10/10
Sonic8 2013 jan. 14. - 20:01:59 10/10
(64/764)
Ezért kell CSAK feliratosan és CSAK moziban megnézni az ilyen filmeket, és max CSAK blu-ray-en ;)
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 14. - 18:52:41 10/10
(63/764)
"Spoiler végig"

Segítek...
Dr.(!!!)Waltz egy orvos, tanult szinte tanárember. Aki a felvilágosult fehér emberek lelkiismerete...és az elvei miatt inkább...és mert tudta másként nem érhet véget, így megtette a lépést többszöri figyelmeztetés után.

A zsák pedig talán egy történet, hogyan is alakulhatott ki a ku-klux-klán "népviselete" a déli tahók földjén...ezt így azért elég viccesnek éreztem. Nem véletlenül maradt benne.

A 3 béna meg a végig jelentõs szerepet játszó "déli tahók" vonulatnak egy újabb bizonyítéka...hogy egy elnyomott fekete rabszolga több ésszel rendelkezik mint a fehér rabszolgatartó.
10/10
fradika71 2013 jan. 14. - 18:12:03 10/10
(62/764)
crkd javaslom Dr szöszit az való neked.... :)
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 14. - 17:52:10 10/10
(61/764)
Komolyan mondom...csak kapkodom a fejem. Mibõl gondoljátok, hogy ez a film a poénokról és a lövöldözésrõl kell szólnia?
Ez egy más típusú film...nézzetek Statham filmeket az jóóó poééénos és tele van akcióval.
Ez nem egy "ponyvaregény" mindkét értelemben.
Ez egy nehéz film. Ha nem tudsz megbírkózni vele, legalább ne vedd el mások szórakozását a bugyuta harmadosztályú kritikáiddal.
Véletlenül se éld át a feketék helyzetét abban a világban. Nagyon erõs képi és drámai megjelenítések vannak ezt illetõen. Se azt, amit fehérként megtesz a fogorvos lent délen egy feketéért...stb. Vagyis nehogy azt nézd a filmben amiért elkészült, hanem azt amire te vártál, a csihi-puhi vicces filmet.
Te se menj színházba...az is unalmas lesz.
Gondold át és nézd meg újra...nézd úgy és azért amiért elkészült. Gondold át mit jelenthetett a "nigger lovon" ott és akkor.
crkd 2013 jan. 14. - 14:00:15
(60/764)
én meg csak azt mondom, hogy szar poénok voltak benne. waltz "homosapiens superior gentleman" stílusa nekem túlerõltetett volt, és ez már az elsõ 10 perc után fárasztott. gagyi, nem t'ok jobbat mondani.

amikor don johnson-ék szerencsétlenkedtek a zsákokkal... hát komolyan, annyira gyenge volt, hogy nem is értem, miért maradt benne a filmben. szánalmas.

talán spoiler: és igen, amikor a végén a 3 balf*szra bízták a djangót... na ott végleg porig lett alázva az egész. és akárhogy is nézzük, ezeken a bénaságokon semmiféle fordítás (legyen az sima, vagy tükör, vagy mif*szom) nem segít.
Herzl Tivi 2013 jan. 14. - 12:01:02
(59/764)
fradika71, az IMBD átlagokat sokszor szokták fikázni, az azonban több, mint jelzésértékû, hogy a ROTTEN TOMATOSE-on is qrva magas a film pontszáma.

Tegyétek fel magatoknak a kérdést: egy-két-öt-tíz év múlva fog-e emlékezni valaki erre a filmre? A válasz: Mi az hogy? Naná! Ez pedig a következõ miatt lehetséges: ez a film nem a mainstrem, pop-corn zabálóknak szól, hanem a filmmûvészet hódolóinak. Az EREDETISÉGET keresõknek. És hosszú távon MINDIG az õ véleményük és értékítéletük szolgál zsinórmértékül az utókornak. Walz pedig jó volt, jó volt, de S. Jackson és Foxx alakítása adta a film lényegi kvintesszenciáját.
10/10
fradika71 2013 jan. 14. - 11:31:59 10/10
(58/764)
Mennyi zseni és filrendezõ van itt jobbnál jobb ötletekkel nem is értem hogy nem ütöttétek még ki Tarantinot a nyeregbõl.
De nézzük csak meg az IMDb átlagot...ja hogy 8.7 az tényleg csapnivaló átlag és a sok okostojás jön itt a saját piti kis verziójával hogy hogyan kellett volna alakulnia a finisnek.... Javaslom próbálkozzatok meg egy saját rendezéssel és megvitatjuk hogy sikerült :)bár lehet hogy az 1.1-es átlagot is elérnék.
shoc 2013 jan. 14. - 09:52:25
(57/764)
Igazad van! A film nagyon jó! De az eredeti szöveggel (és a szinkronnal gondolom)

KÖNYÖRGÖM EZT A FILMET NE TORRENT-FELIRATTAL NÉZZÉTEK MEG. én is láttam és roppant unalmas volt úgy.
10/10
Sonic8 2013 jan. 14. - 07:43:44 10/10
(56/764)
HÚ HÚÚÚÚ
Megkapta a Goldenjét!! :D
Tarantino ismét elismerve egy legjobb forgatókönyv díjjal!!!
2/10
ambtari 2013 jan. 14. - 01:38:01 2/10 Előzmény NYKFAN
(55/764)
Számomra a 10/2 pont is Christoph Waltz és DiCaprio alakításának köszönhetõ.

Szintén Spoileres!

Az Inglourious Basterdsnél is volt 1-2 problémám, bár ott Tarantino legalább szinte mindenkit kinyíratott a végén, illetve aki túlélte, az is Landának köszönhette az életét. Mondjuk számomra akkor lett volna mestermû az a film, ha az utolsó jelenetben vmi random sniper szépen beleloccsantja Brad Pitt agyát a kamerába.

Egyébként meg egyetértek veled, 2 óra után vagy ment volna mindenki a dolgára, vagy pedig agyon kellett volna lõni egymást a villában, és a végén csak Samuel L. Jackson marad életben, mint a nevetõ harmadik. Nagy Tarantinos fricska lett volna.

Ezzel szemben ugyebár a legérdekesebb és legjobban összerakott karaktert (DiCaprio talán eddigi legegyedibb és legjobban sikerült alakítása) gyorsan kilõjük egy viszonylag logikátlan húzás következtében. -> Miután kiperkált 12.000-et, és az elismervényt is átvette Schultz, csak ki kéne sétálniuk az épületbõl. Erre a mindig higgadt és megfontolt fejvadásznak egy kézfogástól durran el az agya. Ezek után természetesen Djangobácsi egyedül leszed vagy 20 rendkívül felfegyverezett õrt. -> Hogy ismét az Inglourious Basterdsel példálózzak, ez olyan, mintha a pincében Hugo Stiglitz az egy darab késével darabokra szedné a rá pisztolyokkal és gépfegyverekkel lövõldözõ 6 embert (nem 20-30), majd mosolyogva kisétálna.

Végezetül, hogy méltóképpen kihangsúlyozzam a film végének gusztustalan befejezését, szintén egy Basterds hasonlattal élnék: Brad Pitt, Donowitz, Stiglitz, Shoushanna, meg a néger Marcell kézenfogva kisétálnak a moziból, miután 5en lemészárolták a teljes német vezérkart, Hitlerrel egyetemben.
2/10
ambtari 2013 jan. 14. - 01:12:54 2/10
(54/764)
SPOILERES!

Oké, szóval Jdango megadta magát. Miután fogva tartják, tanakodnak rajta, hogy kínozzák halálra. A heréit nem vágják le, mert akkor 7 perc alatt kivérzik (tudtommal az emberiség történelme folyamán elég sok embert kasztráltak, mégsem haltak bele). Rendben, küldjük el egy bányába dolgozni. - Hogy az miért rosszabb, mint valakinek egyenként le és kivágni a szerveit azt még most sem értem. - Aztán rábízzák amerika 3 legütõdöttebb õrére (nemtudom Tarantino saját cameoja itt önkritika-e), akik egy darab kötélen húzzák maguk után a kb 20 fehért lemészárló tömeggyilkost, míg az egyszerû rabszolgák egy vaskalitkában csücsülnek (remélem nyilvánvaló, melyikbõl nehezebb megszökni). Aztán miután meggyõzi a 3 szerencsétlen, hogy õ pedig fejvadász és nem rabszolga, és izé akik õket megbízták, hogy a kor egyik legkegyetlenebb bányájába vigyék, azok valójában 12.000 dolláron csücsülnek. Ezt hallva pedig eloldozzák és még fegyvert is adnak a kezébe.


A kérdés nem az, hogy vajon ennél ki tud jobb forgatókönyvet írni, hanem hogy ki nem???!!!

Tarantino ezzel a húzással saját magát köpte szemem, és akkor még ne is a Kutyaszorítóbant vagy a Ponyvaregényt hozzuk fel, elég csak az Inglourious Basterds Landa csavarára gondolni, ahol azért az emberek 98%-nak az álla leesett a meglepõdéstõl.
crkd 2013 jan. 14. - 00:22:49
(53/764)
ház ez nagyon rossz volt. unalmas, a poénok nem is poénok, hanem erõltetett ripacskodások. dögunalom.
5/10
offtopic
Kendy 2013 jan. 13. - 20:51:33 5/10 Előzmény Dmozi
(52/764)
:)
tetszik
5/10
Kendy 2013 jan. 13. - 20:47:38 5/10
(51/764)
Ma néztem meg a filmet!

Sajna nekem nem igazán tetszett!
De 1-szer meg lehet nézni.

Igazából csak az a bajom,hogy számomra ez nem 1 Django remake Tarantinotól.
Hanem inkább 1 Gyökerek átírat.
Nem is értem miért nem Kunta Kinte a címe?
Na akkor 1 igazán ütõs tarantinos-újragondolás lett volna.
Franco Nero cameoja nagyon bejött nekem.
Nálam Õ marad az igazi Django!
10/10
spidermeeen001 2013 jan. 13. - 20:31:23 10/10
(50/764)
Nem értem mit nyavalyogtok...ez egy más film. Másról szól...ez nem ponyvaregény, de még csak nem is kill bill.
Ez egy igazi csemege. Nagyon jó film. Csak fel kellene nõni a történethez és a világot megérteni amit megteremtett a mozivásznon. De látom sokan sokkal jobb forgatókönyvet tudnátok írni...hát hajrá. Kívánom, hogy sikerüljön.
offtopic
shoc 2013 jan. 13. - 15:45:08
(49/764)
javaslom ne nézzétek meg a letölthetõ felirattal, mert eléggé árnyalatla, esszencia nélküli.... eredeti nyelven és szinkronnal tök jó a mozi (nem véltelenül jelölték oscarra)
shoc 2013 jan. 13. - 15:17:42
(48/764)
kedves mindenki. SAJNOS a forgalmazók elszúrják hogy a film hamarabb kerül fel a netre mint a bemutató, és a jogosan kiéheztetett közönség azelõtt "eszi meg az ételt mielõtt az illõen megfõne". VAGYIS NEM MÛVÉSZI ÉRZÉKKEL FORDÍTOTT, "ELSIETETT" FELÍRATTAL nézik meg sokan..

Volt szerencsém a dredd-et moziban látnom és a torrent file-t is megnéztem. a torrent film felirattal UNALMAS volt, míg a moziban felirattal ODASZÖGEZETT a székhez. a fordítás egy mûvészi feladat. a django letölthetõ felirata, szép munka, de nem mûfordító tollából való. Eredeti szöveggel a film nagyon jó, és gyanítom hogy a szinkronizált film is jó lesz.

fontos hogy csak az nézze meg a torrent file-t a letölthetõ magyar felirattal aki magas szinten érti az angol nyelv árnyalásait, különben a szó szoros értelmében NEM FOGJA ÉRTENI a film logikai összefüggéseit.
András1992 2013 jan. 13. - 12:25:33
(47/764)
2 óráig talán egy valami hiányzik a filmbõl.. Taratino. Az eddigi legfurább filmje. Nem unalmas, nincs benne holtjáték, és teljesen élvezhetõ és jó, de annyira mégsem igazi Tarantino-s (legalábbis nekem). Aztán az utolsó 45 percre megérkezik az odabaszós feeling, amikor szinte csak ámulsz-bámulsz… Persze érdemes megemlíteni Christoph Waltz és Leonardo DiCaprio ismételten zseniális színészi játékát. Az volt az érzésem, hogy õk ketten inkább fõszereplõk, mint Jamie Foxx. Rájuk sokkal jobban kíváncsi is voltam, hogy mit mûvelnek, mint Djangora. De összességében szórakoztató, agykikapcsoló film.
NYKFAN 2013 jan. 13. - 11:42:58
(46/764)
Ugyanezt éreztem én is...a Becstelen brigantykat imádtam (meg is vettem díszdobozban), meg is néztem tegnap, az is majdnem ilyen hosszú, de ott nem érzékeltem ezt igazán, valahogy jobban ültek (vagy egyáltalán több volt) benne a "tarantinós" humor, ráadásul még a legvégén is meg tudtak lepni egy kicsit a slusszpoénnal, mint nézõt. És szerintem ez az, ami itt hiányzik...itt ez nem volt, gyak. én már a 2. óra végén néztem a kijelzõt, hogy "mennyi van még?", mert teljesen logikátlan volt elsõ nézésre, hogy mivel töltik ki azt a maradék 30-35 percet,

- SPOILER -

miután megvan a csaj, kifizették, és mindenki mehetne a dolgára. Persze mondhatnánk, hogy ez így volt "logikus", hiszen nyilvánvaló, hogy Djangónak bosszút kell állnia, Calvinnak meg kell halnia, és ez mindeddig nem következett be, de még ha erre fátylat is borítok, a maradék 20-25 perc akkor is értelmetlen...bazi nagy, értelmetlen egy emberként végzek mindenkivel lövöldözés, mint egy akciófilmben...majd egy elég ötlettelen szabadulás (ami elõtt legalább a zene jó volt, ez volt az a szám, ami a trailer elején ment), és a végén az utolsó emberrel való leszámolás. Na, számomra ez is fura volt...ha már Dicaprio olyan jól hozta a kegyetlen, de kissé lökött rabszolgatartó karaktert, miért nem õt hagyták legvégére a besúgó néger helyett?

- SPOILER VÉGE -

Mondjuk 2. megnézésnél rájöttem, hogy mi zavar még...hogy Christopher Waltz számomra egy tipikus negatív karakter, õ a "szemetek szemete", mint a Becstelen brigantykban is volt, fondorlatos, nyakatekert szövegekkel...itt is hozza ezt az okoskodást, de a karaktere javarészt pozitív (már ha nem vesszük azt figyelembe, hogy embereket öl, pénzért). Lehet, hogy nem jönne be, de szívesen megnéztem volna Calvin helyett õt, mint rabszolgatartót.

Egyébként a film összességében azért szerencsére többször nézõs, egy erõs 8/10, a zenék baromi jók benne (kivéve talán, amikor valami vidám kis zene megy, miközben Django és Schultz lovagolnak a hegyekben), a film is kb. az elsõ 1 óráig hibátlan, szórakoztató, késõbb már ez változott, legalábbis számomra.
10/10
11messi87 2013 jan. 13. - 05:10:43 10/10
(45/764)
Nekem nagyon bejött, az év egyik legjobb filmje.