5/10
napraforgó 2021 febr. 14. - 07:29:34 5/10 Előzmény janderka
(665/1285)
Valóban nem, de 2006-ban sem lett volna hihetőbb a történet.
janderka 2021 febr. 14. - 05:46:32 Előzmény napraforgó
(664/1285)
Látom, nem volt egyértelmű az a féltucat smile a mondatom végén...
5/10
napraforgó 2021 febr. 14. - 05:25:59 5/10 Előzmény janderka
(662/1285)
Ezt sehol nem irták, sehol nem tették közzé .Miért lenne hihetőbb a sztori 15 évvel ezelőtt? Csak azért, mert manapság nem tudod elképzelni?
1/10
zazee 2021 febr. 13. - 16:06:01 1/10 Előzmény kék szem
(661/1285)
Kíváncsi leszek kit választanak a fk.írók arra, hogy keresztbe tegyen Andrásnak. Ha nem Károly, akkor nyílván Elemér, egyenlőre csak két ilyen gonosz és nagyhatalmú öregurat szerepeltetnek!:) Ha csak nem vonnak be egy harmadik szálat is, de az már túl sok lenne! Már így is túl sok az intrikus, negatív, korrupt karakter!
1/10
zazee 2021 febr. 13. - 15:16:53 1/10 Előzmény janderka
(660/1285)
Nincs megjelőlve az időpont, úgyhogy akár napjainkban is játszódhat:)))
offtopic
janderka 2021 febr. 13. - 10:57:58 Előzmény guess.who
(659/1285)
Mért ne engednék? Mindenki tudja hogy 2006-ban játszódik a történet :))))(
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 10:20:02
(658/1285)
Mondjuk nekem továbbra is furcsa, hogy ennyire áthallásos jeleneteket engednek leadni a TV2-n, mint a erősen diktatórikus Elemér, a korrupt, simlis polgármester és a fennálló rend elleni izgatás miatt tüntetni kezdő állampolgárok...
kék szem 2021 febr. 13. - 09:53:55 Előzmény napraforgó
(657/1285)
Károly esetleg valamikor keresztbe tett Elemérnek, még mikor az aktívan államtitkár volt. Ha így is lenne, akkor miért Andráson akarna bosszút állni? Vagy, Elemér azt az elvet vallja Károly unokái még azt is megbánják, hogy megszülettek.
offtopic
guess.who 2021 febr. 13. - 09:53:44 Előzmény janderka
(656/1285)
Héhahó! Az a gépjármű NEM VW! Hol látsz bármiféle márkajelzést rajta? Ez egy VW-nek látszó, márkátlan, kínai hamisítvány.
5/10
napraforgó 2021 febr. 13. - 05:23:35 5/10
(655/1285)
Orsi gátlástalanul hazudozik, még azt is állitja, hogy András gyógyszerfüggő, és ő lopta el a gyógyszerszállitmányt. Károly meg csak nézeget, igazából az nem látszik, hogy ő vezényelne mindent.
Azért azt nem hiszem, hogy ebben is Elemér keze lenne, mint a gyógyvizes bizniszben.
1/10
zazee 2021 febr. 12. - 22:00:41 1/10 Előzmény janderka
(654/1285)
Az első részben valami olyasmit mondott Duska bácsi, hogy a gyógyvíz csak úgy feltört és egy ideig volt, azután elapadt, ő akkor iszogatott belőle és visszafiatalodott 10 évet, Leó pedig beleesett, azért nem volt beteg soha. Legalábbis így emlékszem.
Amúgy nekem az nem volt logikus, hogy Andrásnak nem tűnt fel a misszióban, hogy Orsi kavar a német fazonnal és a pasi a vőlegénye?! Azért a német doki nem egy fantom volt, Andrásnak is ismernie kellett, ha már emlékezett arra, hogy a pasi mutogatta a gyerekei fotóját. A német hol nős, hol nőtlen!:) Kicsit zavaros a készítők részéről ez a csőbehúzási ötlet.
kék szem 2021 febr. 12. - 21:24:58 Előzmény janderka
(653/1285)
Te sasszem! (ez nem bántás) Rosszul rögzítették a rendszámot. Fogadótól induláskor még meg volt, azon a rövidke zötyögős úton a rendszám leesett és nem vették észre. Majd az M7-sen megállítják őket a rendőrök.
janderka 2021 febr. 12. - 20:32:36
(652/1285)
Kis baki volt a mai etapban: amikor Duska bácsiék elindultak a fogadó elől a T2-essel, akkor újra volt rajta rendszám, amikorra viszont odaértek a tüntetésre, már megint nem :)
Egyébként csodálatos beszédet vágott le a nagypapi. Főleg a gyerekként betegeskedő Leóról szóló rész volt megható - majdnem megkönnyeztem, komolyan. Egy gond volt csak vele, hogy azon a csodatelken Leó gyerekkorában még nem volt víz egy csepp se, hisz a kutat csak most fúrta a srác.
Egyébként a tünti elég vérszegény volt. Ez a 10 félhülye lakja csak ezt a falut, vagy igazából csak vihar ez az egész egy pohár (csoda)vízben?
5/10
napraforgó 2021 febr. 12. - 06:53:42 5/10
(651/1285)
Annyira átlátszó, ahogy Orsi könyörög Andrásnak, hogy vallja azt, hogy vele volt a gyógyszer eltűnésének éjszakáján. Ez a nő nem olyan, akit érdekelnének olyan erkölcsi gátlások, hogy tönkreteszi egy német orvos családi életét.
Nagyon nagy hiba volt lefeküdni vele, ahogy Ágikát leépitette, úgy kellett volna Orsit is visszautasitani (pl. Nem vagyok még túl a Krisztával való szakitáson, nem vagyok még képes újabb kapcsolatra, stb.)
Az előzetesből már látszik, milyen durván támadja hátba a nő gyakorlatilag minden ok nélkül. Nyilván Károly kreál vele bizonyitékot a fia ellen.
1/10
zazee 2021 febr. 11. - 23:01:31 1/10
(650/1285)
Várható volt, hogy Orsi karakterét a készítők András ellen vetik be, annyira átlátszóan agresszívan és körmönfontan nyomult Andrásra, mintha valaki megbízta volna ezzel, kész Mata Hari.:)
A butácska Andikát pedig milyen ravasz, dörzsölt kígyóvá varázsolták, megszolgálja a judáspénzt.
Itt a karakterek jó része korrupt, hazug, jellemtelen, pénzért bármire hajlandó. Elég erős és lehangoló társadalomkritika. Vidámabb hangvételű sorozatra vártam.
janderka 2021 febr. 11. - 22:31:35
(649/1285)
MÁS!
Bár nem vagyok egy nagy autószakértő, de nagyon zavar hogy Leóék egy ilyen tip-top T2-essel csapatják a tanyasi földutakon. Ez a kisbusz ebben az állapotában minimó 3 milla. VW találkozók sztárja. Nem holmi falusi riksa.
offtopic
guess.who 2021 febr. 11. - 21:36:25 Előzmény janderka
(648/1285)
Tulajdonképpen nem harácsol, inkább tűnik úgy, mint valami mentális zavar: arra fut ki minden, hogy kitoljon mindenki mással...

Különben elég furán nézett ki a mai epizód eleje a tömény rendszerkritikával ezen a csatornán. A cenzorok meg nem vették észre?
janderka 2021 febr. 11. - 19:29:41 Előzmény napraforgó
(647/1285)
Leóval kapcsolatban korábban azt említették, hogy autókereskedő volt. Ehhez képest legutóbb a volt kollégája (társa? főnőke?) úgy törölte fel vele a padlót, hogy már szinte nekem volt kínos. Ráadásul utána valami olyannal akart a kocsivisszaadásért cserébe bevágódni nála, hogy megcsinálná neki a szétporladt autófeljáróját. Tehát most valami építési izé lehet(ne, ha látnánk bármit is dolgozni Kispákai stiklijein kívül).

Ukasztár nekem még elketyeg a misztikus homályban. Kb mindegy is, hogy mit is csináltak ott. A lényeg, hogy eltünt egy adag titkos gyógyszer (vagy netán kábszer alapanyag) amivel Andrást vádolják. Szerinte persze alaptalanul - amit mi örömmel bekajálunk, de végül miért is ne derülhetne ki róla, hogy végig mélyen benne volt a buliban?! Fordulatnak végülis elmenne. És mehetne a sarokba sírni végül minden rajongó :)))

Zsóka rovott múltja viszont lassan körvonalazódhatna, ha már anyit hivatkoztak rá az elején. Ahogy a pénzzel bánik, egy sikkantás simán beleférhet az élettörténetébe - amiről persze a végéni kiderülne, hogy a magatehetetlen bergezbütykösi nagynénje kezeltetésre költötte. Így nagy számonkérések és elszámoltatások után végül megdicsőülve kerülhetne vissza a poziciójába.

Laci bácsi feleségének ügye is alszik jelenleg. Az izgalmasnak megírt szinopszison kívül olyan az egész sztori, mintha nem is létezne.

Én Elemér bá hátterére volnék igazából kiváncsi. Hogy mi motiválhat egy utódok nélkül jómódban élő, korruptan nagyhatalmú 80 közeli expolitkust az élethosszig tartó harácsolásban? És nem is csak Leóék kapcsán, hanem társadalmi szinten.
Magdi 2021 febr. 11. - 19:23:48 Előzmény napraforgó
(646/1285)
Orsi mondta, hogy sátorban laktak. De ahonnan eltűnt a gyógyszer, annak a kulcsa Andrásnál volt, vagyis az egy zárható épület volt. Leó meg használtautó kereskedelemmel szerezte vagyonát.