Téma: Doc Martin

10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jún. 15. - 10:47:42 10/10
(1264/1404)
"Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem!"

Fiatal lehetsz, egészséges és szerencsés. (vagy ezek közül minimum az egyik).

Tudnék mesélni. Bár belefuthatnék én egy ilyen körzetibe. Ki nem tesz rá hogy nem pátyolgat, sõt akár durung, ha a szakmáját felelõsséggel, tehetséggel, maximális odafigyeléssel, szenvedélyesen gyakorolja.
Mesterha 2011 jún. 15. - 09:14:36
(1263/1404)
Egy pillanatra visszalépnék a 6. részre. Ez volt az a bizonyos védõnõs rész. Érdekes volt látni L. viselkedését. Amellett hogy próbálta bizonygatni hogy õ mennyire függetleníteni tudja magát M.-tól, mégis mindvégig tudta hogy nincs igaza. Úgy érezte hogy a védõnõ támogatásával szembe tud szállni a dokival. A végén pedig újra meg kellet adnia magát. Ebben a részben volt a legesendõbb, leginkább szánni való és egyben legszeretnivalóbb is. Ha a végén nem jelenik meg a kisvõrõs, talán meg is tudták volna találni egymást. Amúgy úgy látszik ott is probléma az otthonszülés témája, ott is vannak felelõtlen bábák kik más bõrét viszik vásárra
10/10
Theine 2011 jún. 15. - 08:38:30 10/10
(1262/1404)
Valaki meg tudná mondani, hogy a 4. évad 8 részéhez miért kellett négy év, hogy elkészüljön? Ráadásul mind a 8 rész igen gyengére sikeredett! (Mesterha: én is megnéztem neten a "befejezõ" részt.)
10/10
Theine 2011 jún. 15. - 08:34:40 10/10 Előzmény Mesterha
(1261/1404)
Nem tudok róla, hogy közel laknék 3,14-hez, ettõl függetlenül minden község más és más!
Mesterha 2011 jún. 14. - 20:15:23
(1260/1404)
Hurrá ! Dr. Tuskó elhajtotta Dr. Satrafát !
Alicante 2011 jún. 14. - 19:16:41 Előzmény gombavizsla
(1259/1404)
El tudom képzelni milyen idegesítõ lehetett!:-)
Alicante 2011 jún. 14. - 19:15:23
(1258/1404)
"Az újonnan megjelent régi nõje a dokinak pedig egy kullancs le nem szállna a prédáról
Õ meg nekem ellenszenves.Csak remélni tudom a két béna nõ közül egyiket sem választja"

Hidd el nekem is. Luisatól sem vagyok elájulva!!!
Alicante 2011 jún. 14. - 19:13:11 Előzmény 3.14
(1257/1404)
Én nem játszom, mert ennek semmi értelme! Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem! Martin figurája groteszkre sikerült gondolom azért is, mert az író azt akarta nevessünk rajta...csak most már elég volt az ego jellemébõl. Egy darabig szórakoztató, de már a 4. évadnál egy kicsit visszafoghatná magát. Egyébként ez a pali nem normális, jó diagnoszta, de normális emberi kapcsolatra nem képes. Egyébként egy orvosnak nemcsak az a dolga, hogy a testet gyógyítsa, hanem a lelket is...de õ is kezelésre szorulna, akkor most jó orvos, vagy rossz?

Ugyan nem nekem írtad, de ehhez is lenne hozzáfûznivalóm:

"Tegyük fel, hogy nincs más lehetõséged orvosválasztásra: vagy a doki, vagy senki. És irritáló a modora. Van-e másféle mód, ami eredményesebb, mint az elküldés a sunyiba? "

Ilyen nem fordulhat elõ legalábbis Mo-n. Ha kell elmennék más orvoshoz akár 100-200 km-re is ha szakrendelésrõl van szó, de ha mégis hozzá kellene mennem az elsõ "kapd be" megjegyzésnél mennék az önkormányzathoz.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 14. - 18:35:31 10/10 Előzmény 3.14
(1256/1404)
"A második eset azért lehet árnyaltabb, mert ha nem jogos az ostobaság, akkor miért gondolod helyes válasznak az agresszív nézést?"

Azért mert egyszer s mindenkorra dûlõre vinném a dolgot. Ez egy "akció-reakció" szitu, agresszióra agresszió lenne a válasz. Mivel a doki agresszív viselkedése nem egyedi, hanem sorozatos, abban hiszek, hogy ugyanolyan bunkó, agresszív módon kell reagálni rá. :)

"És mi van akkor, ha csak te nem érzed jogosnak a leostobázásodat és azt mondja egy arasznyival az arcodhoz, hogy ezzel a provokáló viselkedésével csak az állításomat támasztja alá?"

Elõször is leordítanám a maradék haját, ugyanolyan stílusban, ahogyan õ teszi. Ugyanúgy kiosztanám, leostobáznám, stb. ahogy õ teszi. Ha meghunyászkodik, akkor jó. Ha pedig elveszítené a cérnát, és hozzám érne, vagy megpróbálna ellökni, akkor nagyon gyorsan a földön találná magát, ahol immár leszorítva ordítanám tovább valamelyik fülébe a mondandómat. :)
3.14 2011 jún. 14. - 16:52:29 Előzmény Mesterha
(1255/1404)
Tegyük fel, hogy nincs más lehetõséged orvosválasztásra: vagy a doki, vagy senki. És irritáló a modora. Van-e másféle mód, ami eredményesebb, mint az elküldés a sunyiba?

Hogy én mit tennék, azt nem árulom el, csak a játék végén!
Most csak annyit, hogy nem a ti megoldásotokat.
3.14 2011 jún. 14. - 16:50:00 Előzmény gombavizsla
(1254/1404)
Az elsõ eset ok, szerintem ekkor alkalmasabb a modorát erõteljesebben kritizálni, mint a második esetben.
A második eset azért lehet árnyaltabb, mert ha nem jogos az ostobaság, akkor miért gondolod helyes válasznak az agresszív nézést? És mi van akkor, ha csak te nem érzed jogosnak a leostobázásodat és azt mondja egy arasznyival az arcodhoz, hogy ezzel a provokáló viselkedésével csak az állításomat támasztja alá?
Mesterha 2011 jún. 13. - 12:42:00
(1253/1404)
Mint írtam : „Felerõsödtek a türelmetlen, bíráló hangok „...igaz . Azért ne feledjük, van amit jól csinálnak a filmben. És ezt írjuk jóvá. Sok filmnél , ha rossz a történet, megpróbálják meztelenkedéssel, némi szex-el eladni a filmet. Itt ennek nyoma nincs. Hál isten nem akarják Mrs Tishell-t vetkõztetni, és Joan nénit is csak akciózás közben láttuk, nem a maga meztelen valóságában ( Ó „ irgalom atyja ne hagyj el" !) Köszönet érte Dominic Minghela – nak és Philippa Brightwait - nak
Mesterha 2011 jún. 12. - 16:06:02
(1252/1404)
Oké ! Játszunk ! Valóban, ha jogos a felháborodása akkor bizony elnézést kell kérni, bár ez esetben is elvárható az emberi hangnem( még egy orvostól is !). Ellenben ha nincs igaza, akkor nem túl bonyolultan, ám annál határozottabban el kell irányítani a sunyiba. Még ha orvos, … akkor is ! Mond Kedves Pi! Te megsimogatnád a buksiját, mondván: ez nála születési hiba, nehéz gyerekkor, meg még a kisvõrõs is otthagyta ifjú korában, ezért aztán nem csoda hogy ilyen lett ? Ha indokolatlanul megütnek, odatartod arcod másik felét is ? M. már felnõtt, nagy mafla... (191 cm), nagy kisfiú, és az ilyen nagy kisfiúnak már kell hogy legyen önuralma, kell hogy ura legyen magának. Többek közt ezért is vagyunk emberek !
10/10
gombavizsla 2011 jún. 12. - 15:21:38 10/10
(1251/1404)
"Ezért egy kis játékra invitállak benneteket. Mondjuk arra, hogy Martin dokival kerülünk szemtõl szembe, és leostobáz bennünket. Képzeljük el, hogy ott áll elõttünk Martin doki a maga 191 cm-ével és határozottan leordít bennünket, és közli, hogy ostobák vagyunk. Mit válaszolnátok? Hogyan reagálnátok le?"

Muhhahaa, ám legyen, jáccunk. :) Attól függ, hogy jogos-e a leostobázás vagy sem. Ha jogos, akkor azt mondanám "bocs, igaza van, de azért moderálja magát, mert nem õriztünk együtt desznyót". Ha viszont túlzó vagy nem jogos, akkor még a hangulatomtól is függne, hogy miként reagálnám le. Lehet, hogy csak röhögnék rajta egyet, faképnél hagynám és soha többé nem állnék vele szóba. De a legvalószínûbb, hogy a 185 cm-mel egészen közel mennék hozzá és kb. egy arasznyira az arcától megkérném, hogy ezt ismételje meg.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 12. - 15:00:01 10/10
(1250/1404)
Semmi gond... azért nem muszáj magaddal gorombáskodnod. :))
3.14 2011 jún. 12. - 14:51:31
(1249/1404)
Sziasztok!

Azt írjátok, hogy kevésbé van igényetek a szórakozás tekintetében a gorombaság hallgatására, nézésére. Én játszani szeretek, a gondolkodást is játékból ûzöm, mert ezt a játékszert mindig, minden körülményke között magamnál hordom. Ezért egy kis játékra invitállak benneteket. Mondjuk arra, hogy Martin dokival kerülünk szemtõl szembe, és leostobáz bennünket. Képzeljük el, hogy ott áll elõttünk Martin doki a maga 191 cm-ével és határozottan leordít bennünket, és közli, hogy ostobák vagyunk. Mit válaszolnátok? Hogyan reagálnátok le?
Mesterha 2011 jún. 12. - 13:06:51
(1248/1404)
Elnézést, vagy én voltam ostoba, vagy a program. Természetesen Theine-nek szántam. Bocs.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 12. - 12:54:18 10/10
(1247/1404)
Ezt most kinek írtad? Merthogy az én hozzászólásomra hivatkozol...
Mesterha 2011 jún. 12. - 12:48:59
(1246/1404)
Pi írta : „ ... lakhelyemen talán még aljasabban teszik ugyanezt az emberek: aljasabban, mert nem a szemébe mondja, hanem a háta mögött. ”
Theine írta : „... a mi lakhelyünkön majd mindenki bezárkózva él, nem foglalkozik másokkal”
Érdekes, pedig elég közel laktok egymáshoz ! Ha igaz !
10/10
gombavizsla 2011 jún. 12. - 12:33:39 10/10 Előzmény Alicante
(1245/1404)
"Ennek az orvosnak én se mondanám meg mi a betegségem oka!"

Van ennél rosszabb is, hidd el. :)
Néhány éve meg kellett hosszabbítanom a jogsimat és elmentem a háziorvoshoz. Rendes volt, kedves volt, de egy-két perc után azt vettem észre, hogy egyfolytában a szemembe néz. Ugyebár az a természetes, hogy amikor az ember beszél valakivel, akkor általában a másik szemébe néz, de ezt nem teszi tolakodóan-folyamatosan, hanem olykor még rápillant valami másra is. Nos, ez a doki, egy pillanatra sem akarta elveszíteni velem a szemkontaktust, folyamatosan, mereven a szemembe nézett. Annyira zavarba jöttem, mert nem tudtam mire vélni a viselkedését, elõször az ugrott be, hogy férfiként a saját neméhez vonzódik és ki akar kezdeni velem, de aztán eszembe jutott, hogy felesége van. Mondanom sem kell, hogy eléggé ingerült és szûkszavú lettem, így pár perc alatt aláírta a papírt. Soha nem volt még ilyen rossz érzésem, többé nem is mentem vissza hozzá, habár igaz, beteg sem voltam.