, 4 körül lenne reális, mert a '70-es évek feeling oké, de a többi egy sablon tucathorror, kevés ijesztõ momentummal. Aki parázni akar, nézze meg a Két nõvért, annak van sztorija, hangulata és értelme. Ez egy fos. (Nem válasz akart lenne másnak, csak nem találtam a sima hozzászólás lehetõséget, sorry.)