4/10
napraforgó 2019 okt. 06. - 20:17:14 4/10 Előzmény amira_daa
(7217/18017)
A február 19-i beszámolómban irtam erről, valószinűleg akkor a február 18-i adásban ment.
Bemásolom:
Tomi egész jól fogadja az új unokatestvért, rögtön megy is a kocsmába hülyéskedni vele, épp ölelgeti, amikor Lali rájuk nyit. De tetszik, hogy Lali rögtön tisztázza a helyzetet, Stefi az övé, na és egyébként jól tud verekedni.
Anikó közben Sándorral békül ki, egész hatékonyan, Sanyi megbocsátja a 20 évvel korábban történteket.

És Kata is csak szexel Robival a fürdőszobában, ahelyett, hogy elmondaná Robinak a betegségét.

Közben megtudjuk, hogy Mónika férje vadul csalta a feleségét annak idején minden szembejövő nővel, mindezt úgy, hogy előtte Mónika próbálta megszurkálni Valit a Tibi hűtlenségével.
Stefi telefonon számol be Diának a fejleményekről. Szláven értesíti Marosit , majd Tomit és Joli nénit, hogy Stefi elindult megismerni az apját.

Igy megkeresheted és számolgathatsz is, Robi lánykérése a 31. részben volt, ez vagy előtte, vagy utána volt pár résszel.
guess.who 2019 okt. 06. - 20:04:47 Előzmény janderka
(7216/18017)
"Ha Kálmán a háttérből irányít akkor semmi se számít. "
Érdemes lenne végignézegetni a Kálmánbácsis videoüzeneteket: ha mindegyiken ugyanott, ugyanabban a ruhában, ugyanolyan hajjal van, akkor valószínűsíthető, hogy egyszerre vették fel az ügyvédi irodában (mármint a sorozatban :D ), ha viszont más-más ruhában, más hajviselettel, más háttérrel látszik, akkor kész is a spoiler: Kálmán bácsi él. :D
amira_daa 2019 okt. 06. - 17:55:41 Előzmény Rojita
(7215/18017)
"Miért fontosabb?"

RTL-nél tudják én ehhez nem értek, igy kiéheztetnek minket a mi kis falunkra, ami tényleg beindult, nagyon meg jo is
amira_daa 2019 okt. 06. - 17:51:23 Előzmény janderka
(7214/18017)
arra gondoltam hogy irjuk le mi történt eddig a szereplőkkel én leirom zanzásitva és hozzá irhattok

Kata: elvesziti az állását kinlodik Robert és Dani között, terhes nem tudni kitől és van egy kezdetleges rendelője.
Tibi: morog és hisztizik alapvetően focizik és ennyi
Monika: elrabolták amugy panziot vezet és Józsival volt egy kapcsolata, most nándival nem melegitettek rajta semmit.
Kristof: elvesztette a lehetőséget az örökségre, a családját és a kisboltban dolgozik és focizik
Tomi: elszort néhány magot. Néha picit mozgott az ágyban majd a foci pályán. segitett az apjának és idiota kérdéseket tett fel

Ökörfalviak:
az Egylet járt Balatonon és előtte elkezdtek valami festést ami még nem ért véget, most az asszonyok probálnak szobrot cisnáltatni.

Steffi felmarkolta az örökséget mert kiderült hogy az anyukája jol helyezkedett már akkor is és a tesoja nem a tesoja hanem az anyukája.

Szláven postáskodott aztán magára uszitotta az ex feleségét aki meg is zsarolta szépen

Vali vár a jo szerencsére.
Ügyvédnő előszőr távolrol irányitott aztán kiderült hogy ő a feleség ( bár a személyije eléggé nem stimmel) és most megint eltünt.

két öreg néniről lekerült a sapka és helyette otthonkában figyelik az eseményeket.

valakit kihagytam?
amira_daa 2019 okt. 06. - 17:41:11 Előzmény napraforgó
(7213/18017)
Napraforgo picit tudsz segiteni, aamikor utoljára a fürdőszobában akcio volt Robi és Kata között az az a rész volt amikor lehivták apukájáék Katához vagy melyik? ennyit hogy melyiknél volt tudsz segiteni mert tudom hogy a szakitás után volt. köszi
4/10
napraforgó 2019 okt. 06. - 17:20:37 4/10
(7212/18017)
Egyszer az első évadban futólag emlitetteék, hogy már rég - tán 15 éve - meghalt az édesanyjuk. De nem vagyok 100 %-ig biztos az évben.
1/10
janderka 2019 okt. 06. - 17:17:44 1/10 Előzmény Lambada
(7211/18017)
Semmire se kapunk választ! Ez a sorozat (is) csak epizódpáronkénti sztrorikból áll. Felfuttatják őket, aztán lecseng. Pont. Hosszútávon nincs napirenden tartva semmi. Csak ez egy napi szériánal nem működik. Ezért lesz szar.
5/10
Lambada 2019 okt. 06. - 16:44:04 5/10
(7210/18017)
Azt sem tudjuk, miért nem szerették a Szappanos gyerekek az apjukat, és miért nem voltak közelebbi viszonyban egymással sem. Csak Vali viselkedett úgy - már az első perctől kezdve - Tomival, mint ahogy szerető nagynéni szokott az unokaöccsével.
Remélem, ezekre a kérdésekre majd még választ kapunk, sok mással egyetemben.
7/10
Rojita 2019 okt. 06. - 15:43:50 7/10
(7209/18017)
"A 3 Szappanos gyerek sohasem beszél Kálmán bácsi hitveséről, mintha anyátlan árvák lennének."

Talán Mónika említette 1 x - 2 x, h "szegény anyánknak sokat kellett lenyelnie apánktól." Meg Jolika említette, h Kálmán "nagytermészetű ember volt, sokat szenvedett a felesége ettől."
De valóban, furcsa, h a gyerekek nem emlékeznek se az anyjukra, az apjukra is csak ritkán.

Az öreg házat teleaggatták falvédőkkel, párnákkal. Januárban, amikor beköltöztek, ezt legalább a házias Vali észrevehette volna. Pld: "A mamátok készítette ezeket a kézimunkákat?"...
7/10
Rojita 2019 okt. 06. - 15:32:23 7/10 Előzmény amira_daa
(7208/18017)
"... x faktor lesz és az fontosabb mint a Mi kis falunk,..."

Miért fontosabb?
7/10
Rojita 2019 okt. 06. - 15:00:56 7/10
(7207/18017)
TEMETŐ van. Ebben az évadban tudtuk meg az egyik szereplő megjegyzéséből, h a temetőjük az erdőben van. (Gondolom azért, mert tél végén Napraforgó és más is reklamálta).
Lehet, h más is van még a faluban, amit mi nem láthatunk. Tessék keresni a faluszéli földek és az erdő mögött. Mi minden lehet még ott?
amira_daa 2019 okt. 06. - 11:14:28
(7206/18017)
mert x faktor lesz és az fontosabb mint a Mi kis falunk, meg igy tudnak forgatási időt is nyerni aztán gondolom jön ujra a TAnár 3 és aztán a MKF- ez volt tavaly is a menetrend.
4/10
napraforgó 2019 okt. 06. - 10:19:35 4/10 Előzmény guess.who
(7205/18017)
Jól látod, pontosan igy gondoltam. Hiszen már a sorozat közepén járunk, valahogy illene már alakulni a főszereplők jellemének. Karakterfejlődésen azt értem, hogy közelednek egymáshoz a testvérek, megértőbbek lesznek egymással, segitőkészebbek, számithatnak egymásra, stb, stb.
Ehhez képest azt látjuk, hogy Tibi bunkóbb, mint valaha, Mónika éppoly pénzéhes, harácsoló bestia, mint volt, Kristóf egy szerencsétlen, magábazuhant valaki, de senki nem törődik a bajával, még csak ki sem tudja panaszkodni magát senkinek.
Kata megint bizonytalan, vagy inkább még mindig, Tomika meg ugyanolyan naplopó, semmirekellő kis ficsúr, csak most nem kavar körülötte annyi nő, mit korábban.
A humor meg, no hisz....
Tibi baromkodásai, Sándor és Mihály ökörködései, a hirharang nénik pletykálkodásai kicsit sem viccesek. Icuka huzakodásai Mónikával sokkal kedvesebbek, még Subicz bunkósága is megmosolyogtatóak. Zsóka rosszindulatú machinációi, Stefi ostobasága, Dia naiv butuskasága egyáltalán nem humoros. Szláven nagyon háttérbe szorult, Renátó és a Sztojka család keveset szerepel.
Kevés a verbális humor és a szituációs is.
Milyen idétlen volt Misi és Sanyi vaddisznós akciója. A mi kis falunkban legalább volt egy valódi medve, aki fölkergette a fára a szereplőket.
A sok előkapott mellékszál meg az izgalmakat hivatott fokozni, de mivel a legtöbb hamvában hal el, igy némi időhúzáson kivül semmi értékük nincs.
Hová lett Olga aMária szoborral? mi van Tibi csodabogyóival és az ökörapáti férfiak potenciájával? Nől-e már Tomika marihuána ültetvénye? Tomika mégsem megy Tamidémon után? Még hireket sem hallott róla, holott apukája megigérte, hogy elintézi. Zukai és Mahics is eltűnt a süllyesztőben. Kristóf sem kajtatja a gyűrűt. Mert a 007-es és Attila élvezkedése a prostikkal nemigen vitte előre az ügyet. Egyszóval sok megkezdett és félbehagyott szál van és nincs meg a Szappanos család összefogására irányuló szándék sem.
Nem látni, én legalábbis nem látom, hogy ebből a katyvaszból valami is kibontakozna.

A karakterfejlődést meg nem az utolsó 3-4 részre kellene hagyni. Addig hülye mindenki, aztán meg hirtelen összeborulnak. Na nem, az szánalmas végkifejlet lenne.
1/10
janderka 2019 okt. 06. - 10:19:16 1/10
(7204/18017)
Ezért lett volna jó legalább a magát utólag dörzsölt és jólképzett zsarunak mondó Máónikának már a legelején rányomoztatni (a forgatókönyv írók fejében persze akkor még nem létező) Nándival erre az egész meghalás-öröklés-özvegy témára. Mert ha nincs halott, akkor nincs "örökség" sem. Legfeljebb egy felcímkézett magánvagyon.
1/10
janderka 2019 okt. 06. - 10:01:28 1/10 Előzmény guess.who
(7203/18017)
"botorság volt kifizetni, mivel még bármi változhat, akár új örökös is bejöhet a képbe, ami azt jelenti, hogy a Stefán öröksége is csökken."

Ha Kálmán a háttérből irányít akkor semmi se számít. Legfeljebb majd alkalmazkodik az új helyzethez és vagy tovább engedi aprózódni a keretösszeget vagy nem. De mondom, az első rész monológja alapján számomra már Stefinek (és bármilyen újólag felbukkanó várományosnak) se lett volna semmi keresnivalója a mézesbödön körül. Mert ez az "örökség" tulajdonképpen egy feltételekhez kötött "ajándékozás" - már ha létezhet ilyen egyáltalán.
amira_daa 2019 okt. 06. - 09:52:57 Előzmény Lambada
(7202/18017)
De ha van bennük egy kis humor, én szívesen nézem ezeket a

igen én ezért tekergetem a részeket mert nagyon uncsi a foci is mert semmi okosság vagy ujszerű nincsen benne.
amira_daa 2019 okt. 06. - 09:52:00 Előzmény napraforgó
(7201/18017)
A relátiónak (két dolog egmáshoz való viszonya, kapcsolata) semmi értelme, talán rációt (ratio) akartál irni.
igen csak már késő volt. amugy köszi a napi összefoglalókat
amira_daa 2019 okt. 06. - 09:50:34 Előzmény napraforgó
(7200/18017)
viszont azért az alapszálat egy elcserélt gyerek szál azért megbolygatná ha igaz lenne .
amira_daa 2019 okt. 06. - 09:49:22 Előzmény guess.who
(7199/18017)
én ezt josoltam az elején hogy időhuzásra játszanak és talán harmadik évadra lesz valami gondolom addigra lesz készen az uj sorozat.


"Hát végülis igazad van: ha zöld háttér MÖGÖTT forgatják, akkor arra bármit rajzolhatnak utólag. Bár ehhez kár odahívni a színészeket, hiszen úgysem fog látszani belőlük semmi."

direkt irtam a mögöttet mert mai korban testdublőrrel megcsinálhatatnak mindent aztán ráhuzzák a technikát ( ez nagyon drága) a szinésznek vagy főszereplőnek egy kontinensen sem kell a másikkal lennie, hiszen egy hozzá hasonló férfi vagy nő eljátsza a szerepét. tehát technikailag le tudnak bármit forgatni, mint ahogy applikácioval te is tudsz olasz vagy horvát nyaralást összeollozni.
1/10
janderka 2019 okt. 06. - 09:42:46 1/10 Előzmény Lambada
(7198/18017)
Na ja. Akkor kapunk egy második falusi sorozatot és pont - a MKF úgyis szünetel, beugrik tematikában a helyére ez. Csak ahhoz ez gyenge...