5/10
napraforgó 2021 jan. 04. - 10:48:37 5/10
(125/1285)
Az épitési engedélyről, illetve annak hiányáról már volt itt szó, de arról, hogy egy ilyen vizkitermeléshez, ami egy palackozóüzem működéséhez kell, vizjogi engedély is szükséges. Egy a létesitéshez, egy másik az üzemeltetéshez. Na és vizkészletjárulékot is kell fizetni a felszin alatti vizből kivett mennyiség után.

Vajon a szerzők ezeknek utánanéztek? Ha már úgy dobálóznak a 10 meg 50 milliókkal.
5/10
napraforgó 2021 jan. 04. - 07:40:52 5/10
(124/1285)
Láttjuk, hogy Leó kis fabódéjában egy kerti csap bújik meg. Ilyen van minden kertben, ahol locsolni akarnak.
Ez a kerti csap szerepel a sorozat főcimében is.
Nem tudom, hogy ezek a csapok fél, vagy háromnegyed colosak ( " = zoll, magyarul hüvelyk), de ezeknek az áteresztőképessége nem túl nagy.
Én nagyon gyenge vagyok fizikából - de a sorozat alkotói még nálam is gyengébbek lehetnek, igy fogalmuk sincs, hogy mennyi egy ilyen cső áteresztőképessége.
Én azt tapasztalom, hogy a háromnegyed colos slagommal jó sokáig kell locsolnom, hogy fél-egy köbméter vizet kijuttassak.

Ebből én arra következtetetek, hogy Leó igen lassan tudna ott vizespalackokat tölteni a kis kerti csapjából, komoly mennyiséget biztos nem.
A vizes szakember ismerőse meg nem mérte fel, hogy a 45 m mély kútja mekkora viztartó rétegbe fúrt le. Mert ha az nem egy baromi nagy rezervoir, akkor ott nem sokáig lenne palackozás. És erre utalt a Bodrogi által megformált nagypapa szövege is, hogy volt ott viz valamikor, aztán meg elapadt.
Na ez most is megtörténhet. Ha annak a viztartó rétegnek nincs komoly utánpótlása, akkor egyszercsak volt viz, nincs viz lesz.
offtopic
Kuttyánszki 2021 jan. 03. - 19:30:27 Előzmény napraforgó
(123/1285)
Örülök,hogy nem csak nekem jutott ez eszembe, és szomorít el, hogy tényleg: ma már elképzelhetetlen,hogy egy sorozat kedves, kellemes, tanulságos és jóra okítö üzenetekkel bíró legyen?
De ez egyben fel is háborít.
Valami pozitívat is mondjak: Elkezdődőtt a Keresztanyu,egyelőre unalmas és érdektelen számomra,a dr. Balla nagy előnye a Balaton környéki tájak,környezet azt imádom.
Olyan szereplők (keresztanyuban) vannak/lesznek, akiket alig vártam , hogy ne kelljen tovább látni-hallani pl. a Barbárok közt-ből a Mezei Léda, ..
És folytathatnám.. ( p. Sajgál Erika, TTibi, Józan László,...)
STB :)
Ja, és utálom ha erőltetett tört-magyarral beszélnek ...
Nálam egyelőre a Balla feljebb helyezkedik el a "létrán"
Magdi 2021 jan. 03. - 08:22:04 Előzmény Nocsak1
(122/1285)
Szerintem a Keresztanyu nyeri, mert csak a tévéadás nézettségét mérik, visszanézni pedig a Tv2 oldalán a könnyebb.
5/10
offtopic
Nocsak1 2021 jan. 02. - 22:11:07 5/10
(121/1285)
A Doktor Balaton és a Keresztanyu meccs eredményére (nézettségi szempontból) azért kíváncsi leszek. Annyi pikantériája is lesz a dolognak, hogy itt nem csak két csatorna, hanem két egykori munkatárs is versenyez egymással. Hisz a Content Labban (Drága örökösök, A mi kis falunk) a Hámori Barbara és a Kapitány-Diószegi Judit sokáig együtt dolgozott, csak aztán összerúgták valamin a port és a Keresztanyut már szólóban csinálja a Hámori Barbara.
nappalitv 2021 jan. 02. - 22:05:32 Előzmény zazee
(120/1285)
Nagy vicc lenne, ha egész idő alatt csak egy víznyomócső durrant volna el a fődben.
janderka 2021 jan. 02. - 20:06:30 Előzmény Magdi
(119/1285)
No, akkor mégiscsak fúrta. :)
Magdi 2021 jan. 02. - 19:36:10 Előzmény janderka
(118/1285)
Az első rész úgy kezdődött, hogy az a laboros megkérdezte, hogy mikor fúrták a kutat, Leó azt válaszolta, hogy múlt héten, 45 méterre kellett lefúrni, locsolni akar vele.
janderka 2021 jan. 02. - 19:30:36 Előzmény zazee
(117/1285)
De ha nem fúrta csak feltört, arra hogy tudott csapot rakni?
janderka 2021 jan. 02. - 19:28:14 Előzmény zazee
(116/1285)
A fizimiskája és az adóhatóság előli bújkálása alapján én egy féllegális zavarosban horgászó középsimlisnek nézném.
1/10
zazee 2021 jan. 02. - 19:21:45 1/10 Előzmény Magdi
(115/1285)
Leónak a story szerint volt egy kis "vagyonkája" egy veremszerű helyen, amit magához vett, abból osztott a volt feleségének és kispákainak. A kérdés az, hogy eddig milyen vállalkozásai voltak, amiről a készítők említést sem tesznek, hogy miből tellett szép nagy házra, takarítónőt is tartanak, jó körülmények között élnek, miből tudott több milliót félretenni?
Magdi 2021 jan. 02. - 19:09:22 Előzmény Magdi
(114/1285)
Elfelejtettem, hogy Leó még 5 milliót ígért Pákainak. (Vagyis eddig 5-öt a volt feleségének, és 2x5-öt Pákainak - így fialna?)
Magdi 2021 jan. 02. - 19:03:57 Előzmény zazee
(113/1285)
Ennek az 50 milliónak érdekes az útja, hogy forgatják meg és lesz a semmiből pluszpénz, egyelőre úgy néz ki csak ennek a Pákainak. Megkapta az önkormányzat, 5 millió reményében a polgármesternő odaadta a volt férjének, ellopták Leótól aki dolgozik érte és ad ajándékba 5 milliót Pákainak, és most az előzetesben az volt, hogy a polgármesternő elmegy Pákaihoz elkérni...
1/10
zazee 2021 jan. 02. - 18:32:53 1/10 Előzmény janderka
(112/1285)
Leó bemérette valamilyen laborban a vizet, ezt mondta az egyik epizódban. De hogy itt fúrt kút lenne, erre már én sem emlékszem, csak arra, hogy magától feltört a nedű! Valószínű azért nem emlékszünk rá, mert a story nagyon elkenve és zavarosan történik.
1/10
zazee 2021 jan. 02. - 18:27:30 1/10 Előzmény kovimari
(111/1285)
Amúgy az ötven millcsi nagyon fonnyadt összeg egy ilyen beruházáshoz, ami a csodavíz palackozását illeti. Szóval ezt a storyt sokkal jobban körbe kellett volna járniuk a fk. íróknak ahhoz, hogy rendesen hiteles legyen, ráadásul ez adja a story gerincét!
5/10
napraforgó 2021 jan. 02. - 18:05:22 5/10
(110/1285)
Nem tudom, hogy a Kispákai mit épit most a telken, milliókért, de ha Leó egy palackozó üzemet akar, meg egy raktárat is, mert nyilván nem a szabad ég alatt akarja tárolni a vizespalackokat, akkor az tuti épitési engedélyköteles. Nem néztem ugyan meg a jogszabályt, de nem tudom elképzelni, hogy egy üzem épületei ne lennének engedélykötelesek.

És valóban, Bodrogi tán mondta, hogy papirozzák le, de látni nem láttuk, és azt tudjuk, hogy ingatlan átruházásához ügyvéd is kell. Azt meg végképp nem láttam.
Leó mindent a barátnője nevére irat, hogy ne keljen at ÁfA tartozását megfizetnie

Amúgy ha Leó is szorgalmasan inná azt a vizet, ő is megokosodhatna. Persze a jogszabályokat nem ismerhetné, csak ha utánanéz, de akkor legalább lenne annyi esze, hogy utána járna a dolgoknak.

De fogadni mernék, hogy ilyen apróságokra nem figyelnek az alkotók.
janderka 2021 jan. 02. - 17:40:31 Előzmény Magdi
(109/1285)
Áhh, köszönöm!

(Én laptopon nézem, és ezen 5 percenként jelzi egy csík hogy reklám jön.)
nappalitv 2021 jan. 02. - 16:52:41 Előzmény Magdi
(108/1285)
van reklámblokkoló a gépeden, telefonon meg nincs.
kovimari 2021 jan. 02. - 16:51:01 Előzmény zazee
(107/1285)
Igen. Na de ezt ugye Leónak kellett volna. Jelen állás szerint nemigen tudná miről beszélnek, ha ezt valaki elmondaná neki. Most még az is gond lesz, hogy ezt kalyiba építtetését kifizesse.
Aztán mikor lesz az még más célra hasznosítva. Egyenlőre a vizsgálat is okosba lett megoldva.
Legfeljebb műanyag flakonokban a kocsi csomagtartójából árulja.
Szegény forgatókönyv írók meg örülnek, ha valami használhatónak vélt ötletük akad, fogalmuk sincs ilyen bürökráciáról. Meg aztán a költségvetésükbe sem férne bele gondolom minden ötlethez egy szakértő.
Az meg végkép eszükbe sem jut, hogy akad egy pár ilyen kukacoskodó néző, mint mi itt a fórumon.

Volt egy ismerősöm, aki próbált ásványvizet palackozni. Be is vizsgáltatta.
Aztán csináltak egy költségvetést, és feladta, már a piacra kerülés gondolatánál.

Lehetne fokozni.
Én most néztem éppen az 1000 m2 módosítása miatt az építésügyi eljárásról szóló tv -t és beugrott, ahogy a hozzászólásokat olvastam.




Magdi 2021 jan. 02. - 16:39:17 Előzmény janderka
(106/1285)
Asztali számítógépen visszanézve egy darab reklám nincs benne. Nem értem, mobilon miért van? Ezt én is észrevettem már a BK-nál, csak nagyon ritkán nézem mobilról, de akkor tényleg csupa reklám. A nagyapjától nem örökölte, hanem egy kisbuszért cserélte a barátnője nevére, mert ő a NAV-nál valami miatt feketebárány. A víz hol volt, hol nem volt, ezért fúratott egy 45 m-es kutat amit bevizsgáltatott.