Téma: Don Matteo

9/10
Rojita 2020 máj. 22. - 22:00:30 9/10
(673/793)
https://www.youtube.com/watch?v=pfVs9IUv9wk
Hát, a forgatókönyvírót nagyon le kellene cserélni. Semmi újítás. 20 éve ugyanazokkal a klisékkel dolgozik. Minden karakter reakciója előre kiszámítható. Képtelenek humoros dolgokat kitalálni Cecchininek. Arra számítanak, h Nino Frassica népszerűsége mellett mindegy a forgatókönyv. Pedig a képtelen kavarással egyre idegesítőbb a főtörzs alakja. Ilyen mértékben beavatkozni mások magánéletébe legfeljebb egy gyerekét féltő apától tudnánk elfogadni. De 2 fölöttese életébe bekavarni? Ilyen nincs. Hiteltelen.

Viszont, Lastrico /Marco ügyész nagyon jóképű. Ő eredetileg vígjátéki színész, (itt is sokszor nevet a háttérben, amikor a szerep mondjuk, nem is indokolja a vidámságot. De jó.)

Egyébként, mai epizódban Anna századosnő meg is jegyezte, h a fegyveres testületekben férfiuralom van. Nyilván ez kényes kérdés Olaszországban, nem valószínű, h behoznak egy ilyen témájú epizódot a sorozatba. Marad a tündi-bündi csendőrlány, akit még otthonában a tulajdon testvére is piszkál.

A film zenéje nagyon kellemes.
1/10
Jenõ bácsi 2020 máj. 22. - 18:33:10 1/10 Előzmény napraforgó
(672/793)
Anna Olivieri a teljes neve, én így emlékszem. Az új szereplők nem rosszak szerintem. Ancesci és Laura kettősét nehéz lenni felülmúlni. Visszaemlékezve az eltelt többszáz részre, ilyen aljas nem volt Cecchini, mint ezekben a mostani részekben. Ancescit persze nem tudta manipulálni. Sajnos, ez a nagyon buta, nagyon tehetségtelen ember felzaklat a hazugságaival mindig, pedig tudom, hogy csak film. Semmilyen vélemény nem változtathat semmit, hiszen már készen van minden rész. Még a szinkronban sem tudunk hatni, ahol a 7 éves gyereket egy rejtélyes okból egy 15 éves szinkronizál. Az is kész van, és már így marad.
9/10
napraforgó 2020 máj. 22. - 08:26:55 9/10
(671/793)
Én kezdem megszeretni az új szereplőket, főleg Anna századost és Marco ügyészt. Habár kicsit fura, hogy csak úgy leannázzák a századosnőt, amikor Anceschit és Tommasit mindig a vezetéknevükön szólitották, illetve úgy is emlegették. Ennek a szegény Annának meg nem is tudjuk a vezetéknevét. Talán kicsit fura, hogy a két idegbeteg, hisztérikus férfi százados után most egy csendes, zárkózott századosnő a kapitányság vezetője, de szerintem igy még könnyebb is dolgozni, mint a mindig kiabálós, cirkuszolós férfi vezetőkkel.
Cecchini hozza a szokásos formáját, mindig hazudozik, machinál. Most épp a Don Matteo helyettesitésére küldött papot próbálta elüldözni hazugságok tömkelegével, és ehhez a paplak lakói, Natalina és Pippo is segédkeztek. Hát, lehet, hogy ez sokaknak tetszik, nekem kissé eröltetettnek tűnik.
A Sofia származása körüli homályt kissé eltúlozzák, az már kiderült, hoogy Rita tanárnő az anyja, de nem igazán értem, hogy miért próbálják mindenáron titkolni, hogy erőszakból származik. Jó, tudom, hogy ez megrázó lehet egy kamasznak, de talán az anyját jobban megértené ezek után.
10/10
bulldozer63 2020 máj. 15. - 20:31:21 10/10 Előzmény ponca
(670/793)
Hát, nem értem miért, pedig ugyanolyan, mint volt. Talán az új szereplők miatt nem tetszik sokaknak, de én már megszoktam őket, szerintem jó karakterek.
7/10
ponca 2020 máj. 15. - 20:24:35 7/10 Előzmény napraforgó
(669/793)
Ízlések és pofonok.
Nálunk a család hölgy tagjainak nem jön be sem Ő, sem az ügyész, mint férfi.
7/10
ponca 2020 máj. 15. - 20:23:21 7/10 Előzmény bulldozer63
(668/793)
Lehet nem ugyanazt nézzük?
Ízlések és pofonok, de ahogy a különböző topikokat olvasom 10-ből 8 inkább negatív ezzel az évaddal kapcsolatban.
irredenta84 2020 máj. 14. - 07:43:16 Előzmény napraforgó
(667/793)
Írtam az egyik közösségi oldalon levő don matteos oldalnak. ők is azt írták, nem értik a mellékszereplők rossz szinkronhangjait, mert hogy Berzsenyi tudott jobb szinkronokat is csinálni. ráadásul a mellékszereplők közül többen sejpítenek vagy pöszék, lásd Barba vagy Ghisoni. szóval ez a szinkron szerintem is melléfogás volt.
9/10
napraforgó 2020 máj. 13. - 16:56:14 9/10 Előzmény Rojita
(666/793)
Nono, az exvőlegény nagyon is csinos fiú, talán túlságosan is az. Az ügyész sokkal férfiasabb, és a végén biztos összejön Annával.
10/10
bulldozer63 2020 máj. 13. - 15:38:34 10/10
(665/793)
Nagyon jó az új évad, ugyanolyan jó, mint a többi, az új szereplők is nagyon szimpatikusak. Ha elsőre egy kicsit szokatlannak is tűnt, de az új zene is jól sikerült. Az előző kommentekre reagálva, melyekben össze-vissza irkáltak alaptalanul, Terence Hill és Nino Frassica is hozza a megszokott színvonalat. A 11. évad technikailag felülmúlta a korábbi évadokat, története, cselekvése viszont a korábbiakhoz hasonló. Talán annyi újítást belevihettek volna, hogy a nyomozati szál kicsit izgalmasabb legyen, de Cecchini karakterével nincsen semmi probléma, még mindig ő az egyik legviccesebb szereplő. A magyar hangok többé-kevésbé jól sikerültek, de pl. Cosimo hangja szerintem is borzalmas.
9/10
Rojita 2020 máj. 11. - 20:23:46 9/10 Előzmény papzo
(664/793)
Helyes, az ügyész került helyzetbe. Szimpatikus és jobban is néz ki, mint a vértelen ex-vőlegény.

Nem mondanám T. Hillt ráncosnak. Sőt, éppen azt csodálom, h 80 évesként, piszok jól néz ki. Eleven a mozgása, semmi elhízás, fitt.

A forgatókönyvírókat viszont sűrűn szidom. A karakterekben semmi megújulás a 20 év alatt. Legalább Cecchininek adnának több jótulajdonságot. Vmi szimpatikus hobbit, vmit, amit szeret és tud is. Minden, minden a régi. A főtörzzsel megint elkezdték csináltatni azt a lekezelő arcpofozgatást is. Amit esetleg az ember elnézett korábban, h Severinót, az unokaöccsét pofozgatta, most az új tizedessel is ezt csinálja. Ki találja ezt viccesnek?
Érdekes lenne utána olvasni, az olasz nézők viccesnek találják a karaktert? Valszeg, Nino Frassica van olyan népszerű, h a forgatókönyvíró nem töri magát újítások után. Akármit is csinálhat Cecchini, az olasz nézők imádják.

Engem az új szép lány, Sofia, a paplak idei pártfogoltja is idegesít. Állandóan sértett, merev arccal játszik. Jó, széparcú és otthon van a ritmikus sportgimnasztikában és ez lehetett a döntő a szerepválogatásnál, de azért mégis...
9/10
papzo 2020 máj. 11. - 17:34:44 9/10
(663/793)
Ahogy a 11. évadban haladunk előre egyre laposabb, bugyutább ez az egész.
A főtörzs meg a butuska, nagyon irritáló kölyök együtt tanulása! Borzalom! Vak vezet világtalant.
Az a gyerek legalább ne szólalna meg! Az a szinkron baromira idegesítő!
Tudni kellett volna T. Hillnek nemet mondani, mert önmaga árnyéka. És nem csupán a kinézete, a ráncai miatt. A játéka sem a régi, nem a tőle megszokott.
Az eltelt 2-3 év alatt -ami a korábbi évad forgatása óta eltelt- látványosan megöregedett, ami természetes ugyan, de Ő nem egy ráncos és nehezebben mozgó öreg képében él(t) a rajongókban (eddig).
Az új szereplők is jellegtelen karakterek, olyan semmilyen ez az évad.
Nem tudom a 12. évad mit hozhat, de ennek az évadnak még a zenéje is rossz lett. Olyan lagymatag altató lett az egész. Kár.
kovaka05 2020 máj. 10. - 10:31:08
(662/793)
Volt szerencsénk eredeti olasz nyelvű változatban is látni a sorozat egy részét. Állítom, hogy a főtörzs eredeti hanggal egyáltalán nem olyan nagy durranás. A magyar szinkron, főleg Topi lendít rajta nagyon sokat.

A kisfiú nagyon ellenszenves, ahogy a másik gyerek sem szimpi.
De ha még a fiú meg is szóval az valami borzalom! Annyira irritáló, fülsértő és idegesítő a hangja, hogy le kell venni a hangot amíg beszél. Ezt a szinkron nagyon elcseszték!

Ami nekem furcsa, hogy -akár Don Matteo is- egy jeleneten belül egyszer tegezi egyszer magázza ugyanazt a szereplőt, például a minap Natalinát is magázta és tegezte is. Egy ilyen régóta szinkront készítő színész, mint Matteo magyar hangja lehetne annyira rutinos és igényes, hogy ilyen hibát nem követ el!
9/10
napraforgó 2020 máj. 09. - 03:39:27 9/10 Előzmény napraforgó
(661/793)
Látom, kimaradt egy betű Berecz UWe (Berecz Kristóf Uwe ) nevéből.

Elfelejtettem irni, hogy Cecchini főtörzs figurája nagyrészt az őt megszemélyesitő szinész, Nino Frassica miatt és a két kedvec szinkronhangja - Csuja Imre és Faragó (Topi) András miatt IS lett nagy kedvencem. A szinész, Frassica olyan szimpatikusan személyesiti meg a piti vidéki főtörzset, hogy nem lehet nem szeretni.

De hát mindenki azt szzeret és utál, akit akar, tetszése szerint.
De szerintem Cecchini figurája nélkül az előző 10 évad is unalmas lett volna. Sehogysem tudnám elképzelni a sorozatot nélküle.
9/10
napraforgó 2020 máj. 08. - 18:46:26 9/10
(660/793)
Ami viszont nagyon zavar, az a kis Cosimo szinkronhangja. Már az első pollanatban éreztem, hogy valahogy nem passzol egy 7 éves gyerekhez. Utánanéztem, a szinkronhagja Bercz Uwe, aki jelenleg 15 éves. Ha a szinkron tavaly készült, akkor is nagykamasz volt már, túlkoros egy kisgyerekhez. Szerencséje, hogy még nem hallatszik a hangján nagyon a mutálás, de az az eröltetetten kisgyerekes hang már nem igazán megy jól neki.
9/10
napraforgó 2020 máj. 08. - 18:42:39 9/10 Előzmény Jenõ bácsi
(659/793)
Ez mind igaz, Cecchini nem az a kimondott észlény, kicsit hazudós, ráadásul szereti mások érdemeit a sajátjaként feltüntetni és másokra fogni a saját hibáit. Meglehetősen zsugori, olaszosan nagyhangú. Valóban sok hibája, emberi gyengesége van. Esendő emberke sok gyengeséggel, mégis meglehetősen szórakoztató. A legváratlanabb pillanatokban csinál valami olyat, amin meghökkenek, vagyis nem szokványosan viselkedik.
Nekem ezek a váratlan, meglepő húzásai tetszenek és az, hogy sokszor megússza a lebukást, máskor meg nem, de valahogy minden jól sül el.
Tetszik, hogy családszerető, néha ugyan túlzásba viszi a lánya(i) védelmezését, meg kicsit féltékeny a feleségére is, de mégis pont az infantilis csetlése-botlása, az esendősége miatt kedvelem.
Nem kell ahhoz Supermannek lenni, hogy az ember szeressen, kedveljen valakit.
1/10
Jenõ bácsi 2020 máj. 08. - 12:06:13 1/10 Előzmény napraforgó
(658/793)
Kedves Napraforgó! Úgy szeretném a titkot megtudni: mi a szimpatikus Cecchiniben. Csak a múltkori rész: behatol a századosnő lakásába, otthagyja a kutyát, amely széttép mindent, óriási a kár. Mit szólna, ha az Ön szomszédja tenné ezt? Majd pénzszagot szimatol és meghívja a fiatal csendőrt magukhoz. Amikor kiderül, hogy nem örökölt, kidobja. De másnap a vacsora költségét, amit ők ettek meg, behajtja a fiatalemberen. Az, hogy pofoz egy beosztottat, hát nem tudom, Olaszországban divat-e, itt nem. Legtöbbször a téren ücsörög, míg Ghisoni benn dolgozik. De ha eredményt ér el, azt rögtön magáénak hazudja, ha hibát követ el, azt másokra hárítja. Ezrével lehetne sorolni, én minden részt láttam. Kérem, kérem, tudom, hogy az ízlések különbözőek, de árulja el a titkot. Előre is köszönöm.
9/10
napraforgó 2020 máj. 06. - 21:04:57 9/10 Előzmény Rojita
(657/793)
"Kellemetlen Cecchini karaktere, sose volt szimpatikus. Mindig is buta, irigy, hazudozó, a más tollaival ékeskedő ember volt.
Azonban, a főtörzsnek hatalmas szíve van, - ez az egyetlen pozitívuma, amit titkol, de az évadok végére ezzel az erőszakos segíteni akarásával mindig megkedvelik az újabb parancsnokok, ügyészek."

Én mindig szerettem Cecchini figuráját, épp azért, mert ő jószándékú, jólelkű ember. Kicsit ostobácska és ezért nagyon jól ki tudja használni Don Matteo ötleteit a nyomozásban, és persze, sajátjaként igyekszik azokat elsütni. Tudja ezt D M is, és nem bánja, és tudják a századosai is, akik néha az orra alá is dörgölik, hogy idegen tollakkal ékeskedik. Alapvetően ártalmatlan figura és szórakoztató jelenség.

De a főtörzs csetlése-botlása mindig nagyon szórakoztató volt. Jó, mostanra kifáradt a sorozat, a főtörzs is mindig ugyanazt hozza, nem tud megújulni, de ezt Don Matteora is el lehet mondani. Azért látszik az ő arcán is a kor, néha nem tudom, hogy olyan sokat napozik-e, vagy a maszkmesterek kenik be olyan narancssárgára a bőrét (Engem ez a szin Donald Trump barnitókrémére emlékeztet).
Cecchini asszony viszont semmit sem változott, most is vonzó, bájos nő, aki nem próbál bakfisnak látszani, mint sok más szinésznő, hanem a maga természetes szépségével hódit.
9/10
Rojita 2020 máj. 06. - 20:43:03 9/10
(656/793)
A női százados pedig azért kellett, mert még nem volt ilyen.
Bár, az unokahúg Lia, helyes volt egyenruhában. Az állandó ügyetlenkedésére írhattak volna egy sorozatot. Mi mindent is csinál egy szép, nagyon lelkes, de iszonyúan ügyetlen rendőrlány? De elengedték ezt a vonalat.
Akkor most kaptunk egy pici, profi, szerelmes századosnőt. Egyéb tulajdonsága, hobbyja még nem ismert. Csak azt tudjuk, h van egy erőszakos nővére és egy felbontott jegyessége. A volt vőlegény meg vacillál, h maradjon-e ügyvéd, vagy inkább pap legyen?
Mit hoznak ki ebből?
A kékszemű, szőke ügyész viszont nagyon szimpatikus.
9/10
Rojita 2020 máj. 06. - 20:17:50 9/10
(655/793)
Az írót és a forgatókönyvírókat szidhatjuk. Húsz éve indult a sorozat, akkor megálmodták a karaktereket, az epizódok keretes szerkezetét, azóta semmi változás. Csupán újabb gyerekszereplőket és állatokat hoztak be, amikor a régiek kinőtték a szerepüket.
Cecchini főtörzs / Nino Frassica 1950. decemberében született, idén lesz 70 éves. Jó tíz évet letagadhatna. Egyszer, egy korábbi évadban a főtörzs mesélt az életéről, akkor azt mondta, 1955-ben született. Ezt biztos az írók már megbánták, mert a főtörzsnek is el kellene mennie nyugdíjba, ahogy egy idős papnak is járna a nyugdíjas kor. Az azonban a sorozat végét jelentené. Tehát, mivel Terence Hill még jól tartja magát, addig Frassica se öregedhet meg. (Mario Girotti 1939. márciusában született, én még nem láttam 80 éven felüli embert így biciklizni és egyáltalán, kitűnő fizikai állapotban van.)
Kellemetlen Cecchini karaktere, sose volt szimpatikus. Mindig is buta, irigy, hazudozó, a más tollaival ékeskedő ember volt. Az ember nem is érti, h Don Matteo felbukkanása elött hogyan jutott el a főtörzs rangig. A pap megérkezése óta pedig mondhatjuk, h a főtörzs összes nyomozási feladatát D.M. végzi. De hát, rajta kívül is vannak ilyen emberek a legtöbb munkahelyen. Lógósak, a főnökök kegyeibe férkőzők, a többiekre áskálódók. Ezt találták viccesnek az alkotók. Azonban, a főtörzsnek hatalmas szíve van, - ez az egyetlen pozitívuma, amit titkol, de az évadok végére ezzel az erőszakos segíteni akarásával mindig megkedvelik az újabb parancsnokok, ügyészek.
Ehhez azért besegít, h a színész Frassica, nagyon népszerű vígjátéki színész (és rendező, fk-író) Olaszországban. Biztos mi is meg tudnánk nevezni olyan 1-2 magyar színészt, akivel akármilyen bugyutaságot megnéznénk 20 éven keresztül, csak láthassuk.
1/10
Jenõ bácsi 2020 máj. 06. - 18:30:43 1/10
(654/793)
Olaszországban a nyugdíjkorhatár 65 év. Cecchini 68 éves, 32 év szolgálati idővel. Nem értem, bárki meghalhat, eltűnhet, de ez a rettenetes, rosszindulatú, buta, hazug ember mindig itt van. Tudom, itt hiába ír az ember. Egyetlen kedves ember Don Matteo, és Natalina és Pippo is a régi. De ezen kívül?