1/10
zazee 2021 jan. 01. - 00:51:48 1/10 Előzmény Ordító egér
(134/1454)
Pumped gabot én szerencsére csak a tegnapi epizódban láttam, remélem nagyobb szerepet nem kap, nagyon irritáló.
Amúgy tényleg én sem értem, mit építenek kispákaiék Leó telkén, amikor azt sem tudják mi az, amiért Leó elkezdett építkezni. Különben is építési eng. nélkül mit akarnak. Zagyva az egész szutyok:)
offtopic
janderka 2020 dec. 31. - 22:44:02
(133/1454)
Ez itt nem az index.forum, itt nincs állandó moderátori jelenlét. Akit innen törölnek, az minimum országraszóló troll kell legyen...
kék szem 2020 dec. 31. - 21:23:24
(132/1454)
Nem hinném, hogy csöcselékhez tartoznának azok az emberek akik itt beszélgetnek. Ezek szerint te is rendszeresen olvasod a "csámcsogásokat", de lapítasz és nem írod meg a véleményed.
janderka 2020 dec. 31. - 20:18:58 Előzmény Ordító egér
(131/1454)
Sokat spórolnak a készítők azzal, hogy a honlapon ilyen részletekbe menően leírják a legutolsó melléksenki élettörténetét is, mert így anélkül lehet bedobni a nézőket a történet sűrűjébe, hogy leforgatták volna a vonatkozó előzményeket.
2/10
Rojita 2020 dec. 31. - 15:32:07 2/10 Előzmény luci87
(130/1454)
Tényleg? Azt nem is vettem észre. Olyan nyüzsi van, h olykor nem is tudom, h ki kicsoda?
Akkor nem kellett volna kivágni a lány apjának és a doktornak az összeismerkedését.
6/10
luci87 2020 dec. 31. - 13:29:54 6/10 Előzmény Rojita
(129/1454)
Az, h dr Balaton, és Anna tegezodik, egy dolog, hasonló körutak. De nekem az volt fura, hogy a lány apjával is...
Ordító egér 2020 dec. 31. - 13:16:59 Előzmény zazee
(128/1454)
Jaj, az előző hsz-om első mondata kérdő, csak tévedésből pontot tettem a végére. :O(
offtopic
Ordító egér 2020 dec. 31. - 13:15:55 Előzmény napraforgó
(127/1454)
A válasz egyszerű: Milyen lenne egy olyan történet, amelyben csupa mintaember szerepelne? L. a Mintaapákat, ahol szintén ügyeskedések/megcsal(at)ások stb. tarkítják a cselekményt, hiszen dögunalmas volna, ha az összes gyerek színjeles magaviseletű szupertanuló lenne, a szülők élete pedig minden konfliktustól mentes?
5/10
napraforgó 2020 dec. 31. - 13:11:16 5/10 Előzmény Ordító egér
(126/1454)
Aj, Buridán szamara éhenhalt, mert nem tudott választani a két szénakupac között, de én rosszabbul járnék, mert ha nem tudok választani a két ostobaság között, esetleg mindkettőt nézném.
Pedig már most látszik, hogy mindkettő hatalmas ostobaság a borzasztó krimivonallal együtt.
Fogadjunk, hogy egyik faluban sincs egy rendes ember sem, mindenki ügyeskedik, szemétkedik, kisebb-nagyobb bűncselekményeket követ el.

Vajon miért gondolják az alkotók, hogy az egyszeri népek ilyesmiket akarnak látni álló éven át Tanitgatják a népet, hogy kell ügyeskedni, átvágni másokat?
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:35:57 Előzmény napraforgó
(125/1454)
Alapvetően egyetértek. Hajós rosszkor volt rossz helyen. Crespo Rodrigo

Anna exférje, aki valamilyen memnóriakártyát vagy pendrive-ot keres, ezen ui. az exneje által összegyűjtött vagy elmentett kompromittáló dokumentumok vannak. Ezek mibenlétét egyelőre jótékony homály fedi.

A csodavíz arra jó volt, hogy az értelmi fogyatékos Petya megjegyezhesse a klasszikus zeneirodalom egyik zseniális dallamát. Most már csak az kell, hogy a nagyérdemű Anna révén megtudja, mi is ez.
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:30:54 Előzmény zazee
(124/1454)
A pumped gabo nevű fehérjehalmaz szerepelt már, mert mostanra a fontosabb szereplők mindegyike megjelent már, tegnap a Tufa nevű kocsmatöltelék is megjelent, helyesebben idétlenkedett. A pumpedgabókkal kapcsolatosan mindenkinek melegen tudom ajánlani a svéd Hjorth & Rosenfeldt krimiíró-páros Méltatlanok c. művét. (Szerintem a könyvbeli, magyarra adaptált teszten 0 pontot szerezne.)
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:20:03 Előzmény Nocsak1
(123/1454)
Ahogy látom, mindannyian a sorozat ugyanazon veleszületett gyengeségeit pécéztük ki. Az építkezést illetően nyilván a gyógyvizet szolgáltató kút működtetéséhez szükséges infrastruktúrát építik, persze tervek és engedélyek nélkül. A pm-nő jó magyar szokás szerint umbuldálni próbált, de a kísérlete csúfos kudarcot vallott.
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:14:16 Előzmény Kuttyánszki
(122/1454)
"Nándiné" szerepére eleve szürke kisegér színésznőt kereshettek, de ez a csaj sajnos harmatgyenge. Tenki Dalma szerintem nagyon helyes, üdítő látni a már majdnem agyonsztárolt nővére után. A Keresztanyu nyilván DÖ lesz pepitában. Szerintem jan. 3-án nézd meg, aztán döntsél, legfeljebb utólag kövesd nyomon a kevésbé tetszőt. De nehogy úgy járjál, mint Buridán szamara! ;o)))
5/10
napraforgó 2020 dec. 31. - 04:22:26 5/10 Előzmény Nocsak1
(121/1454)
Nagyon egyet tudok érteni veled.
Ez a Leó állitólag vállalkozó, de még nem tudtam rájönni, mire is vállalkozik. Csak azt látom, hogy dobálózik 10, meg 50 millió forintokkal, miközben igazából semmi sem történik.
Most megint valami illegális dologba keveredett, drogot, vagy kitudja mit szállitott Kispákainak.
Nem igazán tetszik Dr Balaton sem, akinek az idétlenül leborotvált haja inkább emlékeztet egy megrögzött bűnözőére és nem egy 40 év körüli elkötelezett orvoséra. És nem igazán tudom elfogadni azt sem, hogy egy 40 éves férfi - orvos, vagy bármi más, ilyen megszállottan menekülne a gyermekáldás elől. Hát mikor legyen gyereke, ha nem most?
A többiek meg...Pfff.
Mit akartak a Hajóstól? mit akartak Annától? mit rejtett el Anna a parkettléc mögé?
Szerencsétlen Petyát meg midenki kihasználja. Mégsem lett annyira okos a csodaviztól?
Zavaros, zavaros. És nem is annyira érdekes.
macsek1121 2020 dec. 31. - 00:22:12
(120/1454)
Miért gondolja az összes forgatókönyvíró, hogy minden sorozatba kell egy félkegyelmű értelmi fogyatékos, akinek a nyomorán majd biztosan jól fog mulatni a közönség? Én nem tudtam röhögni sem a Mi kis falunk Matyijának az idétlenkedésein, sem a kocsmatöltelékek nagyon egyszerű beszólásain, de a Drága örökösök süket bácsija vagy az Icuka igen gyakran eltúlzott butasága sem tudott szórakoztatni. Vagy tényleg ez kell a népnek? Szánalmas, vagyis inkább gyerekes (bár szerintem ezen a szinten már a 7 és a 9 éves unokaöcséim is túljutottak).
2/10
Rojita 2020 dec. 30. - 23:11:51 2/10
(119/1454)
A mai epizódban furcsának találtam a (terhes) Krisztina mamájának öltözetét. Jó, h butikos, vagy eladó egy butikban a hölgy, de egy huszonéves lánya van. Túlzásnak találtam a köldökét megmutató nyári-felsőben, vagy a teljes vállát-hátát szabadon hagyó blúzban a kocsmában. (És még felháborodott, h egy kocsmalakó kikezdett vele.) Bár, Fésűs Nelly csodálatosan szép és jó alakú színésznő.

Kedvelem Pálfi Katalint (pm) minden szerepében, csinos, érdekes arcú, szép nő, de párba hozni Gula Péterrel? Vagy a fk megemlíthette volna a a beszélgetésükben, "h mennyire megváltoztál Leó." Jelezhették volna, h ez a Leó korábban jóképű, gazdag volt és intellektuálisan is társa tudott lenni a szép polginőnek.
Leónak a mostani partnere (Tina/Horváth Alexandra), hát nem egy korosztály, de elképzelhető. A lány mindenáron férjhez akar menni, lehetőleg egy feltörekvő vállalkozóhoz. Leónak meg mindig fiatal barátnő kell. Láttunk már nagypapa korú vállalkozót 20 éves aranyásó kislánnyal.

Nem értem dr Balaton és Baráth Anna tegeződését, barátságát. Csak a balesetben, ill. utána ismerkedtek össze. A kórházban még magázódtak. Aztán András vitte haza az apa helyett a lányt. Kiderült szomszédok Meggyesen. Nem mutatták az összetegeződésüket, de ma már egész családiasan beszélgettek., naponta több órát együtt vannak.

Ági asszisztens (Nyírő Bea) idegesítő egy nő, de ilyennek kell lennie.

A történet, ahogy más is írta, fárasztóan zavaros. Sok rosszarcú bűnöző futkos, zsarol, verekszik. Vmi támpontot adhattak volna a fk-írók, mi a profilja a helyi maffiának az építkezések mellett? Csempészés? Pénzmosás? Pályázati pénzek lenyúlása? Egy építkezési vállalkozó ma minden törvénybe ütköző dologban benne van.
1/10
zazee 2020 dec. 30. - 22:24:04 1/10
(118/1454)
Sajnos továbbra is hihetetlenül gyenge és unalmas, pedig az alap story nem lenne rossz. Érdektelen, lapos párbeszédek, jó néhány színész mintha csak felolvasná a szerepét. Már az ötödik epizódnál tartunk, de még mindig kusza és zavaros a történet.
Nem értem, annyi jó színész van, tényleg egy pumpet gabóra van szükség egy olyan sorozatban amiben BODROGI VOITH LAKLÓTH FÉSÜS NELLY szerepel??
Nem tudom jól láttam e, de Leo hogy tudott a "téglát" szállító furgonnal elindulni úgy, hogy az emelő még a kocsi alatt volt?:))
Szóval elég gagyi eddig!
2/10
Rojita 2020 dec. 30. - 22:22:50 2/10 Előzmény Kuttyánszki
(117/1454)
Ebből látszik, h a szereplőválogatásban nem tudnak minden néző ízlése szerint dönteni. Nekem tetszik Mészáros András választása. Ismerek ilyen orvost, aki hasonlóan izmos, kigyúrt. Talán, a lekopaszított fejét sajnálom. (Gondolom, a forgatás előtt befejezett DÖ- beli megjelenésén akart változtatni.)
Bálint dr /Király Attila nyuszi feleségét Sipos Vera (Adrienn) játssza. Hatalmas komika, de imádom minden szerepében. (A közelmúltban a Dunán ment/ megy a Csak színház...-ban lehet látni. )
5/10
Nocsak1 2020 dec. 30. - 21:19:22 5/10
(116/1454)
Így az első öt rész után nekem elég vegyesek az érzéseim a sorozattal kapcsolatban. Szerintem az alapötlet nem rossz, a cím is jó, a balatoni helyszín, a gyógyvizes vonal is. Lehetne ebből egy jó sorozat, de ahhoz képest, hogy profi csapat gyártja, számomra kicsit furcsa olykor a szereplőválasztás és a történetszálak is zavarosak.
- Leó szerepére Gula Péter, illetve az általa hozott figura szerintem totális tévedés. Olyan, mintha eredetileg közmunkás szerepre castingolták volna, de erről végül sem neki, sem az öltöztetőknek nem szóltak. Ilyen figura lenne az, akihez korábban hozzáment a polgármester, most meg egy szinte "lánya lehetne" jócsajjal él együtt, bejárónőjük van és hozomra hozzávágnak 50 millió forintot?
- Pákai emberei mit kezdtek építeni a kút mellett, ha közben nem tudják, hogy mi van ott?
- Amúgy ifj. Pákait játszó színész max. egy vígjátékban lehetne hiteles gengszter.
- A polgármester tulajdonképpen mit akart elérni az expolitikusnál?
- Ha a polgármestert mindenki utálja a faluban (csak az öreg házidoki nem), akkor hogyan választották meg?
- Balla-Tóth Balatonra való leköltözésének története is eléggé zavaros és összecsapott volt, de mondjuk még ezt meg is érteném, hogy valahogy le akarták gyorsan tudni. Mészáros András egyébként legalább jó ebben a szerepben, hogy a végére valami jót is írjak.
Kuttyánszki 2020 dec. 30. - 19:20:06
(115/1454)
Nem tetszik a szereplőválogatás.
Balla Tóth kinéz egy primitív bűnözőnek, de nem egy dr-nak.
Az ügyvédet örömmel ismrtem fel (Nándi :D ) jóképű, .. emellett hogyválaszthatták melléje feleségnek azt a színésznőt?! Zongorázni lehetne a különbségt kettejük közt, színvonalban.
A nők sem tetszenek.
Tenki Dalma,..Anyám, borogass!... :(

Egyelőre se füle se farka szerintem az egésznek.
A még nagyobb probléma, hogy jan. 3.-tól ugyanekkor lesz a Keresztanyu a másikon...Hm-hm...