1/10
zazee 2021 márc. 01. - 18:42:42 1/10 Előzmény napraforgó
(905/1285)
Nekem úgy tűnt, Tina karakterét a készítők "aranyásónak" állították be, oda csapódott, ahol pénz volt, ezt engedték sejtetni az utsó epizódban is, hiszen nyilván egy tőle 20-30 évvel idősebb pasinak már van komoly egzisztenciája. Leót is amikor otthagyta, azért a kocsit, amit kihisztizett, vitte magával. Azután megpróbált rápattani Bálintra. Ő nagyon nem igazán akart dolgozni. És igen ilyen típusú fiatal nők a való életben is rendesen előfordulnak!
5/10
napraforgó 2021 márc. 01. - 18:26:23 5/10 Előzmény guess.who
(904/1285)
Nekem úgy rémlik, hogy Tina tán 2, vagy 4 éve költözött vissza Meggyesre, és mivel már 33 éves, hát nem volt már olyan hamvas ifjú leányka pár évvel ezelőtt sem.
Nem tudom, hogy mennyi ideig tart egy műkörmös tanfolyam, de ha 3-6 hónapig is, a nő sokkal tovább tartózkodhatott Pesten, mint amennyi feltétlen szükséges volt.
És hát nem annyira felháboritó, ha egy 30 éves nő összegabalyodik egy (vagy több) 60 éves férfival. Persze, lehet mondani, hogy apakomplexusa van, mindenesetre nem annyira ritka ez a felállás.
offtopic
guess.who 2021 márc. 01. - 17:45:34 Előzmény napraforgó
(903/1285)
Igen, ezt írtam lentebb: ha már volt korábban liezonjuk (márpedig volt, hiszen egyrészt az étterembeli viselkedésük is erre mutat, másrészt az, hogy Tina azonnal TUDTA, hogy a kecske lakásának parkolójába mentek, ergo járt már ott előtte is!).
Ez a "megerőszakolás" meg... Egyrészt nem történt semmi: a kecske megfogta a combját, de ezen túl egyáltalán nem erőszakoskodott (oké: azért, mert Tina ellenállt), másrészt meg azért Tina elég komoly szerepet vállalt abban, hogy ide jutott a helyzet, hiszen ő maga mondta a fickónak, hogy menjenek valahová.

Érdekes egyébként, hogy Nándi, a dörzsölt ügyvéd(!) nem ugrott rá azonnal erre a megerőszakolós témára. Pedig Panziós Tinácskától némi pénzt bezsebelhetett volna egy jó hosszan elnyújtott pereskedéssel.
offtopic
guess.who 2021 márc. 01. - 17:37:45
(902/1285)
Nem is azt mondtam, hogy véd a víz halál ellen, csak az volt, hogy minden betegségre jó, ihatta volna az öreg doki is, hiszen Bodrogi tatusnak is csak a hangja lett tőle reszelős.

Egyébként hajlamos vagyok én is Jandi elméletét osztani, ti. hogy amikor egyértelművé vált, hogy kurtán-furcsán befejezik a sorozatot, akkor a készítők elkezdtek ide-oda vagdosni, kidobáltak rengeteg mindent, és ennek aztán áldozatul esett sok olyan jelenet is, ami a lógva hagyott kérdésekre választ adhatott volna valamennyire.
Károly papi bosszúhadjárata egyébként is értelmetlen volt. Például már csak azért is, mert Adri és Károly is pénzéhes, mindkettejüknek az az érdeke, hogy Nándi fizesse mindkét gyereke után a gyerektartást - ehhez viszont az kell, hogy legyenek ügyfelei. Oké, hogy Karika is pénzes, de hát miért ő fizesse a gyerkőcök költségét, mikor semmi köze hozzájuk?

Azt sem állítottam, hogy "szerelemből" kecskézett volna Tina - és ezt ők sem mondták egymás között a kecskével. Azt állítottam -és ezt tartom is-, hogy fiatal volt és falusi lányként élvezte a pesti szabadságot, beleugrott mindenbe, amit az élet kínált neki. Tizenévesen vagy a huszonévei elején azért ez majdnem mindenkivel megesik - de ettől még egyáltalán nem szükségszerű, hogy pénzért csinálta volna. És vedd hozzá: ha ez mondjuk tizenöt évvel ezelőtt volt, akkor a vénkecske is 15 évvel fiatalabb volt akkoriban. :)
1/10
zazee 2021 márc. 01. - 16:24:52 1/10
(901/1285)
Azért kár, hogy a készítők homályba hagyták, hogy András meghallgatásán ki volt végül jelen és mi lett az ítélet, ill. miért tiltották le a bankszámláit, ami eléggé nem hihető, legalább ezt elárulhatták volna!
1/10
zazee 2021 márc. 01. - 11:13:04 1/10 Előzmény luci87
(900/1285)
Mintaapák ismétlés van a TV2-n és a SuperTV-2-n is, csak nem tudom mi értelme van az ismétlések ismétlésének. Miért nem az elmaradt részeket adják le?!
5/10
napraforgó 2021 márc. 01. - 08:18:10 5/10 Előzmény guess.who
(899/1285)
És Tinácska megint elővette a falusi kislány Pesten modorát, mert Nándinak már azt nyávogta, hogy fogalma sincs hol van. A csúnya bácsi meg majdnem megerőszakolta, brühühü.
5/10
napraforgó 2021 márc. 01. - 08:16:00 5/10 Előzmény luci87
(898/1285)
Nem, nem lesz. Exatlon mindhalálig.
offtopic
guess.who 2021 márc. 01. - 07:56:39
(897/1285)
"Közben megállt az ügyfelei számának csökkenése"
Nem tudhatod, hogy hol volt. Az "ügyfél" lehetett egy pásztoróra is - ha már ilyen csajozógép ez a Nándi.

"a kecskebak a házhoz érve tett is utalást a korábbi... mire is? "
Arra utal, hogy már "hetyegtek" korábban Tinácskával (valami olyat mond az öreg, hogy "nem arról volt szó, hogy ha úgy adódik, még egyszer megpróbáljuk? most itt az alkalom") - de ebből még nem következik automatikusan, hogy pénzért. Más kérdés, hogy ettől még hülyeség az elveszett kislányos szituáció, mivel egyértelműen rá is kérdez Tinánál, hogy "nem ismerős?", mire Tina rávágja, hogy "a lakásod parkolója" - ergo TUDJA, hogy hol van.

"Kis idő múlva valóban elhalálozik, a kolléga úr pedig a csodaforrás miatt"
És Balla-Tóthnak nem jut eszébe, hogy megitassa az öreget a csodaforrásból? Hát ha az mindenre jó, biztosan adna Leó pár flakonnal neki - ami reklámnak sem lenne utolsó. De hát -ahogy Napraforgó is mondta- a csodavíz úgy eltűnt a sorozatból, mintha soha nem is lett volna.
6/10
luci87 2021 márc. 01. - 05:14:03 6/10
(896/1285)
Akkor ma este már nem lesz...A Mintaapák lesz helyette vajon?
1/10
zazee 2021 febr. 28. - 23:25:03 1/10 Előzmény Rojita
(895/1285)
Remek az összefoglalód!! A 2. ponttal maximálisan egyetértek, nagyon életszerűtlen!
2/10
Rojita 2021 febr. 28. - 22:30:12 2/10
(894/1285)
Visszanéztem az utolsó hét részeit, ha már eddig néztem a sorozatot....Néhány újabb észrevétel:

1.) Ha ki akarják írni a legszimpatikusabb szereplőt, akkor tényleg ne folytassák az egészet.

2.) Egy hatvanon túli ffi, ha összejön egy jóval fiatalabb nővel, akinek ráadásul van két kisiskolás gyereke, kizárt, h közös gyerekről álmodozzon. Frissnyugdíjasként kispapa? Éjszakai gyereksírás, pelenkázás, reggel meg iskolába vinni a nagyobb gyerekeket? Közben mindenféle saját eü-i bajai is vannak. Ne már...

3.) Antipatikus Tinácska miért viselkedik úgy, mint egy Borsodból, vagy Nyírségből elmenekült mai celeb? Akár egy nagypapakorú sugar daddyt is bevállalna, vagy kokótól kicsavart életművész 3. feleségének is beállna, csak szabaduljon otthonról. Miért? Van stabil családi háttere, egyedüli gyerek, ha akarná a szülei támogatnák egy saját vállalkozásának beindítását, ha már nem tanult és a jelek szerint nem bír az anyjával együtt élni. Erőltetett minden.

Elismerem, h sok aktuális társadalomkritika van a szereplők életében, amit tapasztalataink szerint az érintettek nem tudnak megoldani, sőt reményük sincs, h bármi megváltozna, (hacsak nincs minden bajban levő embernek egy pártfogója). A bajban lévő kisember csak őrlődik, alkoholista lesz, tönkre megy, mind lejjebb csúszik, öngyilkos lesz, vagy belehal egy korai betegségébe.
Mai Móricz-hősök mindenütt.
Jó volt a film a mai magyar kisvállalkozók és kisemberek bemutatására, de kiutat nem tudnak mutatni az alkotók. Sztem, ennyi elég volt, az adott helyzetet nem kell tovább ragozni. Legyen vége.

Örülök, h Horányi Lászlót megismerhettem.
1/10
zazee 2021 febr. 28. - 22:17:57 1/10
(893/1285)
Azért érdekes, hogy egyedül a MEDIA1 írja le valamelyest az igazságot a Dr. Balaton gyors, két hónap utáni leállításáról. /Más fórumon a TV2 által kiadott hivatalos blöfföt nyomatják./
Természetesen a 45. rész nem évadzáró epizód volt, egyszerűen csak abbahagyták az eddig felvett részek vetítését a nézettség visszaesése miatt, a már leforgatott, megmaradó epizódokat /35/ talán egy későbbi időpontban "második évadként" fogják leadni...vagy nem:)) bár eléggé ellaposodott a végére, de nézhetőbb volt, mint a másik kanálison a K.anyu.
6/10
luci87 2021 febr. 28. - 09:38:12 6/10 Előzmény guess.who
(892/1285)
Köszi,igy már bejött.Hááát...Nem tudom, nem vagyok szinész, de nem hiszem hogy bevállaltam volna egy ilyen szerepet.L.F.felesége már biztos megszokta, h a férje más nőkkel kerül intim közelségbe...Viszont stefikenek biztos jo kiugrási lehetőség volt egy bőven apjakorabelivel ilyen szerepben..
offtopic
guess.who 2021 febr. 28. - 08:39:15 Előzmény luci87
(891/1285)
Te nem írtad, így van, de az utóbbi oldalakon a topicban erről volt szó, hogy Tinácskácskácska a három napos pesti körmös tanfolyamon legalább két félévnyit bulizott a pesti éjszakában, és Ordító egér véleménye szerint idősebb pasikat szédített jó pénzért. Szerintem az egész sztori zűrzavaros, de azt pláne kétlem, hogy bérnősténykedett volna. Ha így lett volna, akkor most nem a mamahotelben lakna, hanem lenne legalább egy pesti garzonja és Balatonvermesnek még a közelébe sem menne soha...
offtopic
guess.who 2021 febr. 28. - 08:36:20 Előzmény luci87
(890/1285)
A link végéről töröld ki a véletlenül ott maradt [ spoiler ] részt, és akkor működik.
A második mondatod szerintem át fogod gondolni, ha látod a linkelt cikk képeit... :)
offtopic
guess.who 2021 febr. 28. - 08:35:15 Előzmény napraforgó
(889/1285)
Ha nem akar tőle semmit, akkor eleve nem kocsikáztatja Pestig. Ráadásul elég sok konfliktus volt már Balla-Tóthtal az ő nője miatt, most Leó nőjével is elkezd kavarni? Mi következhet még? Tina anyja vagy Petya "anyja", esetleg Ágika? Huhh, belegondoltam ezekbe a lehetőségekbe, és jobb is, hogy itt befejezték a szálak szövögetését... :)
6/10
luci87 2021 febr. 28. - 08:30:58 6/10 Előzmény guess.who
(888/1285)
Én nem is irtam sehol, h bérnőstény lett volna,ejnye, hiszen körmösnek tanult ,nem??? :)
6/10
luci87 2021 febr. 28. - 08:29:16 6/10 Előzmény guess.who
(887/1285)
Nem láttam a képet, se a linket, mert nem jön be...:( Na de kérem, miért ne állhatna hozzá közel, hiszen a balkézrol szuletett gyereke..:) :)
5/10
napraforgó 2021 febr. 28. - 08:20:07 5/10 Előzmény guess.who
(886/1285)
Ha csak arról szólt volna a dolog, hogy Nándi fuvarozza fel Tinát Pestre, megtehette volna, hogy kiteszi valahol azzal, hogy menjen, amerre , nézze meg a várost, keresse meg a régi barátait, stb. És megegyezhetett volna vele, mikor mennek vissza, hol találkozzanak. De ha már a nővel akarta tölteni a napot, bizony nem szabadott volna mással flörtölni. Az nagy bunkóság volt. Mit akart vele demonstrálni? Hogy nem érdekli őt Tina egy fikarcnyit sem, ne is legyenek illúziói?