10/10
SarlayKatalin 2020 jan. 16. - 11:55:24 10/10
(23/23)
Imádom minden kockáját! :)
Roszner 2017 máj. 09. - 23:44:54 Előzmény orgyen
(22/23)
Egyetértek azzal, hogy a Harsányi Gábor/Don Camillo szinkron nem jó.
Viszont a Rajhona Ádám/Don Camillo felállás a lehetõ legtökéletesebbre sikerült. Mivel kívülrõl tudom a film szövegét, hanghordozását, stb. könnyû volt az összehasonlítás. Pedig én is a pannóniás szinkronokra esküszöm.
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 15:53:36
(21/23)
De ismerem, csak én a másikról nem tudtam. Azért is szóltam, hogy nem jó, de ezek szerint jól írtad, csak a tv nem azzal adja sajnos.
Minden régi filmnél/sorozatnál ez van, újraszinkronizálják, persze sokkal rosszabb lesz, mint az eredeti. Egy héttel ezelõtt is reménykedtem, hogy a Beverly Hills-i zsarut az eredetivel adják, de nem. Ma lesz a 2. rész, fogadni mernék, hogy azt sem az eredetivel adják majd. Viszont érdekes, tegnap a Megint 48 órát az eredetivel adták le, csak füleltem, hogy jól hallok? És szerencsére jól hallottam, az 1. szinkronnal ment. Így kellene minden filmmel és sorozattal, az újraszinkronizált anyagot a kukába, és az eredetivel nyomni ezerrel! ;)
orgyen 2011 jún. 18. - 15:41:24
(20/23)
Hát igen, nekem is az a bajom hogy hogy EZZEL a jellegtelen, kiábrándítóan rossz szinkronnal sugározzák amit a Duna TV készített:
(Don Camillo - Fernandel : Harsányi Gábor
Peppone - Gino Cervi : Faragó András
Fõoltár krisztusa - Széles Tamás
Mesélõ - Forgács Gábor)

Az eredeti Pannóniás szinkront egy napon sem lehet említeni annyival jobb.
Ezzel készült annak idején a teljes sorozat (mind az 5 film):
Don Camillo: Fernandel (Grúber Hugó)
Pepone: Gino Cervi (Sörös Sándor)
Fõoltár Krisztusa: (Kristóf Tibor)
Mesélõ: (Láng József)

Szerencsére nagy nehézségek árán sikerült beszereznem az eredeti szinkronokat mind az 5 részhez és azt tettem rá az olasz forrásból beszerzett eredeti DVD-kre.

Sajnos a hozzászólásodból úgy tûnik hogy már vannak akik nem is tudnak a régi minõségi szinkronokról. Sajnos!
Az egyik hozzászóló még azt is írta hogy: "... Valószínûleg a '90-es években valahogy a rendszerváltás után, akkor indult be a szinkronizálás....".
Azt üzenem hogy a magyarországi szinkronizálás 57-ben, a TV térhódításával indult meg.
Ennek a film sorozatnak a szinkronizálása is jó régen készült.
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 15:22:37 Előzmény Jano44
(19/23)
Valószínûleg a '90-es években valahogy a rendszerváltás után, akkor indult be a szinkronizálás.
Ford Mustang 2011 jún. 18. - 15:20:57 Előzmény orgyen
(18/23)
Tévedsz.
A szinkron:
Don Camillo - Fernandel : Harsányi Gábor
Peppone - Gino Cervi : Faragó András
Fõoltár krisztusa - Széles Tamás
Mesélõ - Forgács Gábor
lszl139 2011 márc. 20. - 18:05:13 Előzmény csolaci
(17/23)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
Jano44 2010 júl. 25. - 03:08:35 Előzmény orgyen
(16/23)
Mikor szinkronizálták?
Gondolom, hogy nem 1952 ben.....
orgyen 2009 aug. 29. - 17:59:11 Előzmény gyuribacsi
(15/23)
NEM ismered sem a történetet, sem yoz-t sem engem:
- yoz kért tõlem szívességet:
1- CSAK nekem van meg az eredeti Olaszországból beszerzett DVD sorozat, amelyet szinlronizálni szándékoztam eredeti Grúber-Sörös hangokkal,
2- sem Õ, sem a számítógépes haverja NEM tudott mit kezdeni a DVDRAM-mal, de természetesen nem mindenki érthet a számítástechnikához,
3- a számítógépe hibás volt ill. rosszul volt telepítve és beállítva a Windows.

- Januárban adta ide a DVDRAM-ot és a DC-2-õt (csak ezen szerepelt az eredeti szinkron), hogy próbáljak vele valamit kezdeni:
1- DVDRAM-ról kinyertem a filmeket és készítettem neki DVD-t fejezetekkel, menüvel és leírást is hogyan kell eljárni,
2- a DC-2-õt beolvastam a gépembe, de kiderült hogy a Németországból kapott felvétel jobban használható,
3- másnap rögtön felhívtam hogy visszaadom a TV-s dvd felvételét, a DVDRAM-ját és az ebbõl "grátisz" elkészített DVD-t: válasza hogy megvárja a teljes sorozatot, amelynek bár bizonytalan az elkészülte a többi 4 rész eredeti szinkron hiánya miatt, de NEKI nem sürgõs.

A jószívem és a segítõkészségem áldozata vagyok!

yoz tartozik nekem bocsánatkéréssel a valóság "céltudatos elferdítése" miatt,
és Te is mert anélkül kritizáltál hogy bármit is ismertél volna.
orgyen 2009 aug. 29. - 17:28:20 Előzmény VIZIPÓK
(14/23)
A Don Camillo-t, Fernandel és Gino Cervi fõszereplésével (francia-olasz filmen) eredetileg 3 részre tervezték:
1.- Don Camillo kis világa (1952)
2.- Don Camillo visszatér (1953)
3.- Don Camillo és Peppone képviselõ (1955)

A nagy siker miatt késõbb még két filmmel kiegészítették, ugyanazokkal a szereplõkkel:
4.- Don Camillo fõtisztelendõ (1961)
5.- Don Camillo elvtárs (1965)
orgyen 2009 aug. 29. - 17:21:04 Előzmény szalacsisz
(13/23)
Az eredeti szinkron:

Don Camillo: Fernandel (Grúber Hugó)
Pepone: Gino Cervi (Sörös Sándor)
Fõoltár Krisztusa: (Kristóf Tibor)
Mesélõ: (Láng József)

Sajnos a Duna TV CSAK a 2. részt (Don Camillo visszatér) sugározza eredeti szinkronnal, pedig az új szinkron nyomába sem ér az eredetinek: jellegtelen hangok, módosított fordítás, és Láng józsef kellemes hangja helyett az idegesítõen bõdülõ Vass Gábor a narrátor hangja.
2004 elején adta le az azóta megszûnt Humor TV a teljes sorozatot az eredeti szinkronnal.
szalacsisz 2009 júl. 06. - 11:08:36 Előzmény lancelot28
(12/23)
Az eredeti szinkron kivel készült?
10/10
fredi60 2009 júl. 05. - 15:37:05 10/10
(11/23)
Öt film készült Fernandellel. A következõ jövõ szombaton lesz. Remélem, utána követi majd a többi is.
9/10
VIZIPÓK 2009 júl. 05. - 14:30:37 9/10 Előzmény lancelot28
(10/23)
Szia! Olvastam a könyvet, és ez a film majdnem felöleli az egészet. Fernandel szereplésével vannak még részek? Valahogy kétszer is csak ezt a részt sikerült megnéznem. Nagyon ritkán követik ennyire a könyvet, mint ebben a filmben, persze nem olyan jó, de súrolja.
lancelot28 2009 júl. 04. - 22:54:41
(9/23)
Bocs, hogy kétszer is szikront írtam, a szinkron helyett !!!
lancelot28 2009 júl. 04. - 22:52:45 Előzmény yoz007
(8/23)
Háááát ! Én nem tudom, miért kell mindent ebben az országban elbazilikázni ? Miért kellett újra szikronizálni, fõleg Harsányi Gábor amolyan beszari remegtetõs hangját adni Don Camillónak...
Nincs 1/2 éve, hogy a FilmMúzeumon láttam a régi, megszokott magyar szikronnal, mely az egész sorozatot annak idején sikeresen végigvitte.
gyuribacsi 2009 júl. 04. - 20:38:31
(7/23)
Ejnye bejnye orgyen. Tessék csak visszaadni azokat a lemezeket. Enélkül a gesztus nélkül nem lehet tlejes az örömöd. Pláne, hogy "néhányan" már ismerjük a történetedet...
10/10
yoz007 2009 júl. 04. - 19:21:24 10/10 Előzmény orgyen
(6/23)
Tisztelt ORGYEN!
Ismét vetítik a DON CAMILLÓT...
Emlékszel még rám???
Tõlem kérted el >>kölcsön<<, a Don Camilló DVD felvételeimet, hogy átmásoljad....
Most látom, hogy már ismételten vetíti a Duna TV és eltelt fél év azóta, hogy elvitted tõlem a filmeket !!!
Gondolom, hogy már keresztet vethetek a neked >>kölcsön adott<< filmjeimre, így hát felveszem újból a Duna TV jóvoltából.
Pár hónapja már érdeklõdtem nálad, hogy mikor kapom vissza a filmeket, de "elfoglaltságodra hivatkoztál"...
Hát így jártam...
A lelkiismereteddel, hogy állsz??
szappancs 2009 jan. 17. - 23:43:00
(5/23)
Kedves Orgyen, illetve Yoz007!

sajnos csak a harmadik Don Camillo filmnél tudtam bekapcsolódni a sorozatba, és csúnyán lemaradtam az elsõ kettõrõl, amiket így sajnos nem ismerek, ám annál kíváncsibb vagyok rájuk. Abban a reményben, hogy nektek sikerült fölvenni mindet, szeretném megkérdezni, hogy esetleg valamilyen formában elkérhetem-e valamelyikõtöktõl az elsõ három részt? Az utolsó kettõt felvettem, de örülnék, ha meglenne az elsõ három is!
köszönettel
tomi
quinnell 2008 dec. 21. - 14:54:07 Előzmény orgyen
(4/23)
Köszi az infót, ez kiváló hír. :)