Téma: Doc Martin

10/10
Theine 2008 febr. 22. - 20:26:16 10/10
(164/1404)
Martin az elutasítást még levélben sem tette meg. Õt miért mented fel? Lassan már úgy kezdtek beszélni róla, mint egy szentrõl. Elnézést, hogy nem állok be a sorba....
10/10
Theine 2008 febr. 22. - 20:17:22 10/10
(163/1404)
Sok igazság van abban, ahogy elemezted M-t. Valószínû ezért olyan nyers mindenkivel, mert kevés szeretetet kapott. Az esküvõvel kapcsolatban nézzük L helyzetét. Végülis nem õ kérte meg M kezét, viszont a doki símán kitette volna a falu szájának, ha egyedül ment volna el az esketésre. Ez abszolút nem ferr! A doki arról tett tanubizonyságot, hogy minden esetben egyenes, õszínte és segítõkész, ha betegekrõl van szó. Akkor miért nem szánta rá magát, hogy még jóval az esküvõ idõpontja elõtt felkeresse L-t, hogy megbeszéljék a kétségeiket? Egyébként továbbra is állítom, hogy L ezt késõbb megköszönhette volna M-nak, hogy nem kell az életét katonai fegyelemben leélnie, mert még egy jóízût sem nevethetett volna, hisz a doki
nem a "mosolyalbumáról" volt híres! Ezek a kímért beszélgetések engem a szerelménél nagyon zavartak, aki egy kicsit vidámabb, nyitottabb teremtés nem igazán tudja ezt hosszú távon elviselni.

Visszatérve az emberekre....Martint csak a beteg emberek érdekelték, ezért a hivatása megszállottja - ami végülis szép -, de a falu élete összességében nem érdekelte. Már a lépései is azt sugallták, hogy jó katona lett volna belõle....na most jöhet a hidegzuhany!:-D
bl.bo 2008 febr. 22. - 20:12:12
(162/1404)
Amikor egy elutasítás levélben és nem személyesen történik, az kicsit mindig a gyávaság jele, de L. a saját tettét pozitívan ítélte meg.
nofrit 2008 febr. 22. - 20:03:05
(161/1404)
Én akkor kaptam fel a fejem, amikor L megjegyezte, hogy M hagyta volna egyedül a templomban. Miért, õ nem ugyanezt tette volna? M ott állt volna a templomban mit sem sejtve, addig a nõ meg egy levelet hagy otthon az asztalán. Akkor a férfi szégyenülhetett volna meg.
bl.bo 2008 febr. 22. - 19:55:32
(160/1404)
L. nem csak a dokit, saját magát sem ismeri jól.
Amikor az esküvõ elõtt odamegy, hogy levélben "elbúcsúzzon", s találkozik M-nal, akkor is azt gondolja, õ a "különb", hiszen õ legalább írt levelet... (A saját "különb"-ségének tudata pedig arra épül, hogy kommunikatívabb, mint M.), de M.-nak sok rejtett értékes tulajdonsága van, ami a szemérmessége, zárkózottsága miatt nem nyilvánvaló az ismerõsei számára.
nofrit 2008 febr. 22. - 19:55:03
(159/1404)
Szerintem ha meglett volna az esküvõ, a fogadáson biztos, hogy az ifjú házasok nem jelentek volna meg - a vendégek meg jót pletykálhattak volna róluk, s mindenrõl. Attól függetlenül a jószándék még meglehetett bennük...
nofrit 2008 febr. 22. - 19:28:06
(158/1404)
S mi van akkor, ha Bert és Al is csak egy szép esküvõt akarnak a dokinak? Csak hát azzal is számolniuk kell, hogy mindez pénzbe kerül, s nem megy olyan jól az üzlet, mint remélték. S a dokinak van is pénze, hogy megfizesse, de már szervezésben nem áll olyan biztosan. mielõtt összedõlt egy sátor, igenis nagyon szép esküvõi fogadást tudtam volna ott elképzelni...
10/10
nusi21 2008 febr. 22. - 19:17:34 10/10
(157/1404)
Eddig egyenrangúnak tekintettem a szereplõket. Nem emeltem ki egyiket vagy másikat. Mrs Tischel kedves volt és érdeklõdõ, értelmes. Bert az ügyetlen üzletember. Al, aki keresi a helyét, nagyratörõ tervei vannak. Pauline, a megbízható asszisztens. Még tanfolyamot is végzett. Roger Fenn, aki megtalálta végre a boldogságát, ráadásul apa lett. És L. Van karrier, kezdi megérteni és értékelni M-t. Õ érzi, a többiek még nem, talán Mrs Tischel kivételével. minen szereplõ egyformán kedves volt. Taán most emeltem piedesztálra a dokit.. Megkésve??
10/10
nusi21 2008 febr. 22. - 19:11:12 10/10
(156/1404)
Akkor L csupán számításból akart hozzámenni M-hez? Mert anyagilag stabil háttere van és jó apa lenne? Ezért mondott igent? És azért mondott nemet, mert önzõ lenne és rájött, hogy õ mégis olyan férfit akar, aki behódol neki és a lábai elõtt hever? Vagy maga sem tudja? Al-ban nagyot csalódtam. De Pauline-ban is.. Bár lehet, hogy minden szereplõben csalódtam a doki kivételével? Lehet, hogy ez lenne a cél??
10/10
nusi21 2008 febr. 22. - 18:28:08 10/10
(155/1404)
Én is szeretnék egy kicsit emberibb világba tartozni. Közvetlenebbe.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de senki sem köszön. A férfiak nem segítenek, nem elõzékenyek. Mindenki morcos és szürke. Sehol egy mosoly...

Egyébként most jutott eszembe, hogy a dokira nem csak felnéznek. Al és Bert között elhangzott egy beszélgetés, amikor az étteremben "szökõkút" tört fel. Hatalmasat csalódtam bennük: a doki anyagi helyzetét boncolgatták, olyan hangsúllyal, hogy neki mindegy mennyibe kerül. Na ezen kiakadtam..
10/10
nusi21 2008 febr. 22. - 18:20:56 10/10
(154/1404)
Teljesen jogos. Ha jól gazdálkodnánk velük. Meg az érzéseinkkel. Ha nem herdálnánk el õket buta elvárások, képzelgések miatt.

L nem meri felvállalni, hogy ilyen pasit szeret. (tudod, mint a képsor: L változik, M állandó) És azért gonoszkodik mindenki, mert nincs olyan ember a faluban, aki ne nézne fel a dokira. És L bedõl nekik. Amúgy sem egy magabiztos típus.
Amikor néztem, hogy a doki leül a nappalijában és kiteszi a gyûrût maga elé, nem az jutott eszembe, hogy õ most le akarja mondani az esküvõt, vagy meggondolja magát. Én úgy éreztem az egész napi történések után szeretett volna megfelelõ hangulatba kerülni az esküvõje napján. Azért mégis az esküvõje. És hihetetlen módon meglepõdött, hogy L bement hozzá. És amikor válaszolt L-nek, hogy L sem tudná õt boldoggá tenni, az nekem kérdésként hangzott. Szerintem csak segíteni akart a lánynak, hogy L ne érezze úgy megbántja õt..
Szerinted???
10/10
md 2008 febr. 22. - 18:07:38 10/10
(153/1404)
Nem tudom ki hogy van vele de nézem a sorozatot és vágyom arra, hogy én is a lakói közé tartozzak! Mindenkit ismerlyek segitsek, kibeszéljek....! Bármennyire is néha teher lehet de szuper érzés lenne igy élni!
Ugek 2008 febr. 22. - 17:29:52
(152/1404)
Krisztusban Szeretett Testvéreim!
Sajnos nagyon ritkán tudok Veletek eszmét cserélni a sorozatról (a megszólítás csak egyszerûen jópofi, sorry)!
Szeretném megköszönni a korábbi kérdésemre történt reagálást-kihez forduljak a 2005. évi bef. epizóddal kapcsolatos kérdésemmel-!
A "DOC. MARTIN GURU" is olvasta kérdésemet, melyre kedves válaszát nagyon szépen köszönöm!
Újabb infóra lenne szükségem Kedves Mindentudó!
A tegnapi (csütörtök) epizód végei stáblista záró feliratában Carrie Hilton emlékére (196.?-2007.)
ajánlották a vetített részt.
Ki Õ -nem találtam a stáblistában-?
Egyébként nagyon ütõs volt a csütörtöki rész!
Sokszor szinte visítani lehetett a nevetéstõl -mi mindent hozott össze a stáb az esküvõ késleltetése ügyében-! Utána jött a HIDEG ZUHANY! Érthetõ a házasság elmaradása, de hogyan tovább?
bl.bo 2008 febr. 22. - 17:10:05
(151/1404)
"A 2. sorozat utolsó részében Mrs Tichell süteményt visz M-nak, mint Melany: Portwennben ez az eljegyzés jele."

Tényleg!, elfelejtettem, hogy a sütiadás itt ilyen jelentõségû.

"a 3. sorozatban van egy nagyon jó mondása, amit magyarra szó szerint vittek át: I could just eat him with a spoon. Meg tudnám enni egy kiskanállal."

Ez a szövege meghökkentett, de tényleg nagyon jól kifejezi, mit érez a doki iránt.
10/10
nusi21 2008 febr. 22. - 16:51:33 10/10
(150/1404)
Elgondolkodtató a sok hormonális kapcsolat. De valóban igaz. Mi emberek nagyon egyszerûen szólva testünk biológiai mûködésének áldozatai vagyunk..

Szerintem jó hogy nem lett esküvõ. És ez nem azt jelenti, hogy nem lett happy end. Én sosem tudok csak a filmre koncentrálni. A történet tovább él bennem. Pi mondta a címét: És aztán éltek boldogan ... A házasság csak felszínes dolog. Nem szakítottak, nem mondták, hogy nem találkoznak többet...

A dokit mindenki rémítette. L-t is. Pauline, Bert, Roger Fenn, L legjobb barátnõje is miket hordott össze. A gyógyszerés stb... csupa csupa negatívum mindenhol... Ráadásul a dolgok sem mentek simán (sátor, virág, lelkész)..

Jobbat érdemelnek...
Ugek 2008 febr. 22. - 16:51:24
(149/1404)
Az Igazgatónõ-Doc Martin szerelme és vice versa - neve Luise (Lujza)!
bl.bo 2008 febr. 22. - 16:37:12
(148/1404)
:-)) Igazad lehet.
10/10
pozsizsuzsi 2008 febr. 22. - 16:27:01 10/10
(147/1404)
Ezerrel.
9/10
julio 2008 febr. 22. - 16:24:46 9/10
(146/1404)
Köszi.
Hát jó lenne , de azért 2009 egy kicsit messze van még. Egyébként néha az alkotók szerintem egy kicsit túlzásba vitték a mogorvaságot és néhol a gorombaságot. Azért jó lenne ha elõbb lenne a folytatás, bár angoloknál nem lehet tudni . Egy biztos izgalmas a történet.
bl.bo 2008 febr. 22. - 16:19:43
(145/1404)
A 3.sorozat utolsó részében úgy tûnt, a gyógyszerész hölgyet (aki a dokit messzemenõen értékeli a modora dacára)élénken érdekelte, hogy elmarad-e az esküvõ... Szerintetek szerelmes M-be?