Téma: Derrick

10/10
BBDesign 2015 máj. 30. - 16:31:01 10/10
(199/299)
Valaki már rákérdezett, és azt válaszolták, hogy a többi rész beszerzés alatt van (valószínûleg a vetítési joga), és majd folytatják.
offtopic
boom49 2015 máj. 29. - 22:05:07 Előzmény rrrssslll
(198/299)
Ehhez az oldalhoz tartozik tv-mûsor?

Amúgy gondolod a titkosszolgálat nem tudta már A MEGELÕZÕ csütörtökön?
rrrssslll 2015 máj. 29. - 05:42:19
(197/299)
...és az, hogy SS tag volt az csak tegnap reggel derült ki ugye, NAGYOKOS. Gondolom Csütörtök reggel felkeltek a MTV-nél, és elolvasták a 3 évvel ezelõtti híreket majd kitalálták hogy "öcsém vegyük le gyorsan a sorozatot mert a következõ részben tankok lesznek".
Biztos náci propaganda a Derrick, igazad van ebben is GYÖKÉR, hiszen minden részben karlendítéssel köszöntik egymást.
Nincs TV-m, valószinûleg azért írok egy TV-s mûsorújságot is bemutató fórumba, látszik te valóban TÉNYLEG JÓ KÉPESSÉGÛ vagy, ekkora IDIÓTÁT még nem olvastam itt, gratulálok.
boom49 2015 máj. 28. - 22:27:17
(196/299)
Mert a fickó SS-tag volt, és az egész sorozat nem volt más mint beszervezõanyag.

Amúgy meg mit vársz egy tv-tõl?
Heh, egyáltalán, neked még van tv-d?
rrrssslll 2015 máj. 28. - 21:27:44
(195/299)
NEM HISZEM EL! Miért nem adják le a többi részt? Ki tud errõl valamit? Fogok írni az MTV nek, ez hihetetlen hogy ezt a gagyi Lindát nyomják helyette. Ha valaki tud valami infót kérlek ossza meg velünk Derrick rajongókkal.
szalapala 2015 ápr. 17. - 11:32:04 Előzmény gladiolus
(194/299)
Tényleg sokszor látni ugyanazokat az arcokat, de ha belegondolunk ez német sorozat ugyan, de alapvetõen bajor, Bajorország pedig nagyságrendileg Magyarországgal azonos lélekszámú. Nálunk is nagyjából ugyanazt a 40-50 arcot látni a tévében, bármi is a mûsor.
(Egyébként a Bajorországnál kb 20-szor nagyobb népességû USA-ban készült Columbo-sorozat negyedannyi epizódjában is rendszeresen szerepelnek ugyanazok a színészek. Robert Culp, Jack Cassidy, George Hamilton, Robert Vaughn, William Shatner, de Shera Danese pl. hatszor is, John Finnegan 8, Bruce Kirby pedig 6 különbözõ szerepet is alakított.)
gladiolus 2015 ápr. 16. - 11:21:30
(193/299)
Nézd azokat a részeket, amik a youtube-on vannak. Szinte mindegyik régi szinkronos.
oncogito 2015 ápr. 15. - 21:15:22
(192/299)
Annyira rossz a szinkron, hogy inkább nem nézem.
gladiolus 2015 ápr. 14. - 16:59:07
(191/299)
Na, ez mindjárt jobban hangzik, jobban el is tudom fogadni. :-)

Kedvelem a sorozatot, de volt egy apró tényezõ, amin idõnként elmosolyogtam magam. Mintha Németországban elfogyott volna a színész, nem? ... :D
Egy csomó színész rendszeresen felbukkant minden negyedik, vagy ötödik részben, csak más szerepben. Én ilyet nem tennék, azért ez egy kicsit elvesz az értékébõl, de más negatívumot nem találok a sorozatban.
10/10
BBDesign 2015 ápr. 14. - 15:06:50 10/10 Előzmény gladiolus
(190/299)
Mert olyan empatikus is volt, Derrick tulajdonképpen Tappert maga. A részeket Herbert Reinecker írta, majd a rendõrséggel egyeztettek, és utána a két színész közösen véglegesítette a forgatókönyvet, hogy passzoljon a személyiségükhöz, minél hitelesebben tudják alakítani. Szerintem sikerült.
10/10
BBDesign 2015 ápr. 14. - 12:10:01 10/10 Előzmény LexH
(189/299)
Ez csak valami tévedés lehet, elég csak megnézni a Fõzõcske de okosan vonatkozó adását, ahol Horst Tappert és Fritz Wepper voltak a vendégek. Ha valaki addig nem kedvelte õket, a mûsor után garantáltan megváltozott a véleménye. Nem csak fõztek, hosszan és jó hangulatban beszélgettek Szabó Ottóval és Gálvölgyi Jánossal, sõt a bevezetõben egy kis nyomozásra is hajlandóak voltak, még magyarul is mondtak néhány mondatot.
gladiolus 2015 ápr. 12. - 07:46:04
(188/299)
Szívesen.
Ez érdekes, nem feltételeztem ilyesmit Tappertrõl, mert olyan meggyõzõen alakította ezt az empatikus és jólelkû felügyelõt, dehát a színészek a valóságban sokszor nagyon furcsák és érthetetlenek.Jó, hogy csak a vászonról ismerjük õket, így legalább nem okoznak csalódást.
Viszont ebbõl is látszik, hogy jó színész. Ugyanakkor a gõgösség nem áll jól senkinek.
LexH 2015 ápr. 12. - 07:15:48
(187/299)
Köszönöm a linkeket.
A szinkron valóban néha kétségbeejtõ. Biztosan leírták már itt páran, de én is jelzem, hogy Horst Tappert magyar hangja eredetileg Szabó Ottó volt, Fritz Wepperé pedig Gálvölgyi János. Utóbbi nyilatkozott az egykori szinkronfeladatról, melyet örömmel végzett. Horst Tappertre megharagudott, mert amikor a német színész Magyarországon járt, még csak egy asztalhoz sem volt hajlandó ülni a sorozat magyar szinkronszínészeivel.
Egy érdekesség: Tappert már félig kopasz volt a forgatás idején. Oldalról fésülték rá a haját a parókára. Ezt bravúrosan megoldották, tényleg alig venni észre.
gladiolus 2015 ápr. 11. - 13:23:25 Előzmény LexH
(186/299)
Igen, pontosan errõl van szó, amit írsz. A mai kor azon emberei számára, akik a krimikben zaklatóan sodró lendületû és minél durvább és véresebb akciókat keresnek, azok számára a Derrick sorozat valószínûleg ingerszegény lesz. Akik viszont inkább a drámai vonulatra és az emberek közötti lélektani történésekre is kiváncsiak, valamint a rejtélyek pszichoanalízisre építõ megoldását kedvelik, azok jól fognak szórakozni.Én természetesen az utóbbihoz tartozom, (hiszen alapvetõen Sherlock Holmes, Poirot, Columbo rajongó vagyok) ezért nemrégiben a sorozat nagy részét megnéztem, és megkedveltem. Egyrészt gyermekkori nosztalgia is volt, másrészt teljesen másként hatott most, mint akkor régen.
Ha most ki kéne emelnem egyet a sorból, akkor a Lassú keringõt emelném ki, mert egyedi és érdekes.

http://indavideo.hu/video/Derrick-Lassu_keringo

Viszont ebben vannak kifejezetten félelmetes elemek, a parkban és a végén is.
Itt egy csomó rész fenn van a neten, akit érdekel esetleg.

http://indavideo.hu/search/tag/Derrick

Sajnos nem a régi szinkronnal, dehát ez ellen már nem tehetünk.
LexH 2015 ápr. 10. - 07:04:50
(185/299)
A hetvenes évek német krimijeinek a társadalom ábrázolása az erõs oldala, gyengesége pedig maga a bûnügyi sztori. A maga idejében nálunk a nyugat-európai életszínvonal tárgyi kultúrájával hatott. Elérhetõbb közelségûnek tûnt, mint az amerikai sorozatok világa.
A sztorikban akkor is az volt az érdekes, ami ma: elképzelhetõ-e, hogy valaki más lesz a gyilkos, mint akire elõször gondolunk.
redknapp 2015 ápr. 03. - 20:06:35 Előzmény robicsek2
(184/299)
Minden este Derrick juhéé!Ezen a kritikán aluli szinkron ront jócskán!Mintha gépek beszélnének semmi érzelem,hangsúly etc.
robicsek2 2015 márc. 31. - 10:22:46
(183/299)
Nekem valamiért ellenszenves Derrick,szóval egyszer kétszer a rablóknak drukkolok :)
grebel 2015 márc. 31. - 08:43:04
(182/299)
Egymás orra elött hadonásznak a stukkerral, idétlen kérdéseket tesznek fel, de idõutazásnak nagyszerû.
Nagymamámnál ez ment, meg a Kalambó, meg a Tarzan ;-)
10/10
arvisura 2015 febr. 02. - 10:52:27 10/10
(181/299)
minden hétfõn várjuk egyik ( :-) ) kedvenc nyomozónkat és segédjét, egészen a 281. részig...
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 24. - 17:35:50
(180/299)
Sztem ezt a képet megint kiteheted...