Téma: Dolhai Attila

10/10
lizbet 2011 febr. 15. - 09:54:01 10/10 Előzmény síva72
(5741/9601)
Sajnos nem! Sajnálkoztunk is Mariannal miatta, hiszen Veletek is találkoztunk volna. Talán legközelebb.
Ladáscsaj 2011 febr. 14. - 20:41:42
(5740/9601)
Szilvesztert láttam ma :)
Ladáscsaj 2011 febr. 14. - 20:40:03
(5739/9601)
sziasztok
ma láttam a szépség és a szörnyeteget
aranyos kis mese :)
tetszett
síva72 2011 febr. 14. - 19:30:38 Előzmény lizbet
(5738/9601)
Természetesen. A képen szereplõ két úriembert õsz óta nem láttam közelrõl, úgyhogy már éppen ideje!

Tényleg nem jössz Tatára?
10/10
lizbet 2011 febr. 14. - 14:42:28 10/10
(5737/9601)
Ez egy nagyszerû hír! Örülök neki, remélem tetszeni fog! Kapok, kapunk pár sor beszámolót?
síva72 2011 febr. 14. - 14:34:48
(5736/9601)
Halló Lányok!

Szerdán Koldusoperázunk végre! Várom.
10/10
lizbet 2011 febr. 14. - 14:25:07 10/10
(5735/9601)
Pécsiek, Pécs környékiek és Mindazok akik részt vesznek ma a Valentin napi koncerten, jó szórakozást, kellemes estét!
10/10
lizbet 2011 febr. 13. - 21:05:09 10/10
(5734/9601)
Nem tudom miért gondoltad, hogy esetleg ki leszel moderálva, vagy radírozva? Én minden egyes szavatokat és mondataitokat elolvastam és el is fogom olvasni, mint ahogy bizonyára Ti is az enyémet. Gondolom a 6220 hsz-em, ami ennyire szóra bírt Benneteket. Nincs is ezzel gond, hiszen amit leírtok, az mind-mind egy-egy vélemény, és sokáig lehet fokozni a magyar és cigány nóta elismertségét, annak eredetiségét és mivoltát. Bízom benne, hogy szeretitek annyira ezt a topicot és fel is használjátok a továbbiakban eme nemes célra. Olvasóitok lesznek bõven, azt garantálom, hiszen, ha megnézitek azért van látogatója az oldalnak. További kellemes idõtöltést kívánok itt, de ha esetleg gondoljátok, akár nyithattok egy újat is. Ígérem, ott leszek, ha másért nem, hogy elolvassam.
offtopic
sofi 72 2011 febr. 13. - 20:31:06
(5733/9601)
Nem, nem, sajnos nem azért nem éneklik az emberek a magyar népzenét, mert annyira nehéz. Hiszen akkor régen miért énekelték, miért táncolták az õsi ritmusokat? Mindenkinek abszolút hallása volt?? A francokat. Senkit nem zavart, ha valaki kicsit melléénekelt.:) Egyébként a hallás is valamilyen szinten fejleszthetõ. Az egyszerû ok, amiért a mai magyar nem gyakorolja ezt a csodálatos zenét/éneket, és ez az, hogy tudatosan elfelejtetik velünk, a gyerekeinkkel. Hozzáteszem, mindezt abban az országban, ahol ilyen nevek, mint Bartók, Kodály mindenhol, minden oktatási intézményben fõ oktatási anyagnak kéne lennie. És mi van a valóságban? A mi zenetagozatos iskolánkban is pl. megszüntették az ének-zene tagozatot, és behoztak egy ún. orientációs lehetõséget. Ami annyit jelent, hogy a gyerekeink választhatnak (persze elsõsorban a szülõ), hogy angol/német, vagy inkább ének-zene orientációra járjon a gyerek. De mielõtt a szülõ/gyermek döntene, folyamatosan pumpálják az agyát, hogy angol/német nélkül nem élet az élet, még a nyóóóóc általánost sem tudja elvégezni, ellenben az ének-zene csak egy "készségtárgy", ami nélkül nyugodtan lehet a nebuló gyárigazgató 20-25 év múlva. Ebbõl mi következik? A sötét agyú szülõ az angol/német nyelvet válsztja, amit a gyerek amúgy is megtudna tanulni cirka 1-2 év alatt egy jó tanárral, vagy ha másnem külföldön, stb.(félreértés ne essék, szerintem is fontos az idegen nyelv tanulása, de nem kell, hogy más tantárgy, jelen esetben az ének-zene rovására menjen!!!!) De a zenét elfelejti, nem tanulja, nem hallja, és meghal, elhal az egész. Pedig az ének és a zene egy csomó mindent fejleszt, de ha nem is, örömet okoz, felszabadít a közös ének, érzelmeket közvetít, (ene) legalább hetente egy-két tanórán. Ráadásul az egyik fõ elemet törlik a kultúránkból!!!! Amelyik gyermeknek a szülei pedig nem ismerik, nem hallgatják ezeket a csodálatos énekeket, nem is hall ilyet!!! És mit lát a tv-ben?? "Magyar nótát"..... Ebbõl mit von le? Hogy a magyar zene egy nagy nulla, hulladék. Tehát ezt tudatosan csinálják az oktatásban, hogy ahogy haladnak elõre az évek, még ezt is elfelejtsük. Éljen a külföldi, a silány, az idegen hulladék és tiporjuk le a magyar értékeket, még lejjebb és lejjebb, és lejjebb!!!

Aha, kicsit elragadtattam magam. Ez van. Talán ki is leszek moderálva, mert lehet, ez is megterheli a szervert, vagy kitalálnak valamilyen más indokot a radírozásra....!!!
velorexescsavo 2011 febr. 13. - 14:44:10
(5732/9601)
Még mielõtt belehallgatok, közlöm, hogy igazad van. Csodálatos népzenénk van. A nagy baj az, hogy nem úgy élünk vele, mint pl. a görögök, akik ismerik a saját népzenéjüket és szinte minden görög a táncokat is ismeri és szeret táncolni. Az anyaországban rettenetesen elkorcsosult a zenei ízlés. Nagyon igénytelen mûfaj az ú.n. magyar nóta és a cigányzene is. A lakodalmas rock meg a rettenet csúcsa. Ezt talán már csak azzal lehet megfejelni, ha a lakodalmast egy értelmi fogyatékos, nyelvünket alapfokon sem beszélõ afrikai mûveli.
Talán azért nem él annyira a mindennapokban a magyar népzene, mert nagyon bonyolult, tele hajlításokkal, nem olyan egyszerû énekelni, mint ezeket a mûdalokat, vagy akár az osztrák népdalokat. Az interpretálásukhoz elég kifinomult hallás és énektudás szükséges.
Az autentikus cigány népzene is nagyon értékes. Pl. a flamenco is tele van cigány elemekkel.
sofi 72 2011 febr. 13. - 12:54:26
(5731/9601)
Teljesen egyetértek Bartók Bélával. Én kimondottan rühellem ezt a fajta népies "cigányzenének" nevezett "magyarzenét". (Vagy magyarnak nevezett cigányzenét??) Sõt, kimondottan utálom, hogy a külföldiek nagy része ez alapján tart minket "muzsikus" népnek, holott az igazi MAGYAR népzenéhez nem sok köze van pl. Bangó Margitnak, vagy sorolhatnám a többit.... Az teljesen igaz, hogy ezek a zenészek profin használják a hangszereiket/hangjukat, de az egy másik kérdés, hogy a stílus maga nem valós, nem igazi MAGYAR és nem is igazi CIGÁNY.
Nekem a magyar népzene bármelyik fajtája jöhet, bármelyik tájegységrõl. Persze vannak kedvenceim, amik a legközelebb állnak hozzám, de attól függetlenül mindegyik fantasztikus, õsi, borzongató, csodálatos szövegekkel, és talán még csodálatosabb zenei háttérrel. A cigányzenét is nagyon szeretem, de azt a cigányzenét, ami az övék, amivel régen vidították/szomorították magukat. Fantasztikus hangulatot tudnak teremteni akár egy alumínium kannával is..:)) Nem egy folk fesztiválon részt vettem, ahol ezek az igazi cigányzenészek is részt vettek, és bármerre néztem, nem sok láb maradt mozdulatlanul a játékuk alatt. Persze senkit nem ítélek el azért, hogy milyen zenei ízlése van, csak a fogalmak keverése a dühítõ a számomra.

Nekem ez az IGAZI MAGYAR zene:

http://www.youtube.com/watch?v=AX4Tk-pzEeM&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=he6Aa0ClnhA&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=1_-n7x8EIe0

Az igazi CIGÁNYZENE pedig ez:

http://www.youtube.com/watch?v=RmSDjdE3sZA&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=F60D-wKkGdA&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=Ub7pPIsvlC0&feature=related


Persze, lehet, hogy nincs igazam....
10/10
lizbet 2011 febr. 13. - 11:51:28 10/10
(5730/9601)
velorexescsavo 2011 febr. 13. - 11:48:52
(5729/9601)
"Kijelentem, hogy amit önök cigány zenének neveznek, az nem cigányzene. Nem cigányzene, hanem magyar zene: újabb magyar népies mûzene, amit pénzért csakis cigányok játszanak (mert – a hagyomány szerint - pénzért muzsikálni nem úri dolog), azért magyar ez a zene, mert szinte kivétel nélkül magyar úriembereknek a szerzeménye." "A nagyobb az, hogy a hivatalos zenei és nem zenei köreink nagy része úton-útfélen, itthon és külföldön az úgynevezett cigányzenének olyan mûvészi jelentõséget tulajdonítanak, ami azt egyáltalán nem illeti meg." "Az a zene, amelyet a városi cigányzenekarok ma pénzért játszanak, nem más, mint újabb magyar népies mûzene. Ennek az újabb magyar népies mûzenének feladata nálunk az, hogy alacsonyabb rendû zenei igényeket elégítsen ki." "...Nem ez a baj, hanem az, hogy elõkelõ állásban lévõ hivatalos zenemûvészek, törtetõ zeneírók - nem tudni, rossz ízlésük következtében-e, vagy rosszhiszemûleg - ezt a népies mûzenét komoly, magasabb rendû zenének igyekeznek feltüntetni, és más, igazán komoly és magasabb rendû magyar zenének lépten-nyomon elébe helyezni. Ilyen igazán komoly és magasabb rendû magyar zene például a magyar parasztzene...." "

Bartók Béla
10/10
lizbet 2011 febr. 13. - 10:21:49 10/10
(5728/9601)
10/10
lizbet 2011 febr. 13. - 09:50:37 10/10 Előzmény Ladáscsaj
(5727/9601)
Nagyon jó volt, a mûsor végén elhangzó Puctal dal kezdeténél Attila mindjárt belevágott a közepébe. "Majd én megmutatom"....és végig mosolygott hozzá, hogy már tudom, tudom, nem így kezdõdik.
Ismét fény derült egy "kulissza" titokra: otthon "nem hallgatok musicalt". Inkább népzene és klasszikus zene szól.
Ladáscsaj 2011 febr. 12. - 19:31:52
(5726/9601)
Ati van a dunán most
10/10
tufedra 2011 febr. 12. - 12:16:27 10/10
(5725/9601)
Bizony és ahogy írták a szerencsések, akik tegnap ott voltak,ismét sziporka elõadás volt és SZÁRNYALT a HANG!!!

Remélem estére nem lesz túl fáradt és élvezetes lesz a Csókosban is!

Sajnos elég rossz hírem van a Jézusról, a szolkoni színház nem mondható rajongó barátnak, mert azt az információt adták, hogy ugyan csak márciusban kezdenek jegyeket árulni, de a premierre már nincs jegy(érdekes ugye, amit még nem is árulnak az már elfogyott?!) és majd ha lesz nem bérletes elõadás, arra biztosítanak esetleg jegyet! Hát ez is egy fajta marketing!!! Lehet, hogy nem tudják ki Dolhai Attila, milyen népszerûségû mûvész? Na majd megtudják és kapkodhatják a fejüket!!! Csak nehogy késõ legyen Nekik!!!
10/10
lizbet 2011 febr. 12. - 11:35:52 10/10
(5724/9601)
"Te vagy az én boldogságom...."

http://www.youtube.com/watch?v=Jwq1J8LNCtY&NR=1
10/10
lizbet 2011 febr. 12. - 11:33:40 10/10
(5723/9601)
A délutáni Rómeó után Csókos asszony.
"Mi muzsikus lelkek..."

http://www.youtube.com/watch?v=q_m9G5JyVT4&feature=related
10/10
lizbet 2011 febr. 11. - 13:28:10 10/10
(5722/9601)