Neszfor 2007 ápr. 15. - 13:31:11
(7/47)
Szerintem a kevésbé jó filmjei a Spartacus, Lolita, ezeknél valamivel jobb a Barry Lyndon, a Dr. Strangelove és a Tágra zárt szemek. A legjobb filmjei a Mechanikus narancs, a 2001: Ûrodüsszeia és a két toppos az Acéllövedék és a Ragyogás. El nem tudnám dönteni a kettõ közül, hogy melyik Kubrick legjobb munkája. A dicsõség ösvényeit és az az elõtti filmjeit nem láttam még.
Redfield 2007 ápr. 15. - 13:21:16
(6/47)
Nálam a Mechanikus narancs, a Tágra Zárt Szemek, a Dr. Strangelove, és a 2001 is (ami nem a kedvencem, de nem tudom nem elismerni) kb: egy szinten mozog. Aztán: Barry Lyndon, A dicsõség ösvényei, Lolita, Ragyogás, A Gyilkos csókja, The Flying Padre, Day of the Fight.

A Spartacus-t, és a Gyilkosság-ot, meg a tengerészek-et (rövid) nem láttam még, de pótolni fogom. Ha rangsorolnom kéne, akkor nagyjából így nézne ki.
Neszfor 2007 ápr. 15. - 13:09:59 Előzmény Newcastle United
(5/47)
azt nem mondhatod, hogy nem tudtál Peter Sellersen röhögni, ilyen röhejes figurát alig találni a filmtörténelemben (de az persze igaz, hogy Kubrickhoz képest azért gyengébb ez a film, de még így is nagyon jó)
Redfield 2007 márc. 30. - 12:33:40
(4/47)
Az a rész valóban hatlamas! :))))
Nekem is nagyon tetszett, nagyon nagy film! :) Habár számomra sem túl nevettetõ a film, azért volt kivétel, és roppantul élvezhetõ volt, gyakran rámjött a vigyorgás. Sellers pedig egyszerûen csak állati jó.
Gertev 2007 márc. 11. - 02:13:22
(3/47)
Elõször megdöbbentõ, aztán pedig a legfeketébb humor - atomhalál.
7/10
Newcastle United 2007 jan. 24. - 13:49:02 7/10
(2/47)
Sokkal többet vártam a filmtõl, talán a nevettetés nem Kubrick legerõsebb oldala.
[: Azuroo andrew :] 2006 ápr. 15. - 00:28:21
(1/47)

Kubrick monokróm korszakának legsikerültebb "háborús-militáris" témájú filmje a Dicsõség ösvényei mellett a Dr. Stragelove.
A bipolaritás nemzetközi politikájának, az esetleges harmadik világégés paranoiájának kigúnyolása, elborult szatíraként bontakozik ki a filmben nem akármilyen színészi játékok nyomán. Mindehhez párosul a Joseph Heller-i 22-es csapdáját idézõ feloldhatatlannak tûnõ bonyodalom.
Abszurd s groteszk helyzetek sorozata, mind közül talán a legjobb az amerikai elnök felhívásának kísérlete egy telefonfülkébõl méghozzá elbeszélgetésként (!)
Ugyanakkor a Dr. Stragelove-tól datálható a Kubrick által mesterien alkalmazott zenehasználat ikonikus képekkel, montázzsal.
A film messze legjobbja George C. Scott, mögötte a három figurát alakító Sellers éppen a legvisszafogottabb figurájában a legjobb : elnökként

(10 / 9)

A DVD :
-Kép & hang : a több mint 40 éves film képét szépen felújították, ritkán, ám olykor tapasztalható fizikai sérülés a kópián, de a tömörítési hibáktól mentes a transzfer.
Az 5.1es DD hang tisztességes, bár mélyei nem fogják a falakat lebontani. A hátsó csatornák ritkán jutnak szóhoz, ám összességében jó a hangsáv surroundja.
-Extrák : Az exták közül szvsz a Kubrick mûvészete kisfilm a kiemelendõ, mely korrekt summázatát adja a fotográfusból lett rendezõ zseni pályájának elsõ felérõl.