Téma: Doc Martin

Mesterha 2008 ápr. 02. - 23:02:57
(874/1414)
"Michelangelo egy narcisztikus piperkõc volt, akinek az önzõsége legalább akkora volt, mint a talentuma."
Kedves Coppelia !
Biztos hogy nem keversz össze személyeket ?
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 02. - 22:27:04 10/10
(873/1414)
Úgyértem, ugye nem akarod azt kihozni, hogy M anyja csak a körülmények áldozata volt és azért lett ilyen hidegszívû k........????????
10/10
mitokondrium 2008 ápr. 02. - 22:25:19 10/10
(872/1414)
Pi!

Ugye nem arra készülsz, hogy szentté avatod Martin anyját????????????
9/10
julio 2008 ápr. 02. - 20:53:48 9/10
(871/1414)
Sziasztok

Szerintem nem .Martin anyja önzõ nem érez mást csak sértett fájdalmat és egy elrontott élet keserûségét. Igaz az õ jelleme érintõlegesen jelenik meg ,kicsit elnagyolt. Joan számomra az igazi vidéki gazdálkodót jeleníti meg. Nem igazán csinál mást csak mi a kötelessége , de nem fél semmitõl. Kicsit zürõs a magánélete , de mindig igyekszik jót cselekedni. Kemény , igazságos.
Mesterha 2008 ápr. 02. - 16:53:26
(870/1414)
„Az anyag és az energia: egymás nélkül nem létezik: ha nincs anyag akkor mit mozgat az energia, ha nincs energia az anyag önmagában tehetetlen. ”
Régebben olvastam : az anyag nem egyéb, mint megkötött energia . Nos.....akkor hogy is van ez ?
Mesterha 2008 ápr. 02. - 14:26:01
(869/1414)
A kérdés továbbra is kérdés : mitõl szép az ember lelke? Mik az ismérvei ? Hogyan mérhetõ, mivel definiálható ? Azt tudjuk hogy sok feltûnési viszketegségben szenvedõ tudós már az anatómiai helyét is megtalálni vélte, sõt a súlyát is meghatározta. De mitõl szép? Mikor szép ?
Mesterha 2008 ápr. 02. - 14:10:41
(868/1414)
Kedves Coppelia!
Ne engedd hogy egy nyavalyás neutronnyaláb hiánya kedvedet szegje. Emlékezzél rá, mikor Rátonyi Róbert a konyhaasztalon tudott csinálni atommagot egy barackmagból (Öveges professzor úr útmutatásai alapján). Sokszor a bonyolult dolgok is lehetnek egyszerûek. Kreativítás kérdése az egész. Tényleg, tudja valaki hol lehet fellelni pl. ezt a szöveget, vagy a Szeretlek Pest, Egy magyar exportnyúl...szövegeit ?
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 12:06:41 10/10
(867/1414)
A lélek szót több értelemben is használjuk, mely így több fogalmat takar. Elõször is érdemes külön választani a szellem fogalmától. Az elõbbi (vallásos és) spirituális értelemben a halhatatlan részt, az örök elpusztíthatatlan eszenciáját jelenti az embernek. A szellem a lélek és az élõ test kapcsolatát valósítja meg. E kapocs a halállal feloldódik, a test elmúlásával rendszerint távozik e világból. A lélek fogalmát, más értelmekben az elõbbi fogalommal valamilyen hasonlóságot találó helyzetekben használjuk, például lelkesen végzi a munkáját.
Filozófiai, vagy tudományos szempontból a "lélek" egy olyan közhasználatû szó, amelynek jelentése változó, és rosszul körülhatárolt. A "lélek" szó körülbelüli jelentéséhez kapcsolódó tudományos szempontból kezelhetõbb fogalmak a psziché, érzés, tudat, éntudat.
9/10
Kreková 2008 ápr. 02. - 11:24:11 9/10
(866/1414)
Kedves Pí!

Erõsítsd meg az én patyolatfehér szép lelkemet hogy ne járja át a félelem. Én is fogorvoshoz megyek. Jaj de félek! Remélem Te bátrabb vagy!
Mesterha 2008 ápr. 02. - 11:11:21
(865/1414)
Ma úgy írtam elõször, hogy nem olvastam el a topicot, elsõdlegesnek tartottam a félreértés feloldását, esetleges megbántottság megkövetését. Ezért most utólag megkérdem, mitõl szép valakinek a lelke ? Van általánosan definiált séma, van elõre megrajzolt kép hogy mitõl szép az embernek legalább a lelke? Mennyire van a lélek összhangban a testtel, és a cselekedeteivel? Összhangban van egyáltalán?
François Villon -nak, Benvenuto Cellini-nek , Michelangelo Buonarroti-nak, Hieronymus Boss-nak vagy Albrecht Dürer-nek stb...vajon szép volt a lelke? Ezek a mûvészek alkotásaikkal természetesen messze felettünk vannak, de milyen lehetett a lelkük? A költõ, az ötvös és a szobrász-festõ estében az életvitelük nem szokványos(botrányos?!), a festõ és grafikus képzelete pedig csupa szörnyûséggel van tele. Ilyen magas mûvészi teljesítmény láttán hajlamosak lehetünk Õket tökéletesnek hinni. Olcsó megállapítás az hogy õk zsenik. De emberek, lélekkel vagy annélkül.
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 10:44:32 10/10
(864/1414)
"Ez jó volt, ez tényleg jó volt"
Viszlát mindenkinek késõbb.Sajnos mennem kell.
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 10:35:11 10/10
(863/1414)
"ha hozzákapcsolódsz a Mesterháéhoz, Pozsizsuzsiéhoz, Krekováéhoz, Mitokondriuméhoz, Billygirléhez, Coppeliáéhoz, Bl.boéhoz az enyémhez akkor végtelen."

Na ezért mondom hogy egy dimenzióban létezünk...
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 10:17:50 10/10
(862/1414)
"De nem volt enyém a tudás."
A tegnap ezt megvilágitottad a filozófus szemével. A realista azt mondanná ma,hogy nem lehet minden tudás maradéktalanul a tiéd,hiszen sem agykapacitásunk sem végesre szabott idõnk nem engedi ezt meg.DE....vanak dolgok amiben kompromisziókat kötünk .Például mikor a fogorvos furójába fogaskereket helyezek,azt oda tervezem más tudását használom fel(rengeteg kész képletet használok nyugott szivvel,nem érezve sosem a késztetést,hogy levezessem õket,hisz akkor már nem volna idõm se energiám,hogy annak a dokinak furót adjak a kezébe.Õ is az én tudásomra támaszkodik,hiszen nem morfondirozik azon,hogy vajon eltörik -e a furója,a páciens pedig az õ tudását fogadja el,az enyém talán eszébe sem jut már...)S mindebbõl nem következtetem le,hogy a tudásom kevesebbet érne mint azoké akikre támaszkodom,vagy azoké akik majd az enyémet veszik igénybe.
Mesterha 2008 ápr. 02. - 09:36:28
(861/1414)
Kedves Pi !
Biztosíthatlak hogy nem büdös a leheleted ! Ha az ostoba válaszom kapcsán sértve érzed magad, én itt és most elnézést kérek Tõled ! Nos...ez így már elég komoly volt ? Azt azért fenntartom hogy attól hogy valaki a virágot szereti még nem feltétlen jó ember, nem biztos hogy szép a lelke. Ezek az emberek is hajlamosak minden galádságra. Ezt még a Nálad híresebb emberek ellenében is állítom.
Ha megengeded privátban kérdeznék Tõled valamit, nem topic téma és nem magánügy, csupán másoknak érdektelen
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 09:22:35 10/10
(860/1414)
Ezzel ismét vitatkoznék egy kicsit.Példának állitannám kettõnk eszmefutatását.Ugy tünik nekem,hogy te képviseled a filozofiai humanistát én pedig inkább a realista besorolást.
Beálitotságunk nem különbözõ dimenziókban léteznek s eléggé jól átjárhatók.Benned ott van a filozófus,bennem elveszett egy filofózus.Te keresed a realista értékek mivoltát én probálom megértenni a mélységeket.Te megprobálsz átjárót nyitni én elõbb rá kell lépjek az utra s saját világomat maggamal viszem,mert annak fügvényébe keresem a visszautat,hogy mit találok a feltárt kincsek között.Lassan már nem töprengek,hogy világosan fogalmaztam-e,mert látom vannak akik értik s igy elmondhatom,hogy értékekkel tértem vissza az utamról.
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 07:43:47 10/10 Előzmény Mesterha
(859/1414)
"Hát ha nekem szép lelkem van, akkor kérem, midenki definiálja át a szépség fogalmát. Lesz meglepi."

Ugy érzem te igazán tudod,hogy minden nap esély,hogy tiszta lappal kezdhessünk.Az elõzõ nap fényénél szinte minden nap átdefiniálunk minden fogalomról alkotott véleményünk,hozzátéve vagy elvéve abból.Tehát a mai napot inditványozom kezdjük azzal,hogy szép lelked van-aztán egy kis humor,egy kis irónia s holnap majd meglátjuk.
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 07:23:21 10/10
(858/1414)
"Kár, hogy az igazságot nem lehet elhinni, és nem tanácsos kimondani, különben megkapjuk, hogy büdös a lehelletünk, vagy, hogy erotomániások vagyunk, vagy vizeletszagú a parfümünk."

Az elsõ és utolsó megállapitás orvosi kontexusban hangzik el s bár némi bunkóságra utal,mindkét esetben közli is ezt a tényt L-el,az erotomániá-nál pedig belátja,hogy téves diagnózist állitott fel.Nos M szótárával ugyan mindegyikért bocsánatot kér,L-re vár a nehezebbik rész,eltudja-e igy is fogadni????
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 07:12:58 10/10
(857/1414)
"A kemény ellenállás, és a sértegetés a mai ember igazi lételeme."
Kár lenne ha ebben igazán hinnél,hiszen akkor csak lehangoló szürke élet létezne.Nem mondom,hogy nem tul nagy teret kapott a mai világban az efajta hozzáállás,de mint ez a mi kis fórumunk is bizonyitja van még bõven ellenpélda is.
Még M-ben is meglátjuk a kompromisszium késségét,ami azért jó,mert hitet ad,hogy mégsem ez a rideg való.
10/10
DI-A 2008 ápr. 02. - 07:01:46 10/10
(856/1414)
Sziasztok mindenkinek.
Ez egy kicsit összekuszálódott.Ki-kinél erõsebb vagy gyengébb egy fórumon nehéz lenne eldöntenni,mert hiszen itt vélemények cserélnek gazdát leginkább.Mindenki annyi idõt és energiát fektet bele amennyire ideje és érdeklõdése megkiván,megenged.Pont az a jó benne,hogy mindenki egyenrangu lehet mindenkivel,nem kell semilyen emberi rangsorolást felállitanni.
Hizelegni annyit tessz mint-hazug magasztalása annak, akinek kedvébe akarunk járni, hogy a magunk számára megnyerjük. A hizelgõ tehát a hazugok (képmutatók) osztályába tartozik, aki el akarja hitetni azzal, akinek hizeleg, hogy szerfölött elismeri, becsüli, csodálja oly jelenségek miatt, melyekrõl jól tudja, hogy nincsenek meg benne. Aránylag ártatlanfajtája a H.-nek, mikor csak azért hizelgünk valakinek, hogy örömet szerezzünk neki. Rendesen a maga hasznát keresi a hizelgõ (a hatalmasaknak van a legtöbb hizelgõjük), építvén az emberek ama gyarlóságára, hogy különben is jó véleménnyel vannak maguk felõl és szivesen, kritika nélkül fogadják, ami e jó véleményt megerõsíti bennük.
Nos talán egy topic bármennyire is kedves legyen számunkra,nemigen szüli meg az ilyen alkalmat nem kreál ilyen szituációt.
Ha már itt tartok a filmben talán fellelhetõ egy-két hizelgõ de ott mindig világos számunkra az ok.
Mesterha 2008 ápr. 01. - 17:56:37
(855/1414)
„Kedves Mesterha! Neked biztos hogy szép a lelked, mert ilyen dolgokra figyelsz és nekünk is el akarod mondani! ”
Figyelem !
Hát ha nekem szép lelkem van, akkor kérem, midenki definiálja át a szépség fogalmát. Lesz meglepi.