Téma: Dogma

vizinyúl 2006 aug. 28. - 14:18:43
(9/69)
Szerintem kicsit okafogyott kérdés az, hogy vallásellenes-e... Az a címe, hogy Dogma... ergo az egyház által elfogadott értékrendet, sõt magát az intézmény létjogosultságát vonja kétségbe...
Márpedig vallásos, egyház nélkül is lehetsz :)
wickedtrick 2006 aug. 19. - 12:07:05
(8/69)
A kedvenc jeleneteim egyike ( nos, igazából az egész film kedvenc jeleneteim sorozata...) az, amikor Loki kifejti az apácának, hogy az Aliz csodaországban miatt nem hisz Istenben.
Nefelejcs 2006 júl. 25. - 09:18:01 Előzmény poharne
(7/69)
Poharne, én is szeretem õt, van pár lemezem is tõle, és igen, az utsó dalban énekel. ;)) Nekem pozitív meglepetés volt a megjelenése. Mikor mással is megnézettem, direkt nem árultam el, hogy ki lesz Isten, de hát ettõl még ígyis egész jó film, bár az a szörny, aki megtámadta õket, vhogy nagyon "bizarr" volt.....:S
Redfield 2006 júl. 20. - 20:01:08
(6/69)
Látod ez jõ kérdés... :) nem tudom, hogy miért nem tudott kijönni, hisz õ Isten. de akkor is... amúgy most végig spoiler-ekkel dobálózunk. :)
Redfield 2006 júl. 20. - 01:09:48
(5/69)
Jó film, jókat derültem rajta. :) Egy kicsit olyan, mint egy tanmese, ami szembeszáll, talán az összes eddig tanúlt dologgal a témában, és mai stílusban, nagyon magyarázóan, de ugyanakkor szórakoztatóan elmondja, hogy mit lehet TUDNI a HITRÕL. :)
poharne 2006 júl. 19. - 19:37:17
(4/69)
nem hiszem, hogy bármit is lelõttem volna. Alanis Morissette a kedvenc énekesnõm, én végig az õ megjelenését vártam ;) és anno, mikor reklámozták a filmet, akkor is ezt írták: és Isten szerepében nem más, mint Alanis Morissette!
szóval nem olyan nagy titok az õ szereplése, és ne is haragudj, de a poént Te lõtted le: itt ez a remek hangú énekesnõ, és nincs szövege!!! na de azt már tényleg ne áruljuk el, hogy miért is, jó?
mellesleg hozzátenném, a film végén azért õ énekel ;)
7/10
Newcastle United 2006 júl. 19. - 12:26:27 7/10 Előzmény poharne
(3/69)
Inkább egyházellenes.
Nefelejcs 2006 júl. 18. - 20:00:48
(2/69)
Érdekes film, kell hozzá gyomor, Kevin Smith hozza a formáját. :) Valóban nem vallásellenes, igazából a katolikus egyházat figurázza ki, de Istenrõl szól (az extrákban is elmondják). Alan Rickman, mint Metatron meg.... nagyon jó! :) Hogy miért hagyták ki a szereplõk felsorolásából aki Istent játsza? Mert õ a slusszpoén a film végén, másrészt meg nincs is szövege. Kár volt lelõnöd...
poharne 2006 júl. 05. - 16:04:09
(1/69)
tök jó film :)
vígjáték, de nem gagyi.
felmerül, hogy vallásellenes vagy nem vallásellenes... szerintem persze hogy nem az. hülye, aki ezen vitázik a filmmel kapcs.
furi, hogy a szereposztásból kihagyták Alanis Morissette-t. õ az Isten. :)
mellette még ilyen "kis" nevek szerepelnek, mint Matt Demon, Ben Affleck, Salma Hayek, Alan Rickman...