10/10
technicolor 2011 jún. 23. - 16:02:46 10/10
(18/38)
Engem megdöbbentett, hogy egy arab színész játssza a fõszerepet. De ezzel együtt remek a film.
10/10
technicolor 2011 jún. 23. - 16:00:50 10/10
(17/38)
Azt olvastam az IMDB-ben, hogy kétnyelvû változatban készült: angolul és oroszul. Ez képtelenség. Abban az idõben remény se volt rá, hogy ez a film eljut Oroszországba! A felvételeket Szlovéniában készítették. És Omar Sharif megtanult volna oroszul? Vagy pénzt áldoztak volna a szinkronra olyan körülmények között, hogy ez a változat eladhatalan? Ki az a vállalkozó, aki erre pénzt adott volna?
fürmender 2010 máj. 10. - 17:13:07
(16/38)
A hatvanas években "tiltott gyümölcs" volt a könyv és az ebbõl készült film is. Vajh miért ?
A könyvhöz jutottam elõször hozzá, majd nem sokkal ezután sikerült Bécsben a filmet is megnéznem.Lenyûgözött mind a kettõ. Szerintem David Lean rendezése nagyon jól adja vissza a regény atmoszféráját, még akkor is, ha egy kicsit hollywod ízûre sikerült a produkció. A színészválasztás is telitalálat. Maurice Jarre elementárisan áradó zenéje a film elválaszthatatlan alkotóeleme. Nem elhanyagolható elfogultságomat is felvállalva, nálam ez a film 9/10.
Grafitti 2010 febr. 22. - 22:38:39
(15/38)
Láttam a 1965-ös David Lean rendezte változatot ami kétségtelen, hogy nagy klasszikusnak számít és akik ezt látták kételkednek a 2002-es változatban.
Még is azt kell mondjam, hogy a Giacomo Campiotti féle rendezés sokkal érthetõbben, részletesebben elmeséli a történetet és bemutatja a karaktereket. Nagyjából megegyezik a két film eseménymenete, bár lehet kukacoskodni, hogy a 2002-esben vannak a regénytõl eltérõ részletek(hozzá kell tennem,hogy én nem a regény miatt szerettem meg a filmet).
Mindent összevetve nem akarom lekicsinyíteni a klasszikus '65-öst(hogy is tehetném:), de számomra a 2002-ben hitelesebbek a színészek, érthetõbb, kidolgozottabb a történet és a zene szerintem megér egy Oscar díjat is!
fredi60 2009 dec. 23. - 17:57:49
(14/38)
The scene in Doctor Zhivago where she falls under the train was an actual onset accident which badly damaged her legs. Director David Lean kept the scene in and the filming continued. :(
kp1965 2009 dec. 23. - 17:50:59
(13/38)
Egy magyar vonatkozású érdekességet fedeztem fel a film végén a stáblistában. A halott csecsemõvel a vonatra felkapaszkodó nõt Muráti Lili alakítja. Errõl még soha nem hallottam.
offtopic
fredi60 2009 dec. 12. - 08:58:51 Előzmény zimike
(12/38)
Ha valakit NEM jelölnek Oscarra, az meg sem kapja. Ez ilyen egyszerû. Sem Christie, sem pedig Sharif.
zimike 2009 dec. 04. - 22:23:42
(11/38)
Nagyon jó film !
A történetet egy Nobel díjas író írta,
a 6 Oscar díjat hozott a film.
Különösen Julie Christie alakítása volt rám
nagy hatással(Lara) ,de az Oscar-t mégis Omar Sharif
(Zsivágó)kapta.
Vikke 2008 jan. 21. - 18:01:09
(10/38)
Nekem DVD-n van meg a bõvitett, felújított kiadás és a film elött Omar Sharif mindent elmond ami ténylegesen a film üzenete. És valóban egy idõtálló remekmû, minden tekintetbõl.
10/10
Zolkó 2007 júl. 01. - 16:20:28
(9/38)
Nagyon jó film, és az alakítások is nagyon jók voltak. Bár örülnék neki, ha az ilyen hosszabb filmeket is egyben le tudnák adni, még nagyobb volna az élvezeti értéke. Régebben láttam már, és úgy emlékszem akkor is két darabban adták le.
zszoltan 2007 júl. 01. - 14:25:32
(8/38)
Akkor tehát az alakítása nem furcsa, hanem hiteles volt. :)
zszoltan 2007 jún. 30. - 15:01:47
(7/38)
A 'Híd a Kwai folyón' topic-jában írtam le a véleményem arról a filmrõl.

A 'Doktor Zsivágó'-t most láttam elõször, és tetszett. Fõleg a második része/fele. Az elsõ nekem kicsit 'lapos' volt. De a végén értelmet nyertek azok a dolgok is, akiet az elején kifogásoltam benne. Egy kicsit tényleg zavaró volt, hogy utólag tudunk meg bizonyos összefüggéseket. (Ezt én nem hibának, hanem szándéknak tekintettem.) De én sem emlékszem benne megmagyarázatlanul hagyott dologra.
És nagyon szép képeket láthattunk. Bár Zsivágó néha nekem is furcsának tûnt, mintha nem lett volna harmóniában saját magával. (De még az elfogadhatóság határain belül.)
kevinspéci 2007 jún. 29. - 09:35:36
(6/38)
Híd a Kwai folyón???
Régóta meg akartam volt nézni, s mikor sikerült, megállapítottam: az egyik leggyökérebb, számomra érthetetlenül agyonajnározott film, amit valaha láttam. Hát, sírva fakadtam attól a vergõdéstõl, amit abban a táborban levágtak. A japcsi õröket kényük-kedvük szerint táncoltatták a foglyok. Az elején vicces volt, de a film közepére már valószínûtlenül uralkodóvá váltak a rabok a táboron belül. Csaknem agyvérzést kaptam ettõl a nyáladzástól. Olyan rossz volt, hogy már fájt.

A Dr. Zsivajgó ennél jóval jobb volt, de számos rendezõi hiba volt benne. Gyakran föl kellett tennem a nézése közben a kérdéseket, hogy "Ez honnan tudja ezt?", "Az mér' csinálja vagy mér' nem csinálja azt?".
Szóval rendezõi szempontból közepes alkotásnak tartom. A színészekkel nagyjából elégedett voltam, bár teljesen csak Julie Christie nyerte el a tetszésem. Omar sokszor csak erõlködött.

Na, hogy végre befejezzem: 7/10, s nagyon jószívû voltam.

Bocs, hogy hosszan írtam. Már, ha valaki elolvasssa egyáltalán. :)
kevinspéci 2007 jún. 28. - 09:46:14
(5/38)
Hmm. Elmegy egynek, de azér' nem kell tõle hasraesni. Bár csak az elsõ részt láttam még, de az nem tett rám hatalmas, drámai hatást. Omartól jobban teccett a Temüdzsin. De a második rész még alakíthat az összképen.

Azért - mint regényadaptációt - feltétlenül érdemes megnézni.
10/10
Crazy Horse 2007 jún. 27. - 20:17:41 10/10
(4/38)
Jaj de örülök hogy lesz ma, végre fel tudom venni a magyar hangját.

Felkavaró, nagyszerû drámai történet, kiváló zenével. Egyik kedvencem.
Aki tudja nézze meg! A filmtörténelem legnagyobb filmjei közt van, örök alkotás. A 2 Grammy, 4 Golden Globe, 6 Oscar-díj magáért beszél.
7/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 12:10:40 7/10
(3/38)
David Lean neve valóban nem annyira ismert az örök klasszikusok között, de aki látta a filmjeit az egy életre meg fogja tanulni a nevét. A Doktor Zsivágó is az egyik legjobb könyvadaptáció.
Brambilla 2007 jan. 01. - 17:48:35 Előzmény goettchen
(2/38)
A filmben a legjobb, hogy David Lean rendezte. Az egyik legnagyobb filmrendezõ, mégis sokan elfelejtették a nevét, pedig olyan filmeket rendezett e mellett, mint a Híd a Kwai folyón és az Arábiai Lawrence. Szinte minden nagy díjat megkapott õ is és a filmjei is, mégsem halljuk eleget a nevét.
goettchen 2006 ápr. 06. - 11:50:39
(1/38)
Paszternyak regénye magában is remek. A film nagyon jól követi a regényt és a történet igy válik örök klasszikussá.