Téma: Derrick

offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 31. - 14:54:58
(161/301)
nem "nagy magabiztosan állítom", hanem kicsinyen és szerényen
öngól: igen, van, nem kicsi, nagy
Kertész Ákos és a bõgatyázó illetõ nagy szolgálatot tett neked és a "magadfajtáknak", tudod: "magukfajta-magunkfajta": http://hu.wikiquote.org/wiki/Morvai_Krisztina
bár sztem túljátszod. Nyuszika csúnyán beszél az elefánttal.
"...ebben senki nem akadályozza meg." Úgy van. (Bár sokan szeretnék.) Ahogy senki nem akadályozta meg több százezer hitsorsosuk törvényes kifosztását majd kiirtását, elõször törvényekkel elõkészítették, majd végre is hajtották azt, ld kb uerrõl 199-est itt.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 31. - 13:01:06
(160/301)
Attól még,hogy Te nagy magabiztosan állítod nincs itt semmiféle öngól.
Lehet, hogy 70 évvel ezelõtt Kertész Ákost tartották valakik genetikusan alattvalónak, ma meg õ tart minket annak. És ebben senki nem akadályozza meg. Engem mondjuk nem is túlzottan érdekel a lelkivilága.
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 30. - 21:40:36
(159/301)
"...genetikusan alattvaló...": ezt és itt felhozni nagy mellélövés v inkább öngól! Ilyesmi(ke)t mifelénk inkább a "másiktémához" tartozókról állapítottak meg, éspedig nem holmi újságcikkekben, kávéházi "csatákban", hanem t ö r v é n y e k b e n, 1938-tól "szép" sorban, tudod...éspedig súlyos kockázatokkal, (nem)mellékhatásokkal...és a "másiktémához" tartozókra nézvést katasztrofális következményekkel. (Ha nem lennék elég világos, kérdezd Horst Tappertet.)
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 30. - 17:42:58
(158/301)
Igazad van. Holmi genetikusan alattvaló nemzetrõl, meg .zarmagyarokról volt még szó. Az teljesen más. Bocs!
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 30. - 16:35:03
(157/301)
"...itt nem lehet írni a fasizmusról és a zsidókról": ugyan má', ki mondta?

A fasizmusról (is) teleírták már a fórumot. Jaaa, ha vkit a "másik" téma...khm...érdekel és arról szeretne (?) írni, akkor miért "árukapcsol" = miért dugja a "másik" témát a fasizmus mögé? Árukapcsolás?

Magas a labda (ld elõzõ hsz), könnyen lecsaphatnám. De NEM csapom le. Nem, nem, soha!

Csak jelzem: "bõgatyás mucsaizás" egyszer volt (és verbális "síkon"), mint Budán kutyavásár. "Másiktéma" -nálunk- cca ezer éve van folyamatosan, úgy 150 éve intézményesen, parlamentárisan is: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ist%C3%B3czy_Gy%C5%91z%C5%91 és OLYKOR ugyebár, nem csupán verbális "síkon"...de az persze "nem számít" sõt, egyesek szt nem is volt. Szemben a mucsaizással.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 30. - 15:49:05
(156/301)
Miért csodálkozol? Ha egy témára büntetõjogi kategória van rászabva és, ha valaki véleményt nyilvánít, börtönbe kerülhet, akkor érthetõ ez a hozzáállás. Próbálj inkább a bõgatyás, mucsai magyarokról írni. Azt szabad, minden mennyiségben. Bizonyos népek egyedeit, csak úgy említheted, hogy ....ember, ......ember. Ha ezt a toldalékot elfelejted hozzátenni, akkor a kifejezés sértõ és gyûlöletet keltesz vele.
offtopic
gladiolus 2014 okt. 30. - 14:50:18 Előzmény filoszemitabélus
(155/301)
Annak a keze is, meg annak a keze is, hogy itt nem lehet írni a fasizmusról és a zsidókról. Aki véletlenül még csak említés szintjén is megpróbálkozik, annak repül a hozzászólása. Érdekes, hogy erre ennyire harapnak, máshol meg olyan ízléstelen trágárságok és perverz dolgok bennmaradnak, ami tényleg nem tûr nyomdafestéket. Érdekes, az nem szúr szemet.
gladiolus 2014 okt. 30. - 14:44:45
(154/301)
Egyre jobban kedvelem ezt a sorozatot, bár gyerekkoromban egészen mást adott, mint most. Némileg ingerszegényebb, mint egy amerikai krimisorozat, mert más kultúrkörbõl táplálkozik. Viszont nekem nem is hiányzik az amerikai feeling. Szeretem benne az eredeti ötleteket, és az emberi tényezõket, amik az igazán váratlan csavarokat eredményezik. Itt nem igazán a látványos rendõri akciók a fontosak, sokkal inkább az emberi kapcsolatrendszer helyzeteibõl adódó konfliktusok és sokszor a lelki történések. Ezek miatt nem lehet logikával kiszámítani, hogy mi fog történni.Akad egy két megdöbbentõen jó epizód, aminek a története nagyon eredeti, és váratlan.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 04. - 14:53:12
(153/301)
A Waffen SS keze lehet a dologban. Mindenhol bujkál belõlük egy pár. Úgy látszik, Port.-nál is.
Én rettegek, a bõröndöm is be van csomagolva.
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 04. - 09:57:19 Előzmény filoszemitabélus
(152/301)
Tudatom h az összes hszomat kimoderálták innen és a Tappert topikból is.
1) Tappert rehabilitálva. Én egyébként szóval sem ítélkeztem róla.
2) Ennyit arról h én lennék, mint írtad, "feljelentõ". Bor...õõõ...derûs napot!
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 01. - 18:03:00
(151/301)
Láttam egy filmet errõl a témáról. Most próbálom felidézni valamelyik szereplõ nevét, hogy megtaláljam.

Egy arab származású amerikai tudós véletlenül a CIA látókörébe kerül, ezért a repülõtéren feltartóztatják és elrepítik valamelyik baráti arab országba kihallgatni.
A gyöngéd bánásmód hatására bármit bevall, de az egyik ügynöknek feltûnik, hogy cinkosaiként valami focicsapat
játékoslistáját adta meg. Rájön, hogy a szerencsétlen teljesen ártatlan és a szolgálati utat megkerülve, illegálisan kimenti és felrakja egy Amerikába induló gépre azt, ami az illetõbõl maradt a történet végére.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 01. - 17:49:30
(150/301)
Nem szükséges ilyen információk birtokában lenni. Elég, ha valakiknek gyanús leszel és ott találod magad. Az utazásra sem lesz gondod.
offtopic
cellasto 2014 okt. 01. - 16:51:51
(149/301)
én tv-szolgáltatót is váltottam ezen felül :D
sose lehet tudni :))
redknapp 2014 okt. 01. - 14:47:14 Előzmény Gazsibácsi71
(148/301)
Az eddigi legjobb epizód volt,amit még a gyenge szinkron se tudott elrontani.
Gazsibácsi71 2014 szept. 03. - 08:50:59
(147/301)
Nekem megvan a Napi Ászos sorozat,és érdekes módon az utolsó néhány rész eredeti szinkronos!
gladiolus 2014 szept. 03. - 06:01:11
(146/301)
Aki régi szinkronos eredeti részeket akar látni, a youtube-on megteheti.

Pl. itt van egy csomó rész:

https://www.youtube.com/watch?v=Uy60TAZM9Wk
gladiolus 2014 szept. 02. - 13:56:55
(145/301)
Hm...hát igen. Egyszer én is megpróbálkoztam azzal, hogy újra nézzem, mert gyerekkoromban szerettem, most egy kicsit szürkébbnek találtam, mint régen. És valóban elég súlyos volt a szinkroncsere, ez mindig kiábrándító. Én nem tudom, ezek a filmek nem bírnak ki kb. 30 évet az eredeti hanggal? Nem hiszem, mert az 1940-es évekbõl származó régi magyar filmeket le tudják adni az eredeti hangokkal, persze rettenetek azok is, de legalább eredetiek.
Legutóbb a Starsky és Hutch sorozattal jártam így, felkészültem, hogy milyen jókat rötyögök majd Székhelyi hangján, erre le van cserélve. Mit tehettem volna, kinyomtam. A történet is lapos volt kicsit, amit éppen találtam.
Még jó, hogy Columbo szinkronját eddig nem cserélték le, azért végképp haragudnék.De szerintem ezt nem merik elkövetni.Reménykedjünk.
redknapp 2014 szept. 02. - 09:52:29 Előzmény wagnera
(144/301)
A történet Derrickes volt,de a szinkron az katasztrófa.Semmi érzelem nincs benne,mintha híreket olvasnának.Úgy látszik a Szabó Ottós Gálvölgyis részeket már nem látjuk többet.
wagnera 2014 szept. 01. - 11:41:52
(143/301)
Sajnos, ha jól tudom, az eredeti elsõ 50 epizódot nem adták le, így Újlaki Dénes Derrick hangja.
cellasto 2014 aug. 31. - 11:57:54
(142/301)
láttam az ajánlóját,de valami bûn rossz szinkronnal..
tényleg ezzel fogják adni az M3-on? :/