offtopic
guess.who 2021 febr. 18. - 08:24:54 Előzmény kovimari
(705/1285)
"A sztorit még sajnos mindig nagyon is élethűnek tartom. "
Lehetne az, de megszaladt a karikatúra-ceruza, és az eltúlzott, túlírt és túljátszott figurák önmaguk paródiájává váltak. Legjobb példa erre a kezdetben még magányosan, egy villában kertészkedő öregúr, akiből különösebb előzmény nélkül a vidék titokzatos ura és parancsolója lett, szolgákkal és pribékekkel...
offtopic
guess.who 2021 febr. 18. - 08:22:22 Előzmény kovimari
(704/1285)
Szerintem ez a "talán várjanak még" nem hangzott el, ott vágták el, hogy az öreg doki visszakérdezett Ágikára, hogy "Lesz?". Azaz pont nem lehet tudni, hogy mi is lett a vége a románcnak, illetve hogy most megint miért viselkednek pont úgy, mintha semmi nem történt volna közöttük.
5/10
napraforgó 2021 febr. 18. - 07:39:04 5/10
(703/1285)
Túl sok szálat nyitottak meg. Ott van egy kedves, kertészkedő öregúr akiről kiderül, hogy ő a legnagyobb cápa az akváriumban. A második nagy hal az idősebb Pákai, aki elsőként szintén korrekt úriembernek látszott.
Főhősünk, Dr. Balaton a gyógyszerlopás kapcsán mutatkozott be, valamint a szerelmi élete került teritékre, kié a gyerek? Aztán elkezdte az apját keresgélni, és bár elsőre a Hajós került képbe, meg a lánya, később mégis az öreg doktor bácsi lett a hunyó.
Másik főszereplőnk Leó, aki ráveszi az elvált feleségét egy horribilis sikkasztásra, de közben felbukkan Kispákai, aki teljesen kifosztja a korábbi adósságai behajtása miatt.
És ekkor elindul a faluban egy hihetetlen történet, előbb mindenki be akar fektetni Leó üzletébe, majd hirtelen mindenki vissza akarja kapni a pénzét, és mindenki acsarkodik mindenkire.

Most már teljes a káosz és a cselekmény nem akar kibontakozni. Viszont eltűntek főszereplőnek tűnő szereplők. Ha valóban hamarosan le akarják zárni a történetet, nem tudom, hogy akarnak minden szálat elvarrni.
5/10
napraforgó 2021 febr. 18. - 04:11:25 5/10
(702/1285)
Szerintem a nézettség esésének főként az az oka, hogy annyira erőltetik, hogy egyidőben menjen a rivális csatorna sorozatával. Biztos nagyobb lenne a nézettség, ha más idősávba tennék. Eleinte jó is volt, hogy előbb lement a félórás Dr. Balaton, aztán átlehetett kapcsolni a Keresztanyura. Aztán hirtelen elkezdték versenyeztetni, és ez betett neki.
janderka 2021 febr. 18. - 00:35:25 Előzmény zazee
(701/1285)
Egyedül ez az Elemér szál halad úgy ahogy a maga rendje szerint. De ez sincs túlmagyarazva. Számító öreg meg akarja szerezni a falut a remélt csodavize miatt - pont.
De az, hogy pl. Duska bácsiék ennek ismeretében kinek is adták el oly nagy örömmel a telkeket csiliárdokért, és hogy ehhez a nagyeszű Leó miért is asszisztált annyira lelkesen - pláne, hogy a pénzből miért nem kért egy fillért sem a világutazó nagypapitól, miközben úszik az adósságban -, az ugye nem derült ki. És félő, hogy ebben az "évadban" már nem is fog.
1/10
zazee 2021 febr. 17. - 22:28:48 1/10 Előzmény janderka
(700/1285)
Bea és Gábor szerelmi szála is megszakadt,
valamint az egyik előzetes szerint, amikor Orsi képbe került, hírtelen Annának és Krisztinának is jelenése lett volna Meggyesen, azután valahogy mégsem jelentek meg egyik epizódban sem. Krisztina és Anna karaktere főszerep, az előzetes interjúkban is arról volt szó, hogy ők szinte folyamatosan jelen lesznek az első évadban.
Nyílván jól megvágták utólag. Amúgy 80 részt vettek fel és a 45. rész lesz az utolsó, amit leadnak. Mégis azt állítja az adó, hogy az első évadnak a 45. epizóddal lesz vége. Ekkora kavarcot még nem tapasztaltam sorozatnál.
Valóban nem elképzelhetetlen, hogy a sorozat leállítása nem csak a story gyengesége, a nézettség erős csökkenés, hanem a korrupciós vonal erős hangsúlyozása miatt is lehetett. Ezért is magyarázkodnak össze-vissza hülyeségeket!
kovimari 2021 febr. 17. - 22:09:08
(699/1285)
Ja egyébként én sűrűn itt kódorgok és olvasom a hozzászólásokat.
Egyébként amit nevettem, hogy próbálnak autentikusak lenni, mivel ebben a Leó féle
kétes vállalkozói körökben a milliót gurigának hívják.
Erre a Leó dugibőröndjében a dugipénzt kb 3 millát három gurigába tekerve, postás gumival összefogva találják meg.
offtopic
janderka 2021 febr. 17. - 21:56:31 Előzmény kovimari
(698/1285)
Ne szabadkozz, hogy sokat írsz. Szeretjük ha van miről beszélgetni.
kovimari 2021 febr. 17. - 21:33:44 Előzmény janderka
(697/1285)
Azt az egészet én sem értettem, hogy pont itt.
Időnként mintha az RTL híradót játszották volna el. Mármint, hogy ott elmondták mit csinálnak nagyjából kormány közeli vállalkozók, a Dr Balatonban meg le is játszották. De mivel itt szó volt róla, láttam, hogy jól látom én, csak nem szoktam írni. Úgy látszik tényleg nincs mit nézni, mert ma sokat írok.
Ezt ami itt lent írtam kimásoltam a SorozatWikiről csak elfelejtettem idézőjelbe tenni. Tehát ez szó szerinti másolat, és valami sajtótájékoztató alapján írták.
janderka 2021 febr. 17. - 21:23:30 Előzmény kovimari
(696/1285)
Zsonglőrködnek itt a számokkal ezerrel - az "évadokkal" meg az epizódhosszakkal. Miközben pont nem a TV2 az a csatorna amelyik a nézettségi adatok alapján jutna csak pénzhez. Mindegy is. Igazából csak az zavar, hogy lehetett volna ez akár egy jó kis sorozat is végre a sok összetákolt, elavult, unalmas és debil széria mellett. De elszabták. És szerintem utólag - fentről*.

*guess.who jelezte is, hogy milyen egyértelmű rendszerkritkákat látott bele a soriba. Na lehet, hogy ez is "csökkentette" az életbenetartási esélyeit...
kovimari 2021 febr. 17. - 21:11:51 Előzmény zazee
(695/1285)
Bocsi, én lassabban írtan , vagy nem vettem észre.
kovimari 2021 febr. 17. - 21:10:45
(694/1285)
Laci bácsi meg Ágika végül is nem jöttek össze.
A hajón Ágika gondolkodott /milyen meglepő?/ és azon filózott, hogy akkor ő lesz András mostohaanyja.
Laci bácsi rákérdezett, hogy: Lesz ?
Ágika meg valami olyat mondott, hogy talán várjanak még, vagy valami hasonló.
Szóval Ágika burkoltan nemet mondott.
Utána tett még egy kört Andrásnál, de ő lepattintotta.
Úgy hogy még pót-anyu akár lehet is.
1/10
zazee 2021 febr. 17. - 21:10:10 1/10 Előzmény luci87
(693/1285)
Nem jöttek össze, Ágika finoman, szokásától eltérően, virágnyelven kikosarazta Laci bácsit!:)
kovimari 2021 febr. 17. - 21:04:16
(692/1285)
Ezt találtam a SorozatWikin. Itt lesz majd a megoldás, csak később.

A TV2 Csoport kedd délután bejelentette, hogy február 26-án lekerül a Doktor Balaton a képernyőről, ugyanis véget ér az 1. évad. Ezzel több probléma is van. A SorozatWiki információi szerint a Doktor Balatonból nyáron és ősszel 80 részt vettek fel és úgy tudjuk, mind a csatornánál, mind a sorozatot gyártó ContentLab&Factorynál eddig ezt tekintették a széria 1. évadának. Így valószínű, hogy a csatornánál a rosszabb nézettségi eredményeket látva dönthettek úgy, hogy kettébontják az évadot, ezzel eltakarva a valóságot. Ebből következik, hogy valószínűleg nem amiatt veszik le a sorozatot, mert tervezetten most ért volna véget az első évada.

A médiavállalat közleménye hatalmas nézettségi sikerként emlegeti a Doktor Balatont, miközben mára gyenge-közepes számokat hoz. A Doktor Balaton "2. évada" a közlemény szerint még idén érkezik, de ennél többet nem árultak el. A döntés következtében márciustól 40 perccel korábbra kerül az Exatlon Hungary és 20:25 helyett 19:40-kor fog kezdődni.
janderka 2021 febr. 17. - 20:52:52 Előzmény luci87
(691/1285)
Az is egy későbbi szál lett volna szerintem, de előrevágták, aztán annyi lett. Pedig így nem szabadna sorozatot csinálni. Hogy menet közben nyesegetik. Márpedig ezek ollóztak rendesen.
6/10
luci87 2021 febr. 17. - 20:47:28 6/10
(690/1285)
Igen,elég fura!
Nekem az se világos miért maradt abba Ágika,és az öregebb doki kapcsolata vitorlázás után?!Nem ugy jött le,hogy összejöttek???
janderka 2021 febr. 17. - 20:27:38
(689/1285)
Le merném fogadni, hogy menet közben vagy a negyedét kiváták a sorozatnak. Attól is lett ennyire zagyva.
Mi lett Annáékkal?
A titokzatos volt férjjel?
Adriennel és Károllyal?
Mi a kifutása a gyógyszerbizottsági meghallgatásoknak?
Mi lett Laci bácsi "apaságával"?
És legfőképp a vizes biznisszel?
És mi ez a faluszéli Pákai kontra nagyvárosi dr.Balaton álkonfliktus????

A sorozat tartalma eltűnt menet közben, és maradt a nudlibudli hordozóanyag.
1/10
zazee 2021 febr. 17. - 19:01:37 1/10 Előzmény kovimari
(688/1285)
Nagyon jó kis összefoglalót írtál, amivel jórészt tökéletesen egyetértek! Én is vártam a sorozatot, mert remeknek gondoltam az alapötletet és sok olyan színész kapott benne szerepet, akiket nagyon szeretek! Az elején, bár akkor még a történetvezetés nem volt ennyire snassz, de túl sok szállal indulva kicsit zavarossá vált a kezdés. Igaz, hogy ez nem valóságshow, de kicsit sokszor volt teljesen logikátlanul életszerűtlen a storyzás. Tény, hogy az életünket átszövi a korrupció és ezek a negatív figurák köztünk élnek.
Azért volt jónéhány valóban vicces jelenet, sok remek poén, de a komoly hiányosságok miatt nem ez maradt meg bennem. Bosszantott, hogy egy ilyen jó alapötletet ennyire elszúrtak, szuper lehetett volna, ha a készítők nagyobb tehetséggel bírtak volna.
Nagyon élveztem ellenben Pálfi Kata és Király Attila játékát, a semmiből is tudtak emlékezetest csinálni.
offtopic
kovimari 2021 febr. 17. - 17:38:11
(687/1285)
Én tényleg nagy lelkesedéssel kezdtem, bíztam az alkotókban, jónak tűnt a sztori és én eleinte szerettem a színészeket is. A másik csatorna kínálatához képest meg pláne. Ott nem szeretem az alkotót /láttam a beharangózó kis filmjét, már ami az egótól látszott/. TTibi miatt már olyan filmet amiben LF játszik meg sem nézek, és én NK-ot sem szeretem.Szerintem ripacs. Bízva hogy Kapitány Iván és KDJ a képben van tényleg bíztam benne, mivel eddigi alkotásaik tetszenek..
Most ott tartok, hogy inkább itt olvasok, és háttér zajként megy a Dr.Balaton.
A sztorit még sajnos mindig nagyon is élethűnek tartom. Sarkosítva, szoros törvény követést nem figyelve/ez azért nem realiti/ sajnos sok a tipikus figura. Öreg Pákai, az arany- ifjú fia, a maffia módszerekkel dolgozó volt politikus, a kapcsolatait és az embereket kihasználó jelenlegi főhivatalnok sajnos nagyon is élő figurák. Én messzire kerülöm őket, de bele-bele lehet botlani.
De talán a legnagyobbat a színészekben csalódtam. Erzsikét alakító színésznő pl. tökéletese hozza a megírt szerepet, de sajnos sikítófrászt kapok tőle. A doki Laci bácsi, Hirtling István /nagy kedvenc/, a hajós, a polgármester, a kocsmáros is pl. tetszenek. Hát a Leó mint szerep is necces, de ezt a színészt alapból csak valami lepukkant szerepben tudom elképzelni, alkatilag.
Bár van ilyen ismerősöm, aki nem túl régen még kabrióval járt, ma meg kb így néz ki. Ő adócsaló, úgynevezett pecsételő volt, de ezt a tevékenységet a NAV szoros ÁFA ellenőrzése megszüntette.
De a nagy többség, hát nem tudom. A szöveget mintha nem értenék, csak mondják.
És a szerelmesek, Mészáros András és Tenki Dalma hát engem nem győztek meg arról, hogy szerelmesek. Tenki Dalma nyilatkozott, hogy szükséges a kémia. Hát szerintem az nincs.

Na úgy hogy nem nagyon sajnálom, hogy vége. Ráfanyalodtam a Kerianyura, és hülyére veszem a történetet, nevetek a kevéske poénon, és olvaslak továbbra is titeket.

És lenne egy nagy kérésem
Nem lenne valakinek egy Sorozat Barát meghívója számomra?
Tudom, hogy ez korlátozott, de most szeretnék ott nézni valamit.
Bocsi, ez kicsit szófosós/bocsi/ lett, de ritkán írok, csak olvasok.

1/10
zazee 2021 febr. 17. - 16:49:45 1/10
(686/1285)
Azután levetítik a Doktor Balaton megmaradt részeit:)))