Téma: Doc Martin

Mesterha 2011 jún. 07. - 09:22:42
(1204/1404)
Igen jól látod. Nehezen, késve, de elkezdték a 4. évadot. Nyolc részbõl áll. Jó szórakozást !
Cordelia 2011 jún. 07. - 06:50:10 Előzmény Mesterha
(1203/1404)
SPOILER
jól érzékelem, hogy új évad kezdõdött? Bóbiskoltam a filmen, gondoltam úgyis láttam vagy százszor, egyszercsak megjelenik Louisa terhesen????!!!!!!!!!!
SPOILER
offtopic
kovacs55632 2011 jún. 05. - 08:46:10
(1202/1404)
Csak érdekességképp: a Vészhelyzet a maga 15 évadjával nem egész 2300 hozzászólást kapott, DM pedig a 3 (valakinél 4) évaddal kicsivel többet, mint 2400.
Mesterha 2011 jún. 02. - 13:41:00
(1201/1404)
Érdekes volt, a tegnapi (III./5.) epizódban, mikor Holly ott feküdt és a hátából kiállt a tejesüveg letört alja, (persze M. rájött hogy morfin érzékenysége van ! ) a doki simán vissza fordította a hátára, bele a törött üvegbe, s aztán még jó nagyot rá is ütött a szegycsontra. Tuti hogy ettõl aztán jó stabilan és mélyen ment be az üveg! Persze, tudom hogy mindig a nagyobb veszélyt kell elõbb orvosolni, de azért fura volt. Elõrelépés, megnyugodhat mindenki, L. már nem a lófarkát simogatja
3.14 2011 jún. 01. - 09:35:28 Előzmény kovacs55632
(1200/1404)
Visszahúzódik a szeretve levés érzésére, ugyanakkor vágyik is rá. Hogyan oldhatja fel ezt a paradoxont? Egyáltalán tdja-e hogy miért húzódik vissza? Illetve mi váltja ki benne a visszahúzódást?

Szerinted, mikor M L-nál volt és már majdnem szépet is mondott neki ugyanabban a tudatállapotban volt-e mint amikor szemébe mondja az embereknek a véleményét? A másik, hogy ha mondjuk elküldi õket a szokott stílusban, akkor L-ból milyen reakciót vált ki, és vissza tud-e lépni a korábbi tudatállapotába, hogy ott folytassák, ahol abbahagyták? Harmadrészt, ha L, mint háziasszony beengedte a szomszédokat õ tehetett-e egyebet, minthogy elmegy, hiszen amiért értelme lett volna maradni, az a szomszédok miatt meghiúsult. S mivel nincsenek megfelelõ kommunikációs eszközei, a konfrontáció helyett a menekülést választotta.
kovacs55632 2011 máj. 30. - 21:54:52
(1199/1404)
Örülök, hogy válaszoltál. Látom, évekkel ezelõtt már jó mélyen kitárgyaltátok ezt a filmet, de egy újszülöttnek minden vicc új, nekem pedig most vannak róla gondolataim :-)

Igen, a horkolós tapaszos jelenet nekem is azután ugrott be, hogy megírtam LG-t elmarasztaló írásomat. Azt tényleg jól kezelte. És amikor az egész terhet LG nyakába akartam akasztani, akkor sajnos megfeledkeztem egyrészt az általad leírtakról, másrészt arról, hogy mi sokkal többet látunk DM-ból, mint L. (youtube-on is van valami video, aminek valami olyasmi a címe, hogy "ha ezt LG látta volna"). Amit mi megtudunk (pl. DM sír), azt L. pont nem látja, így megerõsíteni sem tudja õt (LG-t DM sírása).

Egyébként fura nekem pl. az, hogy a s1e1-ben a Doki még bókol is LG-nak (maguk irritálók, eltekintve egy tanítónõtõl) pedig hát vele kerül legelõször konfrontációba. Utána mintha egyre jobban visszahúzódott, bezárkózott volna a Doki. Talán mert megérintette a "szeretve levés" szele és inkább nem akart kockáztatni?

Lehetséges, hogy az egész sorozat igazából kettejükrõl szól, a többi [szereplõ] csak "kellék" kettejük (kapcsolatának) bemutatásában?

Miért volt az, hogy a szókimondó Doki amikor LG új szomszédai betörtek hozzájuk nem penderítette ki õket?

Én nagyon szeretem az angol filmeket. Egy ismerõsömtõl hallottam, hogy jó, pont akkor kezdték ismételni a Dunán az elsõ résztõl kezdve és megragadott. Igaz, elõször ez is "csak" egy nagyon jó angol vígjátéknak indult. Aztán ahogy haladtunk elõre, illetve kezdtem más szemszögbõl is (újra) megnézni, akkor jöttem rá, hogy ez tulajdonképpen egy jó kis angol vígjáték helyett egy nagyon zseniális, de szomorú történet. Utálom a sorozatokat, TV-t pedig egyáltalán nem nézek. De ez kivétel. Egyes jelenetein még felnõtt férfiemberként is gyakran szorul el a torkom. Mindegyikre, de fõleg talán a IV. évadra igaz ez.
10/10
gombavizsla 2011 máj. 30. - 11:10:13 10/10
(1198/1404)
Egy kis pontosítás!

Itt többen írták, hogy a doki ANTISZOCIÁLIS. Nos, ez semmiképp sem igaz, legfeljebb ASZOCIÁLIS.

A kettõ között nagy a különbség, ugyanis az antiszociális személy potenciális veszélyt jelent a társadalomra (ezen jellemvonások többes megléte: semmibe veszi a szabályokat/törvényeket, agresszív, felelõtlen, nincs bûntudata, nem képes az empátiára, átveri az embereket, lop, csal, kóros hazudozó stb.)

Az aszociális viszont jellemzõen társaságkerülõ, utálja az összejöveteleket, túlságosan zárkózott, világtól magányosan elforduló és hasonlók, de nem használ ki másokat, nem cselekszik mások kárára.
3.14 2011 máj. 30. - 10:20:03 Előzmény kovacs55632
(1197/1404)
Volt már példa rá, hogy L sikeresen hárította M hülyeségét: a horkolós orrtapasz. hogyan érezheti biztonságban magát M szeretetében, ha nem kap megfelelõ megerõsítést? Nem annyira tudatos, hogy a puszta jelenlétét, azt a félszeg, nem tudom szeretsz-e de itt vagyok, s ha szeretsz akkor ez is elég viselkedést szeretetnek érezze/tudja. És azért õ sem mentes a gyerekkori blablától, emlékszel az apja lóversenyzett, még a szülinapján sem L volt a világ közepe. Tehát õ is sérült. S így hogyan merné felvállalni saját valódi érzelmeit, hogyan merné felvállalni azokat, hiszen van tudattalanba számûzött fájdalma? Ezért a csikófaroksimítás, a félrenézés, mert ezek konfrontációk lennének, amivel bántaná M-t, inkább nem teszi, mert azzal magának tenne rosszat. M kimondja mert így tudja eltávolítani magától saját érzéseit, így tudja eltávolítani a feltétel nélküli szeretet, hogy ne kelljen újra megtapasztalnia a fájdalmat, hogy nem szeretik.
kovacs55632 2011 máj. 27. - 17:49:36
(1196/1404)
Egyébként szerintem rengeteg lehetõség van abban, hogy a továbbiakban DM és LG egy pár. Úgyis, hogy nem laposodik el a film.

Folyton DM-t kárhoztatjuk, hogy milyen antiszociális. De szerintem LG sem 100-as. A Doki problémás, mert gyerekkori szeretet, blabla. Rendben. Emiatt talán elnézhetõ neki egy csomó dolog, pláne, hogy igyekszik. De LG nem problémás, ebbõl a szempontból legalábbis. És szereti a Dokit. Elméletileg úgy, ahogy van. És - elméletileg - tudja, hogy õt is szereti a Doki. Akkor meg minek vesz fel olyanokat, hogy a Doki elnéz, amikor õ ránéz, meg a vizelet szagú parfüm. Meg az erotománia. LG kicsit talán túl nárcisztikus és ahelyett, hogy kvázi kinevetné a Dokit, vagy jól fenékenbillentené, inkább megsértõdik. Ha ezek szeretik egymást, szerintem nem külön-külön kéne megvívniuk a harcaikat saját magukkal, hanem együtt. LG folyton kezdeményez, tehát nyitottabb, tapasztalatom szerint az ilyen nyitottság együtt jár a nagyobb "humorérzékkel".
ditty002 2011 máj. 27. - 17:28:24
(1195/1404)
Az tuti, hogy még egy ilyen elcseszett egy embert, még a Doki nem láttam... :):):):) Keményebb, mint House! :):)
Hogy valaki ennyire antiszoc. legyen... :):):)
De épp ettõl bírom annyira, no meg az õszinteségért. Hihetetlen, hogy mindig mindent kimond, még akkor is ha nem kéne.. :):)

SPOILER!!!
Kár, hogy a 4. évadot - szerintem- úgy elrontották, végig unalmas volt szerintem nagyon unalmas volt, csak az utolsó rész tetszett, de akkor is tipikusan viselkedett a Doki! :):):)
3.14 2011 máj. 26. - 11:47:59 Előzmény kovacs55632
(1194/1404)
Elég nehéz a kettejük kapcsolatának dinamikájából kiragadva egy-egy momentumot értelmezni, mert különbözõ értelmezési szintek vannak, s ha valójában akarjuk látni, akkor minden szintet meg kell keresnünk. A különbözõ szintek meg különbözõ értelmezési lehetõséget hordoznak magukban, s végül az elemzés egy teljes mélylélektani vizsgálathoz fog hasonlítani, amit meg nem mindenki tûr el. Viszont nagyszerû utazási élményt ad.

Az üvegszilánk szedegetésben a közösön van a hangsúly, maga az üveg, ami eltört, olyan, mint ML kapcsolata, nem egész, s õk közösen szedegetik kettejük kapcsolatának szilánkjait, tehát bár eltörött, s ha megnézzük, milyen Holly, aki eltörte, s ez a személyiségjegy milyen "hibás" kapcsolódást okozhat, s valójában ellene hat annak, ami a vágyuk, akkor érthetõ, hogy Holly eltávolításával, már ketten szedegethetik kapcsolatuk szilánkjait, jelezve, hogy valójában egésznek szeretnék kapcsolatukat, s ebben az esetben a közös tevékenység szimbolizálja ezt. De direktbe kimondani, az olyan, mint a halálos ítélet. Gyávák, és épp ez ad nekik erõt, a cselekvésre.
kovacs55632 2011 máj. 25. - 00:13:00 Előzmény 3.14
(1193/1404)
Azt értem én, hogy szinte mindennek van másodlagos jelentése, csak nem értem, hogy mi az pl. a két említett esetben. De felhozhattam volna a közös üvegszilánk szedést is (s03e05).

Arra közben rájöttem, hogy õk már mindenképp egy pár, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni :-) A s04 ebbõl a szempontból igen gyötrelmes. De a végén DM csak elhányja magát :-)

Ez a sorozat olyan, mint egy költemény.
3.14 2011 máj. 24. - 10:59:28 Előzmény motlinger
(1192/1404)
Ezt a filmet nem csinálják meg úgy, hogy tutira tudjuk Martin és Louisa egy pár. De ha úgy szemléled õk már egy pár, bármi is történjen velük.
3.14 2011 máj. 24. - 10:57:36 Előzmény kovacs55632
(1191/1404)
Szerintem még nem került a magyar nagyközönség elé szinkronizált változat a negyedik évadról. Viszont van már a port.hun leírás a negyedik évad epizódjairól, és hozzárendelt vetítési dátum, több mint reménykeltõ. Azonban ha megnézzük az epizódlistát, akkor elég nagy káoszt láthatunk egyelõre.

A film szimbólumrendszere - számomra - az emberi tudatállapotokkal analóg. Így a Louisa csíkófarok végigsimítása éppúgy fontos momentum, mint Danny vallásossága.
kovacs55632 2011 máj. 22. - 16:59:05
(1190/1404)
Ja és még két kérdés:

1. Danny (hirtelen jött) vallásossága elég nagy hangsúlyt kapott és ezzel kapcsolatosan DM és LG is több alkalommal viccelõdtek. Mit jelentett ez a vallásosság?

2. LG több alkalommal végigsimította lófarkát. Ez jelentett valamit, vagy csak szokványos (C.C.) mozdulat?
kovacs55632 2011 máj. 22. - 15:45:21
(1189/1404)
Ezekszerint szinkronizálták a 4. évadot is? Nagyon kérem, ha valakinek van ötlete, a 4. évadot szinkronizáltan honnan lehetne letölteni, ne tartsa magában!

Nem állhatom a sorozatokat, de ez egyszerûen zseniális. A karakterek, a színészek, a táj, a képek, a zene mind fantasztikus. Láttam mind a négy évadot (többször is), de az utolsót csak feliratosan, pedig szerintem hihetetlen jó a szinkron.
3.14 2011 máj. 21. - 12:57:39 Előzmény Mesterha
(1188/1404)
Hoppá! pár sorral feljebb megjelent az évadok között a négyes szám. Ha valóban leadják a Dunán, akkor megbeszélhetjük, hogyan is hatott Edith Martinra.
10/10
gombavizsla 2011 máj. 17. - 12:27:01 10/10
(1187/1404)
Nem rajongok a sorozatokért, pl. a Dr.House-t sem követem, hogy a többirõl ne is beszéljek...

De ez a sorozat annyira zseniális, a humora pedig annyira kifinomult, hogy minden nap megnézem, - sõt, az elsõ négy részt az internetrõl töltöttem le. Igazából nem tudnám megmondani, hogy mi fogott meg benne, de számomra ez képezi minden eddig látott kórházi sorozatok csúcsát (beleértve a Dr.House, Vészhelyzet, Grace klinika stb erõltetett mûízéket is).
motlinger 2011 máj. 16. - 20:11:43
(1186/1404)
Nekem ennél több kell ;-) Lesznek pár, vagy nem? Nekem nem baj, ha tudom egy film végét (vagy közepét) :-)

Annyira valószerûtlen (nekem legalábbis) a Doki; OK, az kiderült, hogy a gyerekkori szeretet kimaradt, de hogy ennyire ne legyen fejlõdõképes, mint amennyire a II. évad végéig azt látni... hihetetlenül idegesítõ. Amikor be van csípve, szerelmet vall, aztán meg megmagyarázza tudományosan, hogy az miért nem lehetséges... ez hü*ye. Aszittem, lefordulok a székrõl. Louisa meg... egy Istennõ
Mesterha 2011 máj. 16. - 15:38:49 Előzmény 3.14
(1185/1404)
Látom a pi az pi maradt ! Azt hiszem most is mint mindig, Te vagy a leginkább jól értesült. Én, hogy õszinte legyek még nem is gondolkoztam rajta hogy lesz e 5. évad. Vajon a jó doki fogja e nevelni a L. gyerekét , vajon milyen higiéniás elõírásokat fog követni ha cseréli a sz*** s pelenkát, vajon a gyerek példát vesz e apuról hogyan kell mindenkit leordítani ? Azért lássuk be mérhetetlen tartalékok rejtõzhetnek még e filmben, ha már két mufurc alak is lesz benne (apa és fia)! Amúgy miért nem szimpatikus az edith (csupa kis betûvel !)? Nem hinném hogy elõre mozdította volna a kettejük kapcsolatát, tekintve hogy mindig megpróbált közéjük állni, még a beszélgetéseket is megszakítani, a helyzeteket manipulálni. Furcsa volt mikor a L.-át vizsgálták az ultrahanggal, a nõvér ugye teljesen meghökkent a kép láttán (tán csak nem ismerte már fel a M. vonásait ?) , s aztán mikor jött a kis vörös az is kitérõ válaszokat adott, igazából nem igyekezett megnyugtatni a beteget.
Tényleg, a M. miért kérte el L.-tól a képet ? Ha jól emlékszem, nem tértek ki rá hogy mi volt a furcsa azon a képen. Kérem emlékeztessetek, mert én már nem emlékszem rá .Hiába, látszik hogy nem vagyok jártas a szülészet területén ! Amúgy elnézést, hogy csak most válaszolók, de mostanság sûrû teendõim voltak. Azok pedig akik türelmetlenek, nos azok gyakorolják a türelmesség erényét, állítólag az is javára válik a léleknek. Kár már ma megnézni, ami esetleg holnap fog örömet szerezni !