Vadangyal 2010 máj. 25. - 14:53:28
(153/253)
Nekem nagyon tetszik :)
leguan 2010 máj. 25. - 13:50:16
(152/253)
Hmm. Miután végignéztem, mit végignéztem! -
végigálmodtam ezt a szürreális látvány-orgiát
egyszerûen kicsúszott alólam a talaj, és valami egészen különös álomvilágba csöppentem: Gilliam világába. És még most is
ott vagyok...és nem akarok kijönni onnan!

...nem tehetek mást: megnézem újra és újra
és újra...GILLIAM MESTER! még száz és száz ilyen filmet! :)

...Ken Russell után Õ az a direktor, akinek
még egyetlen filmjében sem csalódtam...
perry 2010 máj. 20. - 20:53:48
(151/253)
Nekem felemás érzéseim vannak, viszont elõre bocsájtom amit láttam az a következõ gondolatokat hozta bennem felszínre.
Goethe Faustjának parafrázisát melynek nyomai a Doctor és az ördög egyessége azzal a csavarral, hogy Margit megszerzésének körülményeit egy családi love story oldja meg.
Egy kevés Monty Python látványtervezés amely a film legvarázslatosabb részei a képzelet birodalma igazi Gilliam
világ a beszélõ léghajóval, és a fejlevevõ "gyeduska" akinek a fejé helyébõl az ördög valami klütyüvel irányítja
a néni monstrumot. Ez hamisítatlan képzelet világ, olyan amire mindannyian vágyunk a napi robot vagy az élet keserûsége után.
A harmadik réteg pedig a mi mindennapjaink világa és az álmaink, bûn és bûntelenség, játék és alkohol, fogadás és
játék, hit, hazugság és az élet ebben a furcsa áldott és átkozott XXI. században.
Hol találkoznak a vágyaink és a valóság, és zárszónak pedig a kisajátítás és az elengedés fájdalma és bölcsesség megtalált öröme.
Erre rímmel az utolsó képsorok már már idilli világa amikor a szép megtalálja a jót és Parnassus "Prospero"
képletesen eltöri pálcáját és elengedi leányát.
Mondhatnám nincs új a nap alatt, de Gilliam a sok digitális trükk ellenére valami megrendítõen humanista
hangot üt meg, annak a töprengésnek a jóízû örömét megadva nekünk, miszerint tegyünk jobbá világunkat és váljunk mi is többé az által, hogy jók leszünk.
Akkor pedig az ördög sem lesz félelmetes horror "mumus"
csak egy kedélyes szipkával cigarettázó rekedt hangú nagyszerû énekes / Tom Waits /. Aki mellesleg ördögnek sem az utolsó.
Persze nem lehet kihagyni Tony arcait sem a sorból, bár nekem fura módon ez a "húzás" volt a leggyengébb láncszem.
Jó színészek betömörítve egy jellembe, vagy inkább Tony gonoszságába kevés mozgástérrel. Mondjuk sokkal több ezekbe a szerepekbe nem is fért volna bele. Ennek ellenére nekem kissé haloványaknak tûnnek.
Így felebarátom mi marad nekem, neked, nekünk, nem több
mint Gilliam mester képzeletének birodalma és talán saját képzeletünk tükördarabjainak sziporkázó fénytörése.
ghostraider 2010 máj. 20. - 20:02:34
(150/253)
Most néztem meg :) Hatalmas film. Egyedülállóan jó. Érdemes megnézni.
10/10
Q.God 2010 máj. 17. - 23:24:08 10/10
(149/253)
A film fantasztikus, Gilliam profi, egy modern zseni. Nem egyszer nézõs, hogy megfelelõképp össze tudd illeszteni a darabokat. 10/10
10/10
Q.God 2010 máj. 17. - 23:21:47 10/10
(148/253)
Muszáj!!! Tanuld már meg végre!!! Muszáj!!!
6/10
bekojocoka 2010 máj. 14. - 19:47:02 6/10
(147/253)
Mese kategóriában a legelvontabb film, amit valaha láttam, talán még a Híd Terabithia földjére c. filmet is súrolja a /különlegesség/ határán. Ahogy a "nagy" filmkritikusok szokták mondani: nézhetõ. Ha ámulatba akarsz esni hihetetlen meseszerû efektek által akkor csak 12 év alatt ajánlom...
Ha egy jót akarsz röhögni akkor 14 év fellet társaságban.
A szavazatom 6.
5/10
kovi43 2010 ápr. 30. - 00:18:27 5/10
(146/253)
Csak nagy erõfeszítések árán tudtam végignézni.
Eléggé untatott.
9/10
sakit felut 2010 ápr. 27. - 16:51:58 9/10
(145/253)
igaz, tényleg !

... elég Kardinális HIBA !!! pótolhatnák ;-` ..

pedig milyen jól elszórakozott a fõhõsünkkel és a sípjával !! :)
10/10
RobertoRoy 2010 ápr. 27. - 16:35:28 10/10
(144/253)
Bosszantó Andrew Garfield (Anton) neve nem fért fel a PORT-nál a stáblistára pedig egyik fõszereplõként láthatjuk!
ÁgnesDS 2010 ápr. 22. - 16:09:48
(143/253)
abszolút füves film . duurvaa... :D
Mese92 2010 ápr. 19. - 11:39:10
(142/253)
Nagyon tetszett a film! A látvány és a színészek nagyon lekötöttek. Kedvenc jelenetem az, amikor
-S-P-O-I-L-E-R-
Heath ecseteli, hogy szerinte a színházzal az a baj, hogy nem modern xD meg Parnassus reakciója az ötletre. Nálam 10/8 a film, egy-két kérdõjel miatt és mert a zenéje sem fogott meg.
4/10
kinsey 2010 ápr. 18. - 19:32:57 4/10
(141/253)
A rendezõ eddigi filmjeihez képest,szerintem gyenge.Többet vártam a történettõl.A látványvilágra nem lehet nagyon panasz,de az nem elég.
9/10
sakit felut 2010 ápr. 01. - 21:53:08 9/10
(140/253)
na hiba, jol kezdtem megint :-` ... *"egészében" ... *"mint" ...
9/10
sakit felut 2010 ápr. 01. - 21:51:22 9/10
(139/253)
Hát igen egyészében mit ahogy írtam kifogásaim is vannak a filmmel. Plummer egy elég alapvetõ klasszikus Gilliam moziszereplõ, de valahogy nem adja vissza, hogy olyan sokattapasztalt és az emberiséget ilyen könnyen elvetõ, az egészen kivülálló karakter, még ha a múltjáról is van szó, inkább egy ilyen bolond, szórakozott, bizonytalan õsz bölcs csõlakó Isten. Hiába a Piás Csöves mindent tud, ismeri az egész hálózatot, mindenki fantáziavilágát, de neki is megvan a saját ördöge ! Kell szokni még ezt a filmet, de azért segithetne valaki, hogy miért is ilyen :)

Amugy a filmnek emellett meg a jelenetei és helyzetei, szövegei, karakterei magukban annyira durva eredetiek, hogy rendkivüli a világunkat is meghatározó és kibaszottnagy film.

Ha valakit érdekel, a filmiparmédia centrum Los Angeles- ében elég rossz helyen elég hülye divat arcokat egész jól megnevel az életmûvével Terry Gilliam, van itt Idõbanditáktól kezdve a 12 majmon és Donkihoté megölésén át a mostan Parnie doki és Heath LEdger kiemeléséig minden. Csak ki kell bírni vagy túlpörgetni ilyen vackokat hogy Avatar meg valami dzsipszirepfilm az elsõ 9 percben, meg nem tudom miért AlDzsázira a mûsor neve ... milliomos halivudi arabok a talkshow háttérben vagy önkritika legalább ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=jv-z6pfJEM8
5/10
NADAL14 2010 márc. 25. - 19:43:02 5/10 Előzmény sakit felut
(138/253)
Hát az nekem se sikerült. Kár mert akkor biztos jobban élveztem volna,igy túl nehéz volt ,meg is ülte a gyomromat.A látványosságra nem lehet panasz ,de ami bosszant nem igazán fejtettem meg a mondanivaló lényegét a filmben...
9/10
sakit felut 2010 márc. 23. - 21:24:26 9/10
(137/253)
vhááá jjjjé !!! ez megitélhetetlenül káprázatos hjjaa, láttam moziba is :-` ... ezt megérte, hány ezer dolog volt már ebben a filmben, és köztük mennyi teljesen nem várt, csodálkoztam renedsen .. Depp- nek milyen megváltó szövege és kemény játéka volt már... amikor bandaprémgazdag öreg divatszatyor aki viszont örökbefogadná a "néger kisfiút" az undorítóan csillogószép tûsarkú világába került aztán vitte volna Depp- et egy körre a motelba :) ... meg utána, amit az oroszok és a rendõrök mûveltek ott az járványsújtotta virágok és fák közt >: Ð ..

van valaki aki egy az egyben elejétõl végéig teljesen megértette a filmet... hmmmmm, meghallgatnám ...

-- *** < S P O I L E R > *** --

mert azért... A vége nagyon egyedi poénhegy, de nem tudom hogy miért lett szabad a lány, miért adta õt el egy Parny Doc, miközben ráadásul teljesen ugyanaz volt mint akibe szerelmes lett, és hát a lánya ugye. Miért lett ilyen durva szemét a sztori, ennyire nem foglalkozott a csajon kivül, akire beindult, senkivel a nagy életíró Parnasszus ?! ? Azt se tudom mit jelent itt az akasztott ember, meg a jelek a fején, meg milyen kártya volt az. Ki ez a Parnasszus Doktor, meg a sikátorokban meg emberek képzeletében csövezõ gonosz ördög. A vallásról van itt szó egyeltalán vagy valami legendás régi elfeledett, történelmet bõven meghaladó mítoszok lényeirõl és azok világáról ?

El kéne olvasnom egy ezeroldalast Dickens regényt, mi ? ahol ezt és a rajta való gondolkodást fejti ki száz oldalakban, mert így mindenkinek mást jelent ... nem csodálom ha így a fõtörténet elborzaszt, veszélyes gyilok > ? ;-`
9/10
sakit felut 2010 márc. 19. - 17:42:40 9/10
(136/253)
ezért nem írok én se... ezt nem elég egyszer megnézni... kib*szott jó volt, de mi a fa*zt láttam ? voltak itt súlyos meg érthetetlen dolgok epffssshhh ... és a héten már beterveztem, csak beugrott eléje a Viharsziget, amit nem vártam hogy érdekelni fog, de most leblokkolta az agyam : D D D ... :-`

na nem baj, talán ma vagy holnap, csak nem tudom hány megnézés lesz elég hogy bármit is mondjak még :)
8/10
Ezekiel 2010 márc. 14. - 19:43:00 8/10
(135/253)
Káprázatos, 8/10
10/10
fruzsanna12 2010 márc. 06. - 21:00:44 10/10
(134/253)
Nekem nagyon tetszett..Bár az elején kicsit lassan indul be a sztori,meg azért néhol utána kell gondolni a történetnek,de mindenképpen csodás film.Az alakítások nagyszerûek,és csak azt sajnálom,hogy-SPOILER-amikor átment gonoszba a srác,akit heath ledger alakított(bocsi,névre nem emlékszem),akkor azt nem johnny depp játszotta.Neki lett volna az a szemét karakter a legmegfelelõbb. SPOILER VÉGE
Ajánlom mindenkinek, mert kihagyni kár.Jó színészek,jó látványtervezõ,jó rendezõ.ennyi.