Feltartott 2017 márc. 06. - 06:38:27 Előzmény Kovács kolléga
(30/70)
Nekem is tele van. A bosszú az amcsi hatásvadászat satnya katarzispótléka.
A filmet még megnézem... :P
8/10
kinguci18k 2017 márc. 05. - 17:25:03 8/10
(29/70)
Nem rossz film szerintem.
Az elején nekem is furcsa volt.De végig nézve,nem bántam meg,hogy meg tettem.
Azért jók a kitalált filmek,mert ki zökkenhetünk a Való Világunkból.És a szürke hétköznapokból.
Szóval várom a második részt is.
7,5/10
7/10
pihes 2017 márc. 05. - 15:04:58 7/10
(28/70)
Sosem fogok egyenesbe jönni, az ilyen filmekkel. Azt meg kell hagyni, a képi világa, nem volt olyan rossz
3/10
puding140 2017 márc. 05. - 14:31:03 3/10
(27/70)
ez alulmúlja még a többi marvel filmet is, pedig ez nem egyszerû feladat. ilyen igénytelen hitvány primitív szart már rég láttam.
7/10
Viktor6665 2017 febr. 20. - 18:30:08 7/10
(26/70)
Érdekes volt, de eléggé elkapkodottnak éreztem. Egyik esemény után jön egybõl a másik és Strange is túl gyorsan jut hozzá a tudáshoz. Szerintem hosszabbnak, kibontakozottabbnak kellett volna lennie.
6/10
fbal 2017 febr. 17. - 01:13:34 6/10
(25/70)
Ez egy eltúlzott látványvilággal megáldott gyermekfilm. Még Benedict Cumberbatch jó színészi képessége sem mentett meg az unalomtól. Az effektek tekintetében pedig nem lehet elvonatkoztatni az Eredet címû filmtõl. Ha 10 éves lennék nyilván tetszett volna.
8/10
Larvitar 2017 jan. 27. - 14:55:32 8/10
(24/70)
10/8. Tetszett, egyedi, a cselekménye sem rossz. Viszont a befejezést kicsit elkapkodták, és a romantikus szál sem bontakozott ki. Ettõl függetlenül ez az egyik legjobb marvel film. Várom a folytatást.
8/10
kobax 2017 jan. 10. - 14:02:08 8/10
(23/70)
Ahogy mások is mondják: a Marvel Univerzumból a legjobb és legkövethetõbb film 2016-ból - komoly Marvel-es elõképzettség nélkül, önmagában is viszonylag élvezhetõ, bár helyenként eléggé kesze-kusza a sztori.
A színészek jól alakítanak, a látványvilág ott van. A "kabát" zseniális, nálam õ egymaga eladta a filmet! :D
Apróbb hibáira tekintettel 8 pont.
8/10
King Diamond 2016 dec. 24. - 21:25:37 8/10
(22/70)
Nem vagyok benne a Marvel univerzumban, nem ismerem a képregényeket, ennek ellenére láttam jó pár filmadaptációt. Sajnos (vagy nem), viszont az új Vasembert, új Hulkot, új Amerika Kapitányt vagy az új Bosszúállókat még nem néztem meg és így mentünk el megnézni ezt a moziba. Szerencsére olyan nagy vagy fontos visszautalás nem volt az általam még nem látott filmekre, legalábbis szerintem. Ahogy a többség írja, jó film. Megérte moziban nézni, a látvány lenyûgözõ volt, a 3D is tett hozzá nem is keveset (biztos még állatabb lehetett IMAX 3D-ben). A történet tetszett, a helyszín is és ez az egész ázsiai hangulat. Jól bemutatták Doctor Strange karakterét, érdekesnek tûnik, kíváncsi vagyok, hogy a továbbiakban milyen módon lesz majd kapcsolata a Bosszúállókkal. A színészek/szereplõk nagyon jók, Benedict Cumberbatch remekül passzol a címszereplõ karakterhez; Mads Mikkelsent kicsit fura volt ilyen szerepben is látni, de õ szinte mindenben megállja a helyét (a Zsivány Egyesben is nagyon kíváncsi vagyok rá, de az már valószínûleg januárra marad); Tilda Swintont elõször meg sem ismertem, õ is remekül játszotta a karaktert és a kevésbé ismert/híres színészek is jók. A látvány, mint már említettem, pazar. A harcok, akciójelenetek nagyon látványosak, amit a film zenéje remekül támogat. Itt-ott némi humor is volt benne, ami engem szintén nem zavart. Csakúgy, mint a magyar hangok sem, jó lett a szinkron.
Nem értem, hogy a moziban (legalábbis itt a debreceni Cinema Cityben) miért kapcsolják fel egybõl a villanyt még akkor is, amikor extra jelenet/jelenetek következnek a stáblista közben/után. Nem szólnak a nézõknek, hogy lesz még extra jelenet, így azok mennek kifelé, mint a birkák. Pedig az ilyen jellegû filmeknél mindig vannak plusz jelenetek, mint ahogy most is. Mindkét extra jelenet jó volt, kíváncsian várom a folytatást.
8/10
caseyjones 2016 dec. 19. - 20:59:58 Előzmény Pusztai Dénes
(21/70)
Én meg merem kockáztatni, hogy nemcsak az egyik, hanem a legjobb filmje ez a Marvelnek!
Nagyon látványos, és érdekes a története, Benedict Cumberbatch pedig elképesztõen karakteres volt és jó volt nézni a játékát. A keleties helyszín és hangulat is lenyûgözõ volt.
8/10
Pusztai Dénes 2016 dec. 12. - 22:11:10 8/10
(20/70)
Nagyon jó film a szereplõk kidolgozottak a látvány lenyûgözõ.
A sztori nekem egy kicsit kesze-kusza ezért is a 2pont levonás. De egyértelmûen a Marvel egyik legjobb filmje. Feltétlenül többször nézõs.
agarik 2016 nov. 12. - 19:58:57
(19/70)
Én <-- benne reménykedek.

Sajna a Marvel/DC képregényeket akkoriban találták ki amikor.
domo.robi 2016 nov. 12. - 17:12:02
(18/70)
*** SPOILER ***

Doktor Strang: Felszálló ágban

Ismét alkotott a Marvel, most éppen a cukrászdában. Mai menü: mágiarakás, mert a földi élet nem habostorta. Doktor (Miszter) Strang idegproblémákkal küzd, de kéznél van az Okkultológiai Fõiskola, melynek nepáli részlege szívesen befogadja sorai közé. Strang hamar megtanul a sorok között olvasni, és a tanítónéni is megmutatja, hogyan kell többször kitennie a lelkét a világ megmentése érdekében. Az aktuális fõellenség Dormitórium, a kolesz szelleme, aki mintha egy másik dimenzióban létezne, amely mindenkit magába szippant. Dormi ajánlata csábító, az idõtlenség boldogságát ígéri, közben a sötétségben tartja áldozatait. Nagy mázli, hogy Doktor Strang tanult ember, ezért õt nem gyõzik meg a beesett szemû koleszosok, és idõben cselekszik: nyakában egy végtelen kõvel figyelmezteti Dormit, hogy közeledik a vizsgaidõszak. Az idõ említésére Dormi összeomlik, mint a hullámfüggvény, neki ez a végtelen nem kõ', és gyorsan békén hagyja a békés földlakókat.

A film nagyon cukin ötvözi a természettudományt és a nem természetes nem tudományt: van itt lélekölõ defibrillátor, testbõl kilép a lélek aszt rálát a testre, mûtött mágus, téridõ rángató nyaklánc. Rontáslevételt telefonon is vállalnak, a számot minden kereskedelmi tévé naponta mutatja.
axis85 2016 nov. 11. - 13:10:52
(17/70)
Spoileres lehet

Nem számítottam rá, hogy ilyen jól fog illeszkedni az univerzumba ezzel a mágia dologgal. Megleptek. Viszont ez jót tesz a többi filmnek is, jobban helye és értelme van például Loki képességének.

Féltem attól is, amit sok helyen írtak, hogy indokolatlanul vicceskednek benne. Nekem nem volt zavaró, talán csak egy helyen, amikor a dokinõtõl elköszön.

A látvány elképesztõ, nagyon be lehettek lõve a látványtervezõk, amikor ezeket a trükköket kitalálták. Nem vagyok oda általában a CGI-ért, meg a látvány-orgiákért, de ezt nagyon élveztem. Csak úgy kapkodtam a fejem, hogy mi történik.

Benedict hozza a formáját, most már valaki tényleg hozzávághatna (nem konkrétan ezért a filmért) egy oscar szobrot (fõleg, hogy úgy még többet érne a tõle kapott aláírásom :D )Azért fura lesz Stranget és Starkot egy filmben látni, mert eléggé hasonló a két karakter.
A legnagyobb arc a köpeny, gondolom nem csak nekem jutott róla egybõl eszembe Aladdin szõnyege.
Chiwetel Ejiofort-nak nem sikerült bosszút állnia a 12 év rapszolgaság miatt Benen. Az õ karaktere még csak most kezdett kiforrni, kíváncsian várom, milyen fõgonit hoznak ki belõle.
Mads Mikkelsen-bõl sohasem elég. Imádom a pasit, elképesztõen jó színész.
Tilda Swinton is tökéletes választás volt, az egész karaktere olyan nemtelen. Nem tudom, kinek jutott eszébe, hogy õ játssza ezt a szerepet, de nagy taps neki.

Apropó, nõk. Tudom, hogy ez egy ilyen helyzet, mert még is csak képregény adaptáció, de baromi kevés a nõi karakter, azok akik vannak megy szinte csak statisztálnak. Christine Palmer is ilyen sajnos. Ezért remélem hogy behozzák Death karakterét.
Kovács kolléga 2016 nov. 10. - 19:56:08
(16/70)
Nem vagyok az a nagy Marvel-rajongó, de ezt egészen jónak találtam. Cumberbatch világklasszis színész.

A kedvemet csak a stáblista utáni jelenet vette el. A micsodám tele van már a bosszúállókkal.

8/10
Muya 2016 nov. 10. - 13:28:01
(15/70)
Nem tudok angolul, de azért köszi.
agarik 2016 nov. 09. - 20:57:57 Előzmény Muya
(14/70)
SPOILER

http://www.vox.com/2016/11/3/13508070/doctor-strange-post-credits-scenes-spoilers

Jó film.
Nincs az az izzadtságszagú vacakolás mint az Age of Ultron/Civil War ("nagy klasszikus sztorik) marhaságoknál,se az a gyerekes tökölés a golden age-nosztalgiával (X-men First Class), és nem is unalmas vagy más módon elrontott értelmetlen látványzagyvaság.

Rentgeteg mindent (effekteket) vásároltak meg máshonnan (Inception, Green Lantern, miegymás), de úgy tûnik a Deadpooltól sikerült eltanulni hogyan tartsák magukat kordában.
De komolyan, mikor megláttam a Zöld Lámpás (DC) effektjét ebbena Marvel-filmben, akkora vigyorral ültem mint Venom :D Amikor meg megláttam a Negatív Világot, hát eldurrantam.

PS: nagyon remélmem hogy rendesen megcsinálják egy köv. filmben Galactust, a Világok Felfalóját. Ide nekem a lila fickót!
Muya 2016 nov. 09. - 09:03:41
(13/70)
Szia. Én tudtam, hogy a legeslegvégén is lesz egy jelenet, de nem tudtam megvárni (mosdó). Privátban vagy SPOILER-el leírnád Nekem, hogy mi volt benne? Elõre is köszi.
Antalka74 2016 nov. 08. - 15:05:51
(12/70)
Csak halkan jelezném annak, akit érdekel: ha vége a filmnek, maradunk a popsinkon mert jön egy jelenet. (Ekkorra már a nézõk max. 90%-a volt a teremben.) Azután b@sszus, továbbra is marad ülve, mert a LEGESLEGVÉGÉN még egy jelenet lesz /Ezt már csak ketten láttuk az egész moziban;-)/ Szóval kitartás és hasonlóan jó szórakozást!
1/10
Onkel 2016 nov. 07. - 21:47:02 1/10
(11/70)
Számomra ez ablakon kidobott pénz volt, mármint a mozijegy. A idõmrõl nem is beszélve. Zagyvaság az egész, engem egyáltalán nem kötött le.