10/10
nappalitv máj. 22. 19:55:56 10/10
(41/41)
Katahrine Ross gyönyörű. A fimnek lehetett volna egyszerűen Mrs Robinson is a címe, mert a magyar.. hát az katasztrófa.
Lyanos1 febr. 13. 08:45:17 Előzmény TheMsKriszti
(40/41)

A film elején Benjamin arcát látjuk, amint bámul a semmibe. Később tudjuk meg, hogy nincsenek tervei a jövőt illetően.
A film végén Benjamint és Elainet látjuk, amint ülnek a buszon és bámulnak a semmibe. Óhatatlanul felmerül bennünk a kérdés: Oké, idáig eljutottak, de ők sem tudják, hogyan tovább?

admala 2020 jún. 14. - 17:27:35 Előzmény beryll
(39/41)
Szögezzük le, az Azt beszélik nem a folytatása ennek a filmnek, még idézőjelesen sem, pusztán egyfajta parafrázisa, tisztelgés előtte (ha nem volna kellemes kis filmecske, azt mondhatnám hogy csak egy újabb bőr amit lehúztak erről:) és végtelenül kínos ha valakinek egy limonádé film kell ahhoz hogy "értelmét lássa" ennek a filmnek. Jézusom.
admala 2020 jún. 14. - 17:05:40
(38/41)
[spoilerA DIPLOMA ELŐTT hatása a popkultúrára: https://www.youtube.com/watch?v=VLRVMkTcJ1M [/spoiler]
palepoli 2019 aug. 05. - 17:26:51
(37/41)
Rengeteg szépség van ebben a filmben. Tökéletes mestermű.
10/10
gimbiikeeh 2017 márc. 29. - 01:35:16 10/10
(36/41)
Zseniális film. Lehet, hogy 50 (!) éves, de mai szemmel is abszolút nézhetõ. A szereposztás parádés. A zenék is nagyszerûek. Ilyen pozitív csalódásban régen volt részem, ugyanis félve ültem neki a filmnek. Aki még nem látta pótolja be, nem fogja megbánni!

10/10
10/10
Nira1900 2015 júl. 22. - 23:41:37 10/10 Előzmény Roszner
(35/41)
Legalábbis szerinted. Valószínûleg aki ezt nem érti, az nem ért sok mindent a 'nagy' Amerikából, mondjuk például a Zabhegyezõt sem. De ez persze csak feltételezés...
1/10
Roszner 2015 márc. 31. - 21:36:55 1/10
(34/41)
Az elsõ magyarországi bemutató óta undorodom ettõl a filmtõl és azóta Dustin Hoffmanntól is. Még az "Esõember" sem tudta feledtetni ezt a moslékot.
Kár, hogy a zeneszerzõk egy ilyen méltatlan filmhez adták csodálatos zenéjüket, hisz nélkülük már rég a megérdemelt szemétdombon lenne ez az "alkotás" .
pie85 2015 jan. 04. - 18:18:27
(33/41)
Újranéztem a filmet, és sokat változott a véleményem pozitív irányba. Bár még mindig azt vallom, hogy az elsõ 1 óra parádésan szórakoztató, másodjára nézve a vége sem volt rossz, de számomra valamiért csökkent a film hangulata, miután Mrs. Robinson kikerül a képbõl. Valahogy elveszti a film utána a varázsát. Viszont addig zseniális minden jelenet és párbeszéd, meg Benjamin szerencsétlenkedései, illetve jellemfejlõdései!
Külön csillagos ötös a 75-ös magyar szinkronnak, a gyenge minõség ellenére. Illetve képi bravúroknak!
pie85 2014 dec. 29. - 01:06:52 Előzmény matuschkapista
(32/41)
Nekem Dustin Hoffman kb 25-nek tûnt, Ann Bancroft pedig 35-nek (egyáltalán nem tûnt olyan öregnek, inkább egy jó harmincasnak)
pie85 2014 dec. 29. - 01:03:49
(31/41)
Hááát... A film elsõ 1 órája kimondottan tetszett, szórakoztatott, élveztem. Addig volt jó, amíg SPOILER el nem mondja Elaine-nek, hogy dugja az anyját SPOILER VÉGE. Aztán olyan erõltetett lett az egész, fõleg ezzel a kötelezõ házasságososdival. Miért kell egy randi után már egybõl feleségül venni valakit? Amúgy nem tudom, mennyi idõ alatt játszódik a film, nekem olyan volt, mintha pár nap lett volna az egész, nemigen volt érzékeltetve az idõ múlása. Szóval innentõl kezdve elég valószínûtlen volt az egész cselekmény, pláne a finálé. Szóval amennyire tetszett a film 2/3-ada, annyira elvesztette a varázsát az utolsó fél óra számomra.
Egyébként a magyar szinkronnal nem volt bajom, szeretem a régi szinkronokat, sokkal jobbak, mint az újak (nyilván a minõséget leszámítva, de az nem vesz el az értékébõl).

Szóval a film kicsit csalódást okozott, így csak 10/7
MissPoppy_ 2014 júl. 22. - 23:56:47
(30/41)
Az utolsó 5 perc mindent visz :D
ad mala 2013 szept. 26. - 08:53:53
(29/41)
Én se értettem sose miért ez a magyar címe, bullshit. A film meg feledhetetlen.
6/10
Julicska 2013 szept. 26. - 00:00:48 6/10 Előzmény DRusza
(28/41)
Haha, ez egy jó értelmezése a címnek. :D

Amúgy nem igazán ismerem az amerikai oktatási rendszert, de az egyik párbeszédben az apa azt kérdezi, hogy Ben gondolkozott-e már "graduate school"-on, és mi értelme volt a 4 évi kemény munkának a "college"-en. Ezért úgy képzelem el, hogy Ben bsc-szerû diplomát szerezhetett eddig. A beszélgetést meghallgattam szinkronosan is, ott úgy hangzik, hogy gondolkozott-e már azon, hogy melyik egyetemre megy, és hogy miért töltött 4 évet tanulással. Tehát szerintem ezért lett magyarul Diploma elõtt a film címe.
TheMsKriszti 2013 szept. 07. - 14:30:30 Előzmény kritiza
(27/41)
Teljesen egyetértek azokkal, akik csalódtak a filmben. Én tegnap láttam, egyik szereplõ sem szerethetõ, karaktereik felületesek, ráadásul az Elaine és Ben közötti szerelem irreálisnak és hiteltelennek tûnik. Az egész történetben én legjobban Mr Robinson-t sajnálom. Benjamin Braddock egy önzõ, öntörvényû b@rom, aki nem ismeri azt a választ, hogy "nem".
----SPOILER----
A záró jelenet, ahogy a két "szerelmes" kiábrándult arckifejezéssel ül a buszon, az is azt mutatja, hogy addig volt érdekes és izgalmas a kettejük kapcsolata, amíg tiltott gyümölcsnek számított.
Összességében hatalmasat csalódtam, rossz kedvem lett a filmtõl, és semmit sem adott nekem.
10/10
Swen9000 2011 ápr. 06. - 22:04:42 10/10
(26/41)
Csodálkozom a hozzászólásokon, nekem a Diploma elõtt simán benne van a legszûkebb kedvenc filmjeim között.
5/10
kritiza 2011 márc. 19. - 17:37:17 5/10
(25/41)
Általában értékelem a filmtörténelem gyöngyszemeit :), de nekem sem tetszett. Felületes, üres, semmilyen. Mintha a karakterek nem lennének eléggé kidolgozva. Minden szereplõ ellenszenves, egyikükkel sem könnyû azonosulni. Szerintem!
timsel 2010 nov. 14. - 15:46:47 Előzmény mmBálint
(24/41)
Én is sajnálom, hogy megnézted és leócsároltad a filmtörténelem egyik gyöngyszemét!
4/10
RosszCsillag 2010 szept. 18. - 23:55:28 4/10 Előzmény mmBálint
(23/41)
Szinkronnal sem túl szórakoztató... nekem sem tetszett, kár volt megnézni.
Akkor egy ilyen film számíthatott JÓnak... ma már nem menne ezért senki moziba.
Nem tetszett.
offtopic
mmBálint 2010 aug. 13. - 04:14:40
(22/41)
Most néztem meg DVD-n (eddig valahogy kimaradt), és azt kell hogy mondjam, hogy nagyon soványka film, egészen elcsodálkoztam... A rendezés (sablonos helyzetek egymásutánja, semmi kidolgozás, alakulás, kibontás), a színészek... Eredeti hanggal néztem, és pl. Dustin Hofmann (és nagyjából minden párbeszéd) borzalmas!... Élettelen, valószínûtlen, túljátszott, hiteltelen... Majd belenézek szinkronnal is, hátha az hozzáad.

A Simon & Garfunkel persze szép volt (rég hallottam õket is), csak éppen a filmhez nem passzolt.

Hajlamos lenne az ember azt mondani, hogy lám, akkor itt tartott a filmmûvészet, és erre kellett Oscart adni, de hát ez nem így van: rengeteg remek film van a korszakból, meg hát a remegõ kamerához azért csak nem kell a XXI. század technikája... Ahogy a suta párbeszédekhez sem vagy a semmilyen színészvezetéshez...

Tényleg megviselt, na nem a téma, hanem a film maga, sajnálom hogy megnéztem.