Téma: Derrick

10/10
arvisura 2015 febr. 02. - 10:52:27 10/10
(181/301)
minden hétfõn várjuk egyik ( :-) ) kedvenc nyomozónkat és segédjét, egészen a 281. részig...
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 24. - 17:35:50
(180/301)
Sztem ezt a képet megint kiteheted...
10/10
nagyon korrekt 2014 nov. 24. - 12:53:36 10/10 Előzmény stubyte
(179/301)
Úgy tudom,hogy Gálvölgyi Jánost felkérték ugyan,de õ
valamiért nem vállalta el a szinkront.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 21:28:27
(178/301)
Lassulni tetszik ill le tetszett maradni, ld 215 itt:
...csakúgy mint másik kedvenced, a bõgatyázós...írtam
Schwarz néni: jajdejó, hurrá, akkor ezek szt túlélte! hehe :o)
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 17. - 18:42:04
(177/301)
Ugandára és egy közel-keleti országra gondoltam.

Jó, akkor söprögetek: bõ gatyás mucsaiak vagyunk és nem az oroszok oldalán léptünk be a háborúba annak idején.
Ez rossz döntés volt részemrõl is, meg a Schwarz nénit sem bújtattam.
Így jó lesz?
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 16:18:57
(176/301)
Nem kérdezem, mely országokra gondolsz, mivel, tekintve, h az ENSZ határozatok NEM kötelezõ érvényûek, nagyjából kijelenthetõ h gyakorlatilag m i n d e n ország "magasról tesz az ENSZ határozatokra".

Egyébiránt pedig érdemes megfogadni a régi (népi?) bölcsességet:
Söprögessen szépen mindenki a saját háza táján, és hagyjuk meg a másiknak, hogy birtokolja a saját hibáit.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 17. - 13:38:32
(175/301)
"Persze tudjuk, hogy manapság csak a németek ítélhetõk el holmi Übermensch-elméletért." Nem tudok róla h manapság a németek széles körben terjesztenék. ÕK (!) szembenéztek magukkal, múltjukkal, bûneikkel és a jelek szt korrektül feldolgozták. Hogy "ON" is legyek kicsit: talán még Tappert is.
Sajnos uez NEM mondható el minden néprõl, nemzetrõl."

Szóról-szóra egyet tudok érteni a fentiekkel. Van olyan nép, amelyik übermenschi gõgjében manapság is magasról tesz pl. az ENSZ határozatokra is.

Konrád pedig csak írásba adta azt, amit már a saját köreimben is megtapasztaltam személyesen. vagyis, nem tõle tudom.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 13:03:16
(174/301)
Off
Neked elhiszem h mondott/írt ilyesmit, remek muníciót szolgáltatva sokaknak (csakúgy mint másik kedvenced, a bõgatyázós), mihez is kezdene egy bizonyos kör az ilyen ínyencfalatok nélkül :/ ...amúgy meg minden elméletre/állításra található idézet és az idézet ellenkezõje. KGy nem/sem letéteményese semminek és tudtommal nem alkimista = a bölcsek kövét sem hordozza.

"Persze tudjuk, hogy manapság csak a németek ítélhetõk el holmi Übermensch-elméletért." Nem tudok róla h manapság a németek széles körben terjesztenék. ÕK (!) szembenéztek magukkal, múltjukkal, bûneikkel és a jelek szt korrektül feldolgozták. Hogy "ON" is legyek kicsit: talán még Tappert is.
Sajnos uez NEM mondható el minden néprõl, nemzetrõl.

Egyébiránt ajánlom mindenki figyelmébe egyik kedves idézetemet, ami ide is illik:

http://hu.wikisource.org/wiki/Cyrano_de_Bergerac_(Orr_monol%C3%B3g)

Benne:
Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tûröm el!
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 17. - 12:07:31
(173/301)
""van egyfajta irritáló nacionális fensõbbrendûség tudatuk,..." gondolom, tapasztalatból állítod? Vagy "csak úgy"? "

Azért az alábbi idézetet olvasván, felmerül az emberben valami ilyesmi:


"A zsidók nem lesznek utcaseprõk, mert a sok évezred alatt felhalmozódó intellektuális tõke tovább öröklõdik az utódokra. Az érzékenységet, az alkatot és valószínûleg intelligenciánk természetét is összeadjuk abban a génkoktélban, amik a gyerekeink. Hordozható örökség ez, és bárhol mûködtethetõ."

Konrád György

Persze tudjuk, hogy manapság csak a németek ítélhetõk el holmi Übermensch-elméletért.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 17. - 11:57:46 Előzmény gladiolus
(172/301)
OFF
Okosabb lettem Monthy Pythonilag. Eddig csak hírüket hallottam, eztán is valszeg így marad(ok).

"De voltak egyéb rémségek is a történelemben, amik nem kapnak ekkora hangsúlyt." Kapnak. Vagy ha nem kapnak, az "más tészta".

Schindler listája: ha nagyon hozzá akarsz szólni/tenni, kis leleménnyel megoldható. Látom, mivel-miért zárta le a moderátor, el (sem?) tudom képzelni, miket írogathattak oda meg vissza..Más lezárt topiko(ka)t is láttam már.

"Az említett népben akár vitatod, akár nem,..." Vitatom, sõt..., de a már múltkor említett teljes nézeteltérés okán nem megyek bele és amit írsz ezzel kapcsolatban, annak már valóban semmi köze a világháború kapcsán elszenvedett sérelmekhez (sem), hanem "örök érvényû" és a "divatból" soha ki nem menõ trendi toposz.

"Nem ismerik el Jézust megváltónak,...": azért, mert m á s vallás, ahogy sok más vallás sem ismeri el ezt (sem) és/vagy ahogy X vallás nem ismeri el Y vallást "úgy általában". Mit tudunk pl a baptisták Buddha-szemléletérõl? Mit mondtart a sinto Allahról? stb.
"...keresztre is feszítették." Ez is az a "trendi toposz", amibe nem kívánok belemenni. Addig is itt egy lehetséges változat a könyvtárnyi halmazból:
http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/200104/kik_oltek_meg_jezus_krisztust
Érdekes, milyen evidenciaként emlegetnek emberek 2.000 évvel ezelõtti esemény(eke)t, "mintha tegnap történt volna", miközben pl 70 évvel ezelõtti és "picivel" jobban dokumentált és még (túl)élõk által is visszaigazolt/tanúsított eseményeket milyen lazán TAGADNAK (LE) sokan...

"van egyfajta irritáló nacionális fensõbbrendûség tudatuk,..." gondolom, tapasztalatból állítod? Vagy "csak úgy"? Én is ismerek népe(ke)t-nemzete(ke)t, amelyrõl sokan uezt állítják mély meggyõzõdéssel. További jelzõhalomról uezt tudom mondani.
gladiolus 2014 nov. 11. - 22:21:47
(171/301)
OFF

A Vörös tengeren vezette át Mózes a zsidó népet, így kapták a Brian élete c. filmben a nagyon találó vörös tengerész gyalogos álnevet, amelyre utaltam, mert ott sem akarták kimondani, ha már büntetõ jogi következményekkel járhat a népcsoport megnevezése, mint ahogyan erre alant lévõ hozzászólásokban is utalás van.
Ami a II. világháború alatt a zsidó nép egyetemes üldözése során történt, evidens módon borzalom, amihez hasonló kevés akadt, ezt nem vitattam egy percig sem.De voltak egyéb rémségek is a történelemben, amik nem kapnak ekkora hangsúlyt.

Én a Schindler listája c. film kapcsán figyeltem fel arra, hogy ez mennyire érzékeny téma, ott láttam elõször moderátori hozzászólást, és a film topikja le van zárva, nem írhatsz bele semmit, nem dicsérheted a szépséges zenéjét, mert nincs rá lehetõséged.Akkor ilyen alapon sok más topikot is le lehetne zárni, mert azokban meg nyilvánvaló trágárság folyik.

Az említett népben akár vitatod, akár nem, ott van a világcentrikus énkép, amivel igenis önkényesen mások fölé helyezkednek, de ennek már semmi köze a világháború kapcsán elszenvedett sérelmekhez, ez egy nép sajátos vonása, amit neveléssel érnek el.

Nem ismerik el Jézust megváltónak, keresztre is feszítették. Persze emberi szempontból természetesen sajnálom, ami velük történt, a rengeteg, értelmetlen, ártatlan áldozat hatalmas veszteség, sosem vitattam.
Másfelõl viszont tapasztaltam, hogy van egyfajta irritáló nacionális fensõbbrendûség tudatuk, amit nem látok megalapozottnak. És tök mindegy, hogy ki mit szól, akkor is igaz, hogy sokszor oly módon érvényesülnek, ami sportszerûtlen, inkorrekt és tisztességtelen.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 15:32:58 Előzmény gladiolus
(170/301)
Nem tudom, mit értesz azon h "vörös tengerészgyalogos üldözéses tragikum" és "sajátos, világcentrikus vonás", de ha netán AZ a népcsoport és ANNAK egyetemes üldözése lenne, akkor sajnos itt teljes ellentmondásban vagyunk, ellentétben a Brokeback- vagy korábban pl az Agatha Christie-topik(ok)kal. És hát az h nem mondod ki, még elszomorítóbb: tudod-érzed h borzasztó dolgo(ka)t írsz/idézel...hát kódolod. "Velük", "tõzsgyökeres ember", "említett népcsoportba tartozó" stb és olyan megállapítások kíséretében, amit egyetlen szóval le és körül lehet írni. De tudod, mit: én sem írom ki ezt a szót, ahogy te sem írtad le az általam ki nem írt szóval sújtott és általad le nem írt szóval körülírható embercsoportot. Egyszerû, ugye?
"De mivel ez egy láthaóan közveszélyes téma,...": micsodaaa? Talán mégsem ugyanarra gondolnánk? Mert ha ugyanarra, hát AZ a téma ugyan kire "közveszélyes"? Megmondom: a ki nem írt "említett népcsoportba tartozókra", na rájuk valóban "köz"veszélyes téma!
gladiolus 2014 nov. 11. - 14:16:08 Előzmény stubyte
(169/301)
Hát igen, õt felkérhették volna. Szegény Harrynak ezzel olyan faragatlan jellege lett. Egyébként úgy tûnik, a korábbi évadok mennek új szinkronnal, és az újabb szériák a régivel. A youtube-on fentlévõ részeknél még a régi szinkront használják, ott is érdemes kutakodni annak, akit zavar a megváltozott szinkron.
stubyte 2014 nov. 07. - 16:07:52 Előzmény nagyon korrekt
(168/301)
Azért volt rá szökség, mert Szabó Ottó 1998-ban meghalt
, de azért Gálvölgyit igazán felkérhették volna...
10/10
nagyon korrekt 2014 nov. 04. - 22:35:50 10/10
(167/301)
A Derrick szinkronhangját nekem mindig Szabó Ottó fogja jelenteni,
mint ahogy Klein felügyelõ magyar hangja Gálvölgyi János...
Éppen ezért szörnyû volt még csak belehallgatni is az új szinkronba.
Nem értem,hogy miért volt erre szükség?!
abisztriczky 2014 nov. 04. - 20:19:33
(166/301)
Valamikor régen nagyon szerettem ezt a sorozatot! Egyébként nagyon fura volt, amikor leadtak egy olyan krimit akkoriban, melyben Horst Tappert bûnözõt játszott, furcsa volt rosszfiú szerepben, sajna a címére nem emlékszem.
gladiolus 2014 nov. 04. - 11:52:15 Előzmény filoszemitabélus
(165/301)
Igazából azért csodálkozom, mert sok más és nagy trauma is elõfordult a nagy egyetemes történelem folyamán, nem csak ez az egy vörös tengerészgyalogos üldözéses tragikum. De ennek valami miatt túl nagy az utózöngéje is, ez valami miatt nem tud elcsitulni és beleégett az emberek agyába és lelkületébe. Mitõl olyan kiemelt ez?
Másoknak is volt és van baja, megaláztatása, eltiprása, nemcsak nekik.

Az említett nép felfogásában mindig is volt és lesz egy sajátos, világcentrikus vonás, amelyet az élet minden területén igyekeznek megvilágítani más felkezetûek számára, sokszor nagyon drasztikus és minden erkölcsi alapot nélkülözõ módon.

Legyen az mûvészvilág, vagy egészségügy, az biztos, hogy a jelentõsebb pozíciókat egy velük azonos szinten képzett, vagy dolgozó ember nem kaphatja meg, ha van ott a választékban egy említett népcsoportba tartozó is.Egy tõzsgyökeres ember ezt ki is fejtette, hogy az említett népcsoportbõl származó emberek képzettebbek, és tehetségesebbek, mint bárki más, és ebben a hitében nem is lehetett megingatni.

De mivel ez egy láthaóan közveszélyes téma, inkább kigyalogolnék belõle, nincs nekem erre szükségem.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 03. - 12:18:33
(164/301)
Tisztelt Moderátor2 Úr/Hölgy!

Ez a rasszistázás már valóságos hisztéria. Ha valaki leírja, vagy kimondja azt a szót, hogy zsidó, az már rasszistagyanús. lehet, hogy nem sokára törvény születik és csak Debreczeni József stílusában lehet a fent nevezett felekezetet, vagy népet említeni. Debreczeni így merte csak körülírni, hogy õ nem született annak:
„Sem én, sem a felmenõim nem tartozunk azok közé, akiknél a huszadik század történelme során elszenvedett rettenetes személyes és családi traumák miatt jellemzõvé – és teljesen érthetõvé – vált az a felfokozott szenzibilitás, ami igen érzékennyé teszi az embert a nácizmus megnyilvánulásaira"

Maga az 5 betûs szó csak végrehajtható szabadságvesztés terhe mellett ejthetõ ki.
Sebaj! Elõbb-utóbb megtanulunk újbeszélül a Nagy Testvér legnagyobb megelégedésére.
moderator2 2014 nov. 03. - 11:40:28
(163/301)
Kedves Fórumozók!

Kérünk Benneteket, tartózkodjatok a személyeskedésektõl és a rasszista megnyilvánulásoktól, legyenek azok bármilyen formájúak és mértékûek, különben több hozzászólást is ki kell törölnünk! Elõre is köszönjük a megértéseteket!

Üdvözlettel:
A Moderátor
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 31. - 15:12:38
(162/301)
201-esem egy helyen értelmezésre szorul.
"Nyuszika csúnyán beszél az elefánttal." Ez rossz helyre került. Nem te vagy egyik sem. "Nyuszika" alatt pl a két említett illetõ értendõ, "elefánt" pedig a tízmilliós többség, akiket "nyuszika" csaknem olyan szörnyen elintéz a csúnya szavaival, mint ahogy "nyuszikáékat" 1938-44 között.