Téma: District 9

7/10
Ati77 2012 márc. 03. - 07:13:56 7/10 Előzmény BigB84
(560/700)
Épp azt írtam, hogy a robotos részt kihagyhatták volna, tehát pont az akciójelenetet tartottam feleslegesnek.
finifene 2012 febr. 27. - 13:50:22
(559/700)
10/10 nagyon ott van.
10/10
littlerock 2012 febr. 03. - 13:59:13 10/10
(558/700)
Ez a film nem úgy jó, hogy a egy érdekes elõzetes után, az elsõ perctõl a karfát rángatja az ember a moziban. Jó elõzetes, aztán egy dokumentumfilm kezdetû valami, ami otthon a pause gomb megnyomására késztet. A jó dolgokért áldozni kell. Olyan tökéletességgel építi fel a film a nézõkben a szereplõkrõl alkotott véleményt, aztán dobatja el velünk, hogy erre kevés példa van. kb háromszor láttam, de ha nagyon unatkozok, akkor ott lesz még a megnézhetõ filmek listáján... 10/10. Aki ezen a filmen fanyalog, az nézzen tvájlájgtot vakulásig...
G-x 2012 jan. 12. - 13:46:00
(557/700)
Ez egy érdekes történet, tényleg eddig szokatlan szemszögbõl vizsgálja a témát. Elõttem lévõ hozzászólónak igaza van, ez egy erõs, natúr társadalomkritika. Más kérdés, hogy az ûrlényektõl (fõleg a hangjuktól) kicsit már rosszul voltam. Nem rossz film, de még egyszer nem tudom, hogy megnézném-e. 7/10
9/10
vlad90 2012 jan. 09. - 10:08:06 9/10
(556/700)
Végre egy film, ahol nem kinyalt amcsi gatyamodellek "rúgják seggbe E.T.-t", és nem is kiskamaszok segítenek rajta.
Ez a film olyannak festi le az emberiséget, amilyen. Erõszakosnak és önzõnek. Tetszik, hogy elrugaszkodik a szokásos "UFO-k jönnek a Földre" sci-fi sablontól.
Itt még az idegenek többé-kevésbé humanoid formája sem zavart, mert nem olyan túlerõltetetten emberi kinézetük volt, inkább rovarszerû.
Mr.T. 2012 jan. 05. - 11:05:09 Előzmény Ati77
(555/700)
***SPOILER***

1. a vezérlõ egységgel akart felmenni a nagy hajóra, hogy ne kelljen három évet várnia, hanem megpróbálja magát meggyógyítani (végsõ elkeseredésében)
2. az idegenek fegyverei gén alapúak voltak, csak az õ kezükben mûködtek, tehát gén alapú technológiájuk volt,. valószínûleg a folyadékban is idegen gének voltak.
3. Azért akarták "aláiratni" a nyilatkozatokat, hogy a jogvédõ szervezetek ne tiltakozhassanak az áttelepítés ellen.
4. Nem volt kommandós a pali, így gondolom nem nagyon készített tervet.

***SPOILER VÉGE***
10/10
BigB84 2011 dec. 10. - 17:28:50 10/10 Előzmény Ati77
(554/700)
Hát Kedves Ati*nemtudomhány* nagyot tévedtél :D Gondolom, te ilyen Rambo szerû *ezazmindenkitszétdarálazamcsifaszagyerek* filmre számítottál, sajnos ez nem ilyen...Ez egy nagyszerû film.Talán a kedvencem most hogy megnéztem.
SPOILER
Ja és azt nem értem még ,hogy mért akarsz mindenbe ,minden áron belekötni?Mi az h miért pont 3 év?MERT erre most hogy lehetne válaszolni? :D Most komolyan az a legnagyobb problémád 1 filmmel h miért pont 3 év?Egyébként szerintem ez nagyon is érthetõ film, nem hinném ,hogy én olyan okos valaki lennék, de teljesen érthetõ.Na mindegy.
SPOILER

ui.Az csak nekem tûnt fel ,hogy a végére szinte megváltozik a felállás?Mármint ,hogy a végén inkább az ûrlényeknek drukkolsz az elején meg fordítva?
9/10
Kulcskészítõ 2011 nov. 10. - 22:42:51 9/10
(553/700)
Na gyerekek, így kell akció-sci-fit csinálni. Ez oda lett téve.
Most nem állok itt neki bizonygatni a fanyalgóknak, hogy miért is olyan jó ez a film, ízlések és pofonok ugyebár, de véleményem szerint nagyon oda lett téve.
Az az elsõ perctõl kezdve nem volt számomra kérdés, hogy a fõszereplõt rövid idõn belül csúnyán nekiállnak majd vizsgálgatni, ahogy az is kiszámítható volt, hogy meglép, és hol máshol találhatna menedéket, mint a kilences körzetben? De ha ezeken túlteszem magam - és ez nem nehéz - akkor egy nagyszerû filmet látok. Az meg külön tiszteletre méltó, hogy ez az egész 30 millió dollárból forgott; ha egy hollywoodi stúdió készíti, minimum ötszörös szorzóval kéne számolni.
Ha összegezzük a dolgokat, akkor azt kell mondjam, a híradós részek jók voltak hangulatteremtõnek, az akciók pedig százszor jobban tetszettek, mint az csillagos-sávos önajnározós Függetlenség napjában, pedig egy vadászgép se ugrott neki az ûrhajónak.
Ezt érdemes lesz még újranézni.
gluppour1974 2011 okt. 28. - 10:42:34
(552/700)
Kedves Gyerekek!

Ez a film nem lövöldözõs-hõsös-piff-paff-adjunkagonoszoknakmer'mivagyunkazamerikaiszupergyerekek" akció és robbanásorgia! Aki ezt várta, az tartozik a csalódott nézõk közé.
EZ egy mély társadalomkirtika!
Ennek fényében tessék újra megnézni!
Nálam majdnem tökéletesre vizsgázott.
_User_ 2011 okt. 22. - 00:46:53
(551/700)
Nem volt rossz a gondolat, viszont sokkal többet ki lehetett volna hozni ebbõl a forgatókönyvbõl. Kissé csalódás volt, sok érthetetlen dologgal...
7/10
Ati77 2011 okt. 20. - 15:55:06 7/10
(550/700)
Nem véletlen, hogy Johannesburg felett állt meg az ûrhajó, ott született a srác, aki írta és rendezte a filmet.
http://www.imdb.com/name/nm0088955/

Egyébként annyira azért nem rossz film (Függetlenség napjánál pl. sokkal jobb).
7/10
Ati77 2011 okt. 20. - 15:42:52 7/10
(549/700)
Látszódik, hogy amatõr volt forgatókönyvíró, az egész olyan, mintha egy 14 éves srác írta volna.

***SPOILER***
Az nem tudom, hogy vajon hova akart repülni a fõszereplõ az ûrhajóval, mikor megtudta, hogy 3 évet (ez is honnan jött?) kell várnia a gyógyulásra. Egyáltalán attól, hogy ráfröcskölt az üzemanyag, miért alakult földönkívülivé?
A milliónyi "rákhoz" egyesével kimentek volna, hogy írják alá a kilakoltatási papírt (miközben látszólag írni nem tudtak)? Behatol az ûrlény haverjával a fegyverkísérleti központba, majd közli vele, hogy ez zsákutca, a kijutásra már nincs terve (wtf?!). A robotos rész sem kellett volna a végén...
***SPOILER VÉGE***
7/10
Ati77 2011 okt. 20. - 14:31:49 7/10
(548/700)
Gondolom lesz folytatása, mert ennek így nem sok értelme volt.
leopard26 2011 szept. 21. - 22:55:11
(547/700)
scifiben nalam a masodik helyen szerepel,az emberiseg az ismeretlennel szembeni viselkedes bemutatasa miatt
6/10
tibicamon 2011 aug. 31. - 22:13:06 6/10
(546/700)
Nos ökör egy film volt... egy elég gagyinak tûnõ dokumentum-, és riport filmként mutatkozott be. Szerencsére aztán történt néhány dolog. Amit abszolút nem értek, hogy miért volt emberi nevük az idegeneknek és azt honnan tudták ránézésre, hogy pontosan melyik a sok "egyforma" közül? És az 1,8 millió közül épp mindig azon az oldalon szerepelt a sorra kerülõ jelölt abból a néhány lapból... Nem tudtak írni (mégis elvárták tõlük az aláírásokat), beszélni sem és így kommunikálni sem lehetett velük, bár õk egész jól értették az embereket...
Sokadszorra megkérdem ismét: Miért törvényszerû, hogy egy Alien "emberszabású" legyen? :-( Konrétan miért pont két kar, két láb és egy fej? / Jó OK, voltak kisebb kezecskéik is hastájékon.../
Sajnos egy jó kis akcióra 64 percet kellett várni. A beharangozóban említett lázadás elmaradt. Nekem nagyon hiányzott a támadás és az idegen fegyverek bevetése az Alienek részérõl. Amik megjegyzem odacsaptak rendesen! Akkora zúzást lehetett volna nyomatni, hogy simán eltörpült volna mellette a Mátrix 3 nem is rövid csatajelenete.
Hatalmas ûr tátong bennem... Olyasmi érzésem van vele, mint a (Bruce Willis) Hasonmás-nál: van egy elég érdekes történet, az ember vár valami nagyon furcsát egyre jobban amivel még inkább bemutatják a részleteket, aztán helyette egyszer csak kiírják, hogy - Vége.
10/10
fraktál 2011 aug. 31. - 11:35:35 10/10
(545/700)
A társadalomkritika végig megvan; míg az elsõ felében leginkább azon népekkel szemben, akikre általában úgy tekintünk, mint primitív bevándorlók, a második felében pedig a fehérek által létrehozott gondolkodásmód ellen.
Egyik kedvencem ez a film. Nálam 10/10.
Peppo 2011 aug. 27. - 13:54:39
(544/700)
Az elõzetes infók alapján egy kemény társadalomkritikára számítottam, de ezen a téren kissé csalódást okozott a film. Az eleje ebbõl a szempontból rendben volt, de a vége inkább már akciófilm lett. Pedig az alapötletbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni. Az ember-idegen konfliktust (mely egyértelmû utalás a fehér-fekete konfliktusra, ill. más országokban mindenki behelyettesítheti az ottani problémás kisebbséget) a film elején jól, ötletesen mutatták be, de a film végére ebbõl már szinte semmi sem maradt. A közepétõl kezdve trancsírozássá vált, némi vasemberes beütéssel.

Ettõl függetlenül összességében tetszett. Voltak benne jó ötletek, a cselekmény se nagyon akadozott, a színészek is jók voltak, és a látvány is rendben volt.

10/8, mert az elpuskázott lehetõségek miatt le kell húzni pár ponttal.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 15. - 13:35:35
(543/700)
:D
Függetlenség napja 2 lesz állítólag, azt hiszem '13-ban...de nem biztos még.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 18:49:55
(542/700)
Jelek 2. ? :DDD
Pista15 2011 máj. 24. - 17:24:44 Előzmény Cicaolaj
(541/700)
Örülök, h legalább egy ember egyetért velem.