Téma: District 9

AvatáR Gil Maerth 2013 ápr. 11. - 11:50:09
(580/700)
na igen. Erõs gyomor kell hozzá tényleg - ahogy mások is leírták.
van pár anakronizmus benne - modern fegyverek - nulla hierarchia, stb.
az is fura hogy nincs üzemanyag, lopnak, stb.
mint ahogy az is igaz, hogy bajban vannak ! Micsoda kettõsség !

És még valami: miért olyan céget biznak meg ezzel, amelyik elsõdlegesen fegyverbarát?
Hol a dél-afrikai kormány, az országok feletti szervezetek, a szuperhatalmak?

Lehangoló :(
1/10
Kaliff 2013 febr. 20. - 14:01:55 1/10
(579/700)
Én teljesen el vagyok képedve ezen a filmen. Ezt a filmet jelölték Oscarra? Ezt jelölték BAFTA díjra, Golden Globe-ra?
Nevetséges, ez a film IDEGESÍTÕ! Legfõképpen azért mert nem érti a nézõ a szereplõk motivációit, azaz nem azonnal.
Wikus ( lehet hogy a színész, de lehet hogy a karakter) olyan szinten irritáló, hogy azt el sem tudom mondani. Akkora egy agyatlan balfasz, hogy azonnal azonosulok (nõ létemre) az apósával, és a lehetõ legmesszebb akarom tudni a lányomtól, de még arról a földrészrõl is ahol a lányom van! Egyszerûen nem is értem, hogy gondolták a készítõk.

Az após motivációját értem. Ezt volt a legkönnyebb megérteni.
Wikus motivációját nagyon nem értem. Miért ennyire balfasz? Miért viselkedik úgy mint aki kettõig sem bír számolni?
Miért nem látja a csapdát a helyzetben? Miért viselkedik olyan ütnivaló módon a rákokkal?

A rákok pedig a tökéletes anarchia viselkedést mutatják be...ennyi rák nem bír együtt dolgozni, nem szervezõdnek hierarchiába? Nincs köztük valamiféle szervezõdés, csak túrják az emberi szemetet napestig, de olyan technikájú fegyvereik vannak amiket képtelen volt az emberi tudás feltörni?! Mivan?! Ki kajálja ezt be?
Nem érdekli õket, hogy az emberek fenyegetik õket, megölik az utódaikat, csak zabálják a macskakaját? Még az aggyal nem rendelkezõ hangyáknak is van társadalmi szervezõdésük és képesek megvédeni magukat a betolakodóktól, akkor majd pont egy idegen fajnak ne lenne! Nem hiszem el!
Mi a motivációjuk? Miért hagyják hogy halomra lõjék õket, mikor az õ fegyvereik, tudásuk sokkal jobb és hatékonyabb mint az embereké?!
Miért tart az üzemanyaguk megtalálása 10-20 évig? Miért hagyják hogy emberi neveket találjanak ki rájuk?!

Ez a film úgy ahogy van döbbenetesen szar. A fõszereplõt pedig a végén sem tudtam se sajnálni, se együtt érezni vele. "Christopher és a fia"-nak drukkoltam, hogy sikerüljön elmenni errõl a bolygóról.

Az utolsó dolog ami pedig megfogalmazódott bennem, hogyha egy kapcsolatfelvétel után az emberiség képes lenne így viselkedni egy ismeretlen, önmagát megvédeni képtelen, bajba jutott idegen fajjal, akkor nagyon szégyellném, hogy ember vagyok.
6/10
Jagerus 2012 dec. 28. - 01:01:12 6/10
(578/700)
Többet vártam. A Rákok jók voltak, effektek elmentek, a robot király volt, DE:
A fõszereplõ pasit már az elején kinyírtam volna, annyira idegesített. Ez a riporter-kamerás módszer rettenetes volt. Sok helyen tök primitív megoldásokat alkalmaztak a forgatókönyvben, az effektekben, stb. Egy igazi B kategóriás film lett. Sokkal több lehetett volna belõle. Egy 6-ost adtam rá.
Bigpapa 2012 dec. 14. - 23:55:55 Előzmény Bigpapa
(577/700)
Ma újra megnéztem a filmet és kíváncsi voltam, milyen kritikát írtam akkor, amikor elõször, még moziban láttam. Most is ütött!
Még mindig 10/10
4/10
M Tibor 2012 dec. 14. - 18:25:17 4/10 Előzmény DoctorMorreau
(576/700)
tul sok :) eleg let volna egy 4 is :)
4/10
M Tibor 2012 dec. 14. - 18:22:15 4/10
(575/700)
Hat szerintem eleg gyenge volt,szinte mit egy dokumentum film,vot h tokre ugy ereztem,meg meg is neztem ahonan lehuztam h nem e az.Nalam utote a 4 plafont,de mint latom volta akik nagyon gyenge film nezok h ha ezt a filmet enyira agyon dicserek azokat midet sajnalom :)
3/10
Shiviatar 2012 dec. 01. - 11:48:49 3/10
(574/700)
A téma komoly, csak az, ahogy adagolják, az gyermekded. (vagy csak így tudják a tengeren túlon felfogni....passz)

Van arra is példa, amikor egy üzenet túl erõs, olyankor már nem tetszik a népnek, lásd: Lángoló jég. Veszteséges, de nem csak azért mert B kategóriás maga a film....
3/10
Shiviatar 2012 dec. 01. - 11:40:28 3/10 Előzmény gluppour1974
(573/700)
Pont ez a baj vele hogy "társadalom kritika" és közben sci-fi-nek van eladva.
Már egy jó filmet sem lehet megnézni mindenféle gyermekded szájbarágós üzeneteken kívül?
Ja, hogy ha szimpla dokumentumfilmet készít a rendezõ (amit sokkal szívesebben megnézném mint ezt, mert ott nem érzem magam átverve), akkor az közel sem hoz ekkora hasznot?
3/10
Shiviatar 2012 dec. 01. - 11:32:10 3/10 Előzmény KrasznajaMoszkva
(572/700)
Talán azért mert egy divatos témát vetett fel a film? Pont olyat amilyet Hollywood szeret? Olyat ami nem túl megrázó, nem sért államérdekeket, vagy éppen hatalmon lévõ politikusokat, sem cégóriásokat.

Egy sci-fi-nek álcázott áldokumentarista film, ami iszonyat szájbarágós, már-már dühítõ.
"Mit keresnek a Transformerek a tévéhíradóban? Mit keres egy apartheiddel kapcsolatos erkölcsi, filozófiai elmélkedés egy ufós-kommandós, lövöldözõs scifiben? Mit keres Peter Jackson már megint? Az utóbbira már van válasz, mégpedig az, hogy pénzt és sokat, a többire még keressük a megfelelõt..."

Ufo-nyomornegyed? Bevándorlás? Gettó? Afrika? Rasszizmus? Diszkrimináció? -> BAFTA díj, OSCAR díj....
KrasznajaMoszkva 2012 szept. 24. - 21:06:30 Előzmény Sextreme026
(571/700)
Vajon mitõl van a 8-as átlag?
Ugyan honnan volt a bátorság a sok jelölésre?
Talán mert mégis jó? Talán mert mégis jó!
Szerintem állati jó film, soha nem láttam még ehhez foghatót.
Sextreme026 2012 aug. 16. - 20:14:35
(570/700)
Jól film...............lenne, ha a fõszereplõ nem szerencsétlenkedne ennyit. A vége felé már úgy néztem, hogy közbe facebook-oztam. Mondták a film elején, hogy nem annyira okos, de hogy ennyire hülyének lenni? Na, de mondjuk úgy, hogy elmegy... 6 pont
1/10
samspade37 2012 aug. 08. - 21:49:13 1/10
(569/700)
A District 9-ban minden megvan ahhoz, ami egy pocsék filmhez kell: giccsesség, hatásvadászat, hiteltelen karakterek, nevetséges sztori, felszínes, de naaagynak szánt "mondanivaló", gyenge színészek, "dokumentarista" jelleg stb. És sok ember ezt még komoly filmnek tartja...
10/10
Findzs 2012 júl. 30. - 21:05:17 10/10
(568/700)
kár, hogy az Elysium helyett nem egy District 9 folytatást kapunk (de az is lehet, hogy az is jó film lesz)

azt mondta a idegen csávó neki, hogy 3 év múlva visszajön érte meg a többiekért és meggyógyítja
2009 -ben csinálta a D9 -et + 3év =2012, jó lett volna idén egy folytatás hiszen jó film volt meg sikeres is a történet is "megengedte" volna
plusz poén lett volna ha tényleg 3 év telik el a 2 film között és ezt az elsõ résznél meg is mondta volna, hogy 3 év múlva jön a 2. rész
10/10
plokmi 2012 ápr. 29. - 22:51:05 10/10
(567/700)
Ma (megint) megnéztem ezt a filmet. Emlékszem rá, amikor elõször hallottam róla, nagyon felkeltette az érdeklõdésemet. Moziban nem néztem meg DVD-n majd BR-en vettem meg.
Elolvastam több hozzászólást. Érdekes hogy milyen szélsõségesen értékelik az emberek, jellemzõ az 1 és a 10.
Nálam a film 10-es. Még most, évek múlva is.
Ötletes, és a mögöttes tartalom és mondanivaló is mélyen elgondolkodtató. A kivitelezés pedig megfelel a kor elvárásainak.
Szerintem ez a film, amibõl kb. 10 évente jó ha 1 készül.
7/10
Csirketaxi 2012 márc. 29. - 14:32:43 7/10
(566/700)
Alapvetõen szerintem jó film. Jó ötlet, jó kivitelezés. Az egyetlen problémám a fõszereplõ. Lehet, hogy csak az én személyiségem nem tolerálja az ilyen fajta balf*kodást, de engem nagyon zavart a fõszereplõ egyszerûsége. Már-már a film élvezhetõségét veszélyeztette néhol. De lehet, csak én vagyok így vele. 7/10
6/10
DoctorMorreau 2012 márc. 13. - 00:03:06 6/10
(565/700)
Aludtam rá egyet, végül a tízes listán 6-os osztályzattal értékeltem.
6/10
DoctorMorreau 2012 márc. 12. - 04:32:54 6/10
(564/700)
Franz Kafka az Átváltozás címû mûvére mintha néhol szándékosan hajazott volna a film. Például a fõszereplõ karaktere olyasmi volt.
A feleségén kívûl mindenki hasonlóan viszonyult hozzá, mint az Átváltozás-ban a fõhõshöz.

MÉg annyit, hogy eléggé bizarr érzéseket keltett bennem a film - olyanokat, amelyeket szerintem egyáltalán nem biztos, hogy a rendezõ szándékozott kelteni.
6/10
DoctorMorreau 2012 márc. 12. - 04:30:40 6/10
(563/700)
Hát, nem tudom, mit mondjak...

Ha társadalomkritikának szánták tényleg, akkor tényleg egy viszonylag értékesebb darab. De nem tudom, hogy mennyire szánták annak.

A film második fele már kifejezetten untatott volt, s kifejezetten bizarr, amilyen könnyen kezelték a széttrancsírozott embereket. Néha egy kissé már olyan érzésem volt, mintha horror-filmet néznék.
Az alaptörténet jó lett volna, de így, ezzel az egésszel nem tetszik.
7/10
Ati77 2012 márc. 03. - 07:27:20 7/10 Előzmény Mr.T.
(562/700)
1. Ez rendben van, de nem gondolhatta komolyan, hogy sikerülni fog neki
2. Ennek sincs sok értelme, de mindegy
3. A kivitelezéhetõségén szerintem nem gondolkodhattak el, de ez lehetett egy szatirikus elem
4. A forgatókönyvíró nem volt profi, ezért nem nagyon tudta ezt "megtervezni"
7/10
Ati77 2012 márc. 03. - 07:16:50 7/10
(561/700)
Arra akartam célozni, hogy voltak amatõr húzásai a forgatókönyvírónak.