10/10
Singaporeflash 2010 márc. 04. - 09:02:05 10/10
(133/253)
Kb. negy oraba telt vegigneznem ezt a filmet. Allandoan le kellett allitanom, mert olyan ***brutal*** szinten telepakolta szimbolumokkal az oreg, hogy nem gyoztem kapkodni a fejem. Minden elismeresem, ez melto Gilliamhez, holott a Grimm testverek olyannyira nem jott be, hogy mar azt hittem, az oreg elvesztette a spirituszt. Ez viszont tenyleg hozza melton eredeti volt. Filmmuveszetileg 10/10-re osztalyozom, mert ilyen tudatosan manipulativ es eredeti filmet meg nem sokat lattam. Lepadloztam tole, a tudatalattim meg most sem dolgozta fel teljesen. Meg vagy 4-5szor meg akarom nezni, hogy minden kis sunyin elrejtett utalas vilagos legyen. Meg ugy is zsenialisnak tartom, hogy nem tetszett az, ahova a gondolataimat terelni probalta. Hallottam mar azelott, hogy megneztem, hogy mennyire tele lesz rejtett es nem annyira rejtett szimbolumokkal, de hogy ennyire (sunyin is), ez megdobbento volt. Gilliam nem viccel, az biztos. Majd ha magamhoz tertem, megnezem ujra.
RixosWalerius 2010 márc. 01. - 23:31:54
(132/253)
Zseniális film volt, nekem nagyon bejött! A tükrön túli világ csodálatos volt:D Johnny Depp volt a kedvenc Ledger-utánzatom!
10/9
magyar krokodil 2010 febr. 22. - 14:50:31
(131/253)
mindenképpen meg akartam nézni a filmet, én nem csalódtam benne. a képi világa nagyon szép és bár nem pörgõs a történet a mögöttes tartalom kárpótol. szerintem nagyon jól eltalálták a képzeletben játszódó jeleneteket, nem kellett ezeknél látványosabb, hiszen ezek a megálmodójukat tükrözték, szóval ha valaki össze tudja hozni a képzeletet és az embert fantasztikus egységet kap.
Tony karaktere tetszett, az a megoldás is, hogy a tükörben más játszotta, még akkor is, ha kényszermegoldásról van szó. viszont nekem összefolytak a karakterek, pedig pont az lett volna a cél, hogy Tony külömbözõ arcai jelenjenek meg. mind nagyon hasonlítottak Ledgerre, fõleg Depp és Jude Law, náluk elsõ pillantásra hirtelen le sem esett, hogy más van ott. emiatt összefolyt, nem különültek el annyira az ének az egyes képzeletekben. talán jobb lett volan teljesen eltérõ színészekkel játszatni, akik illenek 1-1 karakterbe. egyedül Colin Farrel más kinézetre, neki nagyon jól állt a szerepe. az ördög karaktere szintén zseniális.
innentõl SPOILER-es:
1-2 dolog viszont fura volt. fõleg a vége, ott kicsit "elveszett az idõ", miután elvesztette Val-t. aztán valahogy az is érdekes volt, hogy eleinte az ördögöt nem érdekli Tony, késõbb mégis, a halálát is akarja. vagy nincs kapcsolat, vagy pedig lehetett volna egyértelmûbb. aztán a spíos dolgo sem volt egészen tiszta szerintem. lehet csak nekem, de ezek valahogy nem passzoltak, ettõl egyenlõre nekem értelmetlen kissé a vége.
8/10
Andrew8 2010 febr. 21. - 14:13:30 8/10
(130/253)
Parnassust azért jól alakította Christopher Plummer (aki férfi fõszereplõként szépen énekelt még annó a Muzsika hangjaiban ). Más kérdés hogy a karaktere egyszerûbb felépítésû volt.
10/10
balazs0729 2010 febr. 18. - 23:16:35 10/10
(129/253)
ZSENIÁLIS!!!!!!!!!!!!!!!!!


Terry Gilliam.ennyi
1/10
leedee 2010 febr. 18. - 15:31:29 1/10 Előzmény sansz
(128/253)
Hátnemtudom, az avatarnál nem vettem észre hogy 3 órás, ezt viszontcsak kisebb megszakításokkal tudtam végignézni, 2 nap alatt. Lehet azért mert annyira vártam, hogy a végén csalódás lett..
9/10
lacee83 2010 febr. 17. - 23:34:48 9/10 Előzmény sansz
(127/253)
OFF_Az Avatarnak miért nincs értelme? Az egy sci-fi átlátható kerek történettel normális befejezéssel (látvány zene kiváló és mondanivaló még talán az is van neki).

A Doctor Parnassus és a képzelet birodalma emlékeztetett egy kicsit az Alice csodaországban-ra. A döbbenetes és kuszának tûnõ látványban itt (is) van értelme a mögöttes tartalom keresésnek. Tetszett az egész film azt hiszem egyedül Tony figurája volt zavaró abban hogy több színész játszotta(olykor gyengébb teljesítménnyel). Egyébként azt hiszem itt mindenki kitett magárt eredeti nyelven nagyon jó remélem nem rontják el silány szinkronhangokkal.
Többször nézõs film, még több ilyet!
10/10
h.tibi91 2010 febr. 17. - 22:30:17 10/10
(126/253)
Ez egy igazán jó film!
Nekem nagyonm tetszett a történet, a látvány, a jelmez és az egész flm úgy ahogy van.
Biztos vagyok benne, hogy ha ez a film is 3D-s lenne (és az Avatar által használt teknikával készült volna) sokkal szebb és jobb lehetne a látvány mint az említett Avataré. De ha nem nézik a 3D-t mint olyan tényezõt az Oscar kiosztásakor akkor azt gondolom mindenképpen méltó vetélytársa lehet Cameron filmjének.
Elhangzik egy számomra érdekes mondat a filmben, hogy mindenkit a saját világába repít el Parnassus varázstükre. Érdemes mindenkinek feltennie a kérdést, hogy vajon õt milyen világba repítené aztán a konklúziót levonni, hogy akkor mi is jelenti az igazi értéket életünkbe, mely dolgok jelentik nekünk a ktarzist és a beteljesülést.
Én nagyon élveztem a film minden percét, olasz szinkronnal néztem ami egy külön élmény volt.
Mindenkinek ajánlom!
10/10
zsion 2010 febr. 16. - 19:15:42
(125/253)
Nekem nagyon tetszett!
Igazi Gilliam film, néhány kép teljesen a Repülõ cirkuszt juttatta eszembe:D(olyan elmebeteg)
sansz 2010 febr. 15. - 15:13:07
(124/253)
Vegyes érzéseim vannak, végülis nem rossz film.. Tény azis, hogy ezerszer értelmesebb a története, mint az Avatarnak mondjuk.

De az elején fõleg én sokszor nagyon unatkoztam. Aztán a karakterek. Meglepõ módon nem a csajt rontották el, hanem az öreget. A színésszel nem volt semmi gond, de maga a karatkere, szerintem nagyon nem illett oda. Logikátlan volt a viselkedése.. Egy többezer éves formától elvárna az ember egy kis bölcsességet is. Ezer év alatt még egy kutya is szuperintelligens lenne, ez a doki pedig selejtes alkesz, össze-visszabeszélõ, hazudós, "azt se tudja mit csinál" vénember volt. Aztán néha mondott vagy csinált olyat, amibõl látszott, hogy na ez mégsem egy sima csöves.. Aztán újra nulla.

De maga a film, végsõsoron jó, fõleg a végére.
10/10
ChatNoir* 2010 febr. 11. - 11:22:21 10/10
(123/253)
Tegnap végre megtekinthettem, nagyon jó volt, pedig nem vagyok egy fantasy-rajongó. Nekem Dali képeit juttatta eszembe.

Viszont - bár alapvetõen HL miatt néztem meg - épp õ okozott némi csalódást. A többi filmjében abszolút uralja a jeleneteket, nekem itt nagyon halovány volt magához képest. Nem rossz, hibát nem láttam benne, de többet vártam tõle. Véleményem szerint Colin Farrell alakította a legnagyobbat, valami ilyesmit vártam volna HL-tõl is. Ráadásul nagyon rendezetlen volt a feje, a többiekéhez képest. A haláleset nyilván befolyásolja a benyomásaimat, de így utólag azt mondom, látszott rajta, hogy nagy a baj vele...
wiliwonka 2010 febr. 10. - 20:29:52
(122/253)
Nagyon jó. Pont ezt vártam a filmtõl. A közepe fele kicsit kevés volt a fantáziavilág, de a kiscsaj megoldotta, hogy legyen mit nézni. A befejezésben meg nem nagyon értettem, hogy mi köze van a jeleknek a homlokon bármihez, de végülis mindegy. Az volt jó, hogy Depp és Law, nagyon hasonlított Ledgerre, és mind a négyen jól alakítottak. Még a kevés filmes Lily Cole is. Ráadásul a látványvilág is teljesen rendben volt. Gratula Terry Gilliam!
9/10
sakit felut 2010 febr. 09. - 23:50:12 9/10
(121/253)
na srácok, ideje megnéznem a filmet... úgy elhúz a fórum lassan, hogy nehéz lesz elolvasni amit még nem tettem.. eljött az idõ hogy letöltsem >: )

kemény éjszakám lesz az látszik, most írtam meg Gilliam Halászkirály fórumába hogy állnak a dolgok közte és velem :-`.. szóval ez idáig sikerült összszenvednem egy jó feliratot a netrõl, ami nem késik, és látnom az elsõ piás gyerek útját az elején, valami fenomenális ... kicsit bele is tekertem tegnap miután letöltöttem...... és nagy témák lesznek itten, ez a fickó nagyon áhhhhh, miket kihoz mennyi szinészbõl ... :-`

az egyetlen rohadt szomorú dolog, hogy ezután a különleges de kicsit ideillõ szerep után a Joker- rel együtt Leadger elméje felmondta a szolgálatot :( ... pedig mekkora filmeket lehetett volna vele még készíteni, nagyon változatos poénná kezdett lenni a pályája és még fejlõdésben is volt valami nagyon érdekes felé, R.I.P.
delamico 2010 febr. 09. - 21:10:30
(120/253)
Még egy film arról, hogy örülj, hogy meghalhatsz. Még jó, hogy egyetértek ezzel. Doktor Parnassus is - mint már annyian elõtte - alkut köt a történet igen sajátos és újszerû ördögével Mr Nickkel, majd a kötelezõ séma szerint megbánja a döntést. Aztán ott van a szupermodell lánya, az amnéziás idegen, a hõsszerelmes és a törpe - ami számomra rejtély, miért kellett ebbe a filmbe. Talán, hogy meglegyen a fantasy világ sokszínûsége, vagy a vándorcirkusz hangulat, de tény, hogy nélküle is tökéletesen elboldogult volna a cselekmény, pláne, hogy az ilyen figurákat valami okból mindig elképesztõen irritálóra és tudálékosra csinálják, ami jelentõsen visszaveti a dramaturgiában betöltött/endõ szerepüket. Valentina figurája viszont igazán tetszett, mert nem volt hétköznapi, illett a korához, de nem is volt lebutítva se a mai 16 éves szintre, se a szerencsétlen kirekesztett kamasz szintre - nem volt minden második szava, hogy milyen rossz neki, hanem próbálta meglovagolni a hullámokat. Parnassus karaktere számomra nem igazán került közel, nem nagyon sikerült azonosulnom vele, talán a végére történt valami, mikor elvesztette Valentinát. Mr Nick ellenben a leginnovatívabb és kreatívabb ördög volt, akivel eddig találkoztam és igazán tetszett a nemmindennapi megjelenítése - le a kalappal a színész elõtt. Ahogy Johnny Depp elõtt is, akit 3 percig bámultam, mire leesett, hogy nem Heath Ledgert látom. Igazából kissé zavaró volt, hogy 3 színész játszotta, akik közül egyedül Johnny hasonlít Ledgerre, de tökéletesen egyetértek azzal, hogy nem akarták egy embernek átadni a szerepet. Colin Farrel és Jude Law meg tényleg kitettek magukért és felülmúlva önmagukat utánozták Heath gesztusait és mimikáját. Maga a Tony karakter is félelmetes volt - vele lehetett leginkább összhangra találni. Mindehhez jön még a szintén félelmetes látvány, amitõl szebbet rég láttam, a pofás mondanivaló és a relatív hepiend, ami -révén relatív- megint csak felfelé dobja a filmet. Az oroszokat nem tudtam hová tenni, túlbonyolították azt a szálat - talán idõhúzás képpen, és az sem igazán tetszett, hogy a legtöbb jelenet egy hatalmas kaotikus ricsajba csapott át. A tangó a tükrökkel volt számomra a csúcsjelenet és a tételmondat, tökéletesre sikerült. Az egész film pedig olyan 7-es szinten élvezhetõ 10-es skálán, ami a látvánnyal és a jó karakterekkel elviszi egészen 8/10-ig doktor Parnassust (aki magyarul azért is doKtor).
9/10
inbruges 2010 febr. 08. - 11:44:55 9/10 Előzmény teva56
(119/253)
Colin James Farrell a kedvenc színészem, de kedvelem Johnny Deppet és Heath Ledgert is, így már miattuk is megnéztem volna. Mindhárman Tony szerepében tûnnek fel ebben a lenyûgözõ, és nagyon elgondolkodtató történetben. Az alapsztori hasonlít a Faust alaptörténetére, Dr. Parnasszus a halhatatlanságért cserébe szerzõdést köt az Ördöggel, késõbb jön rá, hogy mennyire súlyos ez a kötelem, hiszen lányát 16. életévének betöltése napján elviszi magával a Gonosz, ha csak nem sikerül addig
4 lelket "jó útra" térítenie a doktornak és társainak a Képzelet Birodalmában... Remek színészi alakítások (kivéve a törpéé, az lehetett volna szemtelenebb, eredetibb), csodálatos díszletek és jelmezek, lenyûgözõ látványvilág, kitûnõ rendezés (9/10)! alig várom,hogy DVDben is megjelenjen!!
teva56 2010 febr. 07. - 09:46:27
(118/253)
Heath Ledger miatt néztem meg a filmet,kicsit
féltem ,mert nem igazán az én világom az ilyen tipusu film.De kellemes meglepetés volt,számomra nem volt
érthetelen elég jól felépített film volt és
a rendezõ nagyon jól megoldotta Ledger
hiányát.A szereplõk pedig nagyon jók voltak.
Különõsen Doctor Parnassus tetszett,valamint
Ledger ameddig játszott.Nagyon nagy kár érte
igazán tehetséges volt kár hogy már csak múlt
idõ.Érdemes megnézni.
10/10
Vadrenalin 2010 febr. 07. - 00:14:18 10/10
(117/253)
Minket lenyûgözött, még olyan ismerõseim is elájultak a látványtól, akiket saját bevallásuk szerint az általában hidegen hagy. De ez a film tényleg csak moziban ütõs.
snickers 2010 febr. 07. - 00:08:04
(116/253)
hát... nem értékelek..elég annyi h mikor a bnõmmel kijöttünk a mozibol nem birtunk beszélni csak ennyit nyögtünk ki: B***d meg..... :)

valoban votlak összecsapott és vontatott részek de sztem az összecsapás az ledger halála miatt volt mert egyszerüen nem birták másképp megoldani...

amugy sztem Jude Law volt a leggyengébb...kimondottan gagyi volt a másik 3hoz képest... Colin meg.. uristen neki jutott a legfaszább szerep sztem és a legdurvább poénok, fõleg ah ott azon a gálán a nézõk elött a szinpadon veri a gyereket ( gyermeksegitõ alapitvány fejese)...kész beszarás volt...

amugy sztem is 2x kell megnézni mert sok rejtett dolog volt benne amit igy elsõre észre se venni..

meg hát... ez tipikusan az a film ami moziba jo.... tv-n vagy letöltve gépen nagy csalodás lehet... és megér annyit h egy kedvezményes napon megnézze az ember...
4/10
Letty89 2010 febr. 05. - 18:54:03 4/10
(115/253)
Ez a film számomra nem volt csalódás, mivel hallottam róla, hogy nem olyan, mint ahogy reklámozzák, és amilyennek tûnik. De azért reménykedtem benne, hogy csalódni fogok pozitívan, de sajnos nem így történt. A látvány jó, csak olyan részek maradtak rejtve a nézõ szeme elõtt, amiknek a megvalósítása valóban a mi képzeletünket is elragadta volna. Mi nem voltunk beavatva ezekbe, csupán a végeredményét láthattuk (mint pl. a hintából kiszálló nõk képzelete). Sok volt benne a "valós" rész, nem volt olyan "fantasztikus", mint ahogy ezt el lehetett volna várni tõle. Szerintem ez okozta vontatottságát, túl sok "földhöz ragadt" rész volt, nem volt olyan csodálatos, magával ragadó.
Természetesen ez nem a színészek teljesítményének volt köszönhetõ, mert az szerintem nagyon jó volt. És azok a részek, amikbe mi is be lettünk avatva, a tükör mögött játszódó részek viszont a film elõnyének számítanak szerintem, azok voltak a legjobb részek, emiatt kapott tõlem 10/4-et.
8/10
Andrew8 2010 febr. 04. - 13:32:05 8/10
(114/253)
Doctor Parnassus és a képzelet birodalma:

Gilliam újra visszatért régi mivoltához. Kár, hogy ehhez kellett egy tragédia is. Az a bizonyos tragédia (Ledger) sok lehetõséget biztosított Gilliamnek, hogy tovább szõje és tovább érlelje történetét. Így több mondanivalót kaptunk egyszerre még humorral is fûszerezve amikor Ledger átlép a tükrön és barátai tolmácsolásában ad új és régi értelmet a film mondanivalójának. Vicces a többször ismétlõdõ Colin Farreles újság, mely végül aztán a tükrön át valósággá válik Valentine számára és kedvenc sztárja állhat elõtte mint Heath egyik pótló színésze. Nekem az fáj hogy túl keveset láthattuk Ledgert de ez sajnos érthetõ, és szinte a film feléig igazán nincs is szerepe a képzelet birodalmának. Így több a valóság a filmben mint a képzelet. Tetszett a mesterien játszó Christopher Plummer történetmesélése, egy olyané akire már a mai felgyorsult modern világban alig figyelnek fel. Az örök mesélõ, egy örök klasszikus színész alakításában. Johnny Depp elõtt is fejet hajtok, ahogy õ is a filmben egy hölgyemény elõtt nagyon jól átvette Ledger játékának ívét és kivetítette a nézõk felé hogy még a halál se tart örökké, erre pont õk és Gilliam hozta vissza nekünk kicsit még Ledgert. Mellette nekem még hanglejtésben Jude Law tetszett, valahogy viszont Colin Farell nem hozta azt amit vártam volna, pedig õ kapta a leghosszabb képzeletbeli jelenetet.
Tetszett az egyes nézõk világa is Parnassus birodalmában, mindegyik az adott egyéniséget mutatta meg belsõ saját valójában, vágyaikat, kívánságaikat, legkedvesebb gondolataikat. Nagyon sok allegorikus jelenetet és mondatot illetve angol Monthy Pythonos humort fedezhetünk fel a filmben a valóságban és a képzelet birodalmában egyaránt. Gilliam még használja a régi módibb Python technikákat legfeltûnõbben a film végén amikor Parnassus már nem a tükrével játszik/reklámoz elõ. (díszletek forever). Nekem a CGI trükkökkel sem volt bajom ahhoz képest hogy itt is csak 30 milliót tapsolhattak el mint a District 9 esetében. Ezek is ötletesek voltak Parnassushoz illetve a külvilághoz a saját egyéni félelemekhez, vágyakhoz kötöttek általában. (az egyik rendõrös képzeletbeli jelenete tipikus Monthy Python lett). Örültem, hogy a végén 2 szer is Ledger és az egyik producer emlékének ajánlották a filmet. Oh, Ledgerrõl még nem is beszéltem, tényleg õ és Plummer viszi a filmet elõre a mellékszereplõk nem rosszak de nem érnek fel a nyomukba. Lily Cole szép meg minden, de nem színésznek termett egyelõre hanem mint tudjuk õ egy szebb és nem csont sovány modellecske (van egy két nyuszis képe is már korán érett 19-20 évesen), az annó Kicsi-ént alakító törpe úr pedig néha humoros de ennyi. Ledger alakítása sokszor emlékeztetett Jokerre a hanglejtések, kiejtések, a nevetések, a kikacsintgatások eléggé õt idézték.

A szimbólumok Tony homlokán engem is érdekelnének azt nem teljesen értettem. A film vége eléggé nem olyan lett mint gondoltam azt hittem Gilliam sötétebb tónussal zár. Azért nem lett rossz, nyálas meg fõleg nem.

Legnagyobb bajom hogy rövid a film 110 perc kb., és sok benne az elsõ 50-55 percben az önismétlés, a történet fõ szálai közötti mozgás és merengés, filozofálgatás ugyanarról és Ledger és helyettesítõ társai is kevés szerepet kaptak addig. Ezért a 2. fele a sípos nézõcsalogató jelenettõl kezdve, jobban tetszett a filmnek.
Mindent összevetve méltó lezárása egy nemsokára legendás színész munkásságának, Terry Gilliam olykor morbidan vicces elemekkel és sok mondanivalóval végre visszatért egy varázslatos filmmel, és a válogatott háttérzenék is nagyon passzoltak. Így bõven jó alkotással van dolgunk. De csak azoknak akik nem rettegnek el egy-pár képzeletbeli utazástól sem, vagy elrejtett és kimondott mondanivalóktól, a mûvészibb látványtól. Ez nem egy popcorn film szóval, akik úgy ülnek be Ledger okán hogy jaj de jó, ez is valami szuper blockbuster féle film lesz csalódnak. Egyébként mennyire láthatjuk, hogy nem mûködött az sokak által elõrukkolt hülyeség, hogy csak Ledger halála miatt mentek el annyian a Sötét lovagra, mivel ez a kicsi de annál szebb film csak 30 milliós költségét hozza vissza a napokban talán. Nem lesz itt még 100 millió összbevétel sem.
s Íme:
Parnassus: Voilá Voilá.

82%