10/10
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 16:56:19 10/10
(644/764)
Kösz a helyesbítést, bár PORT mégiscsak feltünteti QT-t mint (társ)forgatókönyvírót:
http://www.port.hu/verfagyaszto_curdled/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2670&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
de valóban csak érintõlegesen lehetett köze a filmhez...mégis, sok évvel azután h láttam, emlékeim szt valahogy annyira Tarantinós. Tiszta románc és Alkonyattól.. nekem eddig kimaradt és asszem a Született gyilkosok is, amit -ahogy írod- QT késõbb meg is tagadott.
Ponyvaregényt és a KÉT Kill Billt azért nem ajánlottam, mert fórumtársunk (is) látta már ezeket ld 708 itt. Jackie Brown nekem bejött, bár nem kedvenc, Halálbiztost tényleg lehagytam, én is jó szívvel ajánlom a többi mellé és végképp összeérünk :) BB-nál és Djangónál....és sztem mindahányan nagyon várjuk már az Aljas nyolcast, bár az megint western, na de -mint már írtam- ha QT, ám legyen-lehet akár western is.
7/10
Semprini 2015 nov. 23. - 15:20:02 7/10
(643/764)
Bocs, hogy beleszólok, de a Vérfagyasztóhoz semmi köze Tarantinónak, nem õ írta a forgatókönyvet, és nem is õ rendezte, mindössze ügyvezetõ producerként van feltüntetve - nyilván marketing szempontból (amúgy elég gyengécske film szerintem). Akkor már sokkal inkább köthetõ Tarantinóhoz a Tiszta románc vagy az Alkonyattól pirkadatig (ezeknek legalább õ írta a forgatókönyvét, sõt utóbbiban játszik is), vagy a Született gyilkosok, amelyet szintén õ írt ugyan, de annyira átírták, hogy levetette nevét a stáblistáról. (Ma már ismét vállalja, ha jól tudom.)
Érdekes, hogy pont a két legjobb Tarantino által rendezett filmet nem is említetted: a Ponyvaregényt és a Kill Bill-t - ezek már rögtön elsõ megnézésre a kedvenceim lettek és azok is maradtak. Viszont nekem pl. a Jackie Brown egyáltalán nem jött be, a Kutyaszorítóban se igazán, de pl. a Halálbiztos, a Becstelen brigantyk és a Django elszabadul minél többször látom, annál jobban tetszik.
10/10
Edmond Dantes 2015 nov. 23. - 11:05:35 10/10 Előzmény eIemes
(642/764)
Nem, nem, valszeg másodjára sem tetszik majd jobban. Többnyire elõítéletesek vagyunk és elsõ benyomásunkon-véleményünkön ritkán változtatunk késõbb "csak úgy". Inkább más filmeken keresztül javaslom h ráérezz QT "zamatára", a már látottakon kívül pl a korai Kutyaszorítóban, aztán pl Vérfagyasztó, Jackie Brown, úja(bba)k közül persze Becstelen Brigantyk, ha másért nem (de másért is!), hát Waltz ott is lenyûgözõ alakításáért.
1/10
eIemes 2015 nov. 19. - 22:09:02 1/10 Előzmény Sz Peter
(641/764)
Most úgy tûnhet, mintha nem lennék nyitott, mert csak megismételtem, hogy miért adtam egy csillagot (válasz: azért, mert nullát nem tudtam). Tényleg meg fogom nézni még egyszer... de még nem most, erõt kell gyûjtenem.
1/10
eIemes 2015 nov. 19. - 22:05:55 1/10
(640/764)
Értem én, lehet, hogy még egyszer megnézem, hogy filmmûvészetileg, a forgatókönyv ritmusa, a jelenetek arányai stb tökéletesek-e... de könyörgöm.... egy paródia vicces, ez meg inkább kínos volt.
1/10
eIemes 2015 nov. 19. - 22:03:10 1/10 Előzmény Sz Peter
(639/764)
Ja, szerettem a western filmeket is, azért gondolom, hogy ezeknek a paródiája (is) volt.

Amikor egy filmben más sincs, tényleg semmi más, csak épp annyival eltúlozva emel be paneleket más filmekbõl, hogy már nem az eredeti film feszültségét adja, hanem azt a gondolatot ébreszti, hogy "így kontextusából kiemelve mekkora hülyeség már ez" hát, nem tiszteletadás az elsõ szó, ami eszembe jut róla.

Igen, jól játszott Waltz, S.Jackson stb. Nekem DiCaprio játéka volt átütõ, persze a karakter, akit játszott, az is.
1/10
eIemes 2015 nov. 19. - 21:56:15 1/10 Előzmény Sz Peter
(638/764)
A négy szobát, a Ponyvaregényt meg a Killbilleket láttam Tarantínótól. Ezért voltam hajlandó végignézni a Djangót. Hátha.
10/10
Edmond Dantes 2015 nov. 19. - 21:48:14 10/10 Előzmény Sz Peter
(637/764)
Én speciel azok közé tartozom, akik s o s e m szerették a western filmeket, na de ez!? Ez nem "csak egy" western...ez Tarantino. Tökéletes paródia. Ez L.DiCaprio. Ez Waltz. Tökéletes alakítások. Már ennyi több mint elég...nekem...és sokan másoknak. A nálam fehér holló ritkaságú 10/10-t és a forgatókönyv-Oscart már itt (díjosztás elõtt) megadtam: 2013. feb. 23. 21:55 | 319-es hsz: "A forgatókönyv-Oscar papírforma szerint csak neki járhat." Idézet tõlem :)
Sz Peter 2015 nov. 19. - 19:32:47
(636/764)
Elhiszem, hogy nyitott vagy de - szerintem - alapvetõen rossz a hozzáállása annak aki ilyenek ír le, hogy:

" legbénább filmes kliséinek karikatúrája..."
vagy
"egyetlen másodperc eredetiség sincs benne,"

Én azért jóhiszemû vagyok és feltételezem, hogy eddig még nem láttál egyetlen Tarantino filmet sem, ezért nem számítottál arra amit ebben a filmben látni fogsz.
Amit itt már többen is megjegyeztek, hogy "klisé" meg "lopás ebbõl/abból a film(ek)bõl", azok utalások, egyúttal tiszteletadás konkrét filmeknek vagy mûfajoknak. Pl maga Franco Nero vajon miért cameo-zott benne? ;)
Ennek a western-nek (bár egyesek southern-ként is emlegetik) nagyon nagy hangulatot adnak a helyszínek (fényképezés), a soundtrack összeválogatása és a figurák.
Azt mondani, hogy kizárólag DiCaprio remekelt benne és figyelmen kívül hagyni Christoph Waltz, Don Johnson és pláne Samuel L. Jackson alakítását, az szerény véleményem szerint igen nagy felszínességre vall.

Én úgy gondolom, hogy aki ezt a filmet nem tudta élvezni (nyilván ez is szubjektív), az sosem értékelte a western mûfaját.

Akinek viszont bejött, annak ajánlom hallgassa:
https://www.youtube.com/watch?v=uyx3T3neIDY
1/10
eIemes 2015 nov. 19. - 12:33:46 1/10
(635/764)
nyitott vagyok. tényleg.
végignéztem a Djangót.
mi miért van benne.
Sz Peter 2015 nov. 18. - 18:06:00
(634/764)
Van aki érti mi miért van a filmben, van aki nem.
1/10
eIemes 2015 nov. 18. - 07:56:50 1/10
(633/764)
ez a film az elmúlt évtized legbénább filmes kliséinek karikatúrája, amire a koronát a filmakadémia tette fel, hogy a legjobb EREDETI forgatókönyvért kapott oszkárt, miközben egyetlen másodperc eredetiség sincs benne, még a címe sem az.

úgy egyébként meg egy fostalicska, unalmas, kivéve Leonardo Dicaprio brilliáns pszichopata mellékszereplõjét,
Sz Peter 2015 nov. 18. - 06:50:15
(632/764)
SPOILER

"Az ördög jobb és bal kezé-nek fõcímzenéjével a végén!"

Ami szerinted véletlen?
Vagy, az hogy egy kört rajzol a lovával amit keresztülhúz? ;)
10/10
Babeti 2015 nov. 13. - 23:39:47 10/10
(631/764)
Anno a bemutatót követõen,hamar sikerült megneznunk a férjemmel..
ÉLETEM EGYIK LEGJOBB FILMJE!!!!
BRUTÁLIS STORRY,RENDEZÉS,SZEREPLÕ VÁLOGATÁS ÉS A ZENÉK.. HATBORZONGATOAN KLASSZAK!! :D
Tarantinot is egy igazán nem hétköznapi rendezõnek tartom!Izgalmas szemszögbõl rendez!A szereplõk,a rabszolga,a fogdoktor,a gazdag birtokos,a komornyik..mindenki tökéletes szereposztást kapott!Elsõ osztályú!
Imádtam végig az összes színész játékát!
Hol nevezve, hol sírva!
A zenék páratlan szájízzel lettek válogatva,gondolok itt a lágyabb daloktol a markáns rappig!Barátság,szenvedés,szerelem, gyûlölet,kitartás,fájdalom és humor!Mind atoleli a filmet..
SOHA SEM FOGOM ELFELEJTENI AZT AZ ESTÉT, MIKOR LÁTTAM!Végig lekötött,magába szippantott,és él varázsolt abba a világba!
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Én,azóta már vagy 30x is láttam..
Azóta is ott van a toppon!
Természetesen 10/11!! :D ;)
10/10
Babeti 2015 nov. 13. - 23:37:18 10/10
(630/764)
Anno a bemutatót követõen,hamar sikerült megneznunk a férjemmel..
ÉLETEM EGYIK LEGJOBB FILMJE!!!!
BRUTÁLIS STORRY,RENDEZÉS,SZEREPLÕ VÁLOGATÁS ÉS A ZENÉK.. HATBORZONGATOAN KLASSZAK!! :D
Tarantinot is egy igazán nem hétköznapi rendezõnek tartom!Izgalmas szemszögbõl rendez!A szereplõk,a rabszolga,a fogdoktor,a gazdag birtokos,a komornyik..mindenki tökéletes szereposztást kapott!Elsõ osztályú!
Imádtam végig az összes színész játékát!
Hol nevezve, hol sírva!
A zenék páratlan szájízzel lettek válogatva,gondolok itt a lágyabb daloktol a markáns rappig!Barátság,szenvedés,szerelem, gyûlölet,kitartás,fájdalom és humor!Mind atoleli a filmet..
SOHA SEM FOGOM ELFELEJTENI AZT AZ ESTÉT, MIKOR LÁTTAM!Végig lekötött,magába szippantott,él és varázsolt abba a világba!
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
Én,azóta már vagy 30x is láttam..
Azóta is ott van a toppon!
Természetesen 10/11!! :D ;)
10/10
eiepokesz 2015 szept. 05. - 22:02:31 10/10
(629/764)
Nehezen indult be, de ez a majdnem három óra úgy elrepült, mintha csak egy lett volna. A történet szerintem fergeteges, a poénokon nagyokat nevettem. A zenék nagyon jól meglettek választva. Imádtam!
offtopic
Sz Peter 2015 aug. 01. - 18:25:16
(628/764)
Már '95-ben is az volt (pl Egy kosaras naplója) csak valamiért a Titanic-ot nem tudják neki sokan megbocsájtani. :)
Akinfenwa 2015 aug. 01. - 12:28:57
(627/764)
Még mielõtt sokan félreértenének,egyáltalán nem gyûlölöm Tarantinot,sõt,rajongója vagyok a filmjeinek,de azért csak gondoljunk bele,ha például a Ponyvaregényt,vagy a Djangot nem Õ rendezi.... tegyük fel,hogy minden ugyanaz lenne,csak a rendezõnél nem az lenne odaírva,hogy: Quentin Tarantino
Le merném fogadni,hogy akkor egybõl már sokkal többen lepontoznák,és ezzel nem akarom szidni sem õt,sem a filmjeit,épp ellenkezõleg,nem vele van a baj,hanem a nézõkkel... mert ha már nem egy nagy név van ott,egybõl akkor nem lehet olyan jó,mint egy Tarantino film,például nézzük csak a Nagy Gatsbyt,ami jóval alulértékeltebb film,persze én tudom hogy Tarantinonak nem ez a stílusa,de csak tegyük fel,hogy az õ neve szerepelne a film tetején... 100% hogy mindenki egybõl feljebb pontozná...
9/10
pb69 2015 márc. 24. - 22:30:24 9/10
(626/764)
SPOILER!

Amikor már tudta, hogy férj és feleségrõl van szó, akkor se kért érte többet. Még úgy se, hogy látta mennyivel több pénzük van. Akárhogy is nézzük, ez a terv nem áll meg a lábán, ezen motívum nem lett megalapozva. Annyi baj legyen, nem egy tragédia, de kicsit kár érte.

Amúgy a film egyik legnagyobb durranása, ahogyan a maga természetességében mutatja be az akkori (feltételezett) viszonyokat. Ez egy furcsa ambivalenciát is ad az egészhez. Nekünk mai szemmel egyértelmûen Django és Schultz a pozitív hõsök, míg Candie-ék a rosszak. Ha viszont belegondolunk, akkor a történet idõsíkját és a szereplõk nézõpontját tekintve ez nem így van.

Végig Schultz-ék viselkednek provokatívan, amit jól mutat, hogy bárhova mennek, mindenhol mindenki ellenszenvesnek találja és megveti õket. Mások viselkedése pedig tovább árnyalja a képet. A fehér maszkos incidenst leszámítva ugyanis elfogadják a fejvadász-magyarázatot és elengedik õket.
Candie-t is Schulz-ék akarják átverni, amikor ez kiderül, akkor a fõúr noha alaposan rájuk hozza a frászt, de végül teljesen korrekten lép fel. Nem bántja vagy lopja meg õket, a korábban megemlített üzleti konstrukció keretében 12k-ért vihetik a hõn áhított lányt, szabadon távozhatnak vele együtt. Erre lelövik, Django meg lemészárol szinte mindenkit. Késõbb átveri a szállítóit és kinyírja õket a szökésénél. A birtokon pedig a szolgálók felszabadításakor mindenki mást kivégez.

Ha elvonatkoztatunk a konkrét helyzettõl, akkor 100 ilyen sztoriból 99 esetben Django-ék lennének a rosszfiúk. Itt miért nem? Azért, mert négereket tartanak rabszolgaként és rosszul bánnak velük, nem is emberként kezelik õket. Igen ám, de itt jön a "csavar", ugyanis ez akkortájt teljesen természetes és jogszerû volt. Azon meglepõdtek, hogy négert lovon látnak, de ezek senkinek se tûntek fel, annyira hétköznapi és magától értetõdõ dolgok voltak.

Ez a legfõbb abszurditása az egész filmnek, hogy az idõ múlása és a történelem mennyire megváltoztatja a világot és az emberek értékrendjét. Ha ezt az 1800-as évek közepén levetítjük, akkor mindenki szörnyülködik, hogy micsoda dráma, a galád gazemberek gyõztek. Manapság meg már mindenki elégedetten és nyugodtan áll fel a székbõl, hisz a gonoszok elnyerték méltó büntetésüket és a jó diadalmaskodott.
Sz Peter 2015 márc. 24. - 17:36:00
(625/764)
SPOILER

Ha viszont azonnal megmondják, hogy miért jöttek, az már gyanús lett volna és ha kiderül, hogy férj és feleség akkor lehet úgy felsrófolta volna az árat amennyi pénzük nem is volt.