[ Error ] 2013 jún. 30. - 01:23:11
(266/366)
Ez egy akkora rakás sz*r, hogy jajj... Eleve "teszkó gazdaságos" film, de hogy ilyen rossz legyen... Rettentõ rossz. Minden...
5/10
johnny63 2013 jún. 30. - 00:14:26 5/10
(265/366)
Hát ez elég sz*r volt! Már tényleg nem az a régi Die Hard, mint az elsõ 3 rész. A 4-re még azt mondtam nézhetõ, de azt hiszem itt le kéne állniuk ezzel, mert csak tönkre teszik vele Bruce Willis nevét.
plman 2013 jún. 26. - 22:56:24
(264/366)
Kvázi már most "TESCO leértékelt kategória", mert ahogy a hozzászólásomban is irtam a múlthéten láttam egy újság hátoldalán, hogy csak 1200 vagy 1300 forint dvd-n.
1/10
Dudvarek 2013 jún. 26. - 22:30:34 1/10
(263/366)
10/0
ennyi, 1-2 év múlva a tesco leértékel DVD-i között lesz
7/10
Zoli9898 2013 jún. 25. - 13:16:06 7/10
(262/366)
Nos újanzve sem változott a véleményem,talán csak annyival, hogy kár volt ez john Moore-raés íróhaverjaia bízni. Õk csináltak belõle egy feldhetõ akciófilmet, ami nem volt rossz, de minsõégben a Rambo filmkt idézi ( gyilkolás, kis történet, gyilkolás). A sok negatív kritika a csalóds matt van. Mer az mberek Die Hardot vártak, igaz Die Hardot, denem azt kaptak így van aki csípõbõl 1-et adott,de akkor mi jár az Alkonyatra? :D . Na de a vicct félre téve, ahogy a film kezdõdik, az neem nagyon tetszett és a sztori lapjából is többet ki lehetett volna hozi, mert csak egy fél percig gondoltam utána és már vagy öt jobb ötletem volt. Nem az ötlethiány volt a baj, anem a gyors pénzszerzési kényszer. Sajnálatos, hogy csak ennyie futotta, egy amúgy korekt alapsztoriból. Nem olt túl jó, de azért nem 1 pont. Én7-et adtam, de az 5-6 reálisabbnak tûnik, de nekem 7-et ért.


Hallottam, hogy már készül az új Die Hard és énmeg is dnám neki az esélyt, ha valami rendes író kapná meg, meg egy sikeresebb múltú rendezõ. De a mostani minõségben mégegyser nem szeretném látni.
tymess25 2013 jún. 25. - 11:21:16
(261/366)
Annyira rossz kritikát kapott, hogy már csak ezért muszáj megnéznem :)
8/10
Viktor6665 2013 jún. 24. - 22:26:02 8/10
(260/366)
Nekem eddig a 3 és a 4 tetszett legjobban, az 1 és 2 nagyon rossz volt, ez olyan közepes. Volt benne egy csavar amire nem számítottam, a többi kiszámítható volt.
ZxOxLxI 2013 jún. 24. - 14:18:01
(259/366)
Számomra már a DIE HARD 4 is csalódás volt, ez meg aztán végképp!
De azt azért nem mondanám, hogy azért rossz mert nálunk forgatták!!!
Állítom hogy az egész filmben Ganxsta Zolee volt a legjobb!
Mindig is utáltam ha egy jól sikerült filmrõl több bõrt is le akarnak húzni,
lsd.: Terminátor stb. Egyszóval, minden tekintetben lapos, unalmas,rossz!
tom-tom69 2013 jún. 24. - 12:39:15
(258/366)
borzasztó volt!végig szenvedtem és egybõl kitöröltem ugy ahogy kell.
nagyon rossz volt a rendezés,2 másodperces vágásokból állt a film.számomra az egész villanásokból állt.
és csak közeli felvételekkel volt tele.a kamera belemászott mindenkinek az arcába és kapkodták jobbra balra.
a történet is igen gyengére sikeredett.
igy most elgondolkodtam,hogy volt bármi is ami tetszett a filmben....
elérte a die hard sorozat a mélypontját(számomra)
és gondolom folytatják majd,pár év múlva jön majd a 6.rész.
5/10
_Freddy_ 2013 jún. 24. - 10:20:03 5/10
(257/366)
Ilyen gyenge filmet régen láttam. Budapesten ne forgassanak filmet én azt mondom, mert az csak rossz lehet...
Harmatgyenge, a színészi játék pocsék, az akciójelenetek szánalmasan rosszak. Nem tudom mi akart lenni ez a katyvasz. Próbálom elfelejteni. Bruce egy-két beszólásán nevettem de ennyi, ez egy felejtõs film. Nem is tudom, hány pontot adjak rá.
kavipeti85 2013 jún. 23. - 22:15:10
(256/366)
Miért tér el az amerikai angolnyelvû blueray változat a magyartól? Pl. Bruce Willis-t az angolban a lánya viszik ki a reptérre, a reptér elõtt a kocsiban beszélgetnek is majd Bruce kiszáll és a lánya mondja még hogy "ne csinálj zûrt" és a film végén a két testvér amerikában találkozik és egymásra talál a család.

A magyar változatban ami állítólag 3 perc kivágott jelenetet is tartalmaz Bruce-ot a férfi kollégája viszi ki a reptérre, a lányával a kocsiban való beszélgetést kivágták csak az van meg az eredeti lányával beszélgetõs jelenetbõl hogy Bruce kiszáll a kocsiból, és a lánya hangjára rá van keverve a férfi hangja hogy "ne csinálj zûrt". Így a nézõk azt hiszik hogy a társa vitte ki a reptérre. Továbbá a film végénél Bruce és a fia kisétálnak a romok közül és vége is a filmnek nincs meg az a rész hogy amerikába érve egymásra talál a két testvér. Felháborító, hogy ennyire eltérjen a két változat. Nem értem ennek mi az oka, ebben nincs logika.
Tud errõl valaki valamit?
plman 2013 jún. 23. - 19:40:20
(255/366)
Úgy egy órája néztem meg ezt a filmet. Szerencsére csak letöltöttem, nem vettem meg, pedig pont a napokban láttam valami újság hátoldalán, hogy csak ezer pár száz forintba kerül. Õszintén szólva már ekkor gyanakodnom kellett volna, hogy egy ekkora film újabb epizódja (amely csak kb fél éve jelent meg a mozikban) máris csak ennyibe kerül.

Hát mit mondjak?

A hozzászólásokat olvasgatva csak csatlakozni tudok a többséghez.
Mint DIE HARD film, borzasztó, szégyen, nulla. Önálló, huszadrangú akciófilmnek esetleg! elmenne, de mivel DIE HARD a címe és McLane a "fõszereplõ", nem ezt várná/várta volna az ember, így hatalmas csalódás ez a film. Legalábbis nekem.
A párbeszédek egyenlõek a nullával, a répát zabáló, táncoló "fõ gonosznál" azt mondtam, hogy "ez most komoly?"

-SPOILER---------------

A cselekmény követhetetlen, az ifjabb McLane majdnem a film felénél két-három mondatban végre felvilágosítja nézõt, hogy miért olyan fontos az a fájl. Aztán errõl a fájlról a film végén kiderül, hogy kamu, nem is létezik, ekkor kerül a képbe az a brutális mennyiségû urán amirõl már ki sem derül, hogy mi a terve vele a valódi gonosznak, akit mindaddig épp a Mclane dinasztia védelmezett, akirõl szokásos módon csak az utolsó pillanatban derül ki, hogy valójában õ a rossz fiú. (ezt sablont mikor felejti már el Hollywood).

-SPOILER VÉGE----------

Szóval egyértelmûen látszik ezen a filmen, hogy szinte csak az akciójelenetekre fektették a hangsúlyt, minden más kb. le volt szarva. Azt azért el kell ismernem, hogy az akciójelenetek valóban látványosra sikeredtek, szóval aki szereti a törjük ripityára a létezõ összes autót a környéken, és lõjünk szitává, robbantsunk fel mindent, az talál magának neki tetszõ jelenetet bõven(kb. a film 80%-a ha nem több), de azért ezekben a jelenetekben is vannak képtelenségek bõséggel.

az értékelésem a filmrõl: 2/10 vagy 10/2 ahogy tetszik.
kybuck 2013 jún. 23. - 03:49:13
(254/366)
Szódával elmegy kategória, a cselekmény még ok lenne, de csiszolni még jócskán lehetett volna rajta, a film igazi gyengeségei a párbeszédek, amik szólni akarnának valamirõl, na ott rendesen csikorog a történet, a másik pedig a gonoszok stílustalansága, jellegtelensége, ez egy Die Hard filmnél végzetes hiba. Amilyen profik voltak az elsõ három rész gonoszai, a negyedik és ötödik részekéi annyira csetlõ-botlók és jelentéktelenek, vagy épp szánalmasak, lásd réparágcsáló táncoslábat. Kétségtelen, hogy a negyedik rész óta csak kifizetõhelynek használják a franchise-t, amiben jóval több potenciál lenne, csak Hollywood hosszú évek óta lusta és igénytelen. Meg lehet nézni, de egyértelmûen ez a rész a leggyengébb mind közül, ezért érthetõ, ha sokan inkább elfelejtenék.
2/10
goldmax 2013 jún. 21. - 12:02:48 2/10
(253/366)
Ez kérem szépen tényleg szr lett,pedig én rendesen elfogult vagyok diehard-ügyben.
Sorolhatnám a hibákat,meg a benyögéseket amiktõl égnek állt a hajam,de egyrészt elõttem már elmondták,másrészt nem érnék a végére.
Azon gondolkodtam,hogy ha Willis helyett egy új feltörekvõ akciófilmsztárocska kinlódik ebben a filmben,akkor felálltam volna és elhúztam volna.
Szóval szerintem ezt a szemetet csak azért nézte meg jó pár millió ember,mert DIE HARD,és mert Bruce Willis.
2-es,mehet a helyére.
magicvoice 2013 jún. 20. - 13:26:06
(252/366)
Ez még annál is rosszabb volt, mint amit a lesz@rozó kritikák alapján vártam tõle. Az alapötlet nem lett volna rossz, de a megvalósítás egyszerûen kritikán aluli: félkész történet, idegesítõen primitív párbeszédek, többnyire öncélú pusztítással tarkított akciójelenetek. Például ahelyett, hogy öt percen keresztül autókat törnek teljesen értelmetlenül, inkább adták volna oda az egyik autó árát egy akármilyen forgatókönyvírónak, hogy adjon fazont a történetnek, a karaktereknek és a párbeszédeknek. Itt már csak a biznisz volt fontos, hogyan lehet a Die Hard névbõl még egy kis lét kiszedni, a közönség valójában senkit nem érdekelt. Egy ilyen film után mindig az jut eszembe, hogy a moziban nem elõre kellene jegyet venni, hanem a kijáratnál az élmény alapján adna mindenki belátása szerint, és akkor az ilyen szemetek még csak a producerek agyában se születnének meg.
Hogy a magyar statisztákról is megemlékezzek: Kamarás jelenete üde színfoltja volt a filmnek, de Árpánál és Ganxstánál a nagyanyám is jobban játszotta volna a maffiózót.
4/10
Paszternák 2013 jún. 20. - 11:01:28 4/10
(251/366)
Vannak filmek, amik annyira szarok, hogy az már jó. Ez szimplán szar. Egy majom jobb forgatókönyvet tud írni. Azért kapott 4-est, mert Willis pofán vágta Kamarás Ivánt.
6/10
peti2006 2013 jún. 20. - 10:55:11 6/10
(250/366)
Ez már nem az a Die Hard, amit annak idején szerettünk.... Oké Budapest, meg minden, de valahogy elfogyott a sorozatból az erõ. Már a 4.0 sem volt igazán ütõs, de az legalább szerethetõ volt.

Szóval a favorit továbbra is az 1 és 3.
8/10
CsiróCsiró 2013 jún. 18. - 23:46:04 8/10 Előzmény zsotya010
(249/366)
"Willis is öregszik, nem várhatjuk tõle azt, amit 20 éve tudott nyújtani (márcsak azért se, mert egy idõs embernek nem egyszerû emgtanulni a ráosztott szerepet)"

Egy kis elcsúszással szinte egy idõben készült ezzel a Looper c. filmje, ott mégis kiválóan sikerült neki, és azt nyújtotta, amit Bruce Willis-tõl elvár az ember. :-)
5/10
Atis88 2013 jún. 18. - 21:03:50 5/10
(248/366)
Ez a McClane nagyon kemény csávó, csak az a baj, hogy ez kezd uncsi lenni. Mert kb ennyiben ki is merül a sztori.
5/10. Ha nem Die hard lenne a címe még talán el is menne egy sima akciófilmnek de akkor is csak egyszer nézõs.
Tommy Gunn 2013 jún. 18. - 19:56:16
(247/366)
Nekem a végén a szuperlassítás nem igazán jött be. Mint akciófilm nem olyan rossz, de már semmi köze a régi Die Hard részekhez.