5/10
napraforgó 2020 dec. 31. - 04:22:26 5/10 Előzmény Nocsak1
(85/1285)
Nagyon egyet tudok érteni veled.
Ez a Leó állitólag vállalkozó, de még nem tudtam rájönni, mire is vállalkozik. Csak azt látom, hogy dobálózik 10, meg 50 millió forintokkal, miközben igazából semmi sem történik.
Most megint valami illegális dologba keveredett, drogot, vagy kitudja mit szállitott Kispákainak.
Nem igazán tetszik Dr Balaton sem, akinek az idétlenül leborotvált haja inkább emlékeztet egy megrögzött bűnözőére és nem egy 40 év körüli elkötelezett orvoséra. És nem igazán tudom elfogadni azt sem, hogy egy 40 éves férfi - orvos, vagy bármi más, ilyen megszállottan menekülne a gyermekáldás elől. Hát mikor legyen gyereke, ha nem most?
A többiek meg...Pfff.
Mit akartak a Hajóstól? mit akartak Annától? mit rejtett el Anna a parkettléc mögé?
Szerencsétlen Petyát meg midenki kihasználja. Mégsem lett annyira okos a csodaviztól?
Zavaros, zavaros. És nem is annyira érdekes.
macsek1121 2020 dec. 31. - 00:22:12
(84/1285)
Miért gondolja az összes forgatókönyvíró, hogy minden sorozatba kell egy félkegyelmű értelmi fogyatékos, akinek a nyomorán majd biztosan jól fog mulatni a közönség? Én nem tudtam röhögni sem a Mi kis falunk Matyijának az idétlenkedésein, sem a kocsmatöltelékek nagyon egyszerű beszólásain, de a Drága örökösök süket bácsija vagy az Icuka igen gyakran eltúlzott butasága sem tudott szórakoztatni. Vagy tényleg ez kell a népnek? Szánalmas, vagyis inkább gyerekes (bár szerintem ezen a szinten már a 7 és a 9 éves unokaöcséim is túljutottak).
2/10
Rojita 2020 dec. 30. - 23:11:51 2/10
(83/1285)
A mai epizódban furcsának találtam a (terhes) Krisztina mamájának öltözetét. Jó, h butikos, vagy eladó egy butikban a hölgy, de egy huszonéves lánya van. Túlzásnak találtam a köldökét megmutató nyári-felsőben, vagy a teljes vállát-hátát szabadon hagyó blúzban a kocsmában. (És még felháborodott, h egy kocsmalakó kikezdett vele.) Bár, Fésűs Nelly csodálatosan szép és jó alakú színésznő.

Kedvelem Pálfi Katalint (pm) minden szerepében, csinos, érdekes arcú, szép nő, de párba hozni Gula Péterrel? Vagy a fk megemlíthette volna a a beszélgetésükben, "h mennyire megváltoztál Leó." Jelezhették volna, h ez a Leó korábban jóképű, gazdag volt és intellektuálisan is társa tudott lenni a szép polginőnek.
Leónak a mostani partnere (Tina/Horváth Alexandra), hát nem egy korosztály, de elképzelhető. A lány mindenáron férjhez akar menni, lehetőleg egy feltörekvő vállalkozóhoz. Leónak meg mindig fiatal barátnő kell. Láttunk már nagypapa korú vállalkozót 20 éves aranyásó kislánnyal.

Nem értem dr Balaton és Baráth Anna tegeződését, barátságát. Csak a balesetben, ill. utána ismerkedtek össze. A kórházban még magázódtak. Aztán András vitte haza az apa helyett a lányt. Kiderült szomszédok Meggyesen. Nem mutatták az összetegeződésüket, de ma már egész családiasan beszélgettek., naponta több órát együtt vannak.

Ági asszisztens (Nyírő Bea) idegesítő egy nő, de ilyennek kell lennie.

A történet, ahogy más is írta, fárasztóan zavaros. Sok rosszarcú bűnöző futkos, zsarol, verekszik. Vmi támpontot adhattak volna a fk-írók, mi a profilja a helyi maffiának az építkezések mellett? Csempészés? Pénzmosás? Pályázati pénzek lenyúlása? Egy építkezési vállalkozó ma minden törvénybe ütköző dologban benne van.
1/10
zazee 2020 dec. 30. - 22:24:04 1/10
(82/1285)
Sajnos továbbra is hihetetlenül gyenge és unalmas, pedig az alap story nem lenne rossz. Érdektelen, lapos párbeszédek, jó néhány színész mintha csak felolvasná a szerepét. Már az ötödik epizódnál tartunk, de még mindig kusza és zavaros a történet.
Nem értem, annyi jó színész van, tényleg egy pumpet gabóra van szükség egy olyan sorozatban amiben BODROGI VOITH LAKLÓTH FÉSÜS NELLY szerepel??
Nem tudom jól láttam e, de Leo hogy tudott a "téglát" szállító furgonnal elindulni úgy, hogy az emelő még a kocsi alatt volt?:))
Szóval elég gagyi eddig!
2/10
Rojita 2020 dec. 30. - 22:22:50 2/10 Előzmény Kuttyánszki
(81/1285)
Ebből látszik, h a szereplőválogatásban nem tudnak minden néző ízlése szerint dönteni. Nekem tetszik Mészáros András választása. Ismerek ilyen orvost, aki hasonlóan izmos, kigyúrt. Talán, a lekopaszított fejét sajnálom. (Gondolom, a forgatás előtt befejezett DÖ- beli megjelenésén akart változtatni.)
Bálint dr /Király Attila nyuszi feleségét Sipos Vera (Adrienn) játssza. Hatalmas komika, de imádom minden szerepében. (A közelmúltban a Dunán ment/ megy a Csak színház...-ban lehet látni. )
5/10
Nocsak1 2020 dec. 30. - 21:19:22 5/10
(80/1285)
Így az első öt rész után nekem elég vegyesek az érzéseim a sorozattal kapcsolatban. Szerintem az alapötlet nem rossz, a cím is jó, a balatoni helyszín, a gyógyvizes vonal is. Lehetne ebből egy jó sorozat, de ahhoz képest, hogy profi csapat gyártja, számomra kicsit furcsa olykor a szereplőválasztás és a történetszálak is zavarosak.
- Leó szerepére Gula Péter, illetve az általa hozott figura szerintem totális tévedés. Olyan, mintha eredetileg közmunkás szerepre castingolták volna, de erről végül sem neki, sem az öltöztetőknek nem szóltak. Ilyen figura lenne az, akihez korábban hozzáment a polgármester, most meg egy szinte "lánya lehetne" jócsajjal él együtt, bejárónőjük van és hozomra hozzávágnak 50 millió forintot?
- Pákai emberei mit kezdtek építeni a kút mellett, ha közben nem tudják, hogy mi van ott?
- Amúgy ifj. Pákait játszó színész max. egy vígjátékban lehetne hiteles gengszter.
- A polgármester tulajdonképpen mit akart elérni az expolitikusnál?
- Ha a polgármestert mindenki utálja a faluban (csak az öreg házidoki nem), akkor hogyan választották meg?
- Balla-Tóth Balatonra való leköltözésének története is eléggé zavaros és összecsapott volt, de mondjuk még ezt meg is érteném, hogy valahogy le akarták gyorsan tudni. Mészáros András egyébként legalább jó ebben a szerepben, hogy a végére valami jót is írjak.
Kuttyánszki 2020 dec. 30. - 19:20:06
(79/1285)
Nem tetszik a szereplőválogatás.
Balla Tóth kinéz egy primitív bűnözőnek, de nem egy dr-nak.
Az ügyvédet örömmel ismrtem fel (Nándi :D ) jóképű, .. emellett hogyválaszthatták melléje feleségnek azt a színésznőt?! Zongorázni lehetne a különbségt kettejük közt, színvonalban.
A nők sem tetszenek.
Tenki Dalma,..Anyám, borogass!... :(

Egyelőre se füle se farka szerintem az egésznek.
A még nagyobb probléma, hogy jan. 3.-tól ugyanekkor lesz a Keresztanyu a másikon...Hm-hm...
nappalitv 2020 dec. 30. - 16:10:08
(78/1285)
Kovács Patríciát figyeld majd, miből lett a cserebogár. A frici a vállalkozó szellem volt az igazi propaganda, de az öregberényes se piskóta. Friciben volt ÖkörGazsi a pék, Götz Anna a felesége. Amikor a kötelező bakirészt csináltk a sori után, Götz Annától egy büdös elcseszvényt se tudtak összekaparni annyira precízen nyomta végig, bezzeg a többi... Istenem... 1993, a boldog békeidők még a maffiarobbantgatások előtt amikor a mostani nemelvtársaim még farmerben húzták meg magukat a földbizniszektől jó messzire.
1/10
zazee 2020 dec. 30. - 11:39:19 1/10 Előzmény nappalitv
(77/1285)
Sajnos igen, ez a sori nagyon gyenge és primitív kriminek, de legalább jó zavaros!:))
5/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 30. - 11:26:29 5/10 Előzmény nappalitv
(76/1285)
Túlbecsülsz, a magyar sorozatok nagyobb részét nem láttam. Az örökös ökröket és a mintaapákat igen, ez igaz, és bár azokban is volt sok zűrzavar, de általában egyszerre csak egy-egy szálat inditottak el. Mindenesetre gond nélkül követhető volt.

Itt minden eddig megismert szereplő élete zavaros, leginkább Leóé és az ismerőseié. Ha szórakoztató sorozatot akarnak csinálni, akkor kevesebb zagyvalék is elég lenne.
janderka 2020 dec. 30. - 11:16:54 Előzmény napraforgó
(75/1285)
A Mintagyagyákkal ellentétben itt nem a rokona mindenki mindenkinek, hanem az ellensége vagy kitartottja.
nappalitv 2020 dec. 30. - 10:30:41 Előzmény napraforgó
(74/1285)
Nagyon gáz, ha még ennyi rész után is egy katyvasz az egész még olyannak is aki hardcore sorinéző és ökörapátin edzett. Ez a sori a mai tévézés szégyene. szórádék és öregberény előtt még elment volna, de 2020-ban???? Gáz, nagyon gáz.
6/10
luci87 2020 dec. 30. - 08:42:21 6/10 Előzmény janderka
(73/1285)
Ismerős a név,szinkronizálni szokott ,ugye,onnan?
6/10
luci87 2020 dec. 30. - 08:41:16 6/10 Előzmény nappalitv
(72/1285)
Meg Pepe a 200 első randiban..:) máshol is láttam,elég jellegzetes a fizimiskája!..;)
5/10
napraforgó 2020 dec. 30. - 05:06:14 5/10
(71/1285)
Azt hittem, hogy majd letisztul a kép, de ez még mindig nagyon zavaros.

Ki ez a Kispákai és miért tartozik neki Leó? Miért akar ez a csóka milliókért épiteni egy raktárt?
Mi van ezzel a volt államtitkárral és Zsókával?
Mi a fenéért ajnározza Dr. Balaton a motoros lányt annyira?
Ki az a betörő, aki a hajóshoz betört és mit akart?

Zűrzavar a köbön. Sok a hülyeségből. nem akarom, hogy 50 részen keresztül tisztuljon a köd.
nappalitv 2020 dec. 30. - 00:41:18 Előzmény zazee
(70/1285)
Ez az egészsori egy merő krimi. Fogadjunk, hogy a covidról való figyelemelterelésre dobták össze. Tudták előre, hogy mindenki 8 órától a tv-hez lesz szegeztetve.
nappalitv 2020 dec. 30. - 00:39:43
(69/1285)
Láttam a barbizásaidat :) Bátrak fődje... hun van az már. Szászi Julcsa hogynemlett sehol befutó üdvöske? Már a Bankos biciklisreklám se megy? A Bogdán Balatinovics fúrógépet reklámozott a múltkor Lidliséknél a tv-ben. A hülye sapkájáról könnyű volt azonosítani.
nappalitv 2020 dec. 30. - 00:33:48
(68/1285)
Ez még a beetetés kora. Lesz azon reklám. De ez is vicces. Ha lenne reklám, nem lehetne belealudni. :)
nappalitv 2020 dec. 30. - 00:32:56
(67/1285)
Darabos úr hintaszékező rendőrségi portás IS volt ököréknél.
janderka 2020 dec. 29. - 22:45:49
(66/1285)
Ő Crespo Rodrigo