Téma: Doktor House

10/10
gammapolis111 2012 nov. 12. - 03:01:40 10/10
(5444/5524)
Most néztem ezt a részt, eddig is szerettem ezt a sorozatot, ez a rész kitûnõ volt.
9/10
agig112 2012 nov. 12. - 00:31:18 9/10 Előzmény -greghouse-
(5443/5524)
"Színházi színész szeretne lenni" - Hugh elmondta több interjúban is, hogy nem szereti a színházat, mert minden este ugyanazt kell játszania. Szóval akkor a többi mondatod is lehet, hogy sántít, he-he. Azokat a szavakat tekintve egyébként megint bulvárszagot szimatolok, azt hittem, errõl leszoktál. Nincs értelme az ilyen összeesküvés-elméleteknek. :)
9/10
offtopic
agig112 2012 nov. 12. - 00:27:39 9/10
(5442/5524)
Használjátok az "Elküld (offtopic)" gombot, amennyiben nem House-szal kapcsolatos hozzászólást írtok.

Köszi,
a port.hu többi olvasója
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 20:45:34 10/10
(5441/5524)
Igazad van. De te vagy lányos apa vagy, vagy nem.

A Lányos papa egy külön mûfaj.
Nem ismerünk tréfát.

Lányos apának lenni egy életre szóló hivatás.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 20:39:51 10/10
(5440/5524)
Valószínûleg kevesen olvassák ezt, de néhány jótanács:
1) ne hagyd a géped felügyeled nélkül.
2) a lányod mindig szerelmes, számára minden pasi szent akit haza hoz.
3) váltogasd a jelszót.
4) A jelszó ne a lányod neve legyen.
5) ha valaki visszaél a jelszavaddal.. törvény bünteti. de vágd orrba alulról felfelé.

Ennyi,kösz Port, hogy megjelentitek. Az orrbavágás már az én "lányos apa" dolgom.
atomotnektek 2012 nov. 09. - 20:33:51
(5439/5524)
Lemaradtam az "eseményrõl", de javasolnám, hogy inkább a lányoddal beszélgess el, a gyereket meg a jövõben nézd levegõnek! ;-)
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 20:24:22 10/10
(5438/5524)
Kedves Port (és olvasók, ha még valaki ezt a topicot olvassa), köszönöm, hogy nem mostok össze azzal, aki számomra is megdöbbentõ dolgot írt (és még le is mentette). Kösz, hogy gyorsan töröltétek. Ha valaki olvasta volna, elnézést kérek a kisebbségiek sértegetéséért, a c**zásét, a b***zásért, a zs****zásért, amiket a srác leírt. Sajnos én követtem el a hibát, õrizetlenül hagyva gépemet, odaengedtem lányom barátjának jelszó nélkül, erre õ valami irtózatos dolgot leírt, ami családi körben elintézhetõ, de nem közösségre való.
Figyelmeztetésül mondom barátaim, ne hagyjátok percre sem felügyelet nélkül a gépet.
Vagy tegyétek, amit mostantól teszek, jelszó kell minden belépéshez.
A srácnak meg én kérek bocsánatot. A lányom szereti.
Mit tehetek?

...Minden esetre most az udvaron van egy beszélni valóm vele.
Kívánjatok sok siker..lányos apa vagyok.
gh
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 20:11:50 10/10
(5437/5524)
Olyat mondok, amit tõlem kevesen hallottak.
KÖSZÖNÖM.
Köszönöm a Port figyelõinek, hogy villámgyorsan reagáltak.
Köszönöm, hogy nem mossák nevemet össze vele.
Köszönöm a megértésüket, és bizalmukat.
Nem én voltam, aki kisebbségeket, népcsoportokat a nevemben szidott.
Nem tudom, hogy csinálta, de tudom, ki csinálta.
Van egy kis elintézni valóm.
gh
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 18:57:34 10/10
(5436/5524)
Elnézést kérek.
Valaki, vagy valakik szándékosan feltörték a lapomat, behatoltak a jelszavammal, és olyan mondatot tettek fel, amivel én nem értek egyet.
Elhatárolódom a nevemben feltett mondat íróitól. Fogalmam nincs, miért tették, kérem, hogy az adott közösség bocsásson meg, és higgye el, nem én voltam.
Köszönöm.
gh
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 17:24:02 10/10
(5435/5524)
..Egyébként meg..lehet, hogy igazatok van, ti House utálók.
Lehet, hogy generációs kérdés.
Lehet, hogy senki nem tudja folytatni a szöveget, hogy
.."Szép leányok/Szép leányok/Szép leányok ne sírjatok.../
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 08:24:25 10/10
(5434/5524)
így igaz (tudtommal) ahogy mondod. Jen Morrison megszenvede Laurie-t, de az igazi "áldozatai" (ha egyáltalán lehet így fogalmazni) nem a színésznõk közül kerültek ki (kivéve Morrisont és - bár tagadja - Edelsteint), hanem a stábból. Asszisztensek, titkárnõk, hasonlók "zajlottak" laurie körül, akiket õ egy éjszakára szívesen elfogadott, de a feleségéhez és a gyerekeihez mindig visszatért.
..Olyannyira, hogy több ajánlatot is kapott a sorozat után (többek közt James Bond szerepet is), és mindet visszautasított, mert vissza akar menni Angliába, és - ami saját nyilatkozatai szerint még talán ennél is fontosabb - a színpadra.
Színházi színész szeretne lenni megint (láttunk már ilyet, Al Pacino három évig csak a Broadwayn játszott, élõ színházban, semmilyen filmet nem fogadott el), aztán meglátjuk.
Kötve hiszem, hogy a filmes szakma ekkor siker után békén hagyná Laurie-t. Bombázni fogják a jobbnál jobb filmes ajánlatokkal, ami már eddig is nyilvános volt, James Bond, és Sherlock Holmes ajánlatai vannak, és még sok más (ez a kettõ amit tudomásom szerint egyáltalán figyelembe vett és nem söpörte le az asztalról), de az is lehet, hogy tényleg élete álmait fogja megvalósítani, és sportoló és jazz-zenész lesz (a kiadott jazz albuma már közismert.)
Úgy legyen -ahohgy õ akarja.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 07:35:50 10/10
(5433/5524)
Kérdezted "egyébként.." egyelõre gyászolom House-t (nem fog visszatérni).
Sorozatokból keveset. Inkább az angol humor (Hallo, hallo, Csöngetett mylord, Fekete Vipera, Waczak szálló ... és társai.)
a komolyabbakból, vagy a fél komolyból (amerikában kialakult a "dramedy" elnevezés, ami nyilván a drama és a comedy összevonás, és valóban azokat illetik ezzel, amelyek nem sitcom-ok, nincs megszakító nevetés, de nem is véresen komoly dolgok, eddig talán a "Sex és NeW York" kezdte el elõször, de én dramedy-nek nevezném a "miért éppen Alaszkát", vagy a rövidebbek közül a Jackie nõvert, és még lehetne sorolni, szerintem ezé a mûfajé a jövõ. (már be is fektettem produceri pénzt ezekbe..) (Csak vicc. Vagy mindenki hazudik.)

Vannak nagyo félresikerült dolgok, nem csak nálunk. Nálunk a legnagyobb lebõgése sajnos az MTVA Marslakókja volt (aminek az amerikai megfelelõ lebõgése az ottani, nálunk is mutatot "Reklámemberek", az sem élt tovább.) Az MTVA ugyanakkor két jó vállalkozásba is kezdett, a Mindenbõl egy van, és a Munkaügyek. Ezek nemzetközi összehasonlításban az erõs középmezõnyben vannak, itthon sikeresek. Az MTVA egyetlen nagy bukása a Marslakók vol, jogosan. A kutyát sem érdekelte (bocs, macskás vagyok de õt sem érdekelte.)

Az MTVA vitathatatlan sikere viszont a Maradj Talpon Gundival. A kérdés, Gundi meddig csinálja. Ugyanis ez a mûsor nagyon szorosan hozzá kötõdik. Bárki veszi át, bukni fog. Eddig nagy siker.

Még egy MTVA, a Szeretlek Magyarország, rosszul indult, túl populáris volt, most kezd vissazjönni középre, a tûrhetõ kategóriába (ami, ne feledjük, még mindig sokkal jobb, mint egyes kertévék házasodikagazda meg esküvõ és egyéb show-i, melyek valóságtartalma nem több, mint Rejtõ Jenõ légiós regényeié, csak Rejtõ sokkal szórakoztatóbb...)

Vissza a topichoz.
House megosztotta a közönséget. NEM lehet egyértelmû sikernek elkönyvelni.
De láttunk már ilyet. Antonioni Nagyítás c. filmjét majdnem betiltották. A szakma.
A Rém rendes calád (Married with children) úgy indult, hogy közvéleménykutatók szerint egyetlen évadot sem fog megérni - ahhoz képest tizet megért.

Azt gondolom, hogy ha sokat beszélünk egy filmrõl, filmsorozatról, az önmagában is érték, hiszen azt mondja, még mindig gondolatokat ébreszt, még mindig itt van a fejemben, még mindig utálom, még mindig szeretem.

Producerként (mondanám), ez az egyik legfontosabb szempont. Hogy ott legyen a mûsor évek után is az emberek fejében. Amerikában ezt az ismétlések mutatják leginkább. A Friends után rögtön a jóval régebbi MASH jön, a Cheers, az ER (Nálunk vészhelyzet), és most tör fel a CSI. Persze elején jelenleg House áll (ez idõvel módosul, mint mondtam, médiakutató az ismétléseket figyeli.)

Menj a fenébe, House --- és oda jó utat.
8/10
Roxer 2012 nov. 09. - 07:34:50 8/10
(5432/5524)
Hugh Laurie együtt van a feleségével,nem is voltak úgy sose külön!Mindössze egy darabig nem költözött ki hozzá az USA-ba! És akkor a pletykák szerint voltak kalandjai,de Jen Morissonnal sose hozták összefüggésbe!
Lisával és Katie Jacobssal igen! De ezt is csak õk tudják biztosra! A felesége az idei nyári turnéja alatt is ment vele mindenhová,de errõl biztos nem írtak a "mérvadó" pletykalapok :)
8/10
Roxer 2012 nov. 09. - 07:22:10 8/10
(5431/5524)
A 7.évadzáró se volt rossz,de a legjobb az 5. és 6. volt! Ott valóban meg tudtak lepni! Most vajon hányan hitték el,hogy House tényleg meghalt?
8/10
Roxer 2012 nov. 09. - 07:20:23 8/10
(5430/5524)
Nem,valóban azt írtad,hogy annyit akart,mint Laurie!Én meg leírtam a tényeket,miszerint Lisa epizódonként 175 ezer dollárt kapott!Hugh pedig epizódonként 400 ezret!
Tehát ha annyit akart volna kapni,mint Laurie az több,mint a duplája!
De tényleg befejezhetjük,mert a tények téged abszolút nem izgatnak,csak a pletykák amin még színezel is kicsit....
10/10
-greghouse- 2012 nov. 09. - 07:11:08 10/10
(5429/5524)
mmmm....lehet. Én nem úgy látom, hogy "összecsapott" lett volna a final, szerintem minimun fél évig ezen dolgozott a stáb. Másrészt, tartalmilag is egy nagyon jó megkomponált "final".

Gondolj bele.
Az alaphelyzet az (látszólag), hogy House haldoklik egy égõ házban. Ez önmagában kielégíti a House-utálókat, és ha nekik van maradék eszük, egyébként is lekapcsolják. Namost a - szerintem normálisbb emberek, akik értékelik amit House adott a vérszegény kertévékhez - tehát az emberek talán nem ítélik annyira el, mint a görcsbe rándult, csípõbõl azonnal tüzelõ house-utálók.

A House-t értõk számára nem lesz égetõen fontos, hogy pontosan kinek az árnyéka jelenik meg, vagy hogy órára percre hogy tud House vissza lopakodni a kórházba, MERT MINDEZ MELLÉKES.

A (szerintem) nagyon jó megkomponált záróepizód pontosan azt tartalmazza, amit kell. Nem halhat meg az egész cspat, hiszen House sosem kívánt ilyet, és dramaturgiai logikája sem lenne.
Ami a legtöbb - nézõi, amatõr - változat volt, az House halála. De másrészt House tovább él, és túlél mindannyiunkat. Többek közt ez az (egyik) idegesítõ tulajdonsága, hogy mindig mindenkit túlél, noha mindig mindent megrpóbál. (Emlékezzetek az epizódra, amikor egy villát dug a konnektorba, hogy megtapasztalj, milyen pár perc klinikai halál.)

Mindannyiunkat túl fog élni.
Wilson élete utolsó öt hónapjára szánja azt, ami neki a legdrágább: saját egyéniségét. Mindent Wilsonnak fog alárendelni.
Hogy öt hónap múlva mi történik, House-t nem érdekli. Feladja az orvosi praxisát (talán nem szerintem igen), vagy részben adja fel és elmegy Afrikába, ezek House-os dolgok. Egy biztos: nem fog nekünk a (TV2) képernyõn mint House visszatérni (nyugodjatok meg, House utálók).

Lehet, sõt biztos, hogy még látjuk. Lehet, hogy jazz-zenész lesz, ahogy mindig is akarta. Lehet, hogy visszatér az angol sitcom-hoz Rowan Atkinson és/vagy Stephen Fry oladalán.

Lehet, sõt valószíû, hogy visszamegy eddigi feleségéhez és családjához, és a felesége megbocsátja neki Lisa Edelsteint és Jen Morrison és egyéb kalandokat.

Lehet, (ami a levegõben lóg, én nagyon drukkolok neki, de nem valószínû), hogy õ lesz az új James Bond. nagyon testhez álló szerep lennne neki, akár csak egy új Sherlock Holmes is.

De ami - szerintem - a legvalószínûbb, visszatér a "gyökerekhez", megtalálja régi egyetemi és színész társait, Kenneth Branagh-t, Emma Thompsont, Rowan Atkinsont, és vagy Shakespeare színész lesz, vagy megint komikus.

Szerintem?
Szerintem otthagyja a filmet.
Sem filmben, sem színpadon nem fog fellépni(talán egy vagy két meghívásos, kivételes alkalmon kívül),
...és pontosan azt fogja csinálni,, amit már évek óta terjeszt.

Lemegy az USA déli részébe, kitanulja igazán a jazz-t (eddig is profi jazz zenész volt), és zenész lesz.

Nekem, mint filmb*nak álmom, hogy két nagy, mondjuk Woody Allen (klarinét) ÉS Hugh Laurie (zongora, gitár) együtt játszanak a Carlyre-ben. (Bár Laurie-ben tényleg van pici antiszemitizmus, de ez sosem nyilvánul meg a játékában).

Ha még egyszer sikerül kijutnom New Yorkba, az elsõ számú vágyam, ami minden mást felülír, hogy ott lehessek a Carlyle-ban vagy akárhol, ahol Woody Allen klarinétozik, és Hugh Laurie zongorázik.

Uram! ha ezt megérem, nem éltem hiába.!
tinodialfred 2012 nov. 09. - 00:10:09
(5428/5524)
Oké. Mindenesetre szerintem nem lett jó a vége. A 7. évad Cliffhangere tökéletes volt! Imádtam. A záróepizód viszont összecsapott, méltatlan volt.

Egyébként még milyen sorozatot szeretsz?
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 22:46:51 10/10
(5427/5524)
az általad említett "klinika" és "vészhelyzet" általam is a dicsérendõek közt vannak, fõleg a "klinika", és lepõdj meg, még a "kórház a város szélén" is.

de ez nem ugyanaz a mûfaj.
House egy személyes dráma, nem pedig egy kórházi sorozat.
Aki ezt nem érti, sajnálom.
Ez a véleményem.
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 22:42:35 10/10
(5426/5524)
..mindenki hazudik...de nem MINDIG!..."
10/10
-greghouse- 2012 nov. 08. - 22:35:23 10/10
(5425/5524)
Roxer. szerinted hülye vagyok.
Aki így fogalmaz, azzal én nem kívánok vitatkozni.