Téma: Doc Martin

10/10
pozsizsuzsi 2012 jún. 02. - 11:10:00 10/10
(1284/1404)
örömhír, mániások: Ma, m1, nuku reklám, elsõ évad elsõ rész, és akkor gondolom zsinórban tovább!
berlanga 2012 máj. 19. - 11:12:55
(1283/1404)
Valaki meg tudja mondani, hogy annak idején a Hallmark hány évadot adott le a sorozatból? És a Duna Tv? Köszönöm!
Andrew8 2012 febr. 06. - 13:20:40
(1282/1404)
Vagy folytatja a Duna tv tavasszal kb?
Andrew8 2012 febr. 06. - 13:19:13
(1281/1404)
Az 5. évad mikortól lesz látható pl Storytv-n vagy dvd-n elérhetõ magyarul? Tudja valaki?
eszkimó viselet 2012 jan. 31. - 07:14:03
(1280/1404)
Dr. Ellingham a legnagyobb arc
9/10
Kreková 2011 jún. 20. - 10:09:47 9/10 Előzmény Mesterha
(1279/1404)
Szia Mesterha!

Nagyon meglepõdtem, hogy egyáltalán emlékszik még rám valaki. Tényleg jólesett. Igenis itt vagyok és figyelek rátok, néztem a filmet is, jókat kacagtam is, bár tényleg kicsit erõltetett volt már az egész. Az emberi kapcsolat kiteljesedését - jobbá válását- vártam a marhaság helyett. Ezért is nem szálltam be a fórumba, mert számomra is csalódás volt egy kicsit.
Szép nyarat kívánok neked jó idõvel és mindennel ami kell: Kreková
Cordelia 2011 jún. 20. - 09:13:17 Előzmény Mesterha
(1278/1404)
van az ismeretségi körömben egy 50 év körüli pasas, aki minden baráti vacsora alkalmából eleve részegen érkezik, elveszíti az önkontrollját mindenkit vérig sért és kiabál. Ha virágot hoz a háziasszonynak - azt is hozzávágja. A feleségének odamondogatja a többiek füle hallatára, hogy "bunko". Velem közölte, hogy annyi eszem sincs, mint egy tyúknak. És miközben ezt elmondta nekem láttam a fájdalmat a szemébe és tudom, hogy nem gondolta komolyan és nem tudok rá haragudni, sõt, valamiért kedvelem. Ahányszor találkozunk megpróbálok vele beszélgetni akármirõl és néha elgyengül és elkezd gyónni, olyankor meg tudnám simogatni a fejét (de nem teszem).

Martin dokival ugyanez a helyzet. Nagyon sok nõ vigasztalná. Nem azért, mert jóképû, talán nem is az. Hanem azért, mert sebezhetõ. Akármilyen nyers és goromba, mégis szeretnivaló. Nem mellékesen - kiváló orvos (már a forgatókönyv szerint).
Alicante 2011 jún. 15. - 16:03:17
(1277/1404)
Szerintem ne folytassuk tovább ezt a párbeszédet. Semmi értelme és valakinek elõbb-utóbb abba kell hagyni! Nem ez a topic célja.

Szakrendelés alatt pld. az Onkológiai Intézetet értettem, ami 120 km-re van Kalocsától. Valóban beutalóért elõször muszáj felkeresni a körzeti orvot, de utána nyugodtan ki lehet hagyni és más szakrendelõkkel (bõrgyógyászat, szemészet, ortopédia, stb.) is lehet közvetlen kapcsolatban lenni a beutaló átadása után. De minket ilyen veszély nem fenyeget, hogy egy ilyen háziorvos uralná községünket...mint már említettem, õ nagy tiszteletben álló, emberséges és nagy tudású körzeti orvos, mindenki meg van maximálisan vele elégedve!

Ezzel végleg befejeztem a témát!
10/10
fredi60 2011 jún. 15. - 15:20:18 10/10
(1276/1404)
"Te kifejezetten a személyeskedésre mész rá, veled sem találkoznék a való életben.
Egy karaktert beszélünk ki nem egymást.."

Igen, egy karakter kapcsán beszélgetünk. És nem érzem személyeskedésnek a megjegyzésemet, amit - ezt nem hagyjuk figyelmen kívül! - az alábbi mondatodra tettem:
"Ha kell elmennék más orvoshoz akár 100-200 km-re is ha szakrendelésrõl van szó"

Egyrészt mit érünk szakrendelés alatt? Az ugye nem Martin doki reszortja, õ úgynevezett "házi orvos". Tehát szakrendelésre õ is beutalja a betegeit. Amennyiben pedig rá vonatkozott a megjegyzésed - elvégre "egy karaktert beszélünk ki", mondod - nem hiszem, hogy képes lennél mondjuk a példa kevéért Pestrõl Szolnokra (ez kb. 100-100 km) járni orvoshoz... :D
10/10
gombavizsla 2011 jún. 15. - 14:58:51 10/10
(1275/1404)
"Nem hunyászkodna meg. De nem is érne hozzád... (avagy próbálna meg ellökni).. :)"

De igen, elõbb-utóbb muszáj lenne találnia valamilyen megoldást. Én vagyok helyzeti elõnyben, mert tudom, hogy mindaddig kell folytatnom ezt a hangnemet, amíg vissza nem fogja magát. Tehát nála indulatból fakad az ordibálás, míg nálam szándékosságból. :)
Alicante 2011 jún. 15. - 14:38:44
(1274/1404)
"Nem hunyászkodna meg."

Dehogynem! Hiába van nagy hangja gyáva ember a javából!
Alicante 2011 jún. 15. - 14:35:15
(1273/1404)
"Fú, de "önérzetes", mindent jobban tudó emberke vagy...
Gondolod, a véleményed miatt kirúgnák a dokit???"

Te kifejezetten a személyeskedésre mész rá, veled sem találkoznék a való életben.
Egy karaktert beszélünk ki nem egymást..de a megjegyzésedre válaszként sok mindenen mentem keresztül az életben, amit senkinek nem kívánok, de azért az önérzetem megmaradt. Azt se szégyellem, hogy érzékeny vagyok.
Természetesen miattam nem rugnák ki a lópokróc dokit, de nem lennék egyedül, mert ezt a stílust ahol én lakom nem sokan viselnék el szótlanul!

Azért, mert Martin doki jó orvos mért kéne a sértéseit lenyelnünk?
Arról nem beszélve, hogy a betegeit is hamar lerázza...
Egyébként nem ér annyit ez a sorozat, hogy ennyire túlragozzuk!
10/10
offtopic
fredi60 2011 jún. 15. - 14:10:48 10/10
(1272/1404)
Oké, elolvastam:
"Elõször is leordítanám a maradék haját, ugyanolyan stílusban, ahogyan õ teszi. Ugyanúgy kiosztanám, leostobáznám, stb. ahogy õ teszi. Ha meghunyászkodik, akkor jó. Ha pedig elveszítené a cérnát, és hozzám érne, vagy megpróbálna ellökni, akkor nagyon gyorsan a földön találná magát, ahol immár leszorítva ordítanám tovább valamelyik fülébe a mondandómat."

Azonban eddig még nem láttam hasonló tettlegességet Martin doki irányából.
Nem hunyászkodna meg. De nem is érne hozzád... (avagy próbálna meg ellökni).. :)
10/10
gombavizsla 2011 jún. 15. - 13:39:36 10/10
(1271/1404)
"De miért akarsz ilyen közel kerülni hozzá, hogy el kelljen löknie??"

Olvass vissza részletesen, itt egy elméleti játékról van szó.

"Ja, lebírkóznád... õ meg - az itthoni állapotokból kiindulva - fel is jelentene ....é s utána magyarázkordhatnál, hogy a "közfeladatot ellátó személlyel" miért is bántál így...."

Jelentsen csak fel, én egész nyugodtan állok bármilyen bírósági tárgyalás elé. Nem véletlenül írtam elõzõleg kétszer is, hogy "miután a doki hozzámért vagy megpróbál ellökni". Ugyanis ez esetben a tettlegességet a doki indította, hasonlóképp a sértegetéshez. Mivel nem tudtam milyen akcióra számíthatok részérõl, ezért önvédelembõl földre szorítottam, amíg alább nem hagyott az agressziója. Ezen kívül vetessen látleletet a sérüléseirõl, nyilvánvaló, hogy nem lesz rajta. Na de ez már túl van ragozva... :))
10/10
fredi60 2011 jún. 15. - 13:18:27 10/10
(1270/1404)
"abban a pillanatban, ahogy a doki megpróbálna ellökni magától, lebirkóznám a földre."
De miért akarsz ilyen közel kerülni hozzá, hogy el kelljen löknie??
Ja, lebírkóznád... õ meg - az itthoni állapotokból kiindulva - fel is jelentene ....é s utána magyarázkordhatnál, hogy a "közfeladatot ellátó személlyel" miért is bántál így....
Hozzászólásod értékelése:
Mese, mese, meskete......
10/10
gombavizsla 2011 jún. 15. - 13:01:18 10/10
(1269/1404)
"Szóval a szembesítés stratégiáját választanád."

Nem, hanem az "agresszív tárgyalásét". (Már nemtom melyik filmben hallottam ezt a kifejezést, de jó. :) )

"ÉS meddig mennél el? Nem a megfutamodás érdekel, hanem a szembenállás. Tehát ha erre ugyanígy válaszol, s kialakul egy egymást gerjesztõ állapot, meddig mennél szembe vele?"

Itt nincs egymást gerjesztõ állapot, mert abban a pillanatban, ahogy a doki megpróbálna ellökni magától, lebirkóznám a földre. Persze nem verekedni akarok és nem ütlegelni, viszont a csukló és az ujjak lefelé feszítése olyan fájdalommal jár, hogy abban a pillanatban feladna minden ellenállást és ezt a fogást mindaddig tartanám, amíg meg nem ígérné, hogy "igen, többé nem fogom sértegetni magát".

Látni kell azt, hogy ebben a fene nagy demokráciában, a kontrollált erõszaknak igenis helye van akkor, amikor valaki következetesen megsérti a társadalom írott-, és íratlan szabályait. És amikor valaki sorozatban nem hajlandó ráébredni, hogy egy minõsítõ jelzõ ugyanolyan fájdalommal jár, mint egy elcsattanó pofon, akkor igenis helyére kell tenni a dolgokat.
10/10
fredi60 2011 jún. 15. - 12:49:33 10/10
(1268/1404)
1.
"Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem!"
Jó orvos És nem feltétlenül az a dolga, hogy a betegek lekivilágával foglalkozzon.....
De lelkiismeretes szakember, ez tény... tegnap is a szálldai pincér után rohant, hogy elküldje kivizsgálásra... :)

2.
"Ilyen nem fordulhat elõ legalábbis Mo-n. Ha kell elmennék más orvoshoz akár 100-200 km-re is ha szakrendelésrõl van szó, de ha mégis hozzá kellene mennem az elsõ "kapd be" megjegyzésnél mennék az önkormányzathoz."
Fú, de "önérzetes", mindent jobban tudó emberke vagy...
Gondolod, a véleményed miatt kirúgnák a dokit??? Ébredj fel, amíg nem késõ!!
És ha nézed a sorozatot, nem találni a környéken 10-15 kilométerenként másik dokit....
Luisa a terhessége kapcsán bejár Truróba, ami (oda-vissza számolva) legalább 80 km távolság!! Te eljárnál ilyen messzire csak azért mert nem szimpatikus a helyi doki??
3.14 2011 jún. 15. - 11:02:00
(1267/1404)
Ezt a viselkedést most a film alapján embereket gyógyító orvoshoz kapcsoltuk. Nem tudom hol élsz, én olyan helyen, ahol az emberek így beszélnek egymással, ha nem is ennyire otrombán, bizony az összes szereplõ minden negatív viselkedésére tudnék példát hozni. Mióta a válság van, azóta pedig még fokozottabban. A különbség csak annyi, hogy egymás háta mögött teszik. De ha belenézek a médiába, ugyanazt teszik politicaly correct néven elfogadhatóvá téve a közönség számára. Sõt az iskolában a tanárok! a gyerekekkel teszik ugyanezt. MErt a szülõ is ezt teszi a gyerekekkel, s a gyerek az iskolában reakciózik. A kör bezárult. Hová vezet ez az öngerjesztõ spirál?
3.14 2011 jún. 15. - 10:54:25
(1266/1404)
Szóval a szembesítés stratégiáját választanád. ÉS meddig mennél el? Nem a megfutamodás érdekel, hanem a szembenállás. Tehát ha erre ugyanígy válaszol, s kialakul egy egymást gerjesztõ állapot, meddig mennél szembe vele? Tehát meddig lehet agresszióra agresszió a reakció?
3.14 2011 jún. 15. - 10:50:09
(1265/1404)
Tegyük fel, hogy te vagy M én meg L. A közöttünk kialakult érzelmi helyzetet meg akarom oldani s ezt mondom: "Martin, lehet, hogy csak botlás volt kettõnk találkozása, de lehet, hogy végzetes szerelem. Megijedtünk egymástól, megijedtünk önmagunkban kelt érzésektõl és megfutamodtunk. De kaptunk még egy lehetõséget, hiszen gyereket várunk, s felelõsek vagyunk iránta. Én félreteszem a gyávaságom és az elõítéleteimet, a tüskéimet is behúzom és megpróbálok veled közösséget alkotni. Hiszem, hogy képesek vagyunk félelem nélkül szeretni. Mit szólsz a javaslatomhoz?"

Rád milyen hatással lenne ebben a helyzetben ez a javaslat?