10/10
mapk 2013 márc. 27. - 20:00:25 10/10
(226/366)
Hát semmi köze ennek a filmnek, a Die Hard-hoz, de Die Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaard!!! :D
Igaz Brúsz mellékszereplõ, de õ is szerepel benne.:D Úgyhogy 10/10
http://www.youtube.com/watch?v=rPFGWVKXxm0
-
Voltak ugye fél mp-es magyar szerepek is. Le kéne tolni Rékasit kopaszra, azt csinálni egy teljesen magyar die hardot, lehetne a címe pl.: Die Otherwise. :D
1/10
DianaFromAgency 2013 márc. 26. - 15:47:32 1/10
(225/366)
Aki még nem nézte meg, de tervezi, annak van egy jó tanácsom. Inkább nézd meg helyette még egyszer az elsõ 3 rész bármelyikét.
1/10
DianaFromAgency 2013 márc. 26. - 15:42:56 1/10
(224/366)
Borzalmas. Még annál is rosszabb, mint amire a kritikák alapján számítottam. Ócska, ZS-kategóriás hulladék.
batagy 2013 márc. 24. - 01:37:52
(223/366)
Hát gyerekek! Ekkora fost már régen láttam. Iszonyú gyenge!

Már vagy 3 éve nem jártam moziban, gondoltam elmegyek megnézni az "Úton" címû road movie-t. De pechemre valami mûszaki probléma miatt az elmaradt. Ha már egyszer elmentem moziba, mondom akkor valami mást megnézek, hát beültem a Die Hard 5-re.

Komolyan annyira gyenge, hogy még kritizálni se lehet értelmesen. Nagyon sajnálom, hogy Bruce-nak ilyen filmet adtak, vagy hogy elvállalta, és ezzel égeti magát. Az elsõ három Die Hard azért nagy klasszikusok. De erre kár volt pazarolni az idõt/pénzt.
sznúp 2013 márc. 18. - 01:18:05
(222/366)
Nem azért de ez a motoros-melltartóscsajos jelenet(kép) mikor volt? :D
4/10
szega020471 2013 márc. 15. - 14:36:07 4/10
(221/366)
Ez már annyira rossz volt,hogy fizikailag is fájdalmakat okozott.Az egész Die Hard sorozat totális földbe tiprása.
8/10
offtopic
Goodfella 2013 márc. 07. - 21:22:14 8/10 Előzmény JackJeruk
(220/366)
Ezt biztosan ide akartad? Nem a Nejem, nõm, csajom - hoz?
JackJeruk 2013 márc. 05. - 01:53:59
(219/366)
Elõvettem az elsõ részt, hogy megnézzem - kijavítani a csorbát mely film/szépérzékemen esett -, a fiával kapcsolatos rész sztornó, a többihez tartom magam.
JackJeruk 2013 márc. 05. - 01:25:59
(218/366)
http://www.youtube.com/watch?v=OTyw6cq86kY&index=8&hd=1
Ennél több érvre nincs is szükség, a szöveg a videó infójában angolul.
JackJeruk 2013 márc. 05. - 01:19:13 Előzmény mrchapel
(217/366)
Remélhetõleg Téged "a helyén kezelnek", mert ez a film se szórakoztató nem volt, sem pedig látványos.
JackJeruk 2013 márc. 05. - 01:09:57
(216/366)
Fel kellene akasztani:
- az operatõrt;
- és azt aki ezt a selejtes kameramozgást "nézõkész"-nek minõsítette!
Belefájdult a fejem, hogy annyi az operatõr összes szakmai tudása, hogy zoom in - zoom out! Ettõl nem lett jobb, sõt!

A történet: ha lesz 6. epizód, abban majd felbukkan J. M. ikertestvére, húga, esetleg óvodáskori ellenlábasa, akivel anno egy lányt szerettek a középsõ csoportban?? 4 részen át szóba sem került, hogy fia lenne - hát leakasztottak neki egyet! Siralmas!

ÉS: az eddigi részekben csak a rosszfiúk nyírtak ki ártatlanokat, ebben meg már az elején J. M. gázol át boldog-boldogtalanon, autókat zúz össze, melyben utasok ülnek nyilván. Persze, nem mutatják, mert nem errõl szól a film, de mégis: a pozitív fõhõs több embernek tesz kárára, mint a rosszfiúk. Nagy túró ez, elpazaroltam másfél órát az életembõl - ERRE!

10-bõl 4 pont, de az is csak a budapesti helyszínek miatt. Hõsök tere, Parlament, III. kerületi rakpart a HÉV-vel, és számos egyéb helyszín. :) De ennyi az össz' pozitívuma ennek a filmnek.
4/10
Filmx 2013 márc. 04. - 14:25:58 4/10
(215/366)
Az elõzõ részt kritizálták annak idején sokan, na ez még azt sem közelíti meg szintre.. Nyilván nem kell csodát várni egy akció filmtõl de egy Die Hard mozi igen is számít milyen! A hiányosságok a többi Die Hard mozihoz képest: Rövid játékidõ,(így nem kapunk kellõ jellemrajzot egyik szereplõrõl sem), Kezdõ hiteltelen színészek(Bruce fiát és Irinát alakító színészkék nagyon "B" kategóriásan játszanak..), remegõ kameramozgások,össze-vissza vágott kép, így még ami látványos lenne(autós üldözés)így még az is élvezhetetlen..,, nincs "fõ gonosz", nagyon hiányzik pedig.., erõltetett családi szál..,, elképesztõ túlzások(pl. átmennek az ukrán határon elvileg, mert csernobilba mennek ugye hivatalosan, mindezt egy fullosan fegyverrel telepakolt csomagtartójú autóban,de ez persze nem szúr szemet a vámnak..,, vagy még az autósüldözés közepén Bruce felborul a terepjáróval elég csúnyán, de sértetlenül, minimális horzsolás és vér nélkül szál ki az autóból..,, illetve a több szintet való zuhanás sem semmi..)Furcsa volt az is, hogy itt Bruce saját maga keresi a bajt, akciót, a többi Die Hard ban pedig "belecsöppen". Egyszóval õ sem volt a régi, ízig vérig küzdõ,közben csúnya sebeket kapó, de akkor is az ellenfeleket az @nyjába küldõ, mindig rossz helyen rosszkor levõ McLane.. Nem, ez csak árnyéka önmagának, sajnos ahogy a haja, úgy õ maga is megszûnt létezni a szerepben sajnos. Ui: A magyar színészek nem voltak rosszak! Elvileg még lesz egy Die Hard film, azzal fejezi be Bruce. Reméljük abban rendesen odateszi magát és kerítenek egy tökös rendezõt is..
4/10
Perillustris 2013 márc. 04. - 09:00:53 4/10
(214/366)
Természetesen nem azt várja senki, hogy valósághûen hasmenése legyen a fõhõsnek, esetleg fejfájásra panaszkodva mégse mentse meg a világot. Azonban nem árt, ha legalább kicsit életszerûen megkomponáltak a jelenetek. Nyilván egy sci-fi esetén ez nem igaz, az Ötödik elem jó film, pedig eléggé elrugaszkodott. De az, hogy 10 cm-es zártszelvényt kikap az apukája kisjánosból, aki éppen csak szisszen, mint én, amikor egy szálkát húzok ki a kezembõl, vagy többemeletnyi zuhanást követõen még csak nem is sántítanak (az autós borulás utáni jó egészségrõl nem is beszélve), az nem teszi hitelessé a filmet, fõleg, hogy a karakter ugyebár egy "hétköznapi" rendõr, emberi tulajdonságokkal, s nem a Hulk.
teberekefe 2013 márc. 04. - 07:26:13 Előzmény szuhaeva@freemail.hu
(213/366)
Írásod alapján szerintem te téveszted össze ezt a filmet a Die Hard filmekkel.
10/10
martini71 2013 márc. 03. - 20:16:47 10/10
(212/366)
:D valahogy éreztem, hogy rosszul írom a nevet...
10/10
martini71 2013 márc. 03. - 19:52:37 10/10
(211/366)
Nagyon egyetértek :) ma láttam, én akciófilmet vártam John MacLane stílusban és meg is kaptam :)sõt volt egy JM Junior is és nem volt rosszabb mint az apukája. :) Nem tudom, aki leszólja, mire számított. Az 5,3 átlag szerintem nagyon nem korrekt. Örülök, hogy nem ijesztettek el a kritikák amiket olvastam a filmrõl.
szuhaeva@freemail.hu 2013 márc. 03. - 19:19:12
(210/366)
Szerintem Ti összetévesztitek ezeket a Die Hard filmeket a Hamlettel és társaival. Ezeket szórakoztató akció filmek, nem élethûségre vagy valósághûségre épülnek, csak szórakoztatni akarnak. Ha nagyon odafigyeltetek volna már a 3. rész is szinte paródia a jellegû volt, gondoljatok a "Simon mondta ... játékra". A 4. rész, már kimondottan olyan trükköket tartalmazott amik elképzelhetetlenek a valóságban. Ott B.W. Justin Long kettõse adta a humort a filmnek. Én most láttam az 5. részt, a moziteremben rajtam kívül kb. 80-an voltak, a hangokból ítélve amit a film közben hallottam, hangos nevetés, a poénok felfogása miatt volt a jellemzõ. Kifelé menet senkitõl nem hallottam, hogy de sz@r volt. B.W. mellékszereplõvé válásával nem értek egyet, kiegészítették egymást a fiát játszó színésszel. A magyar helyszínek és celebekre tett megjegyezések pedig értelmetlenek. Nekünk jó, ha Magyarországon készítenek amerikai vagy bármilyen szuper produkciót. Ez nem jelenti azt, hogy magyarkodnánk,ha megnézel egy itt készült filmet. A színészeket nem kell összemérni Sir Gielgud-dal vagy Sir Olivier-val.
shoc 2013 márc. 03. - 12:47:55
(209/366)
nagyokat nevettem a párbeszédeken - vagyis inkább annak hiányán. "add ide a file-t. kell a file. megöllek te szemét." az a jó a filmben, hogyha nem tudsz angolul és nincs feliratod akkor is nézd meg mert érteni fogod a film 90%-át.
4/10
Perillustris 2013 márc. 02. - 15:35:14 4/10
(208/366)
@domo.robi (feb. 23. 23:51 | 202/224) és még jó páran leírták a véleményem, nem ismétlek.

Nem fogadom el azt a minõsítést, hogy "egyszer nézhetõ", ugyanis az azt jelenti, hogy sz@r. Merjük kimondani, és ne az emlékeinkbe kapaszkodjunk (amikor a DH még jó volt). A jó filmeket újra és újra meg tudja nézni az ember (az eltelt idõ nyilván változó).

Ezt a filmet nem akarom megnézni többet (hitvány párbeszédek, érdektelen töltelék dialógusok, zavaros jelenetek).
gyapif 2013 márc. 02. - 10:24:50
(207/366)
Hát ez nagyon gyengére sikerült.
A legrosszabb Die Hard!