tündér26 2010 máj. 31. - 14:48:48
(52/72)
Ha már tele a füled a szardíniával, akkor az égbõl hulló kajaesõn nem fogsz fennakadni. :) ez de aranyos. http://www.olvassbele.hu/index.php/film/970-unod-a-szardiniat--deruelt-egbl-fasirt
7/10
thegodguy 2010 máj. 16. - 14:27:53 7/10
(51/72)
Aranyos,jópofa és poénos film volt. Egyszer meglehet nézni, de semmiféleképpen nem nevezhetném a legjobb animációs filmnek
wiliwonka 2010 máj. 08. - 22:29:58
(50/72)
Jópofa kis film. Kétszer mentem ki kajolni közben.
Charles Foster Kane 2010 márc. 23. - 21:46:56
(49/72)
Mit fanyalogtok? Simán király volt, jó poénokkal, a fõszereplõ életszerû backgroundjával. Túl sokat vártok már a meséktõl. Az "ezermester" fazon pedig baromi vicces volt. Nem beszélve a majomról, haha.

De most komolyan, még tartalmas is volt. 10/8 !!

A Fel! mellett az év animációs meglepetése volt számomra.
5/10
toshiba321 2010 febr. 28. - 19:23:43 5/10
(48/72)
egyszer meg lehet nézni 10/5
7/10
BabyBaba07 2010 febr. 21. - 00:05:10 7/10 Előzmény nyenye
(47/72)
Hát nem a legjobb animációd film az biztos :S. Annyira nem tetszett, olyan langyos volt.
3/10
nyenye 2010 febr. 20. - 08:14:26 3/10 Előzmény akos015
(46/72)
Én nem az animációra értettem a "gagyi kifejezést...sõt az egész filmet csak animáció miatt néztem végig ezért is adtam rá három pontot.A füst a felhõk,fizikai hatások..stb tökéletesen életszerûek voltak.
De sajnos nem tudtam mit kezdeni a látvánnyal mert a story(már ha volt ilyen egyáltalán)egy unalomig csépelt amerikai klisé halmazra épült.A sok érzelgõs elõre kiszámítható amerikai szirup maszlagot már nem fogatta be a gyomrom. Sorry :-(
8/10
akos015 2010 febr. 18. - 20:48:12 8/10
(45/72)
ez a mese akkora hülyeség, bugyutaság(pozitív értelembe :D), mert ettõl függetlenül vicces, szórakoztató, érdekes, és nekem tetszett!a majom a legjobb a filmben.és mi az h ½gagyi½ figurák, szerintem tök jók?? (nem a pixarhoz kell hasonlíttani a figurákat, mert ezt nem is a pixar v a dreamworks készítette ... ilyen és kész!)
3/10
nyenye 2010 febr. 18. - 06:39:29 3/10
(44/72)
Egyet értek ez a filmecske teljesen kimosta az agyam,olyan mint ha az eleve szupergagyi 2012-õt dolgozták volna át még idétlenebbé(pedig én nem hittem,hogy annál létezhet rosszabb).
Meglepõdve tapasztaltam,hogy ennyi "felnött" embernek tetszett ez a maszlag.Valaki árulja már el mégis mi a fenérõl szólt?Mert én nemigen találtam benne sok értelmet.Ja hogy ez egy társadalom kritika lenne?...hát azt erõsen kétlem!10/3
8/10
hoshiiz 2010 febr. 05. - 17:50:33 8/10
(43/72)
Szerintem nagyon jó rajzfilm!! Sokat nevettem rajta :D Flint nagyon aranyos volt az elején, amikor a mólónál kitágult a szeme xD Lehet, hogy társadalomkritika az amerikaiakról, hisz a polgármesteren figyelhetõ meg lejobban a kaja elõtti és utáni változás, de attól még ugyanúgy jó film marad. Végre nem valami tucatfilm :)
10/10
Singaporeflash 2010 jan. 22. - 13:32:48 10/10
(42/72)
Elolvastam a hozzászólásokat - úgy tûnik senki sem értette meg, hogy ez a rajzfilm valójában olyan kemény társadalomkritika, mint a Super Size Me, csak egész másképp tálalva. Az amerikaiaknak ez a kaja-téma egy bazi nagy gond - még a Túl a sövényenbe is beleiktattak egy adag zabálási szokás kritikát, meg társadalomkritikát. Ja, és szerintetek miért túlsúlyos a Kung-Fu panda?:-D Hogy egy átlag-amcsi tudjon vele azonosulni.

***SPOILER***SPOILER***SPOILER***
Az sem véletlen, hogy mutatnak több országot is (pl. Egyiptom, Franciaorszag), akik nézik a tv-közvetítést Flint találmányáról és az ottani kajaesõrõl - ezzel például az alkotók megmutatják, hogy az USA, mint amolyan nagyhatalom, nemcsak saját magát veszélyezteti.
***SPOILER VÉGE***

A figurák azért karikatúraszerûek és "elnagyoltak", mert jellemvonásokat voltak hivatottak kifejezni, szerintem nagyon stílusosan - az egész nem lett volna az igazi, ha mondjuk olyan élethû alakok mászkálnak benne, mint pl. a Polar Expressben. Jesszusatyám, döbbenet, hogy van, aki ezt nem érti:-DDD
10/10
Singaporeflash 2010 jan. 22. - 01:17:36 10/10
(41/72)
Ez valami eszmeletlen volt! Nem vartam sokat tole, de egyszeruen orult egy rajzfilm, annyira dilis, hogy az keeeeesz:-) Imadtam, nagyokat lehet nevetni rajta - tele van nagyon eredeti poenokkal, zsenialisan bevillatott gegekkel. A latvany meses, de ez mar minden nagy animacios filmre igaz - a lenyeg, hogy a tema nagyon sokatmondo, es a komoly problemat, aminek analogiat allit, lenyugozo elmesseggel allitja elenk.

SPOILER***SPOILER***SPOILER

Ez nemcsak egy animacios film a sok kozul - megdobbento analogiakat vonultat fel egy nagyon fontos es nagy amerikai (nemcsak amerikai!) gondrol: a kajasokkrol, az etel helytelen es tulzo felhasznalasarol, arrol, hogy iszonyatos felesleget termelnek - nagyon beszedes az is, hogy a kaja a foldre hullik - junk food - ugyebar a "szemet kaja", ami az elhizast es a betegsegeket okozza - es rohadtul sok van belole. A "junk foodra" utal az is, hogy a vegen a gepet beborito husgomboc, mint valami kloaka vagy vegbel, ugy uriti ki magabol a sok super size kajat - ennel tisztabban mer nem is fogalmazhattak volna, hogy "shit" food (sz*r kaja):-))) Ebben a filmben semmi sem veletlen - mindaz, ami megtortenik benne, az amerikai valosag - persze sarkosan abrazolva. Azert no meg a kaja, mert az ottani adagok ***valoban*** mindenbol sokkal nagyobbak, mint nalunk - ez is a valosagra utal, hogy hogyan kezdtek egyre tobbet es tobbet enni az emberek, mig vegul a Super Size (!!!) kaja ellenuk fordult. A valos eletben is igy van ez, ugyebar?:-) Es mikor Baby Brent "csirkeve valtozik": az vagy, amit megeszel, ez itt az uzenet! Celzas arra is, hogy milyen kegyetlenul tartjak manapsag a tomegtermelt csirkeket - es itt, ebben a rajzfilmben az emberek ellen fordulnak, es ok eszik meg az embereket! Szoval, ez nemcsak mese, ez a valosag, brillians analogiakka lekepezve. Szinte mindenrol szo esik benne - meg a szuloi felelossegrol is - gondoljunk a zsarura, aki idiota modon jegkremhegyeket rendel a sajat kisfia szulinapjara!!! Meg a cukorkahegyek kozt futkoso gyerekekre, akikrol meg ki is mondja a film, hogy teljesen ellenorizetlenul vannak ott a cukor-tomkelegben. Hat ezt muszaj volt leirnom - nagyon nagyra ertekelem az olyan filmeket, amik arra tanitanak, hogy a kello mertek hasznos. Meg million dologgal tudnam meltatni, de mar igy is nagyon sokat irtam ide:-)))
Ja, es meg az kis brillians momentum, hogy vegul kiderult, hogy Flint talalmanyainak volt ertelme, beleertve meg a patkanymadarakat is:-), es hogy valojaban a legnagyobbnak velt talalmanya volt egyedul karos, az emberek es a sajat hulyesege miatt...

***SPOILER VEGE***************************

Ezt a filmet mindenkinek csak ajanlani tudom. Olyan szepen all ossze egessze, es olyan klasszul elgondolkodtat, hogy orom nezni. Remelem, sok-sok ember latta es ertette meg, hogy mirol szol. Barmikor ujra tudnam nezni, es fogom is:-) 10/10
film kommentár 2009 nov. 07. - 13:43:33
(40/72)
A figurák tiszta gagyik és tök hülyeségek vannak benne.Ilyen majomkodásra tanítják az embereket.
film kommentár 2009 nov. 06. - 15:39:30 Előzmény adeline_records
(39/72)
Ilyen hülyeséget még nem láttam!!!

Az egész film gagyi.

Peti vagyok 10 éves
5/10
Rahar 2009 nov. 03. - 22:43:57 5/10
(38/72)
Nekem nem tetszik ez a film, a története egyáltalán nem fogott meg. Nekem jobban tetszik például a Shrek-féle történetek vagy a Toy story, humor nagyon kevés van a filmben. Szerintem ez inkább a 12 év alatti korosztályt érdekelheti inkább, mivel a 13 és 14 éves unokaöcséim már nem kíváncsiak ilyen animációs filmekre.
shoc 2009 nov. 02. - 18:06:11 Előzmény Pszichoapu
(37/72)
köszönöm szépen a helyreigazítást kedves barátom!
Mivel jól esett hogy palléroztad az elmém ebben a témában -, érdekességképp elmesélem hogy 10 évvel ezelõtt készítettünk 3d pr-anyagot, ujsághirdetést, amit egy darab fotóból hoztunk össze valamilyen "3d konverter" programmal. Mivel a végeredmények jók, vagyis inkább csak 95%-osak lettek, azóta abban a tudatban élek hogy az anaglyph elõállítása ilyen "egyszerû". Igza, nem minden esetben kaptuk meg a kivánt végeredményt.

Érdekesnemm tartom hogy milyen sokan "leírják" az IMAX-ot, pedig nekem nagyon úgy tûnik hogy rengeteg lehetõség van benne.
offtopic
Pszichoapu 2009 nov. 02. - 09:39:46 Előzmény shoc
(36/72)
A 3D szexfilmre sem kell már sokat várni. :o)
A "The Stewardess" c. régi klasszikusnak pl. 2009-re ígérték a RealD remake-jét: http://www.grindhousedatabase.com/index.php/The_Stewardesses
Pszichoapu 2009 nov. 02. - 09:36:08 Előzmény shoc
(35/72)
"...az imax 3d két látószögbõl forgatott film van összemosva egy szemüveg által, a kék-pirosnál pedig csak a szinek vannak "eltolva"."

No, azért ez nem egészen így van. Abban igazad van, hogy a két technika teljesen más, de az anaglyph (kék-piros, illetve kicsit modernizált változatban már kék-borostyán vagy cián-magenta szûrõjû szemüvegekkel nézhetõ) 3D filmek esetében nem "csak a színek vannak eltolva", ahogy írod. Ezek a filmek (vagy képek) is alapvetõen 2 látószögbõl készültek, ahogy az IMAX mozik (bár teljesen más kamerákkal és rögzítési eljárással), azonban ma, a magyar mozikban alkalmazott 3D vetítési technikák (D3DD, RealD és IMAX) mégis leginkább a képalkotás szintjén térnek el egymástól, ahogy a nézõk szemébe eljut a két látószögbõl rögzített képkocka.
Abban viszont teljesen egyetértek, hogy az IMAX szinte "lejön a vászonról" és persze a vetítési technikából adódóan messze fényesebb és kontrasztosabb, mint a többi 3D-módszer, azonban legalább annyira szemfárasztó az is, mint amennyire az anaglyph volt.
shoc 2009 okt. 28. - 09:37:39
(34/72)
tök érdekes
Ati77 2009 okt. 27. - 23:19:25 Előzmény shoc
(33/72)
A 2D-s IMAX.
a 3D-s 1986 óta van. (angol wikipedia)