janderka 2021 febr. 23. - 20:20:16
(785/1285)
Van még az országban olyan család, amelyik nappalijában 2020-ban premierplán ott legyen a kolóniálszekrény közepén egy analóg Junoszty(?) tévé(nek elsütött computermonitor*), másutt meg egy-két egyketkazettás Videoton rádiómagnó?
Vagy a készítők ezzelakarják vajon érzékeltetni az igénytelen szegénységet????

*guess.who talán pontosítani tudja az adott eszköz valós mibenlétét
offtopic
janderka 2021 febr. 23. - 19:07:00 Előzmény zazee
(784/1285)
Igen, az ismétlésekről tudtam én is. Egyikbe-másikba bele-bele néztem, de másodjára már annyira unalmas és érdektelen volt, hogy egy perc után el is kapcsoltam. Élesben még vitt a kiváncsiság - még ha szar is volt. De ismételve? Már konkrétan idegesítő.
1/10
zazee 2021 febr. 23. - 18:51:32 1/10 Előzmény janderka
(783/1285)
Szerintem csak az eddig lejátszott részek ismétlése lesz, pedig nem erről volt szó. A 194. epizóddal fejezték be dec. 23.-án. A Super tévén esténként most is megy az ismétlés, márc. 1.-től pedig a Tv2-n délelőtt, a társ csatornán pedig továbbra is este megy, mindkettőn a 163. rész lesz hétfőn, tehát ismétlés. Hogy mi értelme van, hogy most már két csatornán is ismétlik érthetetlen.
offtopic
janderka 2021 febr. 23. - 18:12:23
(782/1285)
Mikortól ígérik a Ma.-kat?
offtopic
guess.who 2021 febr. 23. - 15:36:29 Előzmény zazee
(781/1285)
Hiszen tudod: úgy intézik el, hogy egy epizód végén egyszer csak abbahagyják. :) Az értetlenkedő néző meg kit érdekel?
1/10
zazee 2021 febr. 23. - 15:09:32 1/10
(780/1285)
Igen, a neten kapirgálok jó filmek után és a Netflixen:) de azért néha buta kíváncsiságból belenézek a Tv2 oldalán a D.B.-ba. Nem kéne, de most már kíváncsi vagyok, hogy hogy intézik el a befejezést:)
1/10
zazee 2021 febr. 23. - 15:04:32 1/10 Előzmény Szilvio1
(779/1285)
Azért nézzük néha, mert kíváncsiak vagyunk a fejleményekre, miután mindannyian vártuk az új sorozatot, ugyanis az alapötlet remek volt. Bosszantó, hogy ilyen dilettáns módon tönkretették, főleg olyankor teszik ezt, amikor az emberek nagy része a tévé előtt próbál oldódni. Nem véletlen, hogy leveszik műsorról, mert annyira pocsék, hogy a nézettsége mélyrepülésbe kezdett. Blöffölnek persze erről, hogy ez az évad vége, hülyének nézve minket, holott 80 részt vettek fel, de a 45. epizódnál feladták a további részek lejátszását! Én néha a kedvenc színészeim miatt is belekukkantok, Pálfi Kata, Király Attila remek színészek.
Amúgy bizony eltúlzottak a karakterek, felesleges, gyermekded párbeszédekkel fűszerezve, logikátlanok és életszerűtlenek az események, pl. Ágika karaktere brutál túlzó, a mai munkaerőviszonyok mellett mindenhonnan repült volna már a viselkedése miatt, még vidéken is!! De mindegy is, ízlések és pofonok...:)
7/10
Szilvio1 2021 febr. 23. - 11:51:27 7/10 Előzmény janderka
(778/1285)
Továbbra is azt tartom, akinek nem tetszik, nézzen mást! Mert ha mér az elején nem tetszett, minek nézted a többi részt? Leírhattad volna akkor a véleményed, aztán nem kellett volna tovább nézned. (Szóval nem én ugattam - én csak egy kulturált kommentet írtam. Mielőtt még megkérdeznéd, a kultúrát az iskolában tanítják.) A továbbiakban nem olvasom a hozzászólásaid.
janderka 2021 febr. 23. - 10:55:21 Előzmény Szilvio1
(777/1285)
Beugattál, visszakaptad. Ennyike.
7/10
Szilvio1 2021 febr. 23. - 09:59:38 7/10 Előzmény janderka
(776/1285)
Én kulturáltan fogalmaztam. Lehet, az a baj, hogy valakiből ez hiányzik?
janderka 2021 febr. 23. - 09:45:55 Előzmény Szilvio1
(775/1285)
Egyél lószart! - egymillió légy nem tévedhet.
7/10
Szilvio1 2021 febr. 23. - 09:20:29 7/10
(774/1285)
Nem értem, hogy ha valakinek ennyire nem tetszik, miért néz végig ennyi részt? Nem kötelező nézni. Én viszont kifejezetten örülök, hogy este fáradtan kikapcsolhatom az agyam. Tetszenek az apró helyzetkomikumok, és a humormorzsák. Valaki írta, hogy kisvárosban játszódik, és hogy túltoltak a karakterek. Nem! Ez egy kistelepülésen játszódik. Sok helyen megfordultam, és bizony vannak ilyen emberek a való életben is. Szóval: én nézem a következő részt is. :)
offtopic
guess.who 2021 febr. 22. - 09:20:50 Előzmény zazee
(773/1285)
"Most, hogy nyolc után be kell zárkóznunk különösen fontos lenne, hogy nézhető műsorokat nyomassanak"
Pont fordítva: azért etethetnek bármivel, mert rá van kényszerítve (majdnem) mindenki, hogy bámulja este 8-tól a tévét - így aztán a tévéadók lubickolhatnak az évek óta nem látott nézettségben...

A többiben egyet kell értenem a bubussal. :)
1/10
zazee 2021 febr. 21. - 23:28:20 1/10 Előzmény janderka
(772/1285)
Sajnos mindenféle következmények nélkül szabadon nyomhatják az arcunkba a nyomorgány, színvonaltalan, még az amatőr szintet sem elérő tákolmányaikat! Ez a két nímand sorozat, ami a két konkurrens csatornán megy, a néző teljes semmibevétele /hogy K.anyut mégis sokan nézik, számomra érthetetlen/. Persze lehet máshová kapcsolni, de hová, hiszen többségében igénytelen gagyi vackok mennek minden csatornán, vagy húszéves agyon ismételt filmek.
Most, hogy nyolc után be kell zárkóznunk különösen fontos lenne, hogy nézhető műsorokat nyomassanak, de abból jócskán hiány van. Az olyan filmbubusnak, mint én, marad a neten való szambázás, ott még van esély igazi mozit látni. A tévét most már valóban bannolom.
2/10
Rojita 2021 febr. 21. - 20:12:55 2/10
(771/1285)
Ma néztem vissza a heti részeket, de ennyi drámát egy napi sorozatban! Szegény 2 fsz, mint az a bizonyos állatorvosi ló, mindkettőjükkel csak rossz történik, úgy a munkájukban, mint a magánéletükben.Nagyon csodálkozom a fk-írókon. Eddigi műveikben tudták keverni a szórakoztatást és a társadalomkritikát. Mi történt most velük? Milyen vackorba haraptak, h ilyen tömény világfájdalom folyik belőlük. Rendben van, h nagyon nem vidám az életünk, leszámítva a kiváltságosok párezres rétegét, de legalább a napi filmadagunk nyújtana vmi vigasztalót. Teljesen felesleges a 2 egymással versengő csatorna egymás takarási kísérlete. Két különböző műfaj, egymás után leadhatnák a filmeket, mert ennyi melodráma után az emberek inkább a blődli vidámságot választják.
Az érthetetlen és egyértelműen az időhúzásra dolgozó fk-írói ötletek néhány hibája az utóbbi részekben:
1.) Az országban túltermelés van a jogászokból, a kőgazdag, volt államtitkárnak mégis egy olyan kókler ügyvéd dolgozik, aki nem veszi észre egy tulajdoni lapon, h a célszemély anyja neve eltérő.
2.) András doktor miért nem vette fel a mobiljára Orsival való beszélgetését, amikor a nő beismerte hazugságát?
3.) A kirabolt Leó a pénzét a nevetséges Tiszta udvar - versenyben akarja visszaszerezni, sőt a szavazatért még meg is zsarolja volt takarítónőjét. Pitiáner ötlet.
 4. Az utálatos asszisztens Ágika, mit tesz isten, késő este megint ott sétál, ahol András doktornak leszállítják a hála-ajándékot. Már írtam, h képtelenségnek tartom, h egy kisvárosban az orvosok ne tudnák lecseréltetni az állandóan hallgatódzó, pletykáló, betegekkel rossz viszonyt tartó asszisztenst.
 5. A boltos Erzsi pm-nek jelöltetése komolytalan, gondolom, nem lesz belőle semmi.

A motyogó Anna újbóli megjelenése és valszerűleg a fsz-vel való újbóli összehozatala nem egy feldobó ötlet, ahogy lehangoló mindegyik pár állandó veszekedése (Leó - Tina, András - Krisztina, Aranka - férje, - és a többi pár). Kár volt ebből a fk-ből ilyen sok epizódot leforgatni, de ha már így volt, nem kell azt mind leadniuk. Tőlem, nyugodtan végleg vége lehetne.
offtopic
janderka 2021 febr. 21. - 19:59:31
(770/1285)
Annyira bírnám, ha az ilyen megbukott, elkaszált, elsüllyeszett vackok készítói egyszer az életükben ki mernének állni végre a nézőik elé (akár onlin - pl. a saját Fb oldalukon) és tiszességgel válaszolnának az ilyen kérdésekre és véleményekre, amilyenek itt megfogalmazódnak és ami minden épeszű nézőben is felmerülnek. És nem csak az igénytelen sutyerákok éljenzésére és/vagy vásárolt lájkolásokra hajtanának. Elvileg ezek egyetemet, főiskolát végzett filmszemle-díjas rutinos nagyágyúk, nem holmi amatőr senkik. Tőlük a silányság - és a bukás agyonhallgatása - még inkább kínos...
offtopic
guess.who 2021 febr. 21. - 15:54:14 Előzmény VonBraun
(769/1285)
Valahol lentebb írtam (lehet, hogy már többször is), hogy az első részekben nagyon túlzásba estek az effektezéssel, HDR-rel, túlvilágítással, mert minden szereplő szörnyen ráncos, öreg, lepukkant és csotrogány volt - még a fiatalnak és csinosnak szánt nők is. Oké, hogy ez ilyen realista izé akart lenni, de pont ez válik a legnagyobb hibává, ahogy írod is: túltolták a "realizmust", a konfliktusokat, mindent sokkal nagyobbnak ábrázolva, mint amilyenek valójában. Erzsi, Andrea vagy Elemér "gonoszsága" inkább már irritáló, mint olyan valami, amitől az éppen elnyomott vagy megtámadott másik szereplőt sikerülne szimpatikussá tenni. Főleg mivel gyakorlatilag mindenki sáros már valamiben, nem maradt egy igazán pozitív szereplő, mindet feláldozták az elképzelt (vagy elérni vágyott) hiperrealizmus oltárán.
offtopic
guess.who 2021 febr. 21. - 15:49:39 Előzmény napraforgó
(768/1285)
Utóbbira példa a Mi kis falunk, ami pont ilyen önálló részekből áll, csak a keret, a háttér, az alap ugyanaz (pl.: Erika és Gyuri sem tud összeházasodni évek óta, vagy Laci sem jön össze soha Tecával, Teca meg a pappal). És ott valahogy sikerült (a szlovákoknak) életszerűre, életszagúra megírni a figurákat úgy, hogy közben szerethetőek is maradtak.
3/10
VonBraun 2021 febr. 21. - 15:41:37 3/10 Előzmény guess.who
(767/1285)
Ez OK, nem vitatom. Ennek a filmnek itt számomra még így is az egyetlen hiteles ábrázolása ez, az összes többi elem durván eltúlzott vagy durván elnagyolt, valóban. Valahogy nem jön elő a koncepció, már ha van ilyen.
5/10
offtopic
napraforgó 2021 febr. 21. - 11:12:29 5/10 Előzmény guess.who
(766/1285)
Sőt, még a DÖ kocsmatriója - Zsoca, Benedek és Palika + Zeusz is sokkal helyesebbek voltak, itt a Tufa és Zsoké kifejezetten irritálóak. És a DÖ falusi nénijei is szimpatikusabbak voltak, mint itt Erzsi, Andi, Boriska. Egyedül Ágikát birom, ő azért kihoz valamit a figurájából.

Nincs igazi történetszál, nincs gerince a sztorinak, amire fel lehetne fűzni az egészet, csak olyan odavetett történetmorzsák, semminek nincs köze semmihez.
Akkor viszont nem folytatásos sorozatot kellett volna forgatni (series), hanem egy olyan valamit, ahol az egyes részek kerek egészek és megállnak az előzek tudta nélkül is (serials).