Téma: Doom

1/10
kriszman96 2009 febr. 15. - 06:39:40 1/10
(31/111)
nagyon nagy divat let játékbol filmet csinálni :( lassan a super mariobol,és a sims2-böl is film lessz
7/10
idõjós1010 2008 dec. 14. - 11:06:31 7/10
(30/111)
Azért a mutáns kutya benne volt, bár jóval szelídebb formában ahogy emlékszem. :-)
Crazy Horse 2008 dec. 14. - 10:57:34
(29/111)
Én is a játék szörnyeit hiányolom belõle :(
5/10
tombenko 2008 dec. 13. - 23:52:30 5/10
(28/111)
Mint akciófilm, elmegy kategória. Sok értelmezés szerencsére nincs benne, bár a genetika felbukkanása uszkve a sci-fi filmek 90%-ban már egy kicsit fárasztó. Fõleg, hogy teljesen dilettáns módon történik...
A cselekménynek viszont semmi köze a játékhoz. Sajnos. Hiányzanak a szörnyek. Pedig szívesen megnéztem volna a CyberDemont "élõben". :) Túl sok a lopakodás, kevés a vérengzés, ami pedig a játék ritmusát adja. Hiányzik a pokol. Kár érte. Sokkal jobb anyagot is ki lehetett volna hozni ebbõl...
barbarossa86 2008 nov. 07. - 09:48:47 Előzmény bourne
(27/111)
Nekem is tetszett. Karl Urban valamennyire hasonlított is a játékbeli "doom-guy"-ra. :)Az kimondottan tetszett, hogy nem tettek bele semmi szerelmi szálat, az szerintem nagyon gáz egy ilyen kaliberû filmben(egy nõvér még azért belefér). :) Egyedül a végén az az élet-halál harc a két fõszereplõ között nem igazán tetszett, túlzottan elhúzták. Ezt leszámítva jó volt.
bourne 2008 aug. 28. - 14:58:49
(26/111)
nekem tetszett, bár nem sok agysejtemet dolgoztatta meg a film :))) de jó kis jelenetek voltak benne :)))
Figliar 2008 júl. 30. - 04:48:10
(25/111)
Amugy volt átjáró :P... benne is volt hogy volt egy baleset amikor egy emberkének a segge meg a többi testrésze 2 egymástól eltérõ helyre került :)... sokat nem játszottam a Doom 3 al, de nagyon régen a Doom 2-vel évekig játszottam :D The Rock Miatt érdemes megnézni a filmet de azért szerintem össz-vissz nem lett olyan rossz film,még1szer mondom nem játszottam a Doom 3-al.Nekem a kedvenc játékom a Warcraft,World of Warcraft.... nem tudom miota szervezkednek a film elkészítésén... de a remélem ha kész lesz nagyon hû lesz a Sztorihoz, Sõt biztos vagyok benne,Mivel a Blizzard is figyelemmel kisérli a film eljövetelét, nah eléggé eltértem a témától, akció filmnek nem rossz a Doom :)
1/10
Tenebra Mors 2008 jún. 27. - 08:38:12 1/10 Előzmény shann
(24/111)
OFF:
Távol álljon tõlem a kötözködés, de ugye, ha már az "átírták az alapsztorit" hozzuk fel, akkor a Doom sem szerepel valami jól. A Silent Hill egy viszonylag szabadabb téma volt, hiszen a játékok sem kapcsolódnak egymáshoz szorosan, így a filmé nálam nem volt zavaró. Jó, érezhetõ volt, hogy a Kör mitológia is erõsen hatott a filmre (élõhalott kislány pl.), de ezen kívül szerintem volt olyan színvonalas, mint a játékok. Persze csak szerintem 8D.

Ha a Doom-ot nézzük, akkor ott aztán tényleg pofátlanul átírták az alapsztorit, s egyszer a Vox-ban olvastam is, hogy ezt tudatosan tették. Miért? Hogy a korhatáros besorolása ok legyen. Hát fuck... A játék 18+-szal jött ki annak idején. Ha egy ilyenbõl csinálnak filmet, akkor ne lightosítsák már nekem.
Na, de a sztori: játék: ahogy mondták elõttem is, a játékban a Pokolba nyílik meg az átjáró. A játékban teleportálós kísérleteket folytatnak. Mi egy büntetett "tengerészgyalogost" alakítunk, akit azért küldtek a Földrõl a Marsra, mert csinált valami hülyeséget, s ezért itt kell rendfenntartó feladatokat ellátnia. A zombik a katonákból lesznek, meg a civilekbõl, akiket démonok szállnak meg. A fõkolompos egy bizonyos sátánista Dr. Btreueger, aki tulajdonképpen megtervezi az egész esetet SPOILER: kiderül, hogy õ nyitja meg az átjárót SPOILER. Ja, és a BFG zöld 8D.
Film: nincs átjáró. Mars van (van egyáltalán? - nem emlékszek már). Genetikai biszbaszokat csinálnak, ahogy mondtad. Azt hiszem, valami szérum miatt alakulgatnak át emberek. De alapból ilyen tenyésztett szörnyek vannak. Egy osztag a fõszereplõ, akiknek tök gagyi fegyvereik vannak. Fõkolompos? Nem emlékszem hirtelen, hogy van ilyen. De biztos van. A sok agyatlan akció elterelte a figyelmet 8D. BFG pedig kék.

A játék, legalábbis a 3. része már abszolút akció-horror volt. Sõt, megkockáztatom, hogy elhajolt a túlélõhorror irányába, csak éppen itt még meg van a képességünk, hogy virtuóz FPS játékos módjára irtsuk az ellent. Ezzel szemben a film teljesen lecsupaszította ezektõl az elemektõl a filmet.
Persze nem mondom: nem kell az alapanyaghoz ragaszkodni mindenáron, meg alkotói szabadság, meg hasonlók. De szerintem azért nem ártana már, ha rájönnének az ilyen rendezõ bácsik, hogy, ha egy játékból filmet készítenek, akkor legalább azt vegyék már figyelembe, hogy esetleg olyan is megnézi, aki játszott a játékkal (minõ furcsa állítás 8D), tehát legalább minimálisan tisztelhetnék a játékot. Nem hiszem, hogy a Poklot nem lehetett volna korhatárosság veszélye nélkül megcsinálni - láttunk már Pokol light-ot filmben 8D.

Tehát csak a rend kedvéért: ha a Silent Hill-t emiatt megbüntetjük, hogy az játék alapsztoriját megmásította, akkor a Doom-ot ezért hatványozottan dorgálás illeti, mert nagyon pofátlan módon alakított át szörnyeket, helyszíneket, szituációkat a játékból, melyek nem jól sültek el, hanem egészen elmebeteg, rossz irányba (kék BFG az csak egy kukacoskodás, de a Rock vs. Karl "Gyûrûk Ura" Urban hong-kongi akciófilmekbe illõ utolsó csatája azért elég botrányos a játék kontextusában).
Ettõl függetlenül mondom: megértem, ha valakinek tetszik, és tiszteletben tartom. De én maximum csak akkor nézem meg ismét, ha röhögni akarok, illetve fel akarom magamban pumpálni az adrenalint, hogy mennyire elkúrták a kedvenc játékomnak a filmváltozatát.
Önmagában még lehet, hogy meg is állná a helyét, mint akciófilm.
leopard26 2008 jún. 23. - 16:16:31
(23/111)
Hát ha végre lekattannának errõl a vírusos megfertõzõs zombiváváltozós témáról,egész jó filmeket csinálhatnának!Amúgy jó a film de én úgy emlékszem hogy a játékban valami utat nyitottak a pokolba és így jöttek a szörnyek.Na de mindegy
10/10
shann 2008 jún. 23. - 13:26:39 10/10
(22/111)
jah mellesleg nekem tetszett a film bár én nem játszottam a játékkal.nem horror film ez hanem akció.kaptárhoz köze nincsen mer akkor kezdetben is lennének zombik amik ugye nincsenek....és nem vírusfertõzésrõl van szó ha egyáltalán erre bárki is figyelt hanem génmutáció...de mind1.nekem tetszett
10/10
shann 2008 jún. 23. - 13:21:00 10/10 Előzmény Tenebra Mors
(21/111)
Számomra pedig a Silent Hill volt pocsék sza.r feldolgozás mert teljesen átírták az alpsztorit és egy barom boszorkányosdit hoztak ki belõle pedig a játék ettõl sokkal többet nyújt....
1/10
Tenebra Mors 2008 jún. 11. - 02:07:57 1/10
(20/111)
"Számomra továbbra sem létezik Doom film, ahogy Aliens vs. Predator sem, de talán egyszer még elkészül(nek) az(ok) is. Bár nem vagyok biztos benne, hogy a Doom-ot lehetséges volna tisztességesen megfilmesíteni, az egy megismételhetetlen játék és JÁTÉKNAK jó, nem pedig filmnek!"

Szerintem is, jaja! Pont ez a lényege az egész játéknak is, ezért is kapott sok helyen elég sok "flame"-t, hogy "nincs sztorija", meg hasonlók. Hah... Mert 100% játék, azért. Carmack-ék akkoriban a horrorfilmek kliséjeit használták fel, hogy a Doom 3-at legalább az elégséges szintre pofozzák e téren - s szerintem bejött nekik. De mikor a filmklisé-transzformációt akarják ismét filmbe visszadolgozni, abból sok jó nem sülhet ki. Eddig az egyetlen jó játékból készült film, amit láttam, a Silent Hill volt. Ennek oka talán az, hogy a játékot profi sztoriírók egyengették, s sikerült egy olyan hátteret adni a játéknak, ami alkalmassá tette arra, hogy filmben is megjelenhessen. Na, meg nem olyan balf*sz rendezõknek kell odaadni a megfilmesítés jogát, mint Herr Uwe Boll, vagy ez az úriember, aki a Doom-ot készítette. (A Resident Evil nálam határeset, mert végülis az egy bizonyos szintig élvezhetõ - bár az is rendesen gyalázza a játékot néhol.)

Mondjuk azt én pont értékeltem, hogy a CGI-giccsek korában legalább próbáltak valami eredetiségre törekedni ezáltal, hogy a sablonszörnyeket megcsinálják "élõben" is, ne csak monitoron, mint a borzalmas AvP-ket (nem láttam a 2-t, de állítólag az totálisan CGI technológiával készült, néhány élõszereplõs jelentetet leszámítva.)
PEva11 2008 jan. 14. - 23:05:12
(19/111)
Én csak a filmjeibõl ismerem, de tök szimpi.
Vígjátékban nagyon jó, szerintem a baromkodás alapból nem áll messze tõle.
neugassaman 2008 jan. 14. - 20:23:11 Előzmény PEva11
(18/111)
Én még pankrátor-ként szerettem meg! Ott nagy ász volt!
1/10
Tenebra Mors 2008 jan. 14. - 19:46:16 1/10
(17/111)
Haverom egyszer hozzám vágta ezt a sz*rságot. Azóta is fáj - mármint az agyam, ha rágondolok a Doom-ra XD. Igazi "doom" volt végignézni.
Fõleg, hogy én nagy rajongója vagyok a Doom PC játéknak (mai napig játszok az elsõkkel és a 3-mal is). Így különösen fájdalmas volt, hogy a filmnek köze nincs az egészhez. Csupán a név kellett, hogy el lehessen adni egy idióta B kategóriás akciófilmet a naiv "kockáknak".
Nézzük, mégis mirõl beszélek:
Doom - a játék: (1, 2 - Hell on Earth, Final Doom, 3, Resurrection of Evil)
Az alapkoncepció szerint a XXII. században az emberiség meghódította a Marsot. A UAC, a földi igazgatóság, kutatóbázist hozott létre a Mars feltárására. Találnak is egy õsi kultúrát, furcsa jelekkel, és egyebekkel. Azonban egy õrült tudós, Malcolm Betrueger (innentõl már inkább a 3 történetét mesélem, mert az 1-2-nek nem nagyon van XD), kísérleteket folytat teleportálás ügyben. Igen ám, de ezek az átjárók nem evilági dimenziókba mutatnak, hanem máshová. Egy nap balul sül el az egyik kísérlet (illetve utólag kiderül, hogy Betrueger tervei között szerepelt az egész), és az átjárón pokoli lények özönlenek a bázisra, feltrancsírozva mindenkit. Igen, az átjáró a Pokolba nyílt meg. Mi pedig egy "marine"-t alakítunk, aki eredetileg egy osztag tagja, de hogy-hogy nem lemészárolják csapatát is. Így ránk marad, hogy megmentsük a Földet a Pokoltól. Ám a Doom 2-ben már a Földet is bevonják, és... és... ott kell rendet lõnünk a Doom 2-ben.

Doom - a film: Ugye itt eleve egy osztag van a középpontban. SPOILER: a végére ugyan tényleg csak Karl Urban és a szõke csaj maradnak, de akkor is nonszensz. Nem azt mondom, hogy Tarkovszkij-magasságokba kellett volna emelkedni, és a fõszereplõt egy "stalker"-ré tenni - de ez így akkor is szentségtörés, hiszen a Doom-nak pont az volt a lényege, hogy egyedül kell túlélnie a hõsnek a Poklot.
Ja, igen, Pokol: szó nincs errõl! Ugye itt SPOILER mi van? Vírus van. Meg kísérletezés, embereken. Bah! Érthetetlen, hogy akkor minek a Doom-ot választották, ha ezt a sátánista-poklozós vonalat - a játék savaborsát - kivették az egészbõl??? Akkor már miért nem szimplán a Quake-et filmesítették meg? Abban van osztag is, a strogg-okra rá lehet fogni, hogy vírusfertõzöttek stb. De a Doom-ban nálam Pokol van, és kemény sátánizmus, mely éjszaka, éjfélkor játszva megfagyasztja a vért az emberben.
S innen jön a másik aspektus: a Doom egy túlélõhorror-akció volt, akár a klasszikusokat, akár a 3-at nézzük. Itt horror abszolút nincs, s akció is csak alacsony költségvetésen. A szörnyek banálisak, nem félelmetesek (a Hellknight - Pokollovag a Doom 3-ban engem befosatott szabályosan - itt röhögtem rajta), a hangulat lapos, és az atmoszféra sincs meg. Legalább akkor a Halálhajó (Event Horizon) filmet koppinthatták volna ilyen téren...

Nem is értem, komolyan, hogy miért a Doom-ot gyalázták meg így? Ha nem mertek kõkemény akció-horrort csinálni, akkor miért nyúltak a Doom 3-hoz? Ja, mert akkoriban az volt a trendi. Ok.
Utálom, ha egy rendezõ/producer/akármilyen filmes úgy nyúl egy másik médiumhoz, hogy felületesen ismeri, és durván átalakítja azt. Ha át is alakítja, legalább legyen értelme és koncepciója. De ez így banalitás, sõt, plágium is. Én John Carmack-ék helyében bepereltem volna a stábot, amiért ilyen fércmunkát csináltak a nagyszerû játékból.
Egy szó, mint száz: ha nem akartak kõkemény horrort, akkor miért nem csináltak mesefilmet gyerekeknek? Lehet, hogy nagyobb sikere lett volna.

3/10, és tényleg csak azért, mert Uwe "mestert" nem sikerült még alulmúlnia, illetve van benne egy FPS-szubjektív kamera nézet, mely valamelyest feldobja a mélységesen unalmas és banális akciót és cselekményt.
PEva11 2007 szept. 26. - 21:11:24
(16/111)
Csak The Rock miatt néztem meg, de ezt nem fogom megismételni.
10/10
Geri23 2007 szept. 25. - 15:41:33 10/10
(15/111)
Nekem tetszett a film, DVD-n is megvan! :-)
balintmaster 2007 aug. 12. - 10:46:22
(14/111)
Csak nekem tûnt fel, vagy másnak is, hogy ez a Kaptár másolata!
Nem is írnám ezt, dehát késõbb is készült és mindkettõ játékadaptáció. Én amúgy élveztem a filmet elejétõl a végéig, de állandóan a Resident Evil mozzanatokat lestem benne. (és volt is bõven). Aki látta mindkét filmet az tudja mirõl beszélek...
Redfield 2007 febr. 14. - 19:49:33 Előzmény Newcastle United
(13/111)
Én azért nem kockáztattam. Ez már ránézésre sugárzott magából mindent, amiért nem szeretek beülni valamire.
Alternat 2007 febr. 14. - 19:43:35
(12/111)
Ez a film szörnyû volt számomra. Végiguntam az egészet, meg már az utolsó 15 percnél azon voltam, hogy kétszeres sebességgel játszom le, hogy minél hamarabb vége legyen.
Amúgy jól meg volt csinálva, a karakterek is megfelelõek voltak, volt egy-két ijesztgetõs rész is, de ettõl még felejthetõ alkotás. Nem is kötött le. És már történetébõl se emlékszem semmire pedig kb 3 hónapja láttam.
5-ös skálán 3-asra értékelni, az nagyon nagylelkûség. :-)
Inkább 2-es alá, de az is csak azért mert Rock játszik benne, õt meg szeretem.