kék szem 2020 ápr. 04. - 08:53:37
(13317/18017)
Tudom van itt egy törzsgárda, melyik nem fogadja szívesen az alkalmi látogatókat. De, most van egy kérésem. Valaki a DNS labor és a Szent Klára kórház épületének külső felvételét - külön, külön - nem tudná idehozni?
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 04. - 02:09:27 3/10 Előzmény guess.who
(13316/18017)
Ide sorolható a minden hájjal megkent "exkommandós" Mónika, aki mindenki eszén túl jár, és Mónika, aki hónapok óta azon rinyál, hogy kiesik az örökségből, mert képtelen utánanézni a jogszabálynak. Vagy Nándi, az igazi profi, aki mindent megold és kinyomoz, csak Jolika ne kerüljön az útjába.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 22:10:06 4/10 Előzmény guess.who
(13315/18017)
Vegyük úgy, hogy a Gál házaspár távozása után a maradék szavazott és a jelen lévők többségi , nyilván egyhangú szavazással kizárták. Ha Zsóka és Misi ottvan és ellene szavaztak volna, akkor is ugyanez a végeredmény.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 22:06:56 4/10 Előzmény guess.who
(13314/18017)
Pedig Robira általában nem jellemző az udvariatlanság. Pláne, hogy ő hivta meg a nőt, mert akart tőle valamit. Tényleg nagy modortalanság volt.
guess.who 2020 ápr. 03. - 22:02:40 Előzmény napraforgó
(13313/18017)
"és már mindenki tudja, hogy kizárták az egyletből is."
Nem láttam a részt, de ez akkor is fura: Sándor feltette szavazásra, hogy zárják ki Zsókát, erre Zsóka lelépett, majd Misi is, szavazás viszont NEM volt. Akkor hogyan zárták ki?
offtopic
guess.who 2020 ápr. 03. - 21:59:40 Előzmény napraforgó
(13312/18017)
Tudom, hogy arról beszéltél, éppen arra írtam, hogy sem az általad régesréginek cimkézett, sem a modern verzió nem teljesült: Lóbelt rendelt, a többi meg nem érdekelte. :)
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 21:44:41 4/10 Előzmény guess.who
(13311/18017)
Én nem Robiék rendeléséről beszéltem, hanem a régi illemről szokásokról.
Egy munkahelyi büfében, vagy a szomszédos kricsmiben, pizzériában azért nem ilyen szigorúak és konvencionálisak a szabályok. És valóban, itt azért illett volna megvárni, hogy először a nő válasszon.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 21:39:46 4/10
(13310/18017)
67. rész
Róbert Evelinnel tréfálkozik a kórházi büfében. Evelin közli Robival, hogy ne Kata miatt akarjon itt maradni a kórházban, egyébként meg Kata egyösszegben kifizette a tartozását. robi meglepődik.
Margit és Lujzi találkoznak, Lujzi nem akar még egyszer takaritani a panzióba. Nem akarja látni, hogy Margit kelleti magát a Vilmosnak.
Tibi a pénzt számolgatja, amit a nagyi és a dagi összetaxizott neki, egész ügyesek ezek a nők. Vali átadja neki a Stefi levelét. Alány neki is megirta, hogy elment Dániába a Sándor fiához. Tibi nem érti, az ő lányai miért a cowboyokhoz vonzódnak. De biztos visszajön két hét múlva.
Babika és Henike élvezik a nyaralást, Babika nagyon szeretne beszélni a lányával, de a konzul csak igérget. Józsival is beszélt már, aki megsem lepődött, hogy itt vannak.
Sztojkáék már az esküvőt szervezik, ki fog főzni, ki mit hoz, ki lesz a cimbalmos, milyen banda jön, stb. Már csak a nagy napot kell kitűzni. Olga 3 hét múlva szeretné, az apáti panzióban.
Dia és Szláven Zsóka kárára viccelődik. Sanyi ki van akadva, hogy Zsóka milyen fura. Sajnálja Misit és fél, hogy a barátságukra is kihat majd ez a dolog. Mert ha Misinek választania kell...
Tibi tovább akar nyomozni az anyja ügyében, ez mindennél fontosabb. Vali szerint meg a nagymosás az, ezért ő a nyomozásban nem vesz részt.
Vili tájékoztatja Icukát és Margitot a teendőkről, el kell tüntetni a katasztrófa nyomait. Icuka nem lelkesedik, de Margit önként vállalja.
Megérkezik Subicz, Vili meggyanúsitja, hogy ő okozta az elázást a kis fürdőzésével. Subicz nem érti, ő a nénikéje temetésén volt, onnan jön. Ezután Mónika is meggyanúsitja, hogy használta a jacuzzit. Mónika szerint ez beleillik a stilusába. De Subicz kimenti magát. Ezután azt nyomozzák, ki tudhatott egyáltalán róla, hogy itt jacuzzi van (mindenki, aki húzta, vonta a kötelet, amivel beemelték, és plussz azok, akik meg csak nézték).
Zsóka és Misi vitatkozik, Misi szégyelli, amit a felesége tett, ott is hagyja Zsókát reggeli nélkül és utána a vitát halló Dani is. Zsóka dühös rájuk.
A kocsmában is Zsóka ügyét tárgyalják a pasik. Nem hitték róla, hogy ilyet tesz és már mindenki tudja, hogy kizárták az egyletből is.
Icuka és Margit takaritanak a wellnessben, Icuka irányitaná Margitot, hogyan mosson fel, de ő csak Vilmostól fogad el utasitást. Ezen aztán jól összevitatkoznak, Vilinek kell lecsendesiteni őket.
Nándi a DNS laborban átadja az ügyészi végzést a recepciósnak, illetve az épp érkező főorvosnőnek és kéri a Szappanos aktákat.
Zsóka idegesen elpakol, ekkor megjelenik a házánál Kovács és kölcsönösen tájékoztatják egymást, hogy a lovardát az egylet nem veszi meg, az Kovácsé marad. Kovács is meggondolta az eladást, igy nincs gond. Zsóka egy kávé mellett elmeséli a nőnek, hogy szolgálati okokból voltak ilyen titkok, mint ez a thaiföldi számla, erről a felesége nem tudott. Sajnos, hogy ez kiderült, emiatt a felesége elhagyta. Zsóka ekkor megkérdi, hogy nem kell-e a lovardába egy tapasztalt főlovász? Kovács majd végigondolja, igéri és megdicséri Zsókát, milyen figyelemre méltó asszony.
Tibi egy régi telefonkönyvet keres, hiába mondja neki Kristóf, hogy azok a régi számok már nem érvényesek.
Renátó és Olga Anikóval tárgyalnak az esküvő italrendeléséről, a kaját majd ő hozzák ők hozzák. Csak kis lakodalmat rendeznek 100-150 vendéggel. Ezután Olga kibékül Diával. De anikó figyeelmezteti Diát, ne higyjen Olga öszinteségében.
Vili és Mónika számba veszik, kik tudtak a jacuzziról, majd felosztják a neveket, hogy ki-kit hallgat ki.
Tibi az anyja régi háziorvosának nevét keresi a telefonkönyvben, neki biztos tudni kell, hogy miben halt meg az anyja. Tibi sorra hivja a 3 Bakos doktort és meg is találja, az egyik 2002-ig praktizált. Betegségre hivatkozva kihivja az öreg dokit a házhoz.
Benedek tájékoztatja Marosit, hogy Kasztner Nándor ügyészségi végzést kért a DNS labortól. Marosi nem érti, de akkor hamarabb meg kell szerezze azokat az eredményeket.
Mónika a szállitó fiút és Krisztiánt faggatja, hogy miért jöttek vissza éjszaka a panzióba? persze, egyikük sem volt.
Subicz Dzsenikét faggatja, hogy ő mit csinált és kivel tegnapelőtt. Dzsenike visszautasitja a pimasz érdeklődést, de mikor kiderül, hogy a jacuzzi használatáról van szó, kikéri magának, neki van otthon fürdőszobája.
Vili Icukát, Margitot és Lujzit faggatja, a samponjukról faggatja őket, meg a hajukat szagolgatja. Kideriti, hogy a két nyanya használta a jacuzzit, ezért büntetésből 2 hétig a panzió rendelkezésére kell álljanak.
Henike és Babika pezsgőt rendelnek a szálloda éttermében és Józsit is idevárják. Babika elmondja az unokájának, hogy a nagyapja nagyon furcsa, bankszámlája van itt Thaiföldön, abból vett neki egy lovardát. Megvette a Gál Dani lovardáját.
guess.who 2020 ápr. 03. - 21:36:26
(13309/18017)
Jajj, nagyon izgulok, hogy

a titokzatos tengerentúli hölgy valójában Goran (Molnár Piroska) legyen, akiről így kiderülhet, hogy évtizedek óta átoperáltatta magát nővé, mert mindig egy álortodox Madonnához akart hasonlítani...


guess.who 2020 ápr. 03. - 21:34:31 Előzmény napraforgó
(13308/18017)
Az általad leírtak közül sajnos egyik verzió sem teljesült, hiszen sem az alfahím Lóbelt nem rendelt MINDKETTEJÜKNEK, hanem csak saját magának elsőként, aztán kegyesen megengedte, hogy másodikként Evelin is rendelhessen. Ez ÍGY elég bunkó viselkedés volt, hiszen sem meg nem beszélték előre, hogy mit kér Evelin, sem a pincér kérdésére nem válaszolt Lóbelt úgy, hogy pl. "a partnernőmnek X-et, nekem meg Y-t hozzon", illetve nem fordult Evelinhez sem, hogy ELŐBB ő mit kér. Szóval szerintem ez így a lehető legudvariatlanabb verzió volt: a pincér és Lóbelt egymással megbeszélték a dolgot, kizárva belőle Evelint - és utána úgy mellékesen szegény Evelin is szóhoz juthatott... Végülis abrakoljhat az asszonyállat is valami vackot, ha éhes.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 21:08:43 4/10
(13307/18017)
Tibinek most 2 nője van a 4 taxihoz. Kellene új válogatás
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 21:06:57 4/10 Előzmény guess.who
(13306/18017)
Régesrégen a vendéglőkben a pincér nem tárgyalt az asztalnál ülő hölgyekkel. A hölgyek a kiséretükben lévő férfinak mondták meg, hogy mit szeretnének fogyasztani és a férfi rendelte meg az ételt a hölgyeknek. Italt meg a férfi saját maga választott (mert ahhoz a nőkk állitólag nem értettek), ahhoz nem kellett a nők véleménye. És az étkezés végén természetesen a férfi fizetett.

Na jó, ez mára már változott, a nők kivivták maguknak a jogot, hogy önállóan rendelhessenek, de vannak még régimódi pincérek
guess.who 2020 ápr. 03. - 20:15:13
(13305/18017)
Egyébként a taxisvagány Stefán csak egyik délután abbahagyja a taxizást, másnap reggel már nincs is gond, hogy elutazik örökre? Nem hiányolja a taxiját senki? Meg arról volt szó, hogy ő fogja össze a pesti taxis bandát...
Meg "kiköltözik" és "férjhez megy" - és ezekről a dolgokról Lallert egyébként megkérdezte? Vagy úgy gondolta, hogy ott, a fúrótornyon fog lakni egy olajoshordóban? Ez nagy karrier lesz a sárga csodaautó után...

Lóbelt pedig finoman szólva is eléggé udvariatlan volt, hogy a hölgy ELŐTT rendelt. Mondjuk a pincér is, hogy nem Evelinhez fordult először.

És ha már udvariasság: ebben a sorozatban is bevezették az amerikai filmekben szokásos telefonálási módszert, hogy senki nem köszön el a beszélgetés végén, hanem egy fontosnak szánt mondat után simán kinyomják a telefont, meg sem várva a másik reakcióját.
guess.who 2020 ápr. 03. - 20:09:58 Előzmény Rojita
(13304/18017)
Más kérdés, hogy Misi (mint egyleti elnök) a lelépés előtt azért legalább szóban bezárhatta volna a gyűlést, amit amúgy ők hívtak össze...
guess.who 2020 ápr. 03. - 20:04:19 Előzmény napraforgó
(13303/18017)
Elment a fodrászhoz, de nem történt szerintem semmi, hiszen olyan hírek hangzottak el, hogy azonnal leállt mindenféle hajvágási munka az egyleti gyűlésig. :D
guess.who 2020 ápr. 03. - 20:03:13 Előzmény Kuttyánszki
(13302/18017)
Arról nem is szólva, hogy az, hogy Stefán Danika után Lallerhez fut, mert "szerelmes"... - no, ez szintén egy önismétlés. :)
offtopic
guess.who 2020 ápr. 03. - 20:01:45 Előzmény napraforgó
(13301/18017)
Nem is arra gondoltam, hogy milliós összegeket tett félre (bár ha tudja, hogy ott van a tartozás a feje felett Damoklész kardjaként, és ki kell fizetnie, akkor szerintem az a minimum, hogy elkezd őrülten spórolni), de ha párszázezret már befizetett volna, akkor láthatnák, hogy megvan a fizetési hajlandósága, és könnyebben kap részletfizetési lehetőséget, illetve kevésbé valószínű, hogy behajtó cégnek adják ki az egészet (ami amúgy közel sem lenne ilyen türelmes).
guess.who 2020 ápr. 03. - 19:57:11
(13300/18017)
Pláne hogy bemondásra elhitte azt is, hogy Dani Kata "meghatalmazott pénzügyi képviselője". Mikor lett az? És mire fel? És honnan tudja Kata "kötbértartozásra felszólító levelének" (vagy mit mondott Evelin?) ügyiratszámát? Mert ugye most azt akarják játszani, hogy Danika hűdegáláns - de azt a felszólító papírt már AZUTÁN küldték Katának, hogy lelépett Danitól, utóbbi tehát nem láthatta a felszólítást...
4/10
napraforgó 2020 ápr. 03. - 19:16:25 4/10 Előzmény svejci
(13299/18017)
A sorozat elején nekem is úgy jött le, hogy azért segitett be Jolika a kis Tomi nevelésébe, mert akkor már nem élt a felesége. Valahogy fura lenne, hogy Mónika odaadja a gyerekét a szüleinek és azok meg továbbpasszolják Jolikának.
Arról soha nem volt szó, hogy Jolika oda is költözött volna Kálmás házába. Arról pletykáltak, hogy volt köztük valami, de soha nem éltek együtt. És még a szerelmi viszony sem bizonyos, mert Jolika egyszer, a nagy vallomásoknál azt mesélte Tomikának, aki rákérdezett a nagyapja és Joli viszonyára, hogy : nem kellettem neki akkor sem, amikor ropogós jérce voltam, most meg már.... és legyintett. Vagyis, hogy idős korukban sem jöttek "úgy" össze.

És emlékszel a régi fényképre a 3 gyerekről? Kata és Tomi majdnem egyidős, és Dani meg fél fejjel nagyobb volt náluk.
Soha egyetlen szó nem volt arról, hogy Tomit a nagyanyja gondozta, nevelte volna.

Szerintem itt megint bakiztak az alkotók, Szappanos néninek még az unokák születése előtt meg kellett halnia.
svejci 2020 ápr. 03. - 18:43:43
(13298/18017)
Na, most itthonról tudok már írni...
van egy észrevételem...
Amikor volt az az karácsonyi visszaemlékezés...
Ugye Ttibi, és Vali is előadta, hogy ott mi is történt...
Hááát, nekem az tűnt fel, hogy Vali mondta, az anyósának, hogy vele foglalkozzon, hogy Katára kabátot ad fel, erre mondta az anyósa, hogy bezzeg a MóniCa, az nem mond ilyeneket Tompikának, .... példát vehetne róla...
Ekkor mondta Vali, hogy, MóniCa, aki leadta Tompikát, 3 évre.....
De, én úgy emlékszem, hogy Tompikát 3 éves koráig Kálmánhoz, és Jodikához adták le....
Akkor én értettem félre, vagy???
Nekem úgy jött le, anno, hogy az anyjuk halála után, Jodika odaköltözött Kálmánhoz, és ott nevelte együtt Kálmánnal a Tompikát....
Akkor? Most mi van???