wiliwonka 2013 jún. 17. - 19:14:12
(246/366)
Egyszer elmegy. Csak kár, hogy Die Hard a címe.
7/10
zsotya010 2013 jún. 17. - 18:21:06 7/10
(245/366)
Oké, régen láttam tényleg, úgy rémlik, robbogatni akart az ipse!
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 17. - 16:04:13
(244/366)
3. rész Semmilyen várost nem kell megmenteni. ;)
7/10
zsotya010 2013 jún. 17. - 15:58:49 7/10
(243/366)
Förgatókönyvek egy mondatban:

Mentsd meg a nõt és nyírj ki mindenkit! Elsõ rész
Mentsd meg a repteret és nyírj ki mindenkit! Második rész
Kapd el Simont és mentsd meg a várost! 3. rész
Védd, akit az állam ellensége meg akar ölni és boldogulj digitálisan! 4. rész
Segíts a fiadon és éld túl a harmadik világháború elõszelét! 5. rész

Egy közös van mind az 5 epizódban, McLane-t piszkosul nehéz kinyírni! Mindeddig példátlan!
7/10
zsotya010 2013 jún. 17. - 15:21:43 7/10
(242/366)
Na írok pár dolgot, mert mindig csak a lehúzás megy:

Willis is öregszik, nem várhatjuk tõle azt, amit 20 éve tudott nyújtani (márcsak azért se, mert egy idõs embernek nem egyszerû emgtanulni a ráosztott szerepet)

Nem láttam még a Fox-tól olyan filmet, ami teljes mértékig vállalhatatlan lenne, ez sem az!

A kameraállásokkal nem értem, mi a problémátok, teljesen élvezhetõ volt, nem rángatózott, legalább is nem zavaróan sokat!

A modern kor hatott rá: belassítások sokasága a végén, de az akciójelenetek abszolute vállalhatóan lettek kidolgozva.

Ennek a filmnek nem az volt a lényege, hogy olyan párbeszédek legyenek benne, amire 10 év múlva is emlékeznek! Néha szerintem egész jó poénok voltak benne!

A forgatókönyvben voltak bizony meglepõ fordulatok, legalább is engem kicsit sikerült összezavarni (ki kivel van? Mit is keresünk?) Rossz viszonyban volt a fiával, milyen párbeszédeket vártatok? Örüljünk, hogy beszéltek egymással!

Egy 10-es skálán a 7 és 8 között mozog! Egészen tûrhetõ lett!
8/10
CsiróCsiró 2013 jún. 17. - 12:22:13 8/10
(241/366)
Én például nagyon szeretem az akciófilmeket, de az olyanokat, ami mögött sztori is van, nem csak lõnek, meg rángatják a kamerát állandóan.

Ha ez egy különálló akciófilm lenne, akkor egy szót se szólnék, de könyörgöm EZ A LEGENDÁS DIE HARD SOROZAT EGYIK RÉSZE!!!

És ez így már más megvilágításba helyezi a dolgokat.

Eddig 4 alkalommal sikerült olyan történetet összehozni, ami után úgy állt fel az ember a moziban a film végén, hogy na, ez igen!

Ennek ellenére itt a Die Hard-tól elvárt minimum 2 óra helyett 86 perc után úgy álltam fel, hogy miért kellett ezt a kultuszt így lerombolni.

Annak idején John McClane-nek fájt ha meglötték, és vérzett a sebe. Ez tette hihetõvé, emberré.

Ennek ellenére most úgy pottyan bele védõöltözet nélkül a radioaktív vízbe egy felrobbanó helikopterrõl, hogy egy karcolás sem lesz rajta.

Ez Chuck Norristól meg Steven Seagal-tól természetes, de McClane-tõl teljesen életidegen.
10/10
tatko1979 2013 jún. 16. - 20:17:14 10/10
(240/366)
Nagyon is jó film, nekem aki az akció filmeket szereti meg fõleg.
Egypár embernek nem tetszik akkor már szar film? tik nézzektek romantikus filmet ha az jön be, nekem meg azok a szarok.
4/10
Ze74 2013 jún. 15. - 20:58:19 4/10
(239/366)
Nagyon nagy a szívem,hogy 4-et adtam,nagyot csalódtam,egyáltalán volt ennek a filmnek forgatókönyve,mert 1 mondatban el lehet mondani a történetét.
Aki eddig nem látta,és imádja a die hard filmeket,akkor is meneküljön tõle nagyon messze!
2/10
Boros Jenõ 2013 jún. 12. - 20:31:12 2/10
(238/366)
A negyedik után azt hittem nem lesz rosszabb.Ez valami hihetetlenül sz@r.
Az egész die Hard"mítoszt"tönkrevágták ezzel a két minõsíthetetlen gagyival.Vagy csak az a baj,hogy Willis már majdnem 60 éves és elmúlt az egyszemélyes hadsereg-filmek ideje,ami 88-95-ig még jó volt,de ma édeskevés.
Nekem 2/10.
offtopic
_goldie_ 2013 jún. 07. - 23:04:51
(237/366)
essszméletlenül jó kép! :D
egy éjjel belógok Fletóhoz
és letolom a haját..tök zsír..
sztem még hálás is lesz a férfias külsõért :D
Jankaou 2013 máj. 28. - 18:29:11
(236/366)
Hát a négyes számú rész után már csodát nem vártam, sokkal inkább a magyar színészek, helyszínek, és jelenetek miatt néztem meg, -mintegy kötelességképpen- de még az sem kárpótolt. Ez a film -mit szépítsük- nézhetetlen, még úgyis, hogy elvárások nélkül ül le megnézni az ember, ahogy általában zs kategóriás filmekkel szokás. Véget nem érõ akciójelenetek, óvodás szintû dialógusok, felejthetõ karakterek, zéró történet. Biztos hogy kell ennek folytatás?
6/10
RockerMartin 2013 máj. 26. - 20:27:07 6/10
(235/366)
Az biztos, hogy a legrosszabb Die Hard film. Nuku történet, a színészi játék is olyan, amilyen. 30 perce ment a film, folyamatos akció, lövöldözés, de hogy miért??? Semmi felvezetés nem volt, hogy valójában miért is van ez a nagy felhajtás (késõbb John fia 2 mondat erejéig megemlíti, hogy miért is, de ennyi nem több). Az egész filmet telerakták akcióval (95% akció, 5% történet). Magával sem tudott ragadni. Az egyetlen pozitívum a filmben Irina (Yuliya Snigir)volt, de õ is csak azért, mert egy elképesztõen szép nõ... 6 pontot adtam a filmre, de lehet eltúloztam egy kicsit...
k11zoltan 2013 máj. 23. - 17:33:36
(234/366)
Eddig tényleg ez a sorozat leggyengébb darabja.
Mikkamakkamocska 2013 máj. 21. - 16:14:01
(233/366)
ma néztem meg, és köszönöm azon sok hozzászólónak aki lehúzta a filmet, hogy spórolt nekem egy mozijegyet üdítõvel kukoricával, ezt még letölteni is kár volt , kb. a színvonal a jelenlegi Steven Seagal filmeket éppen csak veri, az a tipikus film amire elmegy a jóember moziban és úgy jön ki, hogy átbaszták de nagyon, én ezért nem megyek már moziba , majd letöltés után esetleg ha úgy ítélem meg, hogy moziban újranézném, vagy ha bevezetik a mozik, hogy a szolgáltatás UTÁN kell fizetni de csak akkor ha megvagyok elégedve a filmmel, 250Ft-nál nem ér többet, ez nem die hard film és a készítõk pontosan tudták ezt, csalók akkor én is megtehetem
sdt 2013 máj. 21. - 12:10:32
(232/366)
Én nagyon kedvelem BW filmeit, igen, ilyen egyszerû lélek vagyok. a Die Hardokat is, amik a maguk idõszakában igenis jó akciófilmnek voltak, olyan amilyen és jó. De az utolsó két-három filmje, különösen ez... Nem kéne. Gyakorlatilag mínusz. Kis jóindulattal nulla.
droland1978 2013 máj. 20. - 11:05:32
(231/366)
34:15 nem történt telefonhívás. Amikor a fejénél van a telefon és telefonál a képernyõn NEM A tárcsázónak kéne lennie, hanem semminek.
10/10
jozsi86 2013 máj. 18. - 22:22:52 10/10
(230/366)
Márpedig akkor is bejön a film, nem érdekel, mennyire húzzátok le. :P Másodszorra is jó volt nézni.
_goldie_ 2013 ápr. 30. - 22:33:17
(228/366)
blindemouse 2013 ápr. 05. - 08:35:21
(227/366)
nem tudom volt-e nem szinkronizált verzió valamelyik plázában, ha volt akkor nagy hibát követtem el, h nem azt néztem meg, bár fene tudja, lehet, h azzal követtem el a hibát, hogy egyáltalán eszembe jutott megnézni. valószínûleg bennem is élt az a kíváncsiság, h vajon a sok beharangozott magyar filmes mit és hogyan tudott alkotni/alakítani egy ennyire nemzetközi produkcióban. ne hibáztassunk senkit, a pénz erõs motiváció mindenki számára, portfólióba azért nem biztos, hogy betenném ezeket a 30 másodperceket.
nekem a szinkron agyonvágta az amúgy is sz@r filmet. vannak poénok melyek ütnek angolul de végtelenül gyengék lefordítva, már geg. McClane jr. magyarhangja teljesen elüt a karaktertõl, szinkronrendezõ nem látta az eredeti filmet?
nem értem miért kellett az apa-fiú kapcsolatot erõltetni, számomra teljesen hiteltelen volt, az égvilágon semmit nem tudtak érzékeltetni egy olyan apa-fiú kapcsolatból, amelyben bármit megtesz és feláldoz egy apa a fiáért, ha kell bozótkéssel kinyírja fél csecsenföldet. nem tudom van-e willis-nek fia, de ha esetleg valóban neki adták volna ezt a szerepet, akkor talán ...
az egész egy baromi nagy klisé, a serséláfámm vonalról már nem is bezsélve, a tékozló fiúból jófiú lesz, a jókból ördögök. brrrrr. szörnyû.
inkább starsky és hutch sokadszorra is.