Téma: Dorian Gray

Zöldmáli 2011 nov. 27. - 19:24:00
(38/78)
A szereplõválogatásról itt van egy jó kis írás, de más anyagok is vannak a filmrõl az oldalon:
http://www.colinfirth.extra.hu/oldalak/filmek/dorian_gray.html

:)))
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 27. - 17:37:40
(37/78)
:)
Tibag05 2011 nov. 27. - 14:11:33 Előzmény Ford Mustang
(36/78)
"akár szerzõdést kössön az ördöggel. A lelkét adja az örök fiatalságért cserébe."

ezért ördög vigye az lén lelkem is.
10/10
angela2 2011 nov. 27. - 12:42:00 10/10
(35/78)
Én a történetet is szeretem - olvastam is -, de a film esztétikailag fogott meg nagyon. Iszonyúan szép benne minden: az utcák, a fõszereplõ, a kosztümök, a berendezések, az egyes hangulatokat érzékeltetõ fényviszonyok, a park, a temetõ a sírkövekkel...
7/10
suhigabi 2011 szept. 26. - 15:28:44 7/10
(34/78)
7/10 .. annyira mese :/
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 01:32:06 Előzmény horas
(33/78)
Na, hogy tetszett? :)
horas 2011 aug. 13. - 21:40:32 Előzmény frenchbullie
(32/78)
Elolvastam a sztorit, és érdekesnek találtam, neki megyek most, megnézem.
Viszont találó amit írsz, egybõl nekem is ez a világ ugrott be a képekbõl, amik a filmhez vannak kapcsolva. Ezek a filmek, illetve az Interjú a Vámpírral. Kíváncsi vagyok, fõleg, hogy fõmûsoridõben adják, nem lehet rossz.
Ford Mustang 2011 júl. 17. - 12:55:25 Előzmény Ezekiel
(31/78)
Firth remekül alakít benne.
frenchbullie 2011 máj. 11. - 06:41:15
(30/78)
Üdv! Megnéztem a filmet, és arra jutottam, hogy inkább a Wilde könyvet kéne elolvasnom... A film jól meg volt csinálva, ez kétségtelen, de nem fogott meg igazán. Számomra olyan hatása volt, legalábbis hangulatát tekintve, mintha összegyúrtak/mixeltek volna valamit A pokolból/Sherlock Holmes történetei/Parfüm filmekbõl. (Tudom a Parfüm nem Angliában játszódik.) Ez egyes jeleneteknél szinte deja vu érzést keltett.
9/10
Ezekiel 2011 ápr. 30. - 18:11:10 9/10
(29/78)
Gyönyörû film
dansemacabre 2011 ápr. 25. - 19:02:59
(28/78)
Csak ajánlani tudom !!!!
Zseniális történet, jó film. Ben Barnes és Colin Firth játéka nem hagy kívánni valót maga után, Colint Firth -öt barátnõm már-már utálja, de a film megnézése után elismeréssel adózott a megformált karaktere, a játéka elõtt, és már nem utálja :) Lehet, hogy a könyvben szõke hajú, kék szemû volt a fiú, de sztem Ben sötét tónusai ellenére is tökéletesen meg tudta formálni a még ártatlan, tiszta ifjú szerepét. Számomra tökéletes volt a szereplõ választás, és jelenleg el sem tudom képzelni, hogy valahonnan az isten háta mögül kerítettek volna egy szabályos arcú, fürtös, kék szemû srácot, aki a kívánt színvonalon tudta volna megjeleníteni a szereplõt. Ben jól játszott, és hiteles volt a szerepre, az, hogy kicsit horrorosra vették a film hangulatát, sztem nem probléma. Oscar Wilde romantikus stílusban írt, és ha az ismereteim nem csalnak, több horrorisztikus mû is azokban az években látott napvilágot( pl. Frankenstein ),szóval a film csupán dobott még egy lapáttal az amúgy is ördögi történetre. ugyanis számomra elég sötét világot fest az, ha valaki eladja a lelkét, utána pedig gátlástalanul átgázol mindenen és mindenkin, falja az életet, az élvezeteket, és mindeközben olyan dolgokat tesz, ami miatt szinte mindenki elfordul tõle, nem visszariadva a gyilkosságoktól. sztem ez szinte törvényszerûen vonzza maga után a kissé horroros megjelenítést.
10/10
peca1000 2011 ápr. 04. - 23:21:52 10/10
(27/78)
Jó volt megcsinálva,na!

SPOILER!!

Izgalmas volt, de ami még tetszett, azok a hamisítatlan, korhû nyomornegyedes utcák.

Ahogy kirabolják a gyerekek az egyik hullát, és néhányan egymást öldöklik.
Igazi gyomorforgató részek.

És a bujálkodós jelenetek az ópiumbarlangban, meg az estélyen. Hogy elkapta az anyukát és a lányát :)

SPOILER VÉGE !!!!
6/10
grnd 2011 márc. 28. - 17:30:16 6/10
(26/78)
imádom az eredeti regényt, meghatározó szerepe volt egyetemista koromban, pont emiatt vártam annyira a filmet ... még csak nem is értem, hogyan lehetett ilyen elrettentõ, "trendi" horrort csinálni belõle ... az volt a csúcs, amikor a zárt ajtók mögül kihallatszott a kép hörgése ... nevetséges, tényleg :-( ... viszont legkevésbé a szereplõ külsején akadtam fönn ... Ben Barnes engem teljes mértékben Oscar Wilde-ra emlékeztet, márpedig a Dorian Gray önéletrajzi ihletésû mû ... amúgy Ben Barnes azért is jó választás, mert mellette Colin Firth mindig jól hozza a kiábrándult cinikust ... a 10-bõl 6 pontot kettejük játékára adtam :)
3/10
tyrichie 2011 márc. 17. - 13:46:41 3/10
(25/78)
Kövezzetek meg, de nekem nem tetszett.
10/10
offtopic
Anditos 2011 márc. 05. - 13:18:59 10/10
(24/78)
Mondjuk ebben egyetértünk: én sem szeretem, ha egy regényalak külseje nem egyezik meg a könyvben megírtakkal, hiszen a külsõ jegyek az egyetlen, ami alapján mindenki valamennyire el tudja képzelni az illetõt és a könyv olvasása alatt végig ilyennek látja. Nagy csalódás, ha egy filmen az ember azzal szembesül, hogy ezt nem vették figyelembe. De nekem ez a Dorian Gray mégis tetszett, lehet, ez lesz a szabály alól az egyetlen kivétel, de hogy miért, azt megmagyarázni nem tudom. :-)
mezsge 2011 márc. 02. - 19:20:05
(23/78)
mostmár igazán kíváncsi lettem :)nem tartom magam tininek, a twilightot meg végképp rühellem.

lehet, hogy adaptációnak pocsék, de mint egy horror-fantasy megállja a helyét. sok olyan film van, ami csak emlékeztet az eredeti mûre, lehet, hogy itt is csak ez volt a cél? (mintha azt olvastam volna, hogy kicsit a vége is más lett)
10/10
offtopic
Anditos 2011 márc. 01. - 15:26:59 10/10
(22/78)
Hát, én nem vagyok sem twilight-majmoló (egyetlen részt sem láttam), sem tinédzser, és nyáladzani sem szoktam - mégis tetszett a film! :-)
Talán pont azért, mert kicsit más volt, mint az a kb 3, ami eddig készült OW eme remekébõl. Ez a Dorian Gray azért tetszett, mert egy szõke fürtös kék szemû Dorian Gray-t elég könnyû szépnek és angyalinak találni - bár nekem nem "esetem" az ilyen típus. Ben Barnes "sötét színei" ellenére is elhitette velem a film elején, hogy egy ártatlan széplelkû ifjú.
Igen, kicsit fantasy, kicsit horrorisztikus, de nekem ez mind "belefért".
Vannak hibái a filmnek (Watton lánya, vagy hogy két helyen is szemmel láthatóan hibázott a vágó), de mindent összevetve nekem tetszett. És a film zenéje zseniális.
10/10
offtopic
Anditos 2011 febr. 28. - 19:52:11 10/10
(21/78)
Szerintem nem ment mozikban, mert erre emlékeznék.
A szõke kék szem Oscar Wilde típusa lehetett, ha megnézzük élete szerelmét, Bosie-t, akár róla is mintázhatta.
mezsge 2011 febr. 28. - 19:44:00 Előzmény Anditos
(20/78)
gondolom Oscar W. idejében a szõke kék szem volt a favorite :) most meg igazodtak a mostanihoz. bár most már talán nincs is :D

még nem láttam, most akadtam rá, és vártam mikor jön a mozikba :D vagy adták csak lemaradtam?
9/10
Christine1 2011 febr. 04. - 23:44:42 9/10 Előzmény Anditos
(19/78)
Az a párbeszéd, amire gondoltok lényegileg így hangzik:

Henry: - Dorian nem adná el a lelkét, igaz, Dorian?

Dorian: - Igen... (Mármint IGAZ, hogy nem adná el a lelkét.) De mi (és õ is), a mozdulataiból, a hangsúlyából, mindenbõl érezzük, hogy már el is adta. Csak ezt persze nem mondja ki. Nem is kell.