Téma: Doktor House

10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 22:32:59 10/10
(5424/5524)
roxer: nem azt mondtam, hogy duplázzák meg, hanem hogy annyit kapjon, mint Laurie. Ebbe nem ment bele a társaság.
8/10
Roxer 2012 nov. 08. - 22:01:28 8/10
(5423/5524)
Nagyon jól ismerem a doktorhouse.hu-t,mint ahogy a külföldi House-os oldalakat is!egyiken sem írtak ilyesmit!
Pletykákat is hallottam nem is egyet,de a te forrásodat még mindig keressük!
Bár akkora hülyeséget nyilván sehol nem írtak,hogy Lisa azt akarta ,hogy duplázzák meg a fizuját :)
Én csak annyit kérek,hogy kicsit kevésbé éld bele magad a Greg House szerepbe! Te nem vagy õ,nem is leszel! Plusz mielõtt valamit leírsz,nézz utánna!De legalábbis ne írd úgy mintha tény lenne,mert a kevésbé jól értesültek el is hiszik!
tinodialfred 2012 nov. 08. - 21:57:49 Előzmény -greghouse-
(5422/5524)
Elfogadom, és szerintem utoljára hangsúlyozom, hogy én egyébként jó sorozatnak tartom a Houset.
Két dolgot viszont hozzátennék:
1: A Klinika címû, német sorozat óta egy valamire való kórházsorozat nem arról szól, hogy az orvosok milyen faszák, hanem arról, hogy milyen emberi dolgokkal küzdenek a munkájuk során. A Vészhelyzet például szerintem (az elsõ pár évadában) szerintem komolyabb falakat döntögetett a mûfaj terén. Abban az orvosok néha depressziósak voltak, néha drogosok lettek, néha gyarlóak voltak. Igaz, nem volt köztük ilyen beteg karakter, mint House. Hozzáteszem, hogy Houset ez teszi igazán szerethetõvé. Nem tipikus, de original Hollywood ez is. Ez nem baj! Hollywood gyárt szarokat, sokmindent rutinból csinál, és a filmezést üzletnek tekintik, de nagyon profik benne.

2: Én sem nézek sok tévét. DVD-n, és tróger módon, letöltve nézek sorozatokat. Van, ami tetszik, van, ami nem. A Hõsök, a Lost, az összes CSI, és a Jerry Bruckheimer-féle sorozatgyár nem az én világom. Eléggé szarnak tartom õket. A House fényévekkel jobb, és eredeti sorozat. De van egy pár, ami nekem sokkal jobban bejön, csak azokat nem igazán preferálják a magyar tévék. De azokban is elõfordul a drog, a csúnya beszéd, a nem kimondott happy end. Ezektõl egyébként szerintem még nem jó egy sorozat. De vannak, akik okosan használják. Ezért tudok rosszat mondani a Housera. Ma, Magyarországon, fõmûsoridõben, kereskedelmi tévén magasan a House a legjobb. De a mai magyar kereskedelmi média ízlése nem mérvadó. Szerintem.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:50:20 10/10 Előzmény Roxer
(5421/5524)
Hinnye, de felháborodál azt a mírges szemidnek...(Rúzsa Söndör)
..
elnézést. sok hollywoodi pletykát olvasok össze.
De a leg autentikusabb szerintem Ági honlapja, nézd meg õt, õ gyûjti a House-izmusokat, híreket, pletykákat, stb.
Ha igazán House fan vagy, akkor ismered. Ha nem, akkor klikkelj rá.
gh.
8/10
Roxer 2012 nov. 08. - 21:44:06 8/10
(5420/5524)
Mindig? Most írtam elõször és abban mi az aktuál,hogy azt írom olyan vagy,mint egy politikus?? Leírtam,hogy miért! Ezen túl is léphetünk! És persze,hogy arra figyelek,hogy mit írnak és ha valaki nem valósat ír,azt megcáfolom!
Ha valamirõl forrást kérnek az nem azt jelenti,hogy dobj be pár pletykalap nevét!Ma már az internet világában minden visszakereshetõ!
Várom a konkrét forrást arra,hogy Lisa akkora fizut akart,mint Greg!Arra,hogy nem ment bele ,hogy az utolsó epizódban a képe Foreman asztalán legyen! És a szezonzáró remek nézettségérõl is!
Hirtelen ezekre gondoltam,mint zöldségek!
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:40:45 10/10
(5419/5524)
Igazad van, tévé karakterekben gondolkodunk.
Én nem igazán vagyok otthon ezekben mert (nem vagyok álszent, én is nézek tévét), de nem minden sorozatot. Például fogalmam nincs kik vagy mik a "lost" vagy mittudoménmilyen sziget vagy hajó vagy elveszettek, stb., nem érdekelnek az ezoterikus baromságok.

House azért más szerintem (valahogy azt érzem, te is érzékeny vagy rá, csak ne vallod be magadnak), mert lerombolja azt a Hollywood-i képet, amit belénk ültettek. Nem vagyunk sztárok. Emberek vagyunk. És igen, az orosok követnek el hibát. És igen, az orvosoknak felelniük kell a hibáikért. És igen, az orvosoknak van magánéletük. És igen, az orvosok csúnyán beszélnek. És igen, az orvosok nem tisztelik néha a kollégák véleményét...

...soroljam?

Nem hiszem hogy kellene.

House falakat döndögetett azzal, hogy megmutatta, hogy az orvos is ember.
Furcsa?
Fogadd el.
Az orvos is ember.

gh
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:29:38 10/10
(5418/5524)
....apró segítség, tényleg.
Tanuld meg törni a sorokat, a megfelelõ írásjegyeket kitenni, és ha lehet, rövidebb mondatokban beszélni.
Figyeld meg, jobban fognak figyelni rád.
Apróság, tudom. De senki nem olvas végig egy 60 karakteres mondatot.
Csak jó tanács.
Ha akarod megfogadod, ha akarod nem.
gh
tinodialfred 2012 nov. 08. - 21:28:30
(5417/5524)
Igen. Vannak benne nagyon jó dolgok, ezt én is írtam már. Más társaságokban, ahol támadják, védeni szoktam. Ettõl függetlenül tényleg nem makulátlan...
A legzseniálisabb karakter jelzõvel vigyáznék. Ne érts félre! Nagyon jó. De Hank Moody, Walter White, Adrian Monk, Cooper ügynök, vagy Tony Soprano is versenghet ezért a címért. (és ez egy nagyon karcsú lista ám)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:24:11 10/10
(5416/5524)
Nem igazán világos, hogy szerinted milyen zöldséget hordok össze.
Az sem világos, hogy miért hozod fel mindig egy mûsor ürügyéne az aktuálpolitikát.
Az lenne viágos, ha magáról a mûroórról, és nem pedig az aktuálpolitikáról, avagy az általad vélt személyemrõl mondanál véleményt.
Tudod, vannak emberek, akik arra figyelnek, mit mondasz.
És nem arra, hogy HOGY mondod, vagy hogy KINEK.
Lehet, hogy ez neked új dolog.
Szokj hozzá.
gh
8/10
Roxer 2012 nov. 08. - 21:20:23 8/10
(5415/5524)
Hát lehet,hogy a House közérthetõbb,de azért abban is vannak olyan mélységek,árnyalások amik nem mindenkinek esnek le!Fõként az elsõ évadokokban játszottak a karakterekkel nagyon szépen!Viszont House nem egy jó karakter,hanem szerintem a legzseniálisabb a sorozatok történetében!És azért voltak jó társai is,elsõsorban Wilsonra és Cuddyra gondolok akik kellettek ahhoz,hogy õ kiteljesedjen!
tinodialfred 2012 nov. 08. - 21:17:06
(5414/5524)
Nem sértettél meg! Szeretem a Houset, mert tudok vele azonosulni. Pl. ha némi vicces kemikáliát juttatok a szervezetembe, nekem is növekszik a mizantrópiám. Mint pl. most is. :-)Sajnos, én nem vagyok olyan okos. Pl. biztos vagyok benne, hogy ha felrobbanna egy ház, amiben ketten voltunk, a másik faszi pedig egy haldokló, beteg, tök más testalkatú pasas lenne, mint én, akkor én biztos nem tudnám elhitetni a világgal azt, hogy az õ holtteste én vagyok, pusztán azzal, hogy "kicserélem a fogmintákat..." :-)
8/10
Roxer 2012 nov. 08. - 21:16:47 8/10
(5413/5524)
A politikusok egyik legfõbb jellemzõje,hogy a szart is ezsütpapírba csomagolva tálaaljá,ez nem magyar és nem aktuálpolitiak,hanem áltlanosság!
Konkrétan itt most a finálé nézõszámára gondolok,de persze aki nincs képben az el is hiszi amiket írsz mert annyira jólértesültnek tûnsz!De ha idetéved valaki aki kicsit jobban képben van máris kiderül,hogy mennyi zöldséget hordasz össze!
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:14:02 10/10
(5412/5524)
..ja, persze nem lennék House, ha nem kérném, hogy vissza igazolj, tehát, hogy
elfogadod a bcsánat kérésemet?
gh
(elõre is köszönöm. mert én egy jó ember vagyok, akárminek is tüntessenek fel.)
gh
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 21:11:10 10/10
(5411/5524)
Bocsánatot kérek, nyilván félreértettelek.
Tényleg, bocsánat.
Sajnálom, ha megsértettelek.
Az összes house utólagos engedelmével, ha akarod akkor hallucinációként,
de nem,
tényleg.

BOCSÁNATOT KÉREK.
gh
tinodialfred 2012 nov. 08. - 20:57:59
(5410/5524)
Az a dühítõ, hogy engem piszkálsz, pedig egy dologról beszélünk. De ha akarod, leszögezem a hozzáállásomat pár alapfogalomhoz. Hugh Laurie: zseniális színész Gyõzike: egy ostoba paraszt Chuck Norris: számomra deffiniálhatatlan. Szar filmjei vannak csak, de azt hiszem, jó sportember. TV-nézõ társadalom: többségében minden szart megzabáló, buta emberek.

Ennek tükrében: igen, tudom, mi az a Gyõzike Show, mert egy idõben a csapból is az folyt, és a környezetemben sokat nézték. Én emiatt szoktam le a kedvenc kocsmámról, mert elõtte bírtam a piát, viszont a sör+Unicum+ Gyõzike folyton hányást okozott nekem.
Az én állításom a következõ volt: A House egy többé-kevésbé jó sorozat. Leköt, vizuálisan vállalható, és van benne egy egészen szórakoztató karakter, akit egy remek színész játszik. Ugyanez igaz pl. a Breaking badre, ami szintén egy remek sorozat, kevésbé populáris, inkább szerzõi sorozat. Több jó karakter is van benne, mindet jó színész játssza, és számomra gyakrabban okoz izgalmat, és meglepetést a sztorija, dramaturgiája, mint a Housenak. A House mégis népszerûbb, mert a (hangsúlyozom, remek a House-karakter) fõhõs sokkal közérthetõbb az ostoba tévénézõk számára is, mint pl. a Breaking bad, a Sírhant mûvek, a Drót, vagy a Twin Peaks karakterei. Az említettek szerintem értelmesebb sorozatok, de kevésbé tudnak populárisak lenni, mert az ostoba magyar paraszt azt nem fogja fel.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 20:37:21 10/10
(5409/5524)
...és még valami.
Chuck Norris szerintem nem Cambridge-ben végzett. Hugh Laurie igen.
Több kérdésem nincs.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 20:34:35 10/10
(5408/5524)
Nézd, ha neked House a Gyõzike show-val mérhetõ, ez nekem csak azt jelenti, hogy te nézed a Gyõzike showt.
én nem.
tehát nem tudok hozzá szólni.
Te ismered a Gyõzike showt, én nem.
Sajnálom.
tinodialfred 2012 nov. 08. - 20:21:55
(5407/5524)
Csakhogy ellenpéldának felhozzak egy olyan sorozatot, ami szerintem "okos sorozat": Breaking bad.
tinodialfred 2012 nov. 08. - 20:20:43
(5406/5524)
Ez a Walker, a texasi kopó példa elég gáz volt. Nem volt megosztó. Egyöntetûen szar volt. Nem lehet a két sorozatot egy lapon említeni. Viszont a minõségi sorozatok közül nagyon gyenge a House. Megosztó, mert a karakteressége, és a fanyarsága azokhoz is eljut, akik egyébként a Gyõzike Shown szocializálódtak. Az értelmesebb nézõ pedig rá tud csúszni a sorozat finomságaira. Vannak benne egészen gyönyörû dolgok. Ettõl függetlenül sokszor sablonos, és fantáziátlan, a szónak abban az értelmében, hogy vagy azonnal kiszámítható az adott ív, vagy az utolsó epizód esetében pl. szimplán következetlen, és átgondolatlan. Ezt a kreátorok nem elõször engedték meg maguknak az évek során, de úgy néz ki, utoljára...
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 20:18:39 10/10
(5405/5524)
Bocs: fel tudom venni, te is, (ha addig le nem tiltják), hidd el, érdemes. Kb. húsz évet adok annak, hogy még egy olyan sorozat jöjjön, ahol a kórházi orvosok nem szentek és sérthetetlenek (mert az eddigiek olyanok voltak, kivéve House-t és az éjjelre eldugott Jackie nõvért), nézz szembe azzal, hogy utálni fognak.
...Ma illik House-t utálni, mert undok, stb., de sokan nem veszik észre, hogy - a világ ilyen.

A világ nem a rózsaszínû, jóakaratú kedves doktor bácsikból áll.

Vannak ilyenek Zsenik, akiket utálunk.
és a müvészet az ... az általunk utált embereket megszerettetni.
Ez mûvészet.