Bonitó 2023 máj. 06. - 22:57:19 Előzmény luci87
(17997/18017)
Én is kíváncsi vagyok a filmre! Főleg "Nándira", azaz Király Attilára, hogyan alakítja Som Lajos karakterét a Radics Béla életéről szóló életrajzi filmben.
(Egyébként is imádom az életrajzi filmeket, főleg könyveket!) Csak az a gondom, hogy a Piramis zenekar, Som Lajossal az élen, sosem volt a kedvencem, még fiatalon sem. De a film nagyon felkeltette érdeklődésem.
Azóta sokat kutakodtam Radics Béla a "megátkozott gitáros" életével kapcsolatban. És közben mindig feltűnt egy-egy ismerős név, mint Witter Mari, akiről kiderült, hogy több, mint 40 éve él Floridában. Tehát azért nem hallottunk róla. De közben már feledésbe is merült a neve nálam. Pedig milyen csodálatos hangja volt.
Kutakodás közben "befutott" a képbe Barta Tamás, a másik legendás gitáros. Érdekes, hogy Radics és Barta a két jó barát útja különvált anno, Barta "disszidálása" miatt. De sajnos a két barátnak, szinte egy időben ért vége az élet is.
- Radics Béla ( Budapest, 1946.02.06. - 1982. 10.18. Budapest (36 év),
- Barta Tamás ( Budapest, 1948.07.07.- 1982.02.16. Los Angeles (33 év) Többek között erről a két emberről és egy harmadik zenész
- Orszáczky Miklósról ( Budapest, 1948.05.08. - 2008.02.03. Ausztrália, Sydney

És elmerültem erről a fenti három zenészről szól, az "Ilyenek voltunk" zenés játékban. Amely azokról is, akik angol és amerika példaképeik nyomán gitárt fogva kezükbe rock-dalokat írtak, játszottak, énekeltek.
Vagyis a kor legjobbjai közül háromról: Barta Tamásról, Radics Béláról és Orszáczky Miklósról kíván megemlékezni az "Ilyenek voltunk" című zenés játék írója és rendezője, Miklós Tibor. Mint szövegíró, rajongó barátként hosszú éveken át társa lehetett azoknak, akikről az említett zenés játék szól.

A korszak legkitűnőbb dalai szólalnak meg - magyar és külföldi számok - olyanok, amelyek közel álltak a darab hőseihez, és máig sem vesztettek a ragyogásból. Barta, Radics és Orszáczky mellett, többek közt Bajtala János, Demjén Ferenc, Cserháti Zsuzsa, Wittek Mária, Karácsony János , Csuha Lajos, Harmath Albert,

A Radics Béláról szóló filmet igyekszem minél előbb megnézni, Már csak azért is, hogy láthassam a Drága Örökösök fent említett két színészét is a filmben.
(Egyébként van már topikja a Radics Béla filmnek ("Radics Béla, a megátkozott gitáros"), de semmi "forgalom" nincs rajta, sajnos. )
Más:
Én is visszavárom Szlávent! Kedveltem. A személyes dolgaiban pedig nem tisztem ítélkezni.
Sőt, szeretném ha Dia is visszatérne a következő évadban! :)
(Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredtem!)
4/10
napraforgó 2023 máj. 06. - 05:47:42 4/10
(17996/18017)
Nagyon fura volt nekem, hogy Zsóka a 26 éves házasságukra hivatkozott Mihálynál. Mivel hogy Danit az 5. évad elején 35 évesnek mondták!!! Valahogy nem hiszem, hogy Dani házasságon kívül született volna.... Ez akkoriban vidéken nem volt divat.

Az első évadban Danit és Józsit is 28 évesnek mondták, holott a színészek akkor már 33 évesek voltak. Most, 3-4 évvel később mindkét fiatalembert 35 évesnek mondják, ami közelebb van a valós életkorukhoz.

Katicát az elő évadban 25 évesnek mondták (Vali szerint nemsoká 25 lesz), akkor mostanában 28-29-nek kell lennie. Akkor viszont sehogy sem stimmel Joli néni régi fényképe a 3 kisgyerekről, akik viszont csak 1-1 évvel lehettek idősebbek egymásnál. (Tomika 3-4, Kata 4-5, Danika kb. 6 éves volt azon a régi gyerekkori fényképen.

Istenem, miért nincs ebben a maratoni sorozatban egy ember, aki számon tartja az ilyesmit??? A bemondott életkorokat, meg úgy általában mindent, amit régebben állítottak?
Én sok mindenre nem emlékszem már - nem is érdemli meg ez a sorozat, de ezekre a dolgokra véletlenül igen és nagyon zavar, ha később ellentétes információt kapunk.
4/10
napraforgó 2023 máj. 06. - 05:31:21 4/10 Előzmény Bonitó
(17995/18017)
Egyetértek azzal, amit Németh Kristófról írtál. Ő nagyon jól, természetesen alakította a részeget, nem
úgy, mit a szerencsétlen Huzal és Csali.

Látszik, hogy Tibi megpróbálja visszaszerezni a hatalmát Vali fölött (vedd föl a telefont, nyiss ajtót, stb), de tetszik, hogy Vali is megpróbál a sarkára állni és megfenyegeti a családot, hogy nem lesz meleg vacsora, ha nem fogadnak neki szót. Bár alighanem meg fogja bánni, hogy befogadja a polgármestert....
Bonitó 2023 máj. 05. - 22:42:10
(17994/18017)
Jövő héten akkor vége lesz a DÖ sorozatnak. Bevallom, nem bánom! Kell már egy kis pihenő a sorozatnak. (Meg nézőknek is!) Szerintem.

Visszanéztem az elmúlt pár nap epizódjait és az alábbiakat gondolom:

- Amikor Zsóka és Mihály "gurgulázott," mint anno a Maci az esti mesében, majdnem visszasírtam a két alkeszt! Arról nem beszélve, hogy elraboltak egy jelentős etapot az adásidőből. Kár volt érte!
- A Panzióban kiderült számomra, hogy "Marci" ales. egy papucs ember! De hiába fáradozott felesége és sikerült ágyba csalogatni, nem igazán sikerült jól, mert a férj költözik. ( Gitta, az ügyvédnő nagy örömére.)
- Azt viszont szerettem volna tudni, hogy Dani miért nem mesélte el Katának vagy a rendőröknek, hogy Stefi beöltözött Kata ruháiba?! Node kibékültek, már okafogyottá is vált ez a téma?!
- Szilvike és Horváth Attila jelenete a postán, "maga volt a szekunder szégyen" írta valaki, valahol. Egyetértek vele! Igaz, hogy Balázs Andrea nem tehet róla, hogy milyen a testi adottsága. De! Normális ember általában inkább takargatni szokta a fogyatékosságát, nem pedig dicsekedni vele, nem igaz?! Szilvike amikor Attila felé indult, jobbra balra csámpázott lábaival, tekergette a nyakán lévő sálat húúúú, már a keszeg is nekiment az új stégnek! Azért mert senki nem bántja meg azzal, hogy tehénke, azért még nem kell sellőnek képzelni magát és elszállni.
- Én is meglepődtem, hogy Kék Leopárdot, az öreget nem egy tisztességes étterembe vitték?! Habár az öreg sem adott "tisztességes," kielégítő választ. De már a fene sem érti az írók logikáját!
- Apropó alkeszek! Dobjatok a mókusok közé, de Subicz jelenete, amit részegen adott elő a paplakban, kifejezetten tetszett. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer ezt fogom írni a polgiról! De ami jó az jó!
Én elhittem Németh Kristófnak, hogy megártott neki a "misebor!" Minden erőlködés nélkül laza, természetes részeg volt, nem úgy, mint a két alkesz.
Bonitó 2023 máj. 05. - 22:36:26
(17993/18017)
A mai adásról:

- Már a szürreális szó sem igaz,  mert a valótlannál is valótlanabb, hogy két normálisnak hitt ember, Mihály és Sándor egy meglőtt embert hazavisznek, majd a feleségre hagyják?! Margit, ez normááális? 
- Apropó Margit! Már nekem is kínos volt Margit viselkedése. Vilmos karakterét, a színészt is kedvelem. De komolyan mondom Margitot megsajnáltam!  Más jelenetet nem tudott kitalálni az öt író, Barbara asszonnyal együtt,  hat??!!  Az idegekre is sokszor!
- Így a vége felé azért már bevallom, hogy én pedig a sorozat nézése közben, beleszerettem Király Attila (Nándi) hangjába! :)
Egyébként, ha eddig becsületből végignéztem ezt az évadot is, akkor már egy hetet kibirok még talán. Ezt az évadot nagyon elnyújtották, mint a rétest. De nem is a rétessel volt a baj, hanem a töltelékkel! Mert az nem volt benne!

Ja, és nekem valahogy olyan gyanús ez az István atya?! És ő is rá van kattanva a koronára?! Nyilván kell a pénz a mise borra, értem én. Szóval gyanús! Nem olyan önzetlen barát Ő, mint amilyennek látszik!
offtopic
Kecskepásztor 2023 máj. 05. - 18:35:38 Előzmény napraforgó
(17992/18017)
A fő cél, hogy a producer nagy pénzt kaszáljon, amelynek egy részét pedig majd visszaosztja.
Bonitó 2023 máj. 05. - 17:16:28 Előzmény napraforgó
(17991/18017)
Minden szavaddal egyetértek!
(De ez nem újság, hiszen "nagyon egyformán gondolkodunk." Nem igaz?! De igen, így igaz! :))
4/10
napraforgó 2023 máj. 05. - 08:51:31 4/10
(17990/18017)
Ez a vígjáték sorozatnak indult történet már átcsapott krimibe. Most lőtték le Dándit, korábban Stefit.
Teli van drogcsempészettel és még ki tudja mikkel. Valahogy nem tolerálom, hogy a korább jómódú építési vállalkozó, Rába Jenő átvedlett Gorán Sipsiccsé és maffiafőnökké vált. Honnan van ennek az embernek annyi rengeteg pénze? Mert csak úgy osztogatta számolatlanul. És a megbízottai a világon semmit sem produkáltak a sok pénzért.

Nem tetszik az sem, hogy Szappanos Tibi soha nem dolgozozik, nem csinál semmit és mégis van pénze.
Az nem munka, hogy Valit kommandírozza. Mert most megint ez van. A kecskeetetés sem munka.
Díjazom, hogy mostanában nem ordít ész nélkül, mint korábban, de a jelleme sajnos semmit sem változott.
-------------------
A vígjátéki elemeket a szerencsétlen alkeszek lennének hivatva bemutatni, meg a sötétagyú öregasszonyok, továbbá a mázsás postáskisasszony, aki meg van róla győződve, hogy minden férfi őrá bukik. Ez kb. ugyanolyan színvonal, mint a cirkuszi bohócok, aki az egymás seggberúgásával mulattatnak. Hát ez sajna nem tartható hosszasan.
----------------
Ez az egész sorozat csak arra jó, hogy a showrunner asszony, aki valamiért nagyon jól fekszik fönn, és baromi sok pénzt kap a szamárságaira sok-sok pénz tudjon kiosztani az által kedvelt színészeknek. Cserébe csak kicsit kell bohóckodniuk.
Kecskepásztor 2023 máj. 05. - 07:50:26 Előzmény Rojita
(17989/18017)
Az egyetlen jótanács az volna, hogy hagyják abba.
4/10
napraforgó 2023 máj. 05. - 03:45:40 4/10 Előzmény Rojita
(17988/18017)
Kérem szépen, itt Ökörapátiban bármi előfordulhat. De láthattuk Jolika sírkövét a mammutfenyő alatt.
De a cigányok áskálódása alatt kiderült, hogy a sírban nincs senki és semmi. így könnyen lehet, hogy a sír is csak kamu volt.
Bár, elég nehezen képzelem el, hogy egy testet el lehessen temetni úgy, hogy egy orvos - otthon történt halál esetén a háziorvos ne állapítaná meg a halál tényét és okát. Az orvos kiállítja a halotti bizonyítványt, ezzel lehet menni a temetkezési vállalkozóhoz, aki a többit intézi.
De hogy Jolika miért a mammutfenyők alatt lenne elkaparva, pláne hivatalos temetkezési vállakozó nálkül, azt sehogysem értem. Igazából neki semmi kötődése nem volt a fákhoz.

Szappanos Zsuzsannánál az öreg háziorvos kiadta a halotti bizonyítványt, holott Zsuzsanna , mint azt megtudtuk beállt valami apácarendbe.

Szappanos Kálmánnál is sokáig firtattuk, hogy ha meghalt abban az autóbalesetben, akkor a kórház kiadta-e a halotti bizonyítványt (nem beszélve a boncolási jegyzőkönyvről), vagyis hogyan temették, meg hová, mert ezt ugye az "örökösökkel" soha nem közölték. Az ember azt hinné, hogy egy kicsiny faluban egy elholtat a felsége, férje mellé temetnek, na és a hozzátartozókat előzetesen értesítik.
A Szappanos család nemigen tartotta egymással a kapcsolatot, de azért tudtak egymásról, ki hol lakik, stb. És egy családtag halála, meg a temetés időpontja olyan tény, amiről szokás értesíteni a többieket.

Ez a történet már a kezdetekkor is több sebből vérzett, most meg.... anyám! már a hihetelenbe csapott át.
7/10
Rojita 2023 máj. 05. - 00:22:13 7/10 Előzmény Kecskepásztor
(17987/18017)
Még csak tervezik.
Előtte még írunk ide Nekik néhány tanácsot. (Elsőnek, h az alkesz Magyar Attilát józanítsák ki, mert nagyon nem megy neki a szerep. Esetleg, legyen Oleg, egy ukrán tanár menekült. Az akcentusos szerep évek óta az alapmunkája.)
7/10
Rojita 2023 máj. 05. - 00:03:39 7/10 Előzmény napraforgó
(17986/18017)
Biztos, h meghalt? Lehet, h csak félrevezetés a halálhír.

Sztem, kizárt, h vkit temetőn kívül lehessen eltemetni.
Kecskepásztor 2023 máj. 04. - 21:18:18 Előzmény luci87
(17985/18017)
Már elkészült a 6. évad? Uramatyám!
4/10
luci87 2023 máj. 04. - 13:13:33 4/10
(17984/18017)
Kövezzetek meg,de én visszavárom Szlavent ..Más lapra tartozik szamomra, a magánéletben mit csinált meg nem csinált..( mondom ugy,hogy utálom az alkeszeket)
Mint szinész,kedveltem,egy érdekes szinfolt volt a szerepe..
4/10
napraforgó 2023 máj. 04. - 12:48:46 4/10
(17983/18017)
Ahogy Zsuzsanna és Kálmán sem halt meg, úgy Jolika néni is feltámadhat.....
És persze előhozhatják MG-t is, mint Szlávent, aki majd 500 résszel később előadja a koronát.
4/10
napraforgó 2023 máj. 04. - 12:46:31 4/10 Előzmény Rojita
(17982/18017)
Én bizony elég furának találtam, hogy a Leopárdot az irodában hevenyészetten megterített asztalnál etették meg, amikor ő kifejezetten egy elegáns étteremre vágyott.
Amúgy Andikának az első évadokban pont egy étterme volt és az akkor még titkosrendőr Nándi is ott volt rejtett státuszban. Hová lett Andika étterme, és miért nem titkosrendőr már Nándi?

Jolika sírjánál, ami a mamutfenyők alatt van már kutakodtak korábban. Persze nem ásták ki.
Amúgy nem is hiszem, hogy lenne rá lehetőség, hogy emberek oda temetkezhessenek, ahová csak kitalálják. Vagy ha mégis, akkor ahhoz külön engedély kell.
7/10
Rojita 2023 máj. 04. - 12:35:01 7/10 Előzmény napraforgó
(17981/18017)
Talán azt akarták, h a Kék Leó az ügyvédnő és az államtitkár előtt tegye meg a célravezető leleplezését. Különben egyszerűbb lett volna, ha Mónika és Nándi elviszi az Öreget egy közeli étterembe, vagy ételhordóban házhoz viszik a megvesztegetésnek szánt velős-csontot.

Még lehet, h Jolika néni szelleme is megjelenik és megmagyaráz dolgokat. (Ekkor, remélem azt is megsúgja, h Szlávent hol keressék. - Így a nyári-őszi forgatásra az összedrótozott és kigyúrt M.G-t visszafogadják. Sztem, sokan várjuk a vicces postás rehabilitációját.)
7/10
Rojita 2023 máj. 04. - 12:19:42 7/10 Előzmény napraforgó
(17980/18017)
Hát akkor nem lenne bonyodalom, ha az a kamera működne és vki-nek eszébe is jutna kíváncsiskodni, h a két lány miről is beszélgetett négy szem közt.
A két rendőr azért hagyta magukra a lányokat, h megbeszéljék egymás közt az előttük álló kihallgatások taktikáját. Mert, h ÖA olyan szegény az Örs, h csak 2 főből áll. (Még éjszakára sincs fogdaőr. Az őrizeteseknek odaadják a vacsorát, aztán a két rendőr bezárja az Örs kapuját és hazamegy aludni.)
Az lenne az igazi csavar a történetben, ha Imre és Zénó tudatosan így rendezték volna a lányok össze-hozatalát és valóban visszahallgatnák a felvételt. De egyikükből se nézem ki az ilyen fifikát.

Nevettem a fiúk megjegyzésén, amikor azon gondolkoztak, h Katát berakják-e a zárkába, amíg Stefit kihallgatják, csak hogy a zárka éppen foglalt és ÖA-ban "nincs koedukált zárka." Ezt a koedukációt az elmúlt évadban számtalanszor szóvá tettük Zénó és Imi makkosszállási tevékenységekor.
4/10
offtopic
luci87 2023 máj. 04. - 11:50:22 4/10 Előzmény napraforgó
(17979/18017)
Dehogynem,akármelyik hentesnél lehet kapni veloscsontot,es nem nagy dolog megfozni stb..
Lehet hogy a helyszin miatt pont? Vagy nem tudom..
4/10
luci87 2023 máj. 04. - 11:48:43 4/10 Előzmény Kecskepásztor
(17978/18017)
Talán jovo hét pénteken vége...de decemberben folytatják ..