Téma: Dínó tesó

eIemes 2016 jan. 19. - 14:51:12 Előzmény Larvitar
(12/32)
" a dinók nem haltak ki,"

a dinók tényleg nem haltak ki, az elõbb itt téblábolt egy az ablakpárkányon aztán elrepült.
4/10
MattColors 2016 jan. 19. - 13:47:29 4/10
(11/32)
A hsz. SPOILERES lesz!!!

Alapvetõen nem volt bajom vele. Aranyos kis animáció. Bár, nem is többször nézõs. A képi világ egész jó, egy-két szerethetõ karakterrel.
Az viszont már nagyon kemény, hogy lassan minden film azt sugallja az embereknek, itt már a gyerekeknek is, hogy narkózni tök jó buli. "Bebogyóznak" és elhallucinálgatnak tõle... Ha ez nem agymosás, akkor nem tudom, mi az? (...)
Ez utóbbi, erõsen rontott az értékelésemen.

4/10
nagy.i. 2016 jan. 14. - 13:18:43
(10/32)
Csak a tényt rögzíteném: a film végén több gyerek vigasztalhatatlanul zokogott, és szerintem nem a meghatottságtól, és / vagy a katarzistól...:(

Gyerekkel csak az nézze meg, akit nem zavar, ha a gyereknek végig kell néznie, hogy

SPOILER
- a fõszereplõ kissrác elroppantja egy gyík gerincét,
- majd a fogaival letépi egy (addig) élõ bogár fejét,
- egy kis cuki állatkát egy az egyben felfalnak a gonosz dinók (marakodva az egyikük szájából kilógó testrészeken),
- es a többi, és a többi...

SPOILER VÉGE

A fentieken túl is szörnyû volt, nem ajánlom. Brrr...
9/10
Larvitar 2016 jan. 12. - 17:02:32 9/10
(9/32)
"... a Dinó tesó arra a kérdésre keresi a választ, hogy mi történt volna, ha a dinoszauruszok pusztulását okozó aszteroida elkerüli a Földet és a gigantikus állatok a mai napig életben maradtak volna."

Tehát azt mutatja be, hogy a dinók nem haltak ki, mert az aszteroida elkerülte a földet.
9/10
Larvitar 2016 jan. 02. - 13:21:42 9/10
(8/32)
Még annyi, hogy vígjátékra senki ne számítson. Poén nem nagyon van benn; inkább szomorúbb, viszont sok következtetést le lehet venni. A hangulata (szintén) az Oroszlánkirály 1-hez hasonlít.
9/10
Larvitar 2016 jan. 02. - 13:18:29 9/10
(7/32)
10/9

-spoiler-

Alapvetõen jó kis rajzfilm, jó grafikával, jó befejezéssel; de pár rész nagyon hasonlított az Oroszlánkirályhoz:

- Az apja megmutatja fiának a birtokot.
- Napfelkelte helyett szentjános bogarak fényében futkosnak a mezõn.
- Az apa életéért kapaszkodik a sziklán, ám mégis utoléri a vég. (Megriadt gnú csorda helyett a víz sodorja el.)
- A fiú egyedül kikerül a vadonba, ahol eddig még sosem járt. Persze akad segítõ társa is; Timon és Pumba helyett egy kis embergyerek, aki ételt ad neki.

Egyébként vicces, hogy az embert egy kis kutyához hasonlítják, aki megeszi a dinók által gyûjtött élelmet; liheg, ráadásul négykézláb szalad, mint egy állat.

Felmerül a kérdés, hogy amikor a film végén Arlo túléli az árvizet, sõt a vízesést is; akkor az apja miért nem? Gondolom az is tudott úszni. Vártam a krokodilok/vízi dinók felbukkanását, ez megmagyarázta volna, de nem jelentek meg.

Összességében azért tetszett, kap tõlem egy 9-est.
Torolt Felhasználo 2015 dec. 07. - 00:53:33
(6/32)
Itt elmondják hogy a történet elég vérszegény, ellenben az animáció jó, de akadhat pár ... korosztálynak szokatlan poén szerintem:
https://www.youtube.com/watch?v=rS_KVoblPkw

De valószínûlega T-rexes tábortüzes jelenet nem a jellemzõ (imdb-s NÉZÕI írások alapján), így igazából a sztroi vérszegénysége miatt 6 éven felülieknek nem ajánlott kategória.
Röviden: vigyed rá a gyereket ha moziba akartok menni. Az Õslények Országa (1.) jobb volt, de ma csak ez van.
Cordelia 2015 dec. 06. - 23:46:45
(5/32)
6 év alatti gyereket el lehet rá vinni? inkább nem?
6/10
Okulare 2015 dec. 06. - 21:06:46 6/10
(4/32)
SPOILER Sajnos nem olvastam el az eddigi kritikákat és elvittem a 6 és egy 8 éves gyermekemet, mert az elõzetes alapján egy vidám kis rajzfilmre számítottam, rengeteg nevetéssel, amit egy dinó és a kis õsembergyerek barátságából ki lehet(ett volna) hozni. Nos a rajzfilm nem rossz, de nem is vidám. Egy küzdelmekkel teli utazást mutat be, ahol azok, akik elsõre barátnak tûnnek ellenségek, és akik elsõre ellenségnek tûnnek barátok lesznek. Tulajdonképpen a történet nevelni próbál önismeretbõl, küzdeni akarásból, bizalomból, barátságból, ragaszkodásból és elengedésbõl. Tényleg nem rossz, ha az ember erre vágyik. Külön kiemelném a hibátlan grafikát. Élethû erdõket, hegyeket és felhõket. (Még mindig nem olvastam egy kritikát sem, lehet hogy kiderül, hogy ez animáció és valódi felvételek keveréke???) A grafika nagyon "ott van"! A történet tulajdonképpen happy enddel zárul, tehát nincs miért keseregni, de "Anyám! Én nem ilyen lovat (dínót) akartam!" SPOILER VÉGE
kybuck 2015 dec. 04. - 06:23:49 Előzmény _Freddy_
(3/32)
Várni lehet, hogy az is lesz e, az már más kérdés. Az eddigi kritikák alapján ez kétséges, persze ízlések és pofonok.
10/10
miri98 2015 nov. 06. - 07:26:46 10/10
(2/32)
Már alig várom! Biztos szupi lesz! Eddig még soha nem csalódtam a Pixarban!
offtopic
_Freddy_ 2013 szept. 07. - 13:30:49
(1/32)
egy újabb pixar remekmûre várunk :D