Téma: Donnie Darko

1/10
Trevor Belmont 2017 dec. 01. - 09:33:33 1/10
(385/425)
Nem értem mi ez a nagy pontozás? Sz@r ez úgy, ahogy van. Egy nagy nullát adnék rá.
9/10
sawyerx 2017 nov. 11. - 15:48:56 9/10 Előzmény ZsírosFerike
(384/425)
Kicsi vagy még ehhez, talán még az élet értelmén sem gondolkodtál el...
2/10
L-m-89 2017 aug. 13. - 17:50:37 2/10
(383/425)
Én felfogtam, hogy nagyon unalmas. Nem tudott annyira lekötni, hogy élvezzem. Szeretem, ha lehet gondolkozni egy filmen és nem rág mindent a számba, de akkor is egy kisebb hangyavár nézegetését sokkal jobb idõtöltésnek találom, mint erre a filmre rászánni a közel 2 órát.
ZsírosFerike 2017 aug. 13. - 17:49:30
(382/425)
Eskuszom nem ertem az ilyen elfajzott gondolkodasu embernek meg veletlenul sem nevezheto egyeneket, akik egy ilyen szenny lattan elajulnak, borzasztoan undoritoan unalmas, es mocskosul elvont!!
Mit ereztel mikor ezt irtad??
Hala az egnek, hogy nem mindenki ilyen beteg, mert mar igy is az osszeomlas szelen all az orszag, es az ilyenek, mint te ratesznek egy jo nagy lapattal, nem eleg, hogy szetlopjak az zsebunket, meg ilyen borzalmakat is kell olvasni es nezni!!! Phejj
A gyönyörök kertje 2017 aug. 13. - 17:43:07
(381/425)
Felfoghatatlan! Meg mindig konnyezem! Egyszeruen nem tudom leirni szavakkal, pedig ez nalam ritka, de most... leesett az allam, es meg mindig keresem, de azthiszem orokre elveszett.
Szerelmese lettem e filmnek, rabul ejtett, es bezart, ugy erzem magam, mint akit lefenykepeztek es a kepben ragadtam!
ElektorKalandor 2016 okt. 24. - 13:54:14
(380/425)
Szombat este megvolt az elsõ kalandom a filmmel. Egyelõre sokat nem értettem belõle, meg vannak még feldolgozatlan részek, pár nap múlva tervezem a másodikat. A hangulata teljesen egyedi, magával ragadó. És ami tini korom óta nem fordult elõ vele, pedig thiller/pszicho vonalon nézek fõként filmeket, féltem utána egyedül a lakásban. Egyszerûen a hangulata és a kiszámíthatatlansága... brutális film. Nézzétek meg. Aki gyengébb felfogóképességû (hasonlóan hozzám), nézze meg többször.
beveri Hills 2016 jún. 13. - 12:10:37
(379/425)
idézet egy másik oldalról:

"
Gõte nevû felhasználó válasza:

Attól a pillanattól kezdve, hogy egy repülõgép hajtómû bezuhan a szobába, a film egy úgynevezett tangens univerzumban játszódik, Donnie is ebbe az univerzumba kerül a rejtélyes nyúlnak, Frank-nek hála.
(A tangens univerzum elméletileg akkor keletkezik, amikor az idõ egyébként stabil szerkezete meginog, eredményképp valamiféle objektum, ún. "mûtárgy" ugyanazon pillanatban megduplázódik. Ezt követõen ezek a valóságok 2-3 hét alatt magukba roskadnak, elpusztulnak, és ismét létrejönnek, ezt jelenti a 28 nap, 6 óra, 42 perc, 12 másodperc. Ennyi ideje van hátra az adott valóságnak.)
Donnie azért kerül a tangens univerzumba, mivel õ lett volna a legközelebb az érkezõ Mûtárgyhoz, így õ vált ennek a Tangens Univerzumnak a Vevõjévé, az egyetlen olyan élõlénnyé ebben a valóságban, mely helyre tudja állítani a megtört idõvágányt.

A Vevõ az adott tangens univerzum kulcsfigurája, minden esemény az adott világban tudat alatt õt segíti. Emellett a Vevõ emberfeletti képességekkel rendelkezik: jóval erõsebb az átlag embernél, elvégre beleállította a baltát a kabala szoborba, képes manipulálni a tüzet(gyufa és öngyújtó nélkül felgyújtott egy házat) és a vizet(elárasztotta az iskolát, vízbõl hozott létre féregjáratot), továbbá telekinézissel is rendelkezik (leszakította a repülõgép hajtómûvet).

Ez persze önmagában nem elég, a Vevõ nincs tisztában saját sorsával. Ezért van ott mindenki más. Donnie-n kívül a tangens univerzum minden lakója Manipulált élõlény. Minden ilyen ember tudat alatt arra törekszik, hogy Donnie-t idõutazásra, és a valóságuk megmentésére sarkallják. Könyvekkel, szavakkal, rejtélyes üzenetekkel, és halálukkal, például Frank. Õ, mint az Élõ Vevõhöz többé-kevésbé közelálló alak, meghalt Donnie keze által. Bármely Manipulált, mely a Tangens Univerzumban el talál halálozni, az Manipulált Halottá válik. A Manipulált halott képes utazni az idõben, ferdíteni a valóságot és természetesen tisztában vannak a Tangens Univerzum mizériával. Ugyanígy Manipulált Halottá vált Grachel, megjelenése csupán nem volt indokolt, neki az volt a célja, hogy Donnie szerethessen valakit, szerethessen valakit eléggé, hogy meghaljon érte (ugyebár tudjuk, hogy Donnie retteg a haláltól).
Donnie bátorságot gyûjt, közvetlenül, mielõtt összeomlana a tangens világ, visszaküldi a hajtómûvet az idõben, önmagával együtt. Az elmúlt 28 nap nem történt meg. Senki nem emlékszik az elmúlt hetekre, de mindenki felriad álmából. Frank a halála miatt, Grachel az ismeretlen, szeretetre méltó csodabogár barátja miatt, Donnie pedig egy bugyuta álom miatt. Valahogy már nem féli a halált, csak nevetgél. Nevetgél mert tudat alatt már megbékélt a sorsával... És kilapítja a hajtómû.

A kövér, szabadidõ ruhás pasas mellesleg ügynök volt, akit a hajtómû baleset után állítottak a családra...

ugyanakkor mérsékelt társadalom kritikát is tartalmaz... És a jelenet, amikor a tanár nem beszélgethet Donnie-val Istenrõl, mert kirúghatják... Zseniális."

-----

Igen, zseniális... és fõképp azért zseniális, mert még a sokféle helyesnek tûnõ értelmezés mellett is maradnak bõven megválaszolandó kérdések. Minden igazán jó film ebben közös: több kérdést vet fel, mint amennyire választ ad.

Egyébként maga a Forrás is tartalmaz utalásokat az isteni beavatkozás lehetõségére: http://2008.cyj.me/pdf/philosophy_time_travel.pdf

végül: "The Manipulated Living will do anything to save themselves from Oblivion."
10/10
giggs985 2016 márc. 29. - 18:24:34 10/10
(378/425)
Sok mindenki osztotta már itt meg sokféle ötletét, elképzelését a filmmel kapcsolatban. Én nem is ebbe mennék bele, hanem abba az aspektusba, amit nekem jelent:
SPOILER
Donnie a fizikatanárával mikor az idõutazásról beszélget, és miután már látja az emberekbõl elõremutató "vektorokat", elhangzik az, hogy ha elõre látnánk a jövõt, akkor képesek lennénk változtatni rajta, és ha ez lehetséges, akkor az az út, amin az ember jár, már nem az Isten által van megszabva. És mivel Donnie képes változtatni rajta, én azt szûrtem le, hogy ezzel cáfolja az elõre elrendeltetett sorsot és az isteni irányítást.
10/10
GuildWars2Haseo 2015 nov. 15. - 12:36:02 10/10
(377/425)
Hatalmas film, zseniális alkotás. Richard Kelly és Jake Gyllenhaal legjobb filmje amiben benne volt a kezük. Komolyan a Nolan féle látványorientált "összetettebb" filmek elbújhatnak a Donnie Darko mellett. Le a kalappal, egyik kedvenc filmem lett.

Írtam róla: https://dothackhaseo.wordpress.com/2015/11/15/donnie-darko-velemeny-spoileres/
9/10
Ignác Gufo 2015 aug. 15. - 22:36:02 9/10
(376/425)
( bocs, a vége lemaradt!)
... amelyek nem arról szólnak, hogy fekete megütközik fehérrel, és a jó nyer, hanem amelyek többféle képen értelmezhetõek.
9/10
Ignác Gufo 2015 aug. 15. - 22:33:02 9/10
(375/425)
Döbbenetes film!
Három napja rágódok rajta, már kétszer néztem meg.
Csak azért nem 10/10, mert a rendezõi változat (és rendezõi kommentárok) nélkül félreérthetõ. Illetve, nem is igazán "félreérthetõ", inkább úgy fogalmaznék, hogy az alap verzió kevesebb értelmezhetõségi lehetõséget nyújt.
Ezek a filmek a kedvenceim, amelyek nem arról szólnak,
J.G. mintha fiatalon kiforrottabb színész lenne, mint késõbb! ( Persze, ez nem kritika, csak meglepõdés! J.G. a mai napig az egyik kedvencem.)
9/10
9/10
Ignác Gufo 2015 aug. 15. - 22:16:09 9/10
(374/425)
( U.i.: pld. a kimaradt placebós jelenettel teljesen más értelmezést nyer(het) a film.)
9/10
Ignác Gufo 2015 aug. 15. - 21:29:53 9/10 Előzmény wulfgar
(373/425)
Ez nem retardáltság kérdése.
Biztos van olyan, amit más ért - te viszont nem.
Azért sokak szerint messze vagyok a retardáltságtól, de amíg csak az "alap" változatot néztem meg, nekem sem volt minden világos. A rendezõi változatban látható kihagyott jelenetek, és a rendezõi kommentárok után sem teljesen egyértelmû - bár sokkal érthetõbb.
Ez tipikusan az a film, ami többféle képen értelmezhetõ. Még a rendezõ is elismeri, hogy a filmje megértéséhez kellenek a lábjegyzetek, és reméli, a következõ filmje világosabb lesz.
Úgyhogy, ha másokat ócsárolsz, az többet árul el rólad, mint azokról, akiket pocskondiázol.
4/10
Atis88 2015 aug. 08. - 19:18:07 4/10
(372/425)
Túl hosszú és vontatott volt ez nekem. A mondanivalója elgondolkodtató, de nem olyan terjedelmesen lett kifejtve, hogy megérjen 2 órát. Másfél órában elég lett volna bõven. 4/10.
10/10
keysme 2015 aug. 07. - 10:13:52 10/10
(371/425)
Annak, aki nem értette a filmet, vagy még nem látta:

Mindenképp érdemes elõször ezt megnézni, VISZONT a rendezõi változattal lehet csak megérteni rendesen!
Egyik kedvenc filmem, majd évekkel késõbb megnéztem a rendezõit, és bummm, világos lett minden. Az alap vágott verzióval nagyon sok kérdõjel, és homályos rész marad. A rendezõi mindenre rávilágít, úgyhogy érdemes azt is megnézni mindenképp :)
wulfgar 2015 jún. 25. - 01:27:38
(370/425)
Most tényleg ennyi retardált hülye van, aki nem érti ezt a filmet?!
Elkeseritõ...
10/10
sáfrányka 2015 jún. 12. - 16:36:26 10/10
(369/425)
Véleményem szerint az a film állja meg a helyét, amik érzelmeket tudnak kiváltani az emberekbõl. Én már kétszer láttam és mind a kétszer összeszorult a gyomrom a végén.
Szenzációs film! A színészek nagyon ott vannak, nagyon kitaláltak benne a dialógusok és a vágás is nagyszerû. Nem elég egyszer megnézni az biztos. Egyrészt, mert rengeteg minden történik benne és elsõre én sem értettem mindent. Másrészt, mert az egyik (ha nem a legjobb) sci-fi, amit valaha készítettek.
trudy 2014 dec. 26. - 10:09:39
(368/425)
Ostobaság volt részemrõ azt hinni, hogy egy gimnazistával történõ természetfölötti eseményekrõl szóló film több lehet egy bugyuta, tiniknek szóló marhaságnál. A viszonyla jó zenék és nyomasztóra sikerült jelenetek ellenére számomra kifejezetten unalmas volt, nem volt benne semmi igazán ötletes fordulat vagy olyan szereplõ, aki miatt bele tudtam volna élni magam legalább kicsit a sztoriba. Nagy csalódás.
6/10
Deniss 2014 dec. 06. - 22:23:12 6/10
(367/425)
Abszolút semmit nem értettem a filmbõl!
Igaz az angol jeleneteknél semmit nem értettem ,lehet ez az oka !
6/10
10/10
petikee69 2014 okt. 12. - 11:55:57 10/10
(366/425)
Zseniális film, örök klasszikus, bármennyiszer meg tudom nézni, ha kell, egymás után többször is! Csak ajánlani tudom!
10/10